Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Aizputes ceļinieks” pārtrauc darbību

“Aizputes ceļinieks” pārtrauc darbību
Foto: Publicitātes
20.01.2020 07:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

“Paldies visiem, un vēlam veiksmi!” šādu atvadu ierakstu decembra vidū vietnē “Facebook” publicējis ceļa būves uzņēmuma “Aizputes ceļinieks” kolektīvs. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kārlis Ronis “Kurzemes Vārdam” apstiprina, ka Ceļinieks savu darbību pārtrauc.

Ar ko šāds lēmums saistīts, A. Ronis nevēlējās skaidrot. Viņš norādīja, ka SIA “Aizputes ceļinieks” darbība samazināta līdz minimumam un, tiklīdz tiks pabeigti darbi vēl dažos būvdarbu projektos, tas savu aktīvo saimniecisko darbību ceļa būvē pārtrauks. Darbu zaudējuši “praktiski visi” uzņēmumā strādājošie. Cik to kopumā bija, K. Ronis nevarot pateikt. “jo ir pastāvīgie strādājošie un sezonas laika darbinieki, kas ir lielākā skaitā”.

“Aizputes ceļinieks” dibināts uz padomju laikā izveidotā reģiona lielākā ceļu būves uzņēmuma 7. CBR bāzes 1991. gadā, lasāms tā mājaslapā.

Uzņēmumam pieder karjeri, nekustamais īpašums un tehnika. Līdz šim tas bija lielākais uzņēmums Aizputes novadā, tā apgrozījums 2018. gadā bija 8,25 miljoni eiro.

Neoficāli tiek minēts, ka uzņēmuma darbības pārtraukšana saistīta ar iekšējām problēmām, ko ietekmējuši sarežģījumi nozarē.

To, ka ceļu būves jomā situācija kļūst kritiska, apliecina biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš. “Ceļu būvdarbu apjoms pašreiz sarucis par aptuveni 40 procentiem, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Šā gada valsts budžets mums ir zināms, tajā redzam, ka tikpat kā nenotiks nekādi jauni ceļu projektēšanas darbi. Tāpat zinām, ka jaunu iepirkumu būs maz, tie paši būs par darbiem nelielos ceļu posmos. Galvenokārt tiks pabeigti tie projekti, kas uzsākti pagājušogad. Jūsu pusē esošais uzņēmums [“Aizputes ceļinieks”] nav vienīgais šajā nozarē, kas pašlaik iestidzis lielās problēmās. Šobrīd veicam nozares uzņēmumu aptauju, skaidrojot, kā tie plāno pārdzīvot starpsezonu. Parasti starpsezonas laikā uzņēmums cenšas saviem spēkiem noturēt vismaz galvenos speciālistus. Šobrīd šī sistēma no valsts puses diemžēl tiek lauzta.”

A. Bērziņš atgādina, ka šī gada valsts budžetā finansējums ceļu remontiem ir ievērojami samazināts, kas nopietni skar ceļa būves nozari. “Taču šīs nozares uzņēmumi Latvijā nevar funkcionēt tikai uz privātajiem pasūtījumiem.”

“Aizputes ceļiniekā” strādāja daudzi Aizputes novada iedzīvotāji. To, kā uzņēmuma darbības pārtraukšana ietekmēs novada pašvaldības budžeta ieņēmumus, varēs redzēt nākamgad, saka Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis. “Neesmu ticies ar uzņēmuma vadību un pirms komentāru sniegšanas gribētu ar viņiem aprunāties. Taču esmu dzirdējis, ka daudzi atlaistie strādnieki jau atraduši darbu. Protams, nejūtos priecīgs, ka lielākajam novada uzņēmumam tā gadījies. Vienīgā cerība, ka tā vietā nāks kāds cits. Konkurence ceļu būvē, protams, bija liela, nozares uzņēmumi arī izjuta darbinieku trūkumu. Iespējams, uz “Aizputes ceļinieka” rēķina tagad citi iegūs darbiniekus un speciālistus.”

Novada pašvaldībai bijusi ļoti laba sadarbība ar “Aizputes ceļinieku”, kas iepriekš bieži uzvarējis iepirkumos par darbu veikšanu dažādos Aizputes objektos. “Viņi darbojās šeit uz vietas, līdz ar to varēja piedāvāt lētāku cenu. Taču pēdējos gados tas kaut kā vairs nebija, un mums jau ir izveidojusies laba sadarbība ar “CTB” un “A-Land”, arī “AD Būve”,” pauž J. Grasmanis.

Viņš gan norāda, ka vēsts par “Aizputes ceļinieka” darbības pārtraukšanu nākusi kā pārsteigums. Pagājušā gada vasaras sākumā, tiekoties ar uzņēmuma vadību, neviens nav ieminējies par problēmām. “Viņi teica, ka esot ko darīt. Par to, ka uzņēmums varētu pārtraukt darbību, nebija ne pušplēsta vārda”.

“Aizputes ceļinieks” vienādās daļās pieder diviem Rīgā reģistrētiem uzņēmumiem – SIA “Elpico” un SIA “Okavango”.

25 komentāri

2020-01-20 09:14

Nu ja!: Eiropas nauda beidzās!

2020-01-20 09:44

Bobis: Alandei vairak šept būs.

2020-01-20 10:28

DNS: Nu, protams, ka domes pr-tājs neko nezin, neredz un nedzird, kas notiek Aizputes uzņēmumos !!

2020-01-20 10:39

trinitrotrotulens: Viss pareizi. Eiropas nauda beidzas, nakamo porciju hvz kad dabusim un ka to sadalisim. + sak ari pamazam prasit no celu buvniekiem uznemties atbildibu par saviem darbiem. Tas jau baigi iesit pa kabatu-ja kaut kas jaizdara labi.

2020-01-20 12:10

Leons: Nekāds pārsteigums. Atceroties to Grobiņas šosejas brāķi ko viņi uztaisīja - pelnīts iznākums.

2020-01-20 12:12

Vienijautājumi: Vai CTB būs nākamais? Vai tas varētu būt saistīts ar ļoti nekvalitatīvo, Grobiņa-Leči P111 ceļa, rekonstrukciju? Vai tas varētu būt saistīts ar ğenerāluzņēmēja Binders pretenzijām pret uzņēmumiem kuri veica nekvalitatīvu darbu?

2020-01-20 12:29

Kantainais: Beidzās haļava --Eiropas nauda,kura tika vnk izlaupīta.Bezperspektīvā domāšana latviešiemDD
Varu iepriecināt ,lai ko arī LV valdība neteiktu par rožaino ekonomiku,Pasaules valūtas fonds oficiāli paziņojis par jauna pasaules krīzes sākšanos.
Latvijas neatkarību Krievija atzina pirmā ,to parakstīdama ,taču latvieši nav bijuši spējīgi nosargāt savu brīvību.
Tā LV valdība ,kura patreiz ""vada "" ir valsts nodevēji .Kopā ar saeimu. Venstpils ostas biznesa reketveida atņemšana Lembergam.Un šis fakts Latviju iedzina vēl dziļākā bedrē.Cik zināms ,tad trulie igauņi pa kluso brauc uz Krieviju un cenšas krievus pierunāt uz kādu tranzītu)) un pēc tam atkal kā totāli nelieši norej krieviju ,cerībā ,ka ASV uzsitīs uz pleca..Arī Lietuva tagad ir pilnīgā d..DD par tādu Latviju vispār nerunājot..jau atklāti ,kuro gadu budžetu pār nākošo gadu sastāda plānotās soda naudas par visu ko..Iedomājieties --budžetā ieplāno soda naudas ,kuras jāiekasē.!! No tādas valts vai nu jābēg vai visa valdība kopā ar saeimu jātiesā par genocītu un nodevību pret valsti.

2020-01-20 12:37

@hell: Pirmdienas pusdienlaiks un klucis jau (vai vēl aizvien) pālī.... :D

2020-01-20 13:14

Trīne: Žēl ka daudzi paliks bez darba. Kā nekā bankrotē vēl viens LV uzņēmējs. Skumji.

2020-01-20 14:16

Līva: Skumji,ja kārtējais patiesu darbarūķu uzņēmums,kur
ceļinieka profesiju pārmantoja ne viena vien dinastija,
ir kapitulējis savstarpējā varas un naudaskāres cīņā.
Ir viegli iznīcināt,bet,kas paliks pēc tam....

2020-01-20 14:19

Bijušais darbinieks: Nesudzos. Iemacijos tur daudz neko sliktu nevaru teikt. Labi kolēģi vienmer bijuši un labs kolektīvs. Žēl ka ta sanacis.

2020-01-20 16:28

taburete: pats gavenais ir tas kas labos...Garantijas ietvaros ceļus... kuri tika lieti ar AC :D

2020-01-20 18:38

gnjb: vcbv

2020-01-20 18:45

Mkm: Nu AC būvēja arī Liepājas Rīga šosejas posmu, ceļš gluds vēl tagad, ne bedru ne iesedumu!

2020-01-20 18:59

jaaaa: Tam kantorim jau sen vajadzēja noiet uz grunti, tāpat kā vairumam citu. Tāpēc, ka nemaksāja cilvēkiem normālu algu! Tāpēc nebija, kas jēdzīgi strādā, savāca visādus tirliņus, dzērājus, bomžus un kvalitāte bija pakaļā, pasūtījumu vairs nebija un lūk, rezultāts. Tieši tāpat kādreiz Andruļa desu cehs nobankrotēja - aiz skopuma maksāt darbiniekiem normālas algas!

2020-01-20 19:30

Mehs: Viens no AC uz LAP atnàca , sanèma pirmo algu un uzrakstîja atlûgumu , viñam bezdarbniekos divreiz vairâk sanâk

2020-01-20 20:57

Pans: Ir jābūt ar meijām, lai strādātu LAP

2020-01-20 21:58

Azb: CTB varbūt ar varētu noiet?

2020-01-20 22:33

Murlo: Izskatās pēc izvairīšanāš no saistībām ....

2020-01-20 23:15

Poirot: Aizputē runā, ka esot bijušas pretenzijas par sliktas kvalitātes darbu, tā kā kaut kas nav bijis tik biezs, cik vajag. Un tad jau labāk likvidēties.

2020-01-21 03:32

Zinātājs: Aizputes ceļiniekā varēja ļoti labi nopelnīt, algas bija 1500 - 1800 uz rokas. Parastie ceļa strādnieki visi nopirkuši dzīvokļus un jaunas mašīnas, kāds arī māju uzbūvējis. Brigadieriem vispār bija pāri trīs štukām.

2020-01-21 06:36

nu kas ir ko: visi tie uznemeji ir korumpeti.....3 menesus parbaudes laiku pastrada un pec tam paldies nevajag.....ta ir ekonomika

2020-01-21 10:43

Ingus: Putins ir vainigs 100%

2020-01-21 17:23

Cilvex: Nevajag taisīt ceļu kuru izbrake un nolaizt visu pa burbuli

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz