Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar sapni palīdzēt bērniem

Ar sapni palīdzēt bērniem
Foto: No personīgā arhīva
19.11.2018 07:12

liepajniekiem.lv

Ir pagājis teju gads, kopš liepājnieks Valters Krētainis ieguva titulu ”Latvijas lepnums”. Puisis atzīst, ka aizvadītā gada notikumi ievirzījuši viņa dzīvi pozitīvā gultnē. Šobrīd Valters kopā ar draugu Ģirtu Tomu Klampi izveidojis uzņēmumu ”KK Original Design” un strādā pie tā, lai radītu veselu produktu līniju ar palīgierīcēm bērniem ar kustību traucējumiem. ”Gads ir bijis emocijām un notikumiem piepildīts. Joprojām daudzi raksta, izsaka pateicību par labajiem darbiem. Tieši ”Latvijas lepnums” mums ir ļāvis virzīties uz priekšu daudz ātrāk,” atzīst jaunais uzņēmējs.

Sirds materiāls – koks  

Puiša dzimtās mājas atrodas Jūrmalciemā. Pats Valters atzīst, ka tieši šajā vietā meklējami viņa radošās darbības pirmsākumi. ”Ar mākslu es aizraujos jau kopš bērnības – apguvu to pie privātās pasniedzējas. Skolā mani aizrāva mājturības stundas. Tā kā mani vecāki nodarbojas ar lauksaimniecību, tētis laukos ir izveidojis mazu darbnīcu savam priekam, kā arī, lai uzturētu un pilnveidotu saimniecību. Kādos 13 gados sāku ņemt rokās pirmos instrumentus un pamazām iekaroju viņa darbnīcu. Tā tas arī ir panesies,” atceras liepājnieks.

Valters stāsta, tēta darbnīcā tapušas neiedomājamākās lietas.

”Mani ļoti aizrāva radīšanas process. Sāku ar vecu skapju restaurēšanu, izgatavoju dažādas mēbeles. Principā es parakstījos uz jebko. Un joprojām parakstos. Ja ir izdoma, var izgatavot visu ko vien sirds kāro.”

2013. gadā tapis puiša pirmais lielais patstāvīgais darbs – kancele Jūrmalciema Nāceretes evaņģēliski luteriskai baznīcai. ”Palīgā es paaicināju savu tagadējo kolēģi Ģirtu. Mēs jau kopš bērnudārza ejam soli solī. Kopā mācījāmies, absolvējām mākslas skolu, vasarās strādājām darbnīcā un izpildījām pasūtījumus. Viņam es pilnībā spēju uzticēties. Es zinu, ka viņš ir radošs cilvēks ar zelta rokām.”

Pārsvarā visus savus darbus un palīgierīces Valters izgatavo no koka. ”Koks ir mans sirds materiāls. Tas ir siltāks, nekā citi materiāli, cilvēka ādai patīkamāks. Koks mani pievelk,” skaidro puisis, atzīstot, ka viņš strādā arī ar citiem materiāliem. ”Nav tā, ka strādāju tikai ar koku. Es vēlos radīt. Un tas var būt jebkas, piemēram, no māla, metāla vai plastmasas. Tieši radīšana ir mans aicinājums.”

Emocionālā iepazīšanās

Tā kā liepājnieks jau kopš agras bērnības ar mākslu ir uz Tu, nav pārsteigums, ka pēc devītās klases viņš iestājies tieši Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, Koku izstrādājumu dizaina speciālista programmā. Savā kvalifikācijas darbā Valters izstrādāja pārvietošanās ierīci sievas brālītim Kristiānam, kurš cieš no bērnu cerebrālās triekas, kuras izpausme, galvenokārt, ir kustību traucējumi. Tieši šī palīgierīce, jeb rāpulis ir aizsākums vēlmei darboties tālāk un radīt vēl citas ierīces.

”Rāpuli es izgudroju, jo iepazinu savu sievu Sanu, kurai ir slims brālītis. No sākuma man bija grūti saprast un pieņemt to, ko viņš un ģimene pārdzīvo. Mēs ar Kristiānu ātri sadraudzējāmies, viņš vienmēr ir smaidīgs un dzīvespriecīgs.”

Puisis sapratis, ka vēlas palīdzēt Kristiānam un sniegt iespēju pārvietoties paša spēkiem, jo slimības dēļ tas nav iespējams.

Sākumā gan jaunais uzņēmējs žūrijai prezentējis divas diplomdarba idejas. ”Piedāvāju arī vides objektu no Jūrmalciema mola atlūzām. Tajā brīdī doma bija milzīgs sols, kur sievas vai mammas gaida savus zvejniekus mājās. Otra ideja bija šī palīgierīce ar kuras palīdzību Kristiāns spētu pārvietoties. Protams, palīgierīce ņēma virsroku,” atceras puisis. Sākotnēji viņam nav bijusi nojausma kas tas būs un kā izskatīsies. ”Kad sāku piedalīties Kristiāna ikdienā, komunicēju ar viņa vecākiem un speciālistiem, mēs ātri nonācām pie risinājuma. Sāku gatavot prototipu un jau pirmajā reizē viņš zināja kas darāms un spēra jau savus pirmos soļus.”

Piepilda sapni par savu uzņēmumu

Šī gada februārī jaunais uzņēmējs, kopā ar draugu Ģirtu nodibināja uzņēmumu ”KK Original Design”. Par kaut ko savu Valters sapņojis jau ilgu laiku. Beidzot skolu, viņš sācis strādāt galdniecībā par CNC operatoru. ”Jo vairāk es strādāju, jo vairāk sapratu, ka tomēr nevaru un nevēlos strādāt pie kāda. Es labāk to daru sev. Pēc absolvēšanas sekoja vairākas publikācijas, cilvēki rakstīja komentārus, atbalstīja. Tad es arī sapratu, ka man ir jāturpina darboties, to cilvēku dēļ.”

Pirmo rāpuļa pasūtījumu viņš saņēmis no Krievijas. ”Pēc absolvēšanas bija vairākas publikācijas. Kāda krievu mājas lapa bija pārtulkojusi, nopublicējusi un tad sieviete caur sociālajiem tīkliem uzmeklēja mani.” Pēc pirmo pasūtījumu saņemšanas, puisis sācis arvien vairāk komunicēt ar dažādiem speciālistiem, kuri viņa izstrādāto rāpuli atzinuši par ko unikālu. ”Šobrīd jau apmēram pusotru gadu strādāju pie rāpuļa, bet vēl aizvien ir nianses, ko uzlabot un pilnveidot,” atzīst puisis.

Pagaidām izveidotajā uzņēmumā puiši darbojas divatā, kas nenoliedzami nav viegli. ”Ir grūti. Pagaidām dzīves ritms ir ļoti steidzīgs, jo visi darbi praktiski ir uz mūsu pleciem. Katru dienu ir pārāk daudz informācijas, kas jāuzsūc un jāapstrādā.” Ikdiena puisim sākas no agra rīta, dodoties uz dažādām tikšanām, papīra kārtošanas, dizainēšanas, rasēšanas, ideju ģenerēšanas un tā līdz vēlam vakaram. ”Nenoliedzami, tas mazliet sāk traucēt ģimenes dzīvei. Nesen mūsu dzīvē ienāca arī meitiņa Beatrise.

Vienīgais, ko es nožēloju visā šajā procesā ir tas, ka man neatliek tik daudz laika ģimenei, kā vēlētos. Meitiņu redzu mazāk, un līdz ar to arī domas mēdz plūst citur, bet es cīnos. Galvenais ir nepadoties un virzīties uz savu mērķi,” atzīst Valters.

Darba dienās viņš sevi velta darbam, taču brīvdienās – ģimenei un laukiem, kur būvē māju vai labo un iekārto darbnīcu. ”Sestdienās sievai ir skola, tad cenšos aizbraukt pastrādāt laukos. Beatrisi atstāju saviem vecākiem, lai arī viņi tiek nedaudz patrenkāti,” smej puisis.

Vēlme palīdzēt pēc iespējas vairāk bērniem

Šobrīd ”KK Original Design” piedāvājumā ir trīs produkti. Rāpulītis, kur bērns atrodas daļēji vertikālā pozā, uz ceļiem un vairāk paredzēts bērniem, kuri nespēj iztaisnot kājas dēļ saviltajiem muskuļiem. Citrona šķēle, kura paredzēta vairāk līšanas aktivitātēm un citiem vingrinājumiem, kā arī citrona puse kas ir starp rāpošanu un līšanu. ”Mūsu plāns ir izstrādāt produktu līniju, kurā ietilpst vairāki produkti, kas paredzēti no līšanas līdz pat staigāšanai. Mēs vēlamies pakāpeniski, soli pa solītim bērnu piecelt uz kājām,” stāsta V. Krētainis.

Puisis atzīst, ka viņi ar kolēģi sirdī vairāk ir mākslinieki un dizaineri, ne biznesmeņi vai pārdevēji. ”Ar to mums iet ļoti grūti. Bet visas idejas par produktiem radās automātiski, dabiski. Ir dienas, kad prāts ģenerē idejas kā mājas, un tad ir dienas, kad laiku labāk veltīt papīrdarbiem.” Dienās, kad puisim nav motivācijas darboties, viņš cenšas meditēt, gleznojot un zīmējot. ”Esmu sapratis, ka ja nav vēlme, griba un jauda, labāk nevajag sevi spiest, citādi beigās būs vēl sliktāk, darbs nebūs kvalitatīvi izdarīts.”

Lielākā motivācija nepadoties Valteram ir prieks un smaids, kas rotā bērnu sejās, īpaši meitiņas Beatrises. ”Es vēlos, lai mēs palīdzētu pēc iespējas vairāk bērniem visā pasaulē. Tas ir liels gandarījums, ka tavs produkts spēj kādam palīdzēt!”

Valters cer, ka viņu radītās ierīces gan sniedz iespēju bērnam iepazīt pasauli no cita leņķa, gan daļēji uzlabo arī veselību. ”Piemēram, Kristiāna gadījumā, viņam palīdz tas, ka ir vertikālais stāvoklis, tiek uzreiz darbināti muskuļi, un līdz ar to arī asinsrite. Tāpat uzlabojas koordinācija telpās. Kristiāns pats aizvien ilgāk un ilgāk spēj izturēt uz ierīces. Un nu jau viņš mazliet orientējās, saprot savu galamērķi. Protams, mēs ikdienā nevaram redzēt, ka pateicoties ierīcei ir milzīgs progress izaugsmē un attīstībā, bet es ticu, ka dodam vismaz mazu prieku gan bērnam, gan vecākiem.”

Jautāts kā viņš rod labo sevī, liepājnieks atzīst, ka viņš vienmēr ir vēlējies kādam palīdzēt. ”Kādreiz man bija problēma, jo nemācēju pateikt cilvēkiem ”nē”. Vienalga vai tā bija palīdzība sniegšana vai pavilkšanās uz muļķībām. Noteikti vecāki man ir iemācījuši palīdzēt apkārtējiem. Bet es arī ticu, ka labais vairo labo. Ticu tam, ka ja tu darīsi labu – tev būs labi, ja darīsi sliktu, to pašu saņemsi arī atpakaļ.”

Rod mieru dabā

Jau šobrīd puišiem ir apzinātas pašiem savas telpas Grobiņā, kā arī parakstīts līgums ar izplatītājiem savai CNC mašīnai. ”Apzināmies, ka ne visi spēj atļauties mūsu produkciju, tāpēc vēlamies Latvijas reģionā izveidot akciju, kad cilvēki varēs ziedot bērniem. Pagaidām vēl tikai rakstām scenāriju visam tam pasākumam, bet domājam, ka varētu piesaistīt uzņēmumus vai turīgākus cilvēkus un savest kopā ar bērniem, kuriem būtu nepieciešama šī palīdzība,” plānos dalās Valters. Viņš neslēpj, ka nākotnē vēlas izveidot komandu, dot cilvēkiem darbu. ”Vēlos komandā cilvēkus, kuri nāk ar prieku un paši ir ieinteresēti attīstīt gan uzņēmumu, gan sevi. Es nezinu vai varu sevi uzskatīt par uzņēmēju, un es nezinu vai beigu beigās vēlos tāds būt. Manā sirdī vairāk ir vēlme radīt.”

Taču liepājnieks sevi nespēj iedomāties dzīvojam pilsētā, viņam idejas rodas pie dabas krūts. ”Brūzma man neiet pie sirds. Daba man ir vistuvākā un tā kā man ir visas iespējas dzīvot tur, tad es tās arī izmantošu. Citreiz man vajag klusumu, svaigu gaisu. Pilsētā ir praktiski neiespējami kaut kur pamukt, atrast kluso stūrīti, kur vari iegrimt sevī sakārtot domas,” pauž Valters 

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz