Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Atkritumu pārstrādes iecere vēl procesā

Atkritumu pārstrādes iecere vēl procesā
Foto: Egons Zīverts
19.09.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Vides pārraudzības valsts birojs (VPVB) pagaidām ir saņēmis piecus iesniegumus ar priekšlikumiem ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumam par bīstamo atkritumu – izlietoto katalizatoru – pārstrādi Liepājā. Šādu uzņēmējdarbību industriālajā teritorijā Kapsēdes ielā iecerējusi SIA “eVan Group”.

Termiņš rakstisko priekšlikumu iesniegšanai bija 17. septembris. Taču VPVB Ietekmes uz vidi novērtējuma daļas vadītāja Iveta Jēgere prognozē, ka tādi varētu ienākt vēl no cilvēkiem, kas iesniegumus sūta pa pastu. “Mēdz būt tā, ka pēdējās dienās sanāk vairāk, var būt kolektīvi iesniegumi,” viņa atzīst. VPVB ir pārraugošā institūcija, caur kuru notiek dokumentu aprite. “Bet pēc būtības šobrīd vēl neesam sākuši vērtēt,” saka I. Jēgere, “iesniegumus nosūtām darbības ierosinātājam. Procedūra paredz, ka viņam tie jāņem vērā, jāsagatavo arī pārskats ziņojumā, kā šie priekšlikumi ir ņemti vērā un kas ir papildināts un pārstrādāts. Ziņojuma vērtēšana sāksies krietni vēlāk, – kad komersants būs papildinājis ziņojumu vai veicis nepieciešamās izpētes, ja uz to būs norādīts. Ne tikai sabiedrība, arī institūcijas izsaka priekšlikumus – gan vides, gan veselības.”

Procesa ilgums esot atkarīgs no novērtējuma secinājumiem. “Reizēm secina, ka daudz ko vēl vajag pievērtēt klāt, jo mērķis ir iesaistīt pēc iespējas vairāk [sabiedrības]. Ja procedūra virzīsies, kā iecerēts, ziņojumu tuvāko mēnešu laikā varētu iesniegt birojā vērtēšanai,” uzskata I. Jēgere.

Ja iedzīvotāji ar priekšlikumiem būtu vērsušies pašvaldībā, arī tos pārsūtītu uz VPVB. Liepājas pilsētas pašvaldības Vides nodaļas vadītāja Dace Liepniece pastāsta, ka tur neviens iesniegums neesot saņemts. “Neviens šeit nav vērsies un interesējies.”

“Kurzemes Vārds” jau iepriekš rakstīja, ka SIA “eVan Group” plāno veikt bīstamo atkritumu pārstrādi. Uzņēmumā plānots iegūt cēlmetālus un retzemju metālus no izlietotiem katalizatoriem. Šāda veida ražotnes Baltijas valstīs vēl nav, un šeit nav arī rūpnīcu, kur ražošanas procesā lieto katalizatorus. Ietekmes uz vidi novērtējumu augusta beigās sabiedriskās apspriešanas sanāksmē prezentēja tā sagatavotājs SIA “Estonian, Latvian &Lithuanian Environment”. Gala lēmums, vai atļaut pilsētā darboties šai ražotnei, būs jāpieņem Liepājas pilsētas domei.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli