Otrdiena, 2. jūnijs Lība, Emma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Būvēs loģistikas centrus un jaunu ražotni

Būvēs loģistikas centrus un jaunu ražotni
Foto: Publicitātes
07.12.2016 16:17

liepajniekiem.lv

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde nolēma slēgt trīs ilgtermiņa zemes nomas līgumu – ar AS ”UPB” par Loģistikas centra būvniecību Dūņu ielā, ar SIA ”iCotton” par jaunas ražotnes izveidi Pulvera ielā un ar ”EURO DK”  par noliktavas būvniecību Satiksmes ielā, portālam pastāstīja Liepājas SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš atzīst, ka Liepājas SEZ 2016.gada pēdējais ceturksnis ir bijis ļoti aktīvs: ”Uzņēmēji interesējas gan par esošo ražošanas un loģistikas uzņēmumu paplašināšanos, gan par jaunu izveidi.”  Kopējā iznomātā platība ir 3 hektāri.

Tāpat  slēgti nomas tiesību rezervācijas līgumi par kopējo platību 18 hektāri, kuros uzņēmējiem viena gada laikā ir jāizstrādā tehniskie projekti  būvniecībai. Tā kā rezervācijas laikā ir jāmaksā gan nomas maksa, gan jāiemaksā drošības nauda, tas ir nopietns signāls tam, ka uzņēmumi nopietni plāno veikt investīcijas, un attīstīt ražošanu Liepājā.

”UPB holdings” ir  viens no vadošajiem industriālajiem koncerniem Latvijā, kas jau 25 gadus veiksmīgi darbojas gan Latvijas, gan ārvalstu tirgos. ”UPB” pamata darbības nozares ir būvkonstrukciju projektēšana, ražošana, būvuzņēmējdarbība, montāža, tirdzniecība un serviss. 

”UPB” jau iepriekš skaidroja, ka pēdējos gados holdings ir strauji attīstījies, ievērojami palielinot ražošanas apjomus,  kas  ir radījis nepieciešamību pēc  papildus platības. ”UPB” Meldru ielas industriālajā teritorijā plāno būvēt loģistikas centru, kas nodrošinātu gan iekšējās loģistikas prasības, gan  nākotnē arī ārējās.

Liepājas SEZ valde nolēma slēgt ar AS ”UPB” nekustamā īpašuma Dūņu iela 9 (platība 13 668 m2) ilgtermiņa nomas līgumu uz 30 gadiem būvprojekta ”Loģistikas komplekss Dūņu ielā 9, Liepājā” realizēšanai, kā arī apsaimniekošanai un komercdarbības veikšanai. Plānots, ka būvniecība jāpabeidz līdz 2019.gada 31.decembrim.

Portāls jau informēja, ka AS ”UPB”  2015.gada 17.novembrī noslēdza ar Liepājas SEZ pārvaldi nomas tiesību rezervēšanas līgumu uz gadu.

”Tā ir ierasta prakse, ka uzņēmējs sākotnēji slēdz nomas tiesību rezervēšanas līgumu uz periodu līdz vienam gadam, lai būtu iespēja veikt nepieciešamos izpētes un sagatavošanās darbu būvprojekta uzsākšanai,” norāda Jānis Lapiņš, uzsverot, ka bieži vien uzņēmēji nomas līguma rezervēšanas līguma prasības izpilda ātrāk un nav nekādu šķēršļu ilgtermiņa nomas līguma slēgšanai.

Arī ”iCotton” 2016.gada 28.jūlijā noslēdza nomas tiesību rezervēšanas līgumu, kurā noteiktās prasības izpildīja, bet Liepājas SEZ valde 5.decembra valde sēdē

nolēma  apstiprināt noslēgto ilgtermiņa nomas līgumu ar SIA ”iCotton” būvprojekta ”Kokvilnas šķiedras auduma izstrādājumu ražošanas rūpnīca” realizēšanai, kā arī apsaimniekošanai un komercdarbības veikšanai Pulvera ielā 4A. Plānotās investīcijas ir 2,5 milj. eiro .

Liepājas SEZ valde, izskatot SIA ”EURO DK”  iesniegtos dokumentus un izvērtējot paveikto nekustamā īpašuma nomas tiesību rezervēšanas līguma darbības laikā paveikto, nolēma  iznomāt nekustamo īpašumu Satiksmes ielā 6 noliktavas būvniecībai.

Vienlaikus Liepājas SEZ valde  nolēma piešķirt SIA ”EURO DK” Liepājas SEZ kapitālsabiedrības statusu. 

Uzņēmuma ”EURO DK” pamatdarbība ir elektronisko ierīču, telekomunikāciju iekārtu un to daļu vairumtirdzniecība.

No 2016.gada 15.decembra līdz 2019.gada 31.decembrim uzņēmuma ”EURO DK” plānotās investīcijas ir 1,14 milj. eiro, nodrošinot jau 2017.gadā 21 darbavietu ar vidējo algu 1310 eiro.

Foto galerija

9 komentāri

2016-12-07 17:09

senču ols: cik miljonus šis sez ir nomaksaajis nodokļos un cik viņam to atlaisti ? vai tiešaam 25 gadu laikaa nevareeja normaalu viaduktu paar to nelaimiigo dzelzceļu uzbuuveet paari Riņa ielai? pavisam elementaaru . pa taisno no Riņa ielas un pa taisno no kalpaka , nekaadus nogriešanaas ceļus nav vajadziigs , ja to izdariitu , liekas Seskis par meeri tikltu iecelts liidz miršanai un veel peectam viņa apakšbikses , taapat kaa Baldera kreklu , pakaartu domes foajē.

2016-12-07 17:11

p/s: Baldera krekls karaajas areenaa virs kokeja ledus.

2016-12-07 18:44

GlābietKarostu: Jauki, ka SEZ darbojas rūpnieciskajās zonās (lai gan īpašo maznodokļu kārtību sen būtu laiks atcelt, jo uzņēmumi var atļauties maksāt arī pilnus nodokļus), bet Karostai gan SEZ ir nācis tikai par sliktu. Tukšums un izšķiesta Eiropas nauda nekurienē; traucētaparalizētaapdraudēta tūrisma joma un brūkošanojauktajaukšanai paredzēta vēsturiskā apbūve, no kā labuma nav ne SEZam pašam, ne Sašam. Tāpēc Karosta no SEZ ir jāizslēdz. Pārējās zonās lai būvē savas noliktavas.

2016-12-07 19:20

hmm: Viaduku vajadzeja jau sen, par to teikts 100x reizu. Pa taisno pari dzelzcelam tani Parka iela vai ka saucas ta kas ved taisni no jauna tilta, turklat kombineto ar tramvaja sliedem lai attistitu ekologisko tramvaju cauri visai pilsetai un tapat sim viadukam vajadzetu pievedcelu, lai braucot pa Raina pirms sliedem varetu, ka variants, iegriezties pa labi kur 1905.gada iela vai kaut kur taja rajona, pabraukt zem viaduka un uz ta uzbraukt pa uzbrauktuvi. Kaut ka ta varetu

2016-12-07 20:16

HT.: Par šo ziņu lasu jau vismaz 3x. Varbūt beidzot izbūvējet un tad uzrakstiet? Lai izdodas.

2016-12-07 20:18

tam hmm: nevajag sarežģiit , nav tik meema satiksmear uzbrauktuvēem , uz Raiņa ielu var daudz aatreek tikt , nav jaa kuļaas ne piektaa gada ielas , pa apakšu caur un viskas , , bet otraa pusee jau nav kur , pie buru ielas jau buus piezemeets, taads elementaars viadukts buus pavisam leets bet gana eerts , bet to pa parka ielu , to veel 100 gadu nesagaidiisim , ja šitaa ies .

2016-12-07 20:46

mkdBaltic: neglits 3d.... fuuu....

2016-12-08 09:41

anonims: Tāpēc jau arī bija( Tad, kad bija tā šumēšanās ) doma likvidēt 15. skolu, lai biznesam vieta, pamazām viss plešas plašumā.

2016-12-09 10:55

Karosta: Karostā taisni jāattīsta rūpniecība, normāli cilvēki tur nedzīvo. Nav ko tur godināt slāvijas sādžas militārās vērtības...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz