Sestdiena, 28. novembris Rita, Olita, Vita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Caljan” ceļā uz ražošanas jaudas dubultošanu

Liepājā, Brīvības ielā, pārbūvētajā bijušajā AS “Liepājas metalurgs” mehāniskajā cehā, piektdien, klātesot ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam, atklāja konveijeru ražotāja “Caljan” jauno rūpnīcu.

“Caljan” ceļā uz ražošanas jaudas dubultošanu
Rūpnīcas atklāšanas lenti grieza ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (no kreisās), "Caljan" holdinga vadītājs Henriks Olesens un Liepājas ražotnes direktors Gatis Dradeika. (Foto: Ģirts Gertsons)
26.10.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Svinīgajā atklāšanas pasākumā vairākkārt tika uzsvērts, ka tā ir pasaules līmeņa ražotne, kuras klientu vidū ir tādi pazīstami un starptautiski zīmoli kā “Amazon”, “ebay”, “FedEx”, DHL un citi.

“Caljan” holdingam ir ražotnes arī citās valstīs, taču jaunā Liepājas rūpnīca ir lielākā no tām, norādīja holdinga vadītājs Henriks Olesens. Tās platība ir 13 tūkstoši kvadrātmetru, bet kopējās projekta investīcijas ir aptuveni 11 miljoni eiro.

Ražotnē izveidota mūsdienīga darba vide – strādājošiem pieejams āra basketbola laukums, socializācijas telpa, kur iecerēts izvietot trenažierus un galda tenisu, moderna ēdamzāle, dārzs, kā arī administrācijas korpuss. Šobrīd uzņēmumā nodarbināti 180 strādājošie.

Līdz tam 14 gadus “Caljan” darbojās nomātās telpās Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā. Uz jauno mājvietu uzņēmums pārcēlies, faktiski nepārtraucot ražošanu.

Pašreizējā uzņēmuma jauda ļauj gadā saražot ap 1500 teleskopisko konveijeru. “Jaunās rūpnīcas telpas ļaus ne vien divkāršot mūsu ražošanas jaudu un palielināt eksporta apjomu un apgrozījumu, bet arī ieviest inovatīvas tehnoloģijas, proti, robotizēto metināšanu, un pārņemt šo funkciju no mātesuzņēmuma Dānijā,” pauda “Caljan” direktors Gatis Dradeika.

Liepājā ražotos teleskopus eksportē uz Eiropas Savienības valstīm, Apvienoto Karalisti, ASV, Austrāliju, Jaunzēlandi, Singapūru, Dienvidkoreju, Turciju un citām.

Covid-19 pasaulē radījis papildu pieprasījumu pēc “Caljan” produkcijas, skaidroja uzņēmuma vadītājs.

2019.gadā “Caljan” sasniedza 22,9 miljonus eiro apgrozījumu.

“Caljan” ir pirmais uzņēmums, kas izveidojis ražotni bijušā “Metalurga” teritorijā. Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldnieks Jānis Lapiņš uzņēmuma vadībai pateicās par mērķtiecību un uzdrīkstēšanos, atgādinot arī, ka pagājušā gada septembrī SEZ pārvalde iegādājās bijušā “Metalurga” teritoriju vairāk nekā 60 hektāru platībā. Apvienojot to ar jau esošajiem pašvaldībai piederošajiem zemes gabaliem, sākts darbs pie “moderna un zaļa” Liepājas industriālā parka izveides.

Savukārt Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis informēja, ka “Caljan” ir devītā ražotne, kas Liepājā uzbūvēta pēdējo trīs gadu laikā. Drīzumā tai pievienosies desmitā – kompānijas “Interspiro Production” ražotne Karostā.

Foto galerija

24 komentāri

2020-10-26 06:58

Fakts: Kapec te vislaik reklame to caljan zb jau vini.

2020-10-26 07:17

Daina: Ekonomikas nokaušanas ministrs. Tomātu tirgotājs

2020-10-26 08:02

Gerda: To FAKTS - tapec ka ir jau arī ko reklamèt - nav kaut kàds belaš cehs!

2020-10-26 08:28

metinātājs: Ražotne smuka. Arī apkārtne labi iekārtota.

2020-10-26 08:53

>,...: Labak butu gajuši uz algas dubultišanu...

2020-10-26 08:53

Popsis: Pārsvarā sieviešu kolektīvs, tātad alga aptuveni varētu būt veikala darbinieka līmenī.

2020-10-26 09:21

Diezgan slikti: Nemaksā vietējiem, ukraiņiem viss iet uz urraaa. Ieņem vadošus amatus, latviski nevienu vārdu nemāk. Nu uz ko mēs ejam.. super.

2020-10-26 09:33

Viens: Ja esi nedaudz sists galvā nac uz caljan, varesi maukt mūsu pulciņā no trijiem rītā līdz septiņiem vakarā

2020-10-26 10:05

Jeblonskis: 600€ brutto algas un basketbola laukums. Baigā ekstra ko var paņemt līdzi mājās.

2020-10-26 10:12

Lāčplēša sencis: To Diezgan slikti: precīzi, ukri ieņēmuši zemāka līmeņa vadītāju amatus, un iet uz augšu, sev padotos ieliekot tos pašus haholus. Sen strādājošie latvieši var tikai noplātīt rokas, nepatīk vācies!

2020-10-26 11:01

koknesis: kas, Jums grūtas galvas? Ukraiņu valodu, kaut minimāli, iemācīties nespējiet? Jāpriecājas, ka latviešu brāļu tauta nostiprinās Liepājā, tas labi.

2020-10-26 11:17

Māris: Jaudas palielināšanu! 🤣🤣🤣 Ar tādu attieksmi pret saviem darbiniekiem vienīgais veids kā palielināt ražošanas jaudas, ir ievest super kvalificētos indonēziešu vai pakistaniesus! 🤣🤣🤣 Vergu kantoris!!!

2020-10-26 13:20

Zalktis: Ceļš uz jaudas palielināšanu sākas ar darbinieku atlaišanu... Tiešām vergu kantoris

2020-10-26 20:37

:))): Kad pelni 600euro uz rokas un lai noplnīt vairāk močī virsstundas. Tur toč basīti neuzkapās, visas sulas izspiestas.

2020-10-26 23:36

..: Vergu kantoris

2020-10-27 02:28

Caljan strādniece: Strādāt Caljan rūpnīcā nozīmē stabilitāti, izaugsmi un labklājību. To varu teikt pavisam droši pēc savas pieredzes. Sāku strādāt vēl vecajā Caljan cehā Kapsēdes ielā pirms četriem gadiem, tikko biju pabeigusi vidusskolu, dzīvoju pie vecākiem un man nebija ne mazāko izredžu nostāties uz savām kājām finansiāli, nodibināt ģimeni, nodrošināt sevi ar dzīvesvietu. Bija pat doma pamest Latviju un doties strādāt uz ārzemēm, līdz kādu dienu ieraudzīju darba vakances sludinājumu. Pieteicos, un tā bija mana laimīgā biļete! Šobrīd esmu precējusies (starp citu, arī ar Caljan strādnieku, metinātāju), mums ir trīs brīnišķīgi bērni, dzīvojam pašu uzceltā namiņā netālu no jūras Bernātu pusē. Mums nekas netrūkst un es pat teiktu, ka paliek pāri, jo varam atlikt līdzekļus, pērkot akcijas, kas nesīs pastāvīgus ienākumus vecumdienās. Un kas nav mazsvarīgi - tas viss sasniegts bez jebkādu kredītu ņemšanas. Tāpēc viennozīmīgi varu teikt, ka Caljan ir ideāla darbavieta tiem, kas vēlas dzīvē sasniegt stabilitāti un labklājību, jo šeit ļoti rūpējas un novērtē katru, kas ar savu darbu ir ļāvis uzņēmumam attīstīties!

2020-10-27 11:04

liekas: liekas. ka Caljan strādnieces komentāru rakstījis rūpnīcas sabiedrisko attiecību galvenais speciālists

2020-10-27 11:06

vēl: piedevām četros gados trīs bērni - kad tad strādāja, ja nepārtraukti bērnus laida pasaulē

2020-10-27 11:11

Popsis: to Caljan strādniece - :))))))))))))))))))))))))))))))))))) oi, vēders jau sāp no smiešanās!!!

2020-10-27 21:21

Caljan metinātājs: Šajā uzņēmumā ir ļoti labi strādāt, jo ir labi darba apstākļi, izaugsmes iespējas un motivējošs, konkurētspējīgs atalgojums. Strādājot standarta darba laiku 160 stundas mēnesī, esmu iegādājies sev dzīvokli renovētā mājā Ezerkrastā, nopircis BMW auto (pēc diviem gadiem plānoju iegādāties pilnīgi jaunu no autosalona), ar draudzeni regulāri ejam vakariņot uz kafejnīcām un restorāniem, kā arī palīdzu finansiāli saviem vecākiem, kuriem pensijas nav lielas, jo viņi nestrādāja Caljan uzņēmumā. Mans ieteikums liepājniekiem - sekojiet darba vakancēm Caljan jaunajā rūpnīcā un piesakieties bez svārstīšanās! Būsiet nodrošināti un pārtikuši!

2020-10-27 23:09

Caljan priekšnieks: Kamēr pie manis strādās tādi muļķīši, ko varēšu komandēt cik gribēšu, un kas strādās virsstundas nenormālās, man kāposts kabatā ripos kā traks. Bet tā jā, nāciet uz Caljan. Uzlabojiet manu dzīvi, pelniet man jaunu mašīnu un māju pie jūras, bet jūs raujat no algas līdz algai, jo normālie darbinieki sen jau strādā citās firmās...

2020-10-27 23:59

Džonījs.: Es aizgāju uz Caljan, uz veco ražotni gribēju iet strādāt par metinātāju, no sākuma intervīju vadīja sieviete, pēc tam viņa pasauca cehā priekšnieku, kurš ar mani pat Latviešu valodā nemācēja runāt. Aizgāju ar viņu uz cehu, lika man sametināt plāksnes dažādos veidos, pēc tam, aizgājām atpakaļ uz ofisu, viņš man lika pagaidīt ārā. Pēc pāris minūtēm pasauca iekšā, viņi man piedāvāja 550€ algu + sporta zāli un veselības apdrošināšana būšot. Un tur varot ļoti daudz virsstundas maukt. 😂😂😂😂Es viņiem teicu maksājiet man normālu algu es pats sev izvēlēšos sporta zāli uz kuru gribēšu iet. Pretīgs kantoris🤮

2020-10-28 09:29

I.d.: Vajag nakt laicigi uz darbu tad vares nopelnīt

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Saistītie raksti

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz