Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Caljan” gatavojas pārcelties uz jaunu ražotni Brīvības ielā

“Caljan” gatavojas pārcelties uz jaunu ražotni Brīvības ielā
"Caljan" direktors Gatis Dradeika norāda – vērtēt to, kāds ražotnei būs šis gads kopumā, vēl ir pāragri, jo pasaulē saistībā ar vīrusa izplatību joprojām valda ekonomiskās aktivitātes nenoteiktība. Taču viņš spriež, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, apgrozījums varētu sarukt par aptuveni pieciem procentiem. (Foto: Ģirts Gertsons)
22.05.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

LSEZ SIA “Caljan”, kas ražo konveijera iekārtas kravu iekraušanai, izkraušanai un transportēšanai, arī krīzes laikā jūtas stabili un jau rudenī gatavojas pārcelties uz savu jauno ražotni Brīvības ielā. Koronavīrusa pandēmija, kas satricinājusi pasaules ekonomiku, uzņēmuma apgrozījumu šogad, visticamāk, gan ietekmēs, taču, neraugoties uz to, “Caljan” joprojām saglabās savas pozīcijas kā viens no straujāk augošiem uzņēmumiem Liepājā.

Kuplina strādājošo skaitu

“Salīdzinot ar citiem uzņēmumiem, mums šobrīd klājas labi, lai gan jūtam nelielu pasūtījumu kritumu,” klāsta “Caljan” direktors Gatis Dradeika.

Viņš skaidro, ka atsevišķas lielas kompānijas, kas ir “Caljan” klientes, Covid-19 pandēmijas laikā apturējušas visus savus kapitālieguldījumus, turpretim citi klienti, piemēram, interneta tirdzniecības gigants “Amazon” šobrīd ļoti aktīvi kāpina savu jaudu, turpinot investēt arī preču noliktavu aprīkojumā.

“Caljan” ražo teleskopiskos konveijerus un citas specializētas iekārtas loģistikas nozarei. Liepājas ražotnē nodrošināts pilns to ražošanas cikls, un darbs norit visu diennakti divās maiņās. Savu produkciju uzņēmums eksportē pilnībā, galvenokārt uz ASV un Eiropu. Kopš 2015. gada “Caljan” apgrozījums strauji kāpis – par aptuveni 15 procentiem gadā, pērn sasniedzot gandrīz 23 miljonus eiro.

Pašlaik “Caljan” dod darbu 190 cilvēkiem, un krīzes dēļ to skaits nav bijis jāsamazina. Tieši pretēji – gatavojoties jaunās ražošanas atvēršanai, darbā tiek pieņemti un apmācīti jauni cilvēki. “Plānots, ka jaunajā ražotnē nodarbināsim līdz 250 cilvēkiem,” klāsta uzņēmuma direktors.

Jautāts, vai krīzē darbinieku atrast ir vieglāk, viņš saka, ka aprīlī uzņēmums no potenciālajiem strādājošajiem saņēmis lielāku pieteikumu skaitu nekā iepriekš, taču tagad darba meklētāju aktivitāte atkal pierimusi. Arī šobrīd ražotnē strādā viesstrādnieki no Ukrainas – metinātāji, inženieri, arī ražošanas vadītāji, daļa no viņiem uz Liepāju pārcēlušies ar visām ģimenēm.

“Bez viņu palīdzības mums neizdotos sasniegt ražošanas apjoma pieaugumu,” skaidro “Caljan” direktors.

Izskatīsies kā spa

“Caljan” (iepriekšējais nosaukums “Caljan Rite-Hite”) Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā savu darbību uzsāka pirms padsmit gadiem.

“Liepājā jūtamies ļoti komfortabli. Šeit tomēr ir mašīnbūves un metālapstrādes tradīcijas, un tādā vietā ražošanu attīstīt ir daudz vieglāk, nekā citviet, kur to nav. “Caljan” joprojām ir darbinieki, kas uzņēmumā strādā no pirmās dienas, un vasarā šeit piestrādā arī viņu bērni. Iespējams, nākotnē viņi šajā uzņēmumā vēlēsies strādāt pastāvīgi,” stāsta G. Dradeika.

“Caljan” ražotnē faktiski izaudzis 28 gadus vecais Agris Ēķups, kurš savulaik tur piepelnījies, vēl būdams pusaudzis. “Kad man bija 14 gadi, vasaras brīvlaikā sāku šeit strādāt par palīgstrādnieku, uzkopjot cehus,” viņš pastāsta. Pēc tehnikuma absolvēšanas, iegūstot mehatronisko sistēmu tehniķa profesiju, Agris uzņēmumā atgriezies kā konveijera montāžas darbu veicējs. Vēlāk viņš jau kļuvis par nodaļas vadītāju, un tagad Agris strādā pie brigādes vadīšanas un darbu plānošanas.

Šobrīd Liepājas Biznesa centrā “Caljan” darbojas piecās atsevišķās telpās, kas esot apgrūtinoši. Taču septembrī uzņēmums pārcelsies uz jauno mājvietu Brīvības ielā 142a jeb bijušo “Liepājas metalurga” mehānisko cehu, kas tiek pārbūvēts par modernu rūpnīcu. Celtniecību veic SIA “Bukoteks”, un lielākā daļa no būvdarbiem jau ir paveikti.

Šo īpašumu uzņēmums atpirka no AS “KVV Liepājas metalurgs” kreditores AS “Citadele Banka” meitasuzņēmuma SIA “Hortus RE”, un “Caljan” ir pirmā jaunā ražotne topošajā biznesa parkā, ko Liepājas SEZ pārvalde iecerējusi attīstīt bijušā “Metalurga” teritorijā.

“No ārpuses šeit izskatīsies drīzāk pēc spa kompleksa, nevis ražotnes,” smaidot nosaka G. Dradeika. Līdzās “Caljan” jaunai administrācijas ēkai taps basketbola laukums darbiniekiem, būs arī strādājošo atpūtas telpas, kā arī uzņēmuma teritorijā tikšot iekopts dārzs.

Ražošanas un noliktavas platība aizņems 12 000 kvadrātmetru, vēl 1000 kvadrātmetri paredzēti administrācijas telpām.

Kopējās investīcijas būvniecībā un iekārtās lēšamas aptuveni 10 miljonu eiro apjomā.

“Ieguldot investīcijas un arī plānojot nākamos ieguldījumus, esam rēķinājušies ar SEZ atbalstu, tāpēc mums ir svarīgi zināt, ka tas būs spēkā arī turpmāk,” atzīmē uzņēmuma direktors, komentējot valdības ieceri mainīt Liepājas ostas pārvaldības modeli.

Uzziņai

LSEZ SIA “Caljan” dati par 2019. gadu

 • Investīcijas – 94 253 eiro, to skaitā 48 311 eiro modernās tehnoloģijās;
 • apgrozījums – 22 881 420 eiro;
 • darba vietu skaits – 162 (šobrīd – 190);
 • vidējā darba alga – 1401 eiro;
 • nodokļos samaksāti – 1,355 miljoni eiro.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz