Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Caljan” gatavojas pārcelties uz jaunu ražotni Brīvības ielā

“Caljan” gatavojas pārcelties uz jaunu ražotni Brīvības ielā
"Caljan" direktors Gatis Dradeika norāda – vērtēt to, kāds ražotnei būs šis gads kopumā, vēl ir pāragri, jo pasaulē saistībā ar vīrusa izplatību joprojām valda ekonomiskās aktivitātes nenoteiktība. Taču viņš spriež, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, apgrozījums varētu sarukt par aptuveni pieciem procentiem. (Foto: Ģirts Gertsons)
22.05.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

LSEZ SIA “Caljan”, kas ražo konveijera iekārtas kravu iekraušanai, izkraušanai un transportēšanai, arī krīzes laikā jūtas stabili un jau rudenī gatavojas pārcelties uz savu jauno ražotni Brīvības ielā. Koronavīrusa pandēmija, kas satricinājusi pasaules ekonomiku, uzņēmuma apgrozījumu šogad, visticamāk, gan ietekmēs, taču, neraugoties uz to, “Caljan” joprojām saglabās savas pozīcijas kā viens no straujāk augošiem uzņēmumiem Liepājā.

Kuplina strādājošo skaitu

“Salīdzinot ar citiem uzņēmumiem, mums šobrīd klājas labi, lai gan jūtam nelielu pasūtījumu kritumu,” klāsta “Caljan” direktors Gatis Dradeika.

Viņš skaidro, ka atsevišķas lielas kompānijas, kas ir “Caljan” klientes, Covid-19 pandēmijas laikā apturējušas visus savus kapitālieguldījumus, turpretim citi klienti, piemēram, interneta tirdzniecības gigants “Amazon” šobrīd ļoti aktīvi kāpina savu jaudu, turpinot investēt arī preču noliktavu aprīkojumā.

“Caljan” ražo teleskopiskos konveijerus un citas specializētas iekārtas loģistikas nozarei. Liepājas ražotnē nodrošināts pilns to ražošanas cikls, un darbs norit visu diennakti divās maiņās. Savu produkciju uzņēmums eksportē pilnībā, galvenokārt uz ASV un Eiropu. Kopš 2015. gada “Caljan” apgrozījums strauji kāpis – par aptuveni 15 procentiem gadā, pērn sasniedzot gandrīz 23 miljonus eiro.

Pašlaik “Caljan” dod darbu 190 cilvēkiem, un krīzes dēļ to skaits nav bijis jāsamazina. Tieši pretēji – gatavojoties jaunās ražošanas atvēršanai, darbā tiek pieņemti un apmācīti jauni cilvēki. “Plānots, ka jaunajā ražotnē nodarbināsim līdz 250 cilvēkiem,” klāsta uzņēmuma direktors.

Jautāts, vai krīzē darbinieku atrast ir vieglāk, viņš saka, ka aprīlī uzņēmums no potenciālajiem strādājošajiem saņēmis lielāku pieteikumu skaitu nekā iepriekš, taču tagad darba meklētāju aktivitāte atkal pierimusi. Arī šobrīd ražotnē strādā viesstrādnieki no Ukrainas – metinātāji, inženieri, arī ražošanas vadītāji, daļa no viņiem uz Liepāju pārcēlušies ar visām ģimenēm.

“Bez viņu palīdzības mums neizdotos sasniegt ražošanas apjoma pieaugumu,” skaidro “Caljan” direktors.

Izskatīsies kā spa

“Caljan” (iepriekšējais nosaukums “Caljan Rite-Hite”) Liepājas Biznesa centrā Kapsēdes ielā savu darbību uzsāka pirms padsmit gadiem.

“Liepājā jūtamies ļoti komfortabli. Šeit tomēr ir mašīnbūves un metālapstrādes tradīcijas, un tādā vietā ražošanu attīstīt ir daudz vieglāk, nekā citviet, kur to nav. “Caljan” joprojām ir darbinieki, kas uzņēmumā strādā no pirmās dienas, un vasarā šeit piestrādā arī viņu bērni. Iespējams, nākotnē viņi šajā uzņēmumā vēlēsies strādāt pastāvīgi,” stāsta G. Dradeika.

“Caljan” ražotnē faktiski izaudzis 28 gadus vecais Agris Ēķups, kurš savulaik tur piepelnījies, vēl būdams pusaudzis. “Kad man bija 14 gadi, vasaras brīvlaikā sāku šeit strādāt par palīgstrādnieku, uzkopjot cehus,” viņš pastāsta. Pēc tehnikuma absolvēšanas, iegūstot mehatronisko sistēmu tehniķa profesiju, Agris uzņēmumā atgriezies kā konveijera montāžas darbu veicējs. Vēlāk viņš jau kļuvis par nodaļas vadītāju, un tagad Agris strādā pie brigādes vadīšanas un darbu plānošanas.

Šobrīd Liepājas Biznesa centrā “Caljan” darbojas piecās atsevišķās telpās, kas esot apgrūtinoši. Taču septembrī uzņēmums pārcelsies uz jauno mājvietu Brīvības ielā 142a jeb bijušo “Liepājas metalurga” mehānisko cehu, kas tiek pārbūvēts par modernu rūpnīcu. Celtniecību veic SIA “Bukoteks”, un lielākā daļa no būvdarbiem jau ir paveikti.

Šo īpašumu uzņēmums atpirka no AS “KVV Liepājas metalurgs” kreditores AS “Citadele Banka” meitasuzņēmuma SIA “Hortus RE”, un “Caljan” ir pirmā jaunā ražotne topošajā biznesa parkā, ko Liepājas SEZ pārvalde iecerējusi attīstīt bijušā “Metalurga” teritorijā.

“No ārpuses šeit izskatīsies drīzāk pēc spa kompleksa, nevis ražotnes,” smaidot nosaka G. Dradeika. Līdzās “Caljan” jaunai administrācijas ēkai taps basketbola laukums darbiniekiem, būs arī strādājošo atpūtas telpas, kā arī uzņēmuma teritorijā tikšot iekopts dārzs.

Ražošanas un noliktavas platība aizņems 12 000 kvadrātmetru, vēl 1000 kvadrātmetri paredzēti administrācijas telpām.

Kopējās investīcijas būvniecībā un iekārtās lēšamas aptuveni 10 miljonu eiro apjomā.

“Ieguldot investīcijas un arī plānojot nākamos ieguldījumus, esam rēķinājušies ar SEZ atbalstu, tāpēc mums ir svarīgi zināt, ka tas būs spēkā arī turpmāk,” atzīmē uzņēmuma direktors, komentējot valdības ieceri mainīt Liepājas ostas pārvaldības modeli.

Uzziņai

LSEZ SIA “Caljan” dati par 2019. gadu

  • Investīcijas – 94 253 eiro, to skaitā 48 311 eiro modernās tehnoloģijās;
  • apgrozījums – 22 881 420 eiro;
  • darba vietu skaits – 162 (šobrīd – 190);
  • vidējā darba alga – 1401 eiro;
  • nodokļos samaksāti – 1,355 miljoni eiro.
Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz