Ceturtdiena, 21. janvāris Agne, Agnese, Agnija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem samazinās, summas aug

Darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem samazinās, summas aug
Foto: Egons Zīverts
18.01.2019 07:12

liepajniekiem.lv

17.janvārī notikušajās Liepājas pilsētas domes komitejās deputāti iepazinās ar ziņojumu par pašvaldības atteikumiem izmantot pirmpirkuma tiesības uz nekustamajiem īpašumiem.

Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks īpašumu jautājumos Mārtiņš Tīdens skaidro, ka saskaņā ar likumu ”Par pašvaldībām” Liepājas pilsētas pašvaldībai ir pirmpirkuma tiesības, ja pašvaldības administratīvajā teritorijā tiek atsavināts nekustamais īpašums un tas nepieciešams, lai pildītu likumā noteiktās pašvaldības funkcijas: ”Pirmpirkuma tiesības ir pašvaldībām ar likumu piešķirta priekšrocība nopirkt nekustamo īpašumu pašvaldības administratīvajā teritorijā, ja īpašnieks to ir nolēmis pārdot un nekustamais īpašums ir nepieciešams pašvaldības funkciju īstenošanai.”

Šā gada sākumā nekustamā īpašuma tirgus nav visai aktīvs. Pēc M.Tīdena teiktā kopš 2019.gada sākuma pašvaldība tikai pāris gadījumos atteikusies no pirmpirkuma tiesībām. Pārdotas divas dzīvojamās mājas 83 000 eiro vērtībā.

Savukārt, iepazīstoties ar Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Nekustamā īpašuma pārvalde” apkopotajiem datiem par 2018.gadā Pašvaldībā iesniegtajiem pirkuma – pārdevuma līgumiem, var secināt, ka pērn nekustamā īpašuma tirgus bijis pat ļoti aktīvs.

Tiesa, vērojams, ka darījumu skaits 2018.gadā, salīdzinājumā ar 2016.un 2017.gadu, samazinājies, bet darījumu summas stipri augušas.

Pēc M.Tīdena teiktā palielinājies darījumu skaits ar dzīvojamajām mājām un neapbūvētiem zemesgabaliem, tāpat palielinājusies darījumu summa. Vērtīgākais darījums pērn bijis zemesgabala pirkums, kur nākotnē iecerēts uzbūvēt veikalu ”Lidl”: ”Tas ir lielākais darījums pēdējo gadu laikā.”

Tāpat pērn pārdoti trīs vērienīgi komercobjekti – Lielā iela 13, tirdzniecības centrs ”Baata” Klaipēdas ielā un veikals ”K-rauta” Brīvības ielā. Pie vērtīgākajiem darījumiem pieskaitāms arī mājas Hikes ielā pirkšanas-pārdošanas fakts.

Tajā pašā laikā M.Tīdens rezumē: ”Tirgus dinamika vērtējama kā mēreni dinamiska, ne burbuļu pūšana.”

Foto galerija

21 komentāri

2019-01-18 08:35

Egija: NĪ tirgus liepājā ir vienkŗaši murgs. Jau vairāk kā gadu meklējam kādu normālu piedāvājumu, taču cenas ir uzkāpušas debesīs, un ja kas normāls parādās, to paķer stundas laikā. Reāli jāpārbauda sludinājumu portāi gandrīz 24/7. Un pat tas līdz šim nav sekmējies mājokļa iegādē par samērīgu cenu.

2019-01-18 08:36

Egija: Un tā sērga vel, ka 90% iet caur starpnieku kantoriem... kāds nezina cik procentus tie starpnieki par 10 bildīšu uzņemšanu un sludinājuma ielikšanu uzceno?

2019-01-18 09:00

dk3: bagātie paliek bagātāki un nabagie nabadzīgāki ... likumsakarīgi

2019-01-18 09:13

samierinies: Samierinies, cenas aug un pa lēto vairs neko nevar dabūt. Ja tu gadu meklē dzīvokli un neko nevari nopirkt, tad problēma ir tevī :D

2019-01-18 09:23

Sagāde: Cik zinu, starpniekiem ir 3-5%

2019-01-18 13:19

juriskoka: par starpniekiem, māja tirgojās portālā pa 80k, sameklējot īsto saimnieku nopirku pa 60 :))))

2019-01-18 13:20

To Egija: Tas tik nozīmē ka Liepājā nemaz nav tik slikti dzīvot. Citādāk cilvēki būtru steigušies pārdot īpašumus pa lēto lai tik pamuktu no ;sejienes.

2019-01-18 13:31

rrr: Nu te ir tā,ka paši cilvēki ir luņi,kas iet pie tiem mākleriem un dod viņiem tirgot īpašumu. Zinu ka Liepājā ir mākleri,kas iedomājušies,ka ir baigie spečuki cenas noteikšanā,un viņi klientam pieskalo pilnu galvu,ka jāliek dz. tirgot pa 20,000, nevis pa 14,000 kā gribēja saimnieks. Tā tās cenas mākslīgi tiek palielinātas. Cilvēciņi neēsiet slinki, nofočējiet savu īpašumu paši, ielieciet netā paši. Ietaupīsiet 5% no summas kas jādod māklerim, un pārdosiet daudz ātrāk par adekvātu summu to savu īpašumu.

2019-01-18 13:35

norka: Jauni dzīvokļi tāpat nerodas , vecās mājas vienkārši nolietojas . Vecākie iedzīvotāji dzīvo savos dzīvokļos , un tos nepārdod . Vienīgā cerība ja kāds , piedodiet , nomirst , un jaunie aizbraukuši , un tie šo īpašumu pārdod . Trūkst piedāvājumu tirgū , tāpēc var prasīt SUPER īres un īpašumu cenas , jo ja tu gribi kaut kur DZĪVOT , tev jau nav varianti .

2019-01-18 14:43

rrr: Kad cilvēki pārstās staigāt pie mākleriem tad arī kautkas mainīsies, cenas nostāsies savās vietās !
Kur loģika, atdot tirgot savi īpašumu māklerim,un vēlāk viņam atdot 5% no pamat summas par to,ka pa 2 eur ielika sludinājumu vienreiz pacēla klausuli,un vienreiz pazvanija notāram sarunāt laiku pirkuma līgumam, vai nostiprinājuma lūgumam ! Ir aitas būs cirpēji !
Un Lielākā daļa no viņiem nemaksā nekādus nodokļus, jo pārdevējs savus % atdod viņam skaidrā naudā,un strarpniecības līgums tiek saplēsts.

2019-01-18 14:45

slinis: Amberland ar savām komsijām..%%%%

2019-01-18 15:20

Happy wind..: Nezinu ko te cepās, ja gribu tirgot īpašumu 15k. un mākleram to nododu, tad pa savu īpašumu arī dabonu 15k, vienalga pa cik viņš pārdod.

2019-01-18 15:49

janka: Mēs ar sievu divus gadus meklējām Liepājā māju. Veci grausti pa jaunu cenu, vai norm variants tikai benčiki no daudzstāvenēm lido dārzā..
Beigās nopirkām zemi un uzbūvējām paši.
Bet nu tagad arī zeme ir kosmoss. Palēto ir tikai tur, kur vēl pa n pakām komunikācijas jāpievelk :)

2019-01-18 23:17

Gg: Nemaz nav tik viegli atrast pircējus. Lai mākleri strādā. Skaudība ka saņem atalgojumu

2019-01-18 23:56

Duraks parastais: Tā netīšam izlasīju to rakstu,ielīdu tais komentāros, lasu un brīnos par tām aktivitātēm, cenām. Man vakarā staigājot pa pilsētu rodas sajūta, ka pilsēta ir pusdzīva, pustukša, mājām logos pusei nav gaismas, ne mazums māju kurām vispār nav nekādu dzīvības pazīmju, tatad neviens neapdzīvo. Pilsētā ik pa laikam, kādu māju nograuj, jo tā ir nolaista līdz kliņķim, parādās jauns zālāju laukums. Nojauc pat vēsturiskās agrāk skaistās mājas, tā teikt tiek iznīcināts tas, ko friči neiznīcināja 41 gada jūnijā un sovjeti 44 gada beigās līdz 45 gada vidum. Bēdīgi to redzēt.

2019-01-19 10:58

Kols: Man arī bija doma pārdot dzīvokli. Tikai to, ko es par to samaksāju padsmit gadus atpakaļ un ieguldīju kapitājajā remontā, salīdzinot ar tagadējām cenām, es zaudētu apm 30-40%. Tāpēc vienkārši nav vērts. Pircējiem vienmēr liksies par dārgu, pārdevējiem, ja vien nav par sertifikātiem privatizēts - par lētu. Tā nav, ka nav Liepājā ko pirkt un cenas nav astronomiskas, ja gribat pa lēto, pērciet Karostā, birzē vai graustu, ko pašiem remontēt. Varbūt nevajag tēmēt uz luksus, ja nevar atļauties?

2019-01-20 09:21

Asaka: To kols! Kaut kādu sviestu tu te smērē! Cenas par šiem gadiem ir tikai augušas un augušas, kā vari zaudēt 30-40% ja nu vienīgi esi bijis pilnīgs auns kas nopērk dzīvokli pa 2x uzcenojumu un remontētāji ir noslaukuši tevi tā ka pāris gadus var nestrādāt! Es nopirku dzīvokli 6g. atpakļ, izremontēju, projektu izmainiju un šodien aptuvenā cena ja gribētu pārdot ir aptuveni x3 ieskaitot visus izdevumus!

2019-01-20 09:25

Asaka: Patreiz meklēju nelielu māju, bet te piekritīšu, ar mājām piedāvājumi ir draņķīgi! Vai nu grausts kaut kādā ānusā vai cena kosmosā!

2019-01-20 12:13

To asaka: Laikam nezini, ka cenas 6 gadus atpakaļ salīdzinot ar 2007 bija 2-3 x zemākas, tāpēc arī nopelnīsi. Tajā laikā nu tādas cenas bija, neko nevar darīt. Vari nemētāt savus apvainojumus. Tagad prasītās cenas € ir pat zemākas nekā tad latos + remonts. Tur arī starpība.

2019-01-20 12:21

To asaka: Tev vienkārši nav sajēga, kādas cenas latos bija 2007-2008 gadā un kritums pēc pāris gadiem. Katrs pērk, kad vajag, tavs komentārs ir vienkārši stulbs, jo neizproti situāciju. Ej meklē savu nākamo projektu, beidz mētāt apvainojumus.

2019-01-20 22:42

Asaka: Tatad tie kas nopirka tad par maksimālo cenu bija ne īpaši gudri ļautiņi! Tādi ir un būs, uz tiem gudrie pelna! :)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz