Pirmdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Dome atsakās no “Liepājas autobusu parka”

Liepājas dome izbeigs pašvaldības līdzdalību akciju sabiedrībā “Liepājas autobusu parks” un pārdos pašvaldības akcijas šajā uzņēmumā – tā vakar nolēmuši deputāti.

Dome atsakās no “Liepājas autobusu parka”
Foto: Egons Zīverts
22.01.2021 06:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Lēmums pieņemts pēc tam, kad izvērtēta pašvaldības līdzdalība visos uzņēmumos, kuros tai ir kapitāla daļas.

Savukārt izvērtējums veikts tādēļ, ka to darīt prasa “Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums” ne retāk kā reizi piecos gados.

Izvērtējuma veikšanai pašvaldība rīkoja iepirkumu, konkursā par šo pasūtījumu uzvarēja zvērinātu advokātu birojs “Kreics & Partneri”, savukārt biroja sagatavoto izvērtējumu caurskatīja arī Konkurences padome, “Kurzemes Vārdam” skaidroja pašvaldības Kapitālsabiedrību pārvaldības uzraudzības un revīzijas daļas vadītāja Oksana Luce.

“Liepājas autobusu parkā” pašvaldībai pieder 34,85 procenti kapitāla jeb 218 650 daļas.

Konkurences padome atzinusi, ka līdzdalības apmērs uzņēmumā neliecina, ka pašvaldība spētu to kontrolēt, patstāvīgi noteikt akciju sabiedrības mērķus vai izlemt par darbību tirgos, tāpēc pašvaldībai būtu jālemj par “Liepājas autobusu parka” daļu atsavināšanu.

O. Luce papildus skaidro: “Pārvadājumi pašvaldībai ir jāorganizē, bet pārvadājumus izpildīt nav pašvaldības funkcija.”

Bez tam pašvaldība arī labumu – dividendes – no autobusu parka saņemot reti, jo parasti uzņēmums peļņu iegulda attīstībā.

Tomēr līdz tam, lai pārdotu pašvaldības akcijas uzņēmumā, vēl paiešot vismaz pāris mēnešu, jo būs jānovērtē pašvaldības īpašuma vērtība “Liepājas autobusu parkā” un pēc tam jārīko atklāta pārdošanas procedūra.

Kāds varētu būt pašvaldības ienākums no tā un kā tieši varētu notikt pārdošana, to O. Luce teikt nezināja.

Gaidāms, ka šajā sakarā turpmāk vēl būs vismaz vairāk nekā viens domes lēmums – jāapstiprina pārdošanas cena, izsoles noteikumi un tamlīdzīgi, sprieda Liepājas pilsētas izpilddirektora vietnieks īpašumu jautājumos Mārtiņš Tīdens.

Dome ir nolēmusi izvērtēt arī pašvaldības līdzdalības apmēra samazinājumu SIA “Liepājas enerģija”, kurā pilsētai pieder 39 procenti kapitāla.

Uzņēmuma padomes loceklis, pašvaldības pārstāvis M. Tīdens gan ieteiktu daļas pilsētas īpašumā saglabāt, kā ir.

Šis uzņēmums ik gadu Liepājas budžetā maksā vērā ņemamas dividendes. “Labi, ja pārdos, tad ienākums būs viena gada budžetā, bet pēc tam?”

Viņaprāt, lai arī “Liepājas enerģijā” pašvaldība ir mazākumā, tomēr lēmumi tiekot pieņemti koleģiāli un sadarbojoties, vadoties no ilgtspējības viedokļa.

Līdzšinējā statusā pašvaldība saglabās līdzdalību SIA “Aviasabiedrība Liepāja”, “Liepājas RAS”, “Liepājas autostāvvietas”, “Liepājas namu apsaimniekotājs”, “Liepājas ūdens”, “Liepājas tramvajs”, “OC Liepāja”, “Liepājas Olimpiskais centrs”, “Lielais dzintars”, “Liepājas Latviešu biedrības nams”, “Liepājas Leļļu teātris”, “Liepājas teātris”, “Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs”, “Liepājas Reģionālā slimnīca”, “Vecliepājas Primārās veselības aprūpes centrs” un “Jaunliepājas Primārās veselības aprūpes centrs”.

50 komentāri

2021-01-22 06:23

...: Ufff... tas nozīmē, ka vairs nesponsorēs Liepājas autobusu parku? un būs konkurss uz autobusu pārvadātāju? Nevis vienkārši uzdzīvošana uz mūsu rēķina?

2021-01-22 06:40

Pārbaudiet būsiet pārsteigti: Liepājas autobusu parka vadība varētu uztaisīt kratīšanu "Zirņu ielā 31" savu laik viens strādnieks sazadzies daudz jaunu detaļu no Volvo, Scania un citiem autobusiem. Metalurgs ja būtu mēnesi varētu kausēt dzelžus. Strādnieks apzadzis Liepājas autobusu parku

2021-01-22 06:51

Smielki: Hei, rožu ielas iemītnieki, kas sevi uzskata par eliti. Taču pārdodat to Liepājas lidostu, tur naudas ieguldījumus var vērtēt, kā 100000 zelta stieņi. Kāpēc jūs uzturat un ieguldat naudas līdzēkļus lidostā, kas absolūti nav rentabls pasākums. Peļņā mīnus 0.0000, par to taču mēs iedzīvotāji maksājām. Vai ne tā baznīcēna kungs. Man prieks par jums balsot, Jūs taču tā par mums rūpējaties, domājat, naktis neguļat.

2021-01-22 07:14

Zars: Cik tad ir domes nolīgtā samaksa par advokata pakalpojuma saņemšanu ?

2021-01-22 07:56

Efeja: Interesanti, ka tas notiek īsi pirms pašvaldību vēlēšanām

2021-01-22 08:07

Šamais: Un iegūto naudu ieguldīt "Liepājas enerģija " kapitāla daļās tādā veidā palielinot savu dalību šajā kapitālsabiedrībā līdz maksimāli pieļaujamam 49,9 %.

2021-01-22 08:12

lol: Manuprāt pasažieru pārvadājumi ir sociāla funkcija un to par 100% deliģēt privātajiem nu gan nevajadzētu. Pirmkārt jau pakalpojuma cenu regulēšana, kas neļaus celt cenas, jo pēc būbas un loģikas, šobrid tam nav konkurences un nav alternatīvas, kā rezultātā daļa iedzīvotāju vairs nespēs izmanto sadārdzināto pakalpojumu. Kā ari vai nebūs kas līdzīgs, kā ar ostas termināliem un pakalpojumiem, kas pārdoti privātajiem, bet divdesmit gadus vēlāk valsts atpērk par milzu naudu, jo tā tomēr ir stratēģiski svariga nozare un lokācīja! Un kas, piemēram, notiktu X stundā, ja privātais sabiedriskā transporta īpašnieks ateiktos izvest cilvēkus no pilsētas, vai no apdraudētiem rajoniem, jo to nevar uzlikt viņam par obligātu, vai kā pienākumu? Kādu transportu tad valsts atvēlēs, lai glābtu savus pilsoņus? Zemo grīdu tramjajus, vai?

2021-01-22 08:16

Interesanti!: Atteikties no pelnošu biznesu 🤔

2021-01-22 08:31

Drullis: Hei, rožu ielas iemītnieki, kas sevi uzskata par eliti. Taču pārdodat to Liepājas lidostu, tur naudas ieguldījumus var vērtēt, kā 100000 zelta stieņi. Kāpēc jūs uzturat un ieguldat naudas līdzēkļus lidostā, kas absolūti nav rentabls pasākums. Peļņā mīnus 0.0000, par to taču mēs iedzīvotāji maksājām. Vai ne tā baznīcēna kungs. Man prieks par jums balsot, Jūs taču tā par mums rūpējaties, domājat, naktis neguļat.Ak "svētais gars" Sesku atpakaļ lai ta rulē...

2021-01-22 08:52

Smielki: Iesaku par iegūto naudu, kas ir radusies pārdošanas rezultātā uzbūvēt Liepājā svingeru klubu. Klienti būs. Tukuma ielas elektrības kontora šefa sieva princese Gundega varētu būt tur par pārvaldnieku. Un lietas ietu jo šāda veida pārvaldniekam ir nepieciešamas priekšzināšanas. Uz priekšu.

2021-01-22 09:02

liepa: Zinot, ka aiz tā visa ir Šķēle, negribas ticēt, ka tas viss ir liepājnieku interesēs....

2021-01-22 09:59

Popkorns: Vai varētu būt tā, ka Šķēles kantors paliks bez nopietna akcionāra-pašvaldības?

Sen ir laiks kratīties vaļā no bārdas.

2021-01-22 10:04

Taisni: Pa to naudu izveidot tramvaju uz Laumu un pārējo uzticēt maršrutniekiem . Jo tie autobusi it sevišķi kādi tie ir šobrīd galīgi garām . Tikai skaidrs ka cenas šķēle sacels milzīgas un jau tagad varam mācīties kājām staigāt

2021-01-22 10:06

TrueWisdom: “Liepājas autobusu parkā” pašvaldībai pieder 34,85 procenti kapitāla jeb 218 650 daļas - cik tas ir monetārā izteiksmē?

Drullis - lai lidosta paliek, izdzīvos pilsēta, lidosta tikai palīdzēs. Ne jau mūžīgi dzīvosim totalitārā valstī ar pamuļķi amerikāni pie vadības un disidentu kā prezidenta vārda nēsātāju.

2021-01-22 10:10

Louisgor: Супер давно искал

2021-01-22 10:15

Connecticut: Kā tāds rietumos krimināli sodīts, ar interpegro bandītiem un aukstu ūdens kubiku taisītājs var diktēt valstī noteikumus?

2021-01-22 10:17

Tīr: Sesku atpakaļ! Sesks mācēja sarunāt,sakārtot un parūpēties par darba vietām un sarunāt ar investoriem.Tikai nesāciet kliegt par minimālām algām.Tiem kad cēluši savu kbalifikāciju un apguvuši savu amatu,pelna labi.Un aizmirstiet par metalurgu,jo lai šodien "uzturētu" šādu rūpnīcu pie dzīvības Liepājā būtu jāievieš metalurga nodoklis! Sesks bija saimnieks pilsētā un ostu arī noturēja šogad un neatļāva Linkaitim atdot to valstij . Vēl būtu labi ja ieguldītu naudu tālākai jaunu tramvaja līniju attīstībai ar jauniem ekonomiskiem tramvajiem un lai pilsētā pie jūras būtu tīrs gaiss un nedot ieviest te Rīgas satiksmes noteikumus.

2021-01-22 10:22

Zhanis007: Par Autobusa parku taisnība, lai Šķēle &Co iegulda naudu, cik tad var bāst kabatās! Būtu labi redzēt visus ciparus, cik pašvaldībai izmaksā Lielais Dzintars, ieskaitot ūdeni, elektrību, apkuri, zemes nodokli, algas, apsardzi, saimnieciskos izdevumus, utt! Cipars Jūs visus pārsteigs, bet tas taču komercnoslēpums! Kā tur ir ar to atklātību, ko!

2021-01-22 10:25

Juris: Cik zināms,tad autobusu parks,tapat ka baltic taxi un veju generatori pieder Šķelem. Varbūt pēdējais laiks ieviest korekcijas,un strādāt tā,lai iedzīvotājiem būtu labi,nevis vienam konkrētam cilvekam.
Nav saprotams,no kurienes cienītais Vilnīša kungs iegūst reitingus,bet kur vien apkārt dzird,tauta saka,ka Sesks bija labāks.

2021-01-22 10:36

Knābis: Nu par kultūras objektiem tā var teikt par visiem jo tie neviens sevi neatpelna.Lielajā dzintarā veļ atrodad mācību iestādes un vēl un gan arī LOC tagad pandēmijas laikā iet smagi.LOC jau peļņu pienesa krievu mākslinieki.Ļeščenkp koncerts notika sporta zālē laiku atpakaļ uz parastiem plastmasas krēsliem ,bet viena biļete maksāja 45.00 ! Bet par ko varbūt der padomāt tā ir hokeja halle,ledus uzturēšana un viss pārējais ,par ko tā izdzīvo.

2021-01-22 10:36

Liepājnieks: Šķiet ,ka visā Latvijā tiek pārdalītas ietekmes zonas.

2021-01-22 10:38

44!: Ko dome tur var nopelnīt ja dividendes pievāc saraiņā famīlija? Saraiņajam tagad švaki , miljoniem zaudējumu īpašumos ko sagrābies Rīgā un citur tāpat. Tas pats ar pārvadājumiem , vakar braucu uz lielpilsētu 59 vietīgā bussā 10 rumpji, mājās braucot 11.

2021-01-22 10:51

Wisdomam: Liepājniekiem lidosta izsmaksā miljons eiro gadā! Nevajag mums to akmeni kaklā. Pagaidām bezjēdzīgs otkatu projekts, kas nesis tikai zaudējumus.

2021-01-22 11:11

Haris: Kā Dome var atteikties no LAP,ja tas pieder Šķēlem,jeb kļūda virsrakstā? Cik gadiem bija jāpaiet,lai apjēgtu,ka tas viss ir prettiesiski,izņemot to,ka daži "akciju turētāji"tur labi barojās.Kā tālāk, līdzdalība" biedrībās",atsauksies uz tarifiem iedzīvotājiem un to labklājību?

2021-01-22 11:13

Liepājā mierīgi: Nu tagad pandēmijas laikā jau pa vienam, bet ja pēc tam jaunus reisus nepiesaistīs nu tad lielas jēgas no viena reisa nebūs. Bet no Liepājas pašvaldības publikācijām spriežot vienīgi kautko var lasīt par diviem jauniem tramvajiem un vairāk nekā nav.Nu vēl šad tad parādās informāciju par Vilnīša un citu biedru partiju pārkārtošanos partijās,droši vien labu vēlēšanu iznākuma sakarā.

2021-01-22 11:14

Suns jau zin ko ēdis: Tā kā deputāti paši saprot, ka pēc savas "izcilās" darbības iepriekšējo 4 gadu laikā, šogad viņus neviens vairs nepārvēlēs. Tad uz atvadām vēl steidz sāgādāt dāvaniņu draugam Šķēlem, lai tam būtu pilns monopols un labāk varētu tr.. liepājniekus

2021-01-22 11:22

Liepājā mierīgi: Nu Vilnīša laikā nekas nav noticis .Viss kas noticis tas viss jau uzsākts Seska laikā. Jaunas iestrādes nav.

2021-01-22 11:23

monta: Un par Liepājas ostu es balsoju par 220%, lai tā ātrāk nokļūtu valsts īpašumā. Kaut nu dievs dotu

2021-01-22 11:42

ToTir: Kurš ja ne Seskis to autobusu parku iztirgoja Šķēlēm? Atmosties Seska slavinātāj! Kādreiz autobusu parks bija zirgā bet tagad atlūzas vien palikušas. Tikai izveidot tramvaja satiksmi pa Liepāju un visos virzienos.Tas būtu ideāli dabai un cilvēkiem un bērnirm

2021-01-22 11:51

Atkal A: Kas notiks ar mēnešviļetēm skolnikiem? Pašvaldība turpinās nodrošināt

2021-01-22 11:56

arvilsc: putins vannigs

2021-01-22 12:09

Autobusu parkam nodarīti zaudējumi: Atobusa parka vadībai būtu jāpainteresējas par Zirņu ielu 31 tur atrodas daudz jaunu rezerves daļu no autobusiem volvo, scania, polaris. Visas šīs lietas nākušas no Liepājas autobusu parka strādnieks stiepa, zaga radīja zaudējumus iestādei. Pilna adrese Liepāja, Zirņu iela 31 privāt māja.

2021-01-22 12:28

Rosis: Cik saprotu tas sakarā ar LAP vinnētajām lotēm par pārvadāšanu arī citos reģionos. Vārdu sakot iegūldīšanas laiks beidzies, bet pie peļņas Pašvaldība negrib/nevar tikt un to savāks pārējie akcionāri.

2021-01-22 13:10

Rakketa: Sākas atkal nejēdzibas.Ko variet ņemties.Liepāja nav un nebūs sakārtota.Ielas driz grims mašinas tapat kā Riģa.Galvenais lai tramvaji jaunie butu tur jums naudas ir bet par saviem iedzivotajiem nerupējaties.Kauns un negods domniekiem.

2021-01-22 13:25

Liepājnieks: fakts ,ka pilsēta "dividentes""saņem reti ,.liecina par krāpniecību jeb ""spalvainu 3.14darasu ķepu"" ,kuri "dividendes ""saņem /piesavinās paši .Jebkurā gadījumā --jautājums Pilsētas domei--
kāpēc šis jautājums ,ka LAP dzīvojis uz pilsētas rēķina ""plēsot kāpostu"" netika iesniegts tiesā??
Atbilde ,ka ""ienākumi "'guldīti attīstībā '' ,tiek uzskatīts par tārpainu.sakiet ,ja pilsētas dome būtu privāta firma-vai privāts cilvēks --tad arī nepievērstu uzmanību tam ,ka nesaņem procentus no akcijām?
TAČU IESPĒJAMS ,ka daļu šo ""dividenšu"" saņēma daži ""dominieki "" personīgi .

2021-01-22 13:43

Tilde: Es tā arī nesapratu. Viens saka, ka dividendes saņem reti, otrs - ka katru gadu vērā ņemamas summas. Tur kāds saprot, kas pašu saimniecībā notiek?

2021-01-22 15:05

kkhaa: Ha, ha! Seskuļa vecais korišs Kreicis ticis pie ruļļiem, tad jau pa abiem sabīdīs savam vecam drauģelim Šķēlīgajam izdevīgāko variantu.

2021-01-22 15:31

to: Lasu komentarus un smejos,nu kada jega vispar seit kautko rakstit,visiem tiem deputatiem un visiem parejiem uz mums ir pilnigi uzsplaut ko mes par to domajam,vinji pat nelasa sos komentarus.Vinjiem jarauš naudinja nav laika tadam mulkibam.Sitais vis ir pilnigi bezjedzigi,

2021-01-22 16:57

krokodails: Tagad notiks tas, kas notiek tad, kad kaut kur veidojas monopols. Liepājas pašvaldība pirks pārvadājumu pakalpojumus no Šķēles, bet cenu Šķēle varēs noteikt, kādu grib. Jo nav jau pašvaldībai alternatīvu. Par sabiedrisko transportu maksāsim Rīgas (vai pat augstākas) cenas. Nākamo pārdos Liepājas tramvaju ?
Ja nemaldos - "Ventspils reiss" pieder Ventspils pašvaldībai. Viņi spēj kontrolēt un vadīt uzņēmumu. Mūsu vārguļi gan nespēj. Kam domē ekonomisti, finansisti, ja nespēj pārvaldīt 230 000 vērtu mantu ??? Visus izmest un ielikt spēcīgus kadrus, kas spēj darīt lietas.

2021-01-22 17:02

Drew: PAreizi, jafokusejas uz tramvajiem, ekotransports kas ilgi kalpo, uz liniju pagarinasanu pa Brivibas, uz Laumas lidz KArostas tiltam, uz Slimnicu

2021-01-22 17:11

Liepājnieks: >>krokodails: T
-------------------
ja veči ar olām ,tad alternatīva ir--pēc pārdošanas Pilsētas Domei pašai diktēt cenas autobusu parkam.pretējā gadījumā liegt Autobusu parka pasažieru pārvadājumus pilsētā.
jo autobusu parks vislielāko tiesu dabū tieši no budžeta --jebkur'gadījumā --jo tas pakaļa Šķēle ,kur būdams premjers ,sazagās tik daudz ,ka saprata --vislabāķā nauda ir tad .,ka var piezīsties budžetam..

2021-01-22 18:45

SeskisU: Dome varētu pārdot arī Domi

2021-01-22 22:16

Dienveidīgais: Lieliski. Un pēc tam rīkot publisku iepirkumu par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu...būs konkurence!!!
Nevis mūžigi barot to jau norijušos Šķēles ģimeni

2021-01-23 11:46

Skats no malas: Domājams, ka pēc autobusu parka akciju pārdošanas , vienas biļetes cena pieaugs kā Rīgā, jo nebūs pašvaldība, kas varēja tomēr daļēji noteikt cenu vienam braucienam. Ar tramvaju visi pārvietoties nespēs, mums pilsētā ir gan skolnieki, gan veci cilvēki, kuriem šis sabiedriskais transports būs nepieciešams.Diez vai esošie akcionāri būs ieinteresēti atstāt esošās cenas. Nu nezinu , vai akciju pārdošana ir prātīgs solis. Vilnīša kungs varētu izskaidrot parastajai tautai kas un kā turpmāk notiks ar pilsētas iedzīvotāju pārvadāšanas pakalpojumiem, jo domes sēdē pieļāvis pieņemt tik
nozīmīgu soli. Jo ne jau visi pārvietojas ar privātajiem transporta līdzekļiem.

2021-01-23 12:23

Līdzjūtība: Ko Vilnītis, viņam jau daudz nekas neinteresē.Cik te vairs tālu līdz vēlēšanām un viņš skaidri saprot ka viņam vairs nespīd,tāpēc viss vienalga !

2021-01-23 12:47

Antiņš: Beidziet slavināt kažokzvērus.

2021-01-23 13:35

Varis: Šī situācija bija jāatrisina sen tā nav normāli ka iedzīvotājiem jāuztur Liepājas autobusu parks un to melnie kasieri. Šķēle vienalga to naudu zārkā nepaņems kad ir tas ir.

2021-01-24 09:14

Iuy: Uzvarēja advokātu birojs KREICS&partneri. Kāda sakritība, Abi KREICI ir Seska labākie čomi, pat īpašumu dala kopā Bārtas upes krastā. Tenisa kortu tāpat.
Cik tad izmaksāja pakalpojums?

2021-01-24 09:23

andris polozs: Man garažā arī ir rezerves daļas ! Varu piedāvāt stāvbremzi no reniķa!:):):)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz