Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“ETB” un “Lenkas Energo” noraida pārmetumus par EM maldināšanu saistībā ar obligātā iepirkuma kvotas saņemšanu vēja parkiem

“ETB” un “Lenkas Energo” noraida pārmetumus par EM maldināšanu saistībā ar obligātā iepirkuma kvotas saņemšanu vēja parkiem
06.06.2012 15:19

Uzņēmumi “ETB” un “Lenkas Energo” noraida Ekonomikas ministrijas (EM) izteiktos pārmetumus par maldināšanu saistībā ar obligātā iepirkuma kvotas saņemšanu vēja parkiem Liepājas pusē.

Uzņēmumu valdes loceklis Eldars Bagirovs aģentūrai BNS norādīja, ka visas uzņēmumu elektrostacijas Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” un “Latvenergo” meitasuzņēmuma “Sadales tīkls” pārstāvji ir pieņēmuši ekspluatācijā un nekādu pretenziju nevienam līdz šim nebija bijis.

Viņš sacīja, ka “Latvenergo” pretenzijas par uzņēmumu vēja elektrostaciju pieslēgumu elektropārvades tīkliem izteica martā, kad paziņoja par ieceri elektroenerģijas iepirkuma cenu samazināt par 40%. Bagirovs atzina, ka šai cenai bija jāpaliek nemainīgai vairākus gadus un, rēķinoties ar to, uzņēmumi bija investējuši projektos. “Tā kā agrāk, jau 2008.gadā, mēs saņēmām no EM oficiālu apstiprinājumu tam, ka mūsu vēja elektrostaciju pieslēgums pilnībā atbilst tam tarifam, kādu saņēma mūsu elektrostacijas, mēs, protams, izteicām gan EM, gan “Latvenergo” to, ka nepiekrītam šādam viņu solim. Droši vien tā iemesla dēļ, ka atbildēt pēc būtības viņiem mums nebija ko, EM pārslēdzās uz kaut ko citu, sāka vainot mūs maldināšanā un piedraudēja mums atņemt kvotas, kas arī tika izdarīts. Viņu rīcības loģika ir ļoti vienkārša – ja jūs negribat atdot mums 40%, mēs aplaupīsim jūs pa tīro,” atzina Bagirovs.

Lēmumu atcelt “ETB” un “Lenkas Energo” tiesības pārdot no atjaunojamiem energoresursiem saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros Bagirovs saistīja ar EM un “Latvenergo” nevēlēšanos pildīt iepriekš uzņemtos pienākumus iepirkt atjaunojamo elektroenerģiju.

“Runa ir par bezprecedenta nekaunīgu mēģinājumu aplaupīt mūsu uzņēmumus. Es pat neizslēdzu, ka tas ir labi pārdomāts mūsu vēja elektrostaciju reideriskas pārņemšanas plāns, un EM un “Latvenergo” ierēdņi strādā kādu trešo personu interesēs. EM un “Latvenergo” rīcība nav izprotama ne no veselā saprāta, ne parasta godīguma viedokļa,” klāstīja Bagirovs.

Viņš izteica pārliecību, ka, pieņemot šādu lēmumu, EM un “Latvenergo” ierēdņi grib brīdināt visus, kas vēlas strādāt atjaunojamās elektroenerģijas jomā, par to, ka nepiederošām personām šajā jomā ieeja ir aizliegta.

Tāpat viņš pauda neizpratni par to, kā šāds lēmums atbilst valsts mērķiem veicināt atjaunojamās enerģijas attīstību. “Ja ekonomikas ministrs [Daniels Pavļuts] pats atzīst, ka no visiem projektiem, kas saņēmuši tiesības ražot atjaunojamo elektroenerģiju, realizēti ir tikai 10%, tad kāda jēga ir izputināt jau realizētus un strādājošus projektus? Kā notiekošais raksturo investīciju klimatu Latvijā un stāvokli valsts iepirkumu jomā – tas ir retorisks jautājums,” atzina Bagirovs.

Viņš arī pastāstīja, ka smagākajos krīzes gados – 2008. un 2009. gadā – “ETB” un “Lenkas Energo” cēla savas elektrostacijas, tādējādi nodrošinot darbu desmitiem būvniecības un energobūvniecības jomā strādājošo. Viņš vērsa uzmanību uz to, ka “Sadales tīkls” šo gadu laikā ir veicis savu elektropārvades tīklu rekonstrukciju par uzņēmumu līdzekļiem apmēram 600 tūkstošu latu apmērā. “Acīmredzot tas nevienam nav vajadzīgs un nevienu neinteresē,” viņš piebilda.

“Viss notiekošais ir patvaļa un nelikumība, un es uzskatu, ka šeit ir nepieciešama valsts augstāko amatpersonu iejaukšanās, jo EM mums neizdevās atrast nevienu, ar ko būtu iespējams konstruktīvi apspriest jautājumu un rast iespējamus kompromisa risinājumus,” teica Bagirovs.

Savukārt “Lenkas Energo” pārstāve Sigita Būmeistare pieļāva iespēju vērsties tiesā. “Tā kā EM un “Latvenergo” rīcība ir nelikumīga un pretrunā ar jebkuru loģiku un veselo saprātu, mēs noteikti risināsim šo jautājumu tiesu instancēs. Mēs pētām mūsu iespējas vērsties Administratīvajā tiesā par EM administratīvā procesa principu neievērošanu. Uzņēmuma vadītājs ir izteicis gatavību savu investīciju aizsardzību aizstāvēt starptautiskā arbitrāžas tiesā. Mēs tāpat vērsīsimies ne tikai pie mūsu valsts augstākajām amatpersonām, bet arī dažādās starptautiskās organizācijās, jo šo jautājumu tā bez atbildes atstāt nevar,” aģentūrai BNS sacīja Būmeistare.

Jau vēstīts, ka EM atcēlusi “ETB” un “Lenkas Energo” tiesības pārdot no atjaunojamiem energoresursiem saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

Ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena aģentūrai BNS iepriekš paskaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz jaunu elektroenerģijas ražošanas iekārtu ieviešanas atļaujas nosacījumu pārkāpšanu un maldinošas informācijas sniegšanu. “Šis ir pirmais gadījums, ka kādam komersantam tiek atņemtas tiesības pārdot no atjaunojamiem energoresursiem saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros,” viņa sacīja.

“Lenkas Energo” reģistrēts 2005.gadā. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir otra kompānija, kurai atņemta obligātā iepirkuma kvota, ‒ “ETB”. Savukārt “ETB” reģistrēts 1994.gada septembrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 200 tūkstoši latu, un tas pieder Izraēlas pilsonim Eldaram Bagirovam.

BNS

2 komentāri

2012-06-07 08:58

k kgb: Domāju, ka arī vēju elektrostaciju projektu virzība ,,nav izprotama ne no veselā saprāta, ne parasta godīguma viedokļa". Lai Jums veicas tiesu darbos.

2012-06-07 14:53

!: Nu jā, bet nevar jau arī gribēt visu mūžu pelnīt tūkstoti dienā par katru propelleri.... Manā skatījumā arī tas ir absurdi! Un šis stāsts saucās- daudz gribējāt, maz dabūsiet! Gan jau būtu arī ar tiem 600 LVL (1000-40%) dienā pieticis, lai nosegtu visus saistītos izdevumus, ja godīgi- vai ne tā Bagirova k-gs?!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz