Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

“I Love Liepāja” pazūd no zemes virsmas

“I Love Liepāja” pazūd no zemes virsmas
Foto: Egons Zīverts
23.04.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Jūrmalas parkā nojaukts kiosks, kurš atradās līdzās veloceliņam aiz koncertdārza “Pūt, vējiņi!”. Tā siena ar uzrakstu “I Love Liepāja” līdz šim bija populāra liepājnieku un pilsētas viesu fotografēšanās vieta. “Kurzemes Vārds”noskaidroja, ka būve nojaukta pēc Liepājas pašvaldības pasūtījuma.

“Es tur neko nevaru darīt. Nekas nav mūžīgs,” pauž uzņēmējs, pludmales kafejnīcas “Red Sun Buffet” īpašnieks Mareks Alberts. Uzraksts “I Love Liepāja” uz kioska sienas pēc “Red Sun Buffet” īpašnieku iniciatīvas tapa 2013. gadā. “Tā nebija mūsu ēka. Bijām vienojušies ar īpašnieku, ka drīkstam uz sienas uzzīmēt šo uzraktu,” skaidro M. Alberts.

2017. gada sākumā kāds ļaundaris uzrakstu bija aizkrāsojis, atstājot vēstījumu: “Es arī mīlu Liepāju, bet ir lietas, kurām jānomirst.” Uzņēmēji uzrakstu gan atjaunoja, bet nu tas pazudis no zemes virsmas kopā ar būvi. “Red Sun Buffet” īpašnieki uzrakstu “I Love Liepāja” plāno izvietot tuvāk jūrai. “Pagaidām gan tā ir tikai iecere,” sacīja M. Alberts. 1995. gada pavasarī ekspluatācijā nodotais kiosks Jūrmalas parkā, kur savulaik darbojās kafejnīca “Vīzija”, jau kopš 2013. gada bija iekļauts vidi degradējošo būvju reģistrā, “Kurzemes Vārds” noskaidroja Liepājas domē. Ēka piederēja SIA “Intenbergs” (no 2008. gada maija īpašnieks ir Ali Nadžafalijevs), bet zeme zem tās – pašvaldībai. “Ar ēkas īpašnieku Liepājas domei notika tiesvedība vairāku gadu garumā,” pastāsta Liepājas domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis.

SIA “Intenbergs” 2017. gada maijā vērsusies tiesā ar prasību pret Liepājas domi, lūdzot atzīt īpašuma tiesības uz šo ēku 34,2 kvadrātmetru platībā. Uzņēmums 2016. gada rudenī bija Liepājas domes Nekustamā īpašuma pārvaldei lūdzis noslēgt zemes nomas līgumu, taču minētais lūgums ticis noraidīts un Liepājas dome pieprasījusi līdz 2017. gada 1. aprīlim atbrīvot pašvaldībai piederošo zemesgabalu no īslaicīgas uzturēšanas būves.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 23. aprīļa numurā.

#kvards-20190423-05#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)