Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

”iCotton” investē 5,7 miljonus eiro jaunas ražotnes būvniecībā un attīstībā

”iCotton” investē 5,7 miljonus eiro jaunas ražotnes būvniecībā un attīstībā
Foto: Publicitātes
20.02.2019 12:02

liepajniekiem.lv

Liepājas higiēnas preču ražotājs ”iCotton” ar bankas ”BlueOrange” un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) programmu finansējumu jaunas ražošanas ēkas būvniecībā un ražošanas iekārtu iegādē investēs 5,79 miljonus eiro.

”Baltic Communication Partners” projektu vadītāja Linda Miltiņa informē, ka ēkas celtniecību plānots sākt mēneša laikā un pabeigt 2020.gada pavasarī.

Jaunais ražošanas korpuss atradīsies Liepājā, Pulvera ielā 4A – teritorijā, kur pavisam blakus – Krūmu ielā 74 patlaban jau atrodas ”iCotton” rūpnīcas un noliktavu komplekss 15 000 kvadrātmetru platībā. Jaunās ēkas platība būs 4916,8 kvadrātmetri, papildinot ”iCotton” kopējo ražošanas platību līdz gandrīz 25 000 kvadrātmetriem. Pateicoties jaunā ražošanas korpusa izbūvei un ražošanas modernizācijai, uzņēmums tuvākajos gados plāno palielināt gada vidējo apgrozījumu līdz 30 miljoniem eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2018.gadā. ”Ražošanas jaudas paaugstināšana, energoefektīvu risinājumu izmantošana un rūpnīcas modernizācija, izmantojot jaunākās kokvilnas šķiedras apstrādes tehnoloģijas, ļaus ”iCotton” nostiprināt savas tirgus pozīcijas Baltijā un Eiropā. Jau šobrīd uz Eiropas valstīm tiek eksportēti aptuveni 40% procenti mūsu produkcijas,” stāsta uzņēmuma ”iCotton” valdes priekšsēdētājs Sergejs Binkovskis.

”Mazo un vidējo uzņēmumu kreditēšanas programma ir viena no mūsu šī brīža prioritātēm, tāpēc esam īpaši gandarīti sniegt nepieciešamo finansiālo atbalstu uzņēmumam, kas veiksmīgi darbojas ne vien Latvijā, bet arī Eiropā. Ir patīkami redzēt, ka arī uzņēmumi Latvijā īsteno uz ekoloģiju vērstu modernizāciju,” saka ”BlueOrange” galvenais izpilddirektors Dmitrijs Latiševs.

Uzņēmumā ”iCotton” šobrīd nodarbināti 146 darbinieki un gandrīz 95% produkcijas tiek eksportēti uz ārvalstīm. ”iCotton” galvenie noieta tirgi ir Baltijas valstis, Krievija un Ukraina. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta arī uz Skandināvijas valstīm, Poliju, Uzbekistānu, Ķīnu, Vjetnamu, Franciju, Itāliju, Čehiju, Slovākiju, Rumāniju un Ungāriju.

”Inovācijas un piedāvāto produktu augstā kvalitāte pēdējo trīs gadu laikā ļāvušas uzņēmumam kāpināt savu apgrozījumu par gandrīz 225%, tāpēc arī nākamajos gados mūsu prioritāte būs modernizācija un produktu klāsta palielināšana, izmantojot dabīgas un ekoloģiski tīras izejvielas. Liekot lietā patentētas kokvilnas apstrādes tehnoloģijas, plānojam uzsākt vairāku jaunu produktu ražošanu, kuru vidū būs arī sieviešu higiēnas preces,” atklāj Sergejs Binkovskis.

2013.gadā dibinātais SIA ”iCotton” ir vienīgais uzņēmums Baltijas valstīs, kas nodrošina pilnu ražošanas ciklu kokvilnas produktiem un mitrajām salvetēm. Šobrīd SIA ”iCotton” ir viens no lielākajiem kokvilnas produktu, mitro salvešu un personīgās higiēnas produktu ražotājs Eiropas Savienībā un NVS valstīs ar vienu no modernākajām ražotnēm Eiropā.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli