Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ienes Liepājas vēsmas Rīgā

Ienes Liepājas vēsmas Rīgā
22.02.2013 07:03

Atslēgvārdi

Šodien aprit gads kopš Rīgā brāļi Mediņi atvēra Latvijas 1.Rokkafejnīcu Reiterna namā. “Arvien labāk sajūtam gan šo ēku, gan Rīgu, un Rīga arī mūs,” svinību priekšvakarā saka Raivo Mediņš, atzīstot, ka nepieciešams vairāk laika, lai tā pa īstam šeit iedzīvotos. Atskatoties uz aizvadīto gadu, piedzīvots daudz notikumu, teic R.Mediņš. “Ir sajūta, ka izvēlētais virziens ir pareizs.”

Vaicāts, kā klājas, R.Mediņš, atbildei meklē pareizos vārdus. “Kā lai saka? Ja jau gadu esam noturējušies, tad jau daudz maz labi,” viņš smaidot saka, piebilstot, ka vajadzīgs vairāk laika, lai tā pa īstam šeit iedzīvotos. “Kā zināms, māja, ko apdzīvojam, ir ļoti liela. Gada laikā šeit ir notikuši visādi labi pasākumi. Arvien labāk sajūtam gan pašu ēku, gan Rīgu, un Rīga arī mūs.”

R.Mediņš stāsta, cik daudz un dažādu pasākumu šeit norisinājušies, tādēļ dzīve aizritējusi diezgan piesātināti un interesantiem notikumiem bagāta. Reiterna namā notikuši studentu organizēti sarīkojumi, jauno grupu konkurss, savas aktivitātes rīkojis “Mārtiņa Freimaņa Fonds”. Katru nedēļu notiek visdažādākie koncerti un pasākumi, apgalvo Rokkafejnīcas saimnieks.

“Pēdējo divu mēnešu laikā esam atvēruši papildu telpas.” 3.stāvā esot iekārtojies Igo ar savu mūzikas menedžmentu, kur arī notiekot koncerti. Tas tiekot saukts par “Reiterna mūzikas un mākslas salonu”. Īpašiem pasākumiem apmeklētājiem pieejams bārs “Bufete darbiniekiem un viņu draugiem”. Bet 1.stāvā iekārtota Rokoko zāle. Brāļi Mediņi jau domā par vasaras terases izveidi, lai ap namu dzīvība būtu jūtama arī dienas laikā.

Regulāri – katru otro nedēļu – Reiterna namu pieskandina dziesminieki, pastāsta R.Mediņš. Tāpat šeit notiek Latvijas Televīzijas mūzikas grupu konkurss “Troksnis 4”, kas sestdienas vakaros vērojams LTV7. Un vēl, un vēl, un vēl… “Lielos vilcienos esam sapratuši, ka virziens ir pareizais, tikai jāstrādā,” rezumē uzņēmējs.

Pirmā gada jubileja tiks atzīmēta līdzīgi kā tas iepriekš notika Liepājā. Uzstāsies gan jaunas grupas, piemēram, “The Citizens”, gan pārbaudītas vērtības. Neatņemama jubilejas sastāvdaļa esot draugu koncerts, kur solās būt Igo, Aivars Brīze, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis. “Ar tādu liepājnieku garšu,” atmosfēru raksturo R.Mediņš. “Esam no Liepājas un liepājnieki, tas nekur nezudīs,” viņš saka, vaicāts par savu noskaņojumu. “Dzīvē notiek visādi, laikam jāskatās uz tām lietām filosofiski. Esam tur, kur varam ko nopelnīt, darot lietas, kas patīk.”

Daudzi joprojām vēlas zināt, kas notiks ar Zivju ielā esošo lielo ģitāru – tūristu iecienīto fotografēšanās vietu. R.Mediņš apstiprina, ka no pašvaldības ir saņemts piedāvājums to nopirkt, taču dažādu objektīvu iemeslu dēļ vēl nav izlemts – tam piekrist vai nē. Tas tiekot apsvērts, taču šis jautājumam vairāk pievērsīšoties, nosēžoties emocijām. Taču par lielo stikloto ēku gan Mediņiem ne ar vienu konkrētas sarunas nav bijušas. “Tas, kas šobrīd apkārt tiek runāts, ir tikai baumas,” teic R.Mediņš.

Jau ziņots, ka no 6.janvāra ir slēgta Latvijas 1.Rokkafejnīca Liepājā. Tās slēgšanas iemesls ir ekonomiskā situācija.

14 komentāri

2013-02-22 08:40

liepājnieks 007: Eh, ko lai saka - lai veicas, bet žel mūsu liepājas Roķenes, katrs jau zina ko darijis un ko varēja izdarīt!!!

2013-02-22 08:47

Rock'n'Roll: Lai veicas ! Un cerēsim ka Liepāja kādreiz atkal kļūs par roka galvaspilsētu!

2013-02-22 08:49

zeke: nē nu protams arī Liepājā kamēr katru nedēļu bija kādi pasākumi tikmēr roķenei piķis nāca, vienīgā problēma ka brāļi un co bija iedomājušies pēdējos 3 gadus iztikt ar pāris dziedoņu un grupu šovu visā garumā vot i rezultāts liepājā reķene ciet, redzēs cik ta ilgi rīgā uzturēs to ka notiek daudz dažādu pasākumu :)

2013-02-22 09:47

rivo: Tagad ies uz urrā, kādu laiku, kamēr apniks.Tad sāksies pārprofilēšanās, vismaz daļēja, ar lejupejošu kvalitātes līkni līdz kamēr būs atkal čušš. Bez darba nekas ilglaicīgi nevar pastāvēt. Vajadzēja rukāt, klustināt smadzenes un Roķenē Zivju ielā viss būtu OK. Bez pragmātiska darba diendienā ilglaicīgi noturēties virs ūdens nevar ne Liepājā, ne Rīgā un pat ne Ņujorkā. Tipisks bizness jaunlatviešu gaumē. Variet nepiekrist, tā es to redzu.

2013-02-22 10:54

A B: Roķenes vietā ko līdzīgu Četriem Baltiem krekliem ar reālu sejas kontroli + bez kedām + tikai LV mūziku (protams tas neliec impriovizēt un rīkot vakarus ar labiem tikai RU gabaliem) utt - un prognezēju, ka tās telpas būtu pilnas nedēļas nogalēs, protams, ja visu laiku nespēlētu Kleins. Publikai virs 30 būtu ideāla vietiņa, kur padejot un patērēt naudiņu.

2013-02-22 11:15

hjgh: Iebaziet savu roku viena vieta, esmu bijis liepajas rokenē. makslinieki, dziedātāji sliktāki par bomžiem, es savādāk vinjus nevaru nosaukt, dariet ar mani ko gribiet. neuzkopti, nesakopti, mati izpuruši, likeas ka kadu mēnesi no vietas bamsli rāvuši ieksā un vēl uz skatuves telo mega zvaigzni :D kiedz pilnā riklee.

Tā uzskata 70% liepajnieku

2013-02-22 12:44

Adatiņa: Daži komentāri pilnīgs murgs,protams loģiski,ka ļoti žēl par Liepāju,bet ne jau Šmediņi vien aizgāja no mums,ja

atcerieties kādreiz bija kafejnīca jauniešiem "Pīle",arī Igo neredzēja izaugsmi un aizgāja, tie kuri domā uz priekšu

visi meklē nišu Rīgā...lai veicas Šmediņiem un citiem ,bet Liepāja diemžēl grimst........

2013-02-22 13:02

Pjatras: Kā teica bomži no Rubļovkas ,biznes ir biznes!Kur ir mūsu lokālpatriotisms,Rīga,Rīga tikai Rīga.Liepājas dome arī Rīgā ir uztaisījusi Liepājas pārstāvniecību,sviests?Bezjēdzības ir visapkārt.

Virs galvas mums ir tikai zvaigznes un vairāk nekā nav.

2013-02-22 14:11

phe: Kāda ekonomiskā situācija? Iemesls ir īpašnieku apzināta aizvākšanās uz Rīgu, atstājot Liepājas roķeni pilnīgā novārtā bez jebkādiem pasākumiem. Arī ēdienu kvalitāte sen vairs neatbilda cenām. To visu varēja mainīt, bet tādas vēlmes, acīmredzot, nebija. Pēc tam vieglāk vainot ekonomisko situāciju.

2013-02-22 20:02

333: Kā jau komersanti meklē, kur biezāks piķis, Liepājā uzvārījās, tad aptaisījās. Tagad lielās ar panākumiem Rīgā, un kas būs pēc tam, kad arī tur aptaisīsies.

2013-02-22 20:51

Iebraucēja: Tur varētu izveidot kafejnīcu ar tādu mūziku kā Lido alus pagrabiņā,lai arī cilvēkiem virs 40 ir kur padejot.Liepājā tādas vietas nav.Tikkai klubi ar nenormāli skaļu mūziku un piedzērušies mazgadīgie.

2013-02-23 00:39

to A.B.: Cik zināms, Liepājā jau ir vietiņas, kur apmesties cilvēkiem virs 30, ar latviešu mūziku utt. Es zinu vismaz 3 tādas vietas. Turklāt visas 3 ir ģeogrāfiski ļoti tuvu ex-roķenei :)

2013-02-23 14:14

PRINCESE 007: Liepājas smukais kuģītis arī tagad pa Rīgu peld.Mums tikai ralliju...!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz