Piektdiena, 3. jūlijs Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Jensen Metal” spiests samazināt darbinieku skaitu. Bezdarba līmenis Liepājā nedaudz pieaug

“Jensen Metal” spiests samazināt darbinieku skaitu. Bezdarba līmenis Liepājā nedaudz pieaug
Foto: liepajniekiem.lv
02.06.2020 06:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Metālapstrādes uzņēmums “Jensen Metal”, kas pagājušajā vasarā Karostas industriālajā parkā atklāja savu jauno ražotni, tagad spiests samazināt darbinieku skaitu.

Kāds lasītājs “Kurzemes Vārdam pastāstīja, ka no darba uzņēmumā atbrīvoti vairāk nekā 20 strādājošo. Par atlaišanas iemeslu minēta vīrusa Covid-19 pandēmijas izraisītā ekonomiskā krīze, proti, samazinājušies pasūtījuma apjomi.

Uzņēmuma pārstāve Daiga Šķila laikrakstu informēja, ka uz savstarpējās vienošanās pamata no darba ražotnē atbrīvoti 17 darbinieki.

Viņa akcentēja, ka visiem darbiniekiem izmaksāts atlaišanas pabalsts. “Atbrīvoto darbinieku skaits ir mazāks nekā 5% no uzņēmumā kopumā strādājošajiem, līdz ar to satraukumam nav pamata,” sacīja D. Šķila. Sīkāk komentēt iemeslus darbinieku skaita samazināšanai viņa atturējās.

Maijā, salīdzinot ar aprīļa beigām, reģistrēto bezdarbnieku skaits Liepājā pieaudzis par 95, tuvējos novados – par 21 cilvēku, pavēstīja Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles direktore Dace Baumane.

Viņa norādīja, ka NVA Liepājas filiālē dienā reģistrējas vidēji 20 klientu, bet bezdarbnieka statusu ik dienu zaudē 14 cilvēki, no tiem 12 iekārtojas darbā, par to ziņojot NVA.

Bezdarba līmenis nedaudz pieaug tāpēc, ka bezdarbnieki nezaudē statusu savu pienākumu neizpildīšanas dēļ, jo viņi joprojām netiek apkalpoti klātienē, skaidro NVA filiāles vadītāja.

2019. gada 1. jūnijā Liepājā bija reģistrēti 2286 bezdarbnieki, šobrīd ir par 700 vairāk, savukārt novados pirms gada bija1013 bezdarbnieki ( šobrīd +159).

Pašlaik NVA Liepājas filiālē aktuālas ir 299 brīvas darba vietas. Populārākās profesijas, kurās meklē strādājošos, ir ceha strādnieks, kravas automobiļa vadītājs, būvstrādnieks, metinātājs, iesaiņotājs u.c.

18 komentāri

2020-06-02 08:30

Ehhhhh: Tiklīdz situācija normalizēsies, lūgsies un atkal sauks tos pašus atpakaļ kā to dara citi uzņēmumi?

2020-06-02 08:53

eham: Ja tie jau nebūs padevuši fraku uz Caljan, kurš attiecīgi tagad meklē jaunus gūstekņus :)

2020-06-02 10:45

?: Līdz ar ārkārtas situācijas beigām ļoti daudzi uzņēmumi paretinās savus darbiniekus. Par ko tur brīnīties? Situācija beidzās, bet krīze paliek.

2020-06-02 11:50

ZB: Eham... kāpēc gūstekņus.... ja paši latvieši netaisa biznesu tad labi ka ir kaut kādas darba vietas pie ārzemju uzņēmēja.Tas ka maksā ne tik cik eiropā tas normāli,jo izmaksas šeit ir daudz zemākas.

2020-06-02 12:16

labs: ediens eiropa maksa mazak neka seit.bezdarbs turpinas.ta ka visi Latviesi ir zagli ,tad ari neprot ievelet tos kuri nav zagli.

2020-06-02 12:22

ej: kam tad Latvijā ir izmaksas zemākas?

2020-06-02 13:41

>ej: Izmaksas mazas , jo dzīvoklis maziņš, neremontēts, drēbes humpalās, pie ārstiem nav jāiet, uz koncetiem un teātriem arī nē, atvaļinājuma ceļojums tuvākie apstādījumi,bērni nav jāskolo utt.

2020-06-02 14:48

Ola: Tak citur jau darbi uz pilniem apgriezieniem iet, kriize ir paari.

2020-06-02 16:46

Sens: Daudzkur krīze nemaz nebija un daudzi turpināja strādāt, kā strādājuši. Ēdiena nozarē gan čābīgi bija. Bet šie lielie ārzsmju uzņemu ir bez kauna kā visnmēr. Mazliet apjoms samazinās, tā jalaiž vaļā darbinieki. Bet tas nekas, ka visu laiku ar peļņu strādā. Iemesls vienkārši ietaupīt un situāciju.

2020-06-02 16:46

po: SŪDIGAIS - laps Ej un ievēli ne bezdi ne pa tēmu Ko tev nozīmē ēdieni EIROPĀ lētāk LIDLU ATCERĒJIES ?

2020-06-02 16:57

Gregorij: Tak tur, kad “atlaida” visus skaidri un gaisi pateica, ka tiksimies rudenī. Visiem mutiski pateica, ka pec 3 menesiem aptuveni vares nakt atpakal. Palaida padzivot uz valsts naudu “dikstavee”

2020-06-02 17:30

Jaunliepāja: labs, varētu doties uz etnisko dzimteni un nesmirdēt te! Tur tikai jāpieslēdz televizors pie ledusskapja un problēma atrisināta! Uz priekšu-карты в руки и вперёд. Нефыг здесь жрать, а потом обосрать!

2020-06-02 18:26

Makaveli: Krancim Jaunliepāja:
Kā tu kvekšķi zini...kur ir viņa etniskā dzimtene?! Škic būdā...:D

2020-06-02 20:09

ZB: Zemākas visa veida apdrošināšanas,pakalpojumi elektrība u.t.t.

2020-06-02 20:59

nez: ko jūs, kvaukšķi, darītu kara laikā,.....

2020-06-02 21:06

>ZB: Tev 100% taisnība, bet kam tu to stāsti.
Reņģu ēdātājiem ar humpalas jaku mugurā.

2020-06-02 22:38

ej: tie,kas raksta ,ka te visi renģu ēdāji un humpalnieki,un tie,kas sūta citus uz dzimteni,paši arī ir,kas saviem tautiešiem grašus maksā,un grib iestāstīt,ka pie mums ir viss lētāk,lai gan tā nav,tādu cilvēku dēļ arī Latvija ir tur kur ir

2020-06-02 23:32

Jaunliepāja: Ne velti Makaveli mani nosauca par Kranci! Kad ieķeršos ,vaļa nelaidīšu! Nu bet Makajaveli galvā bija sajukums! Atbalstīja republiku,bet uzskatīja ka valdīt var diktators! Tā kā mūsdienu Makaveli, nomierinies un nesprēgā, ja kas!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz