Ceturtdiena, 9. jūlijs Asna, Asne, Zaiga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kravcovs “Liepājas metalurgu” salīdzina ar “Titāniku”

Kravcovs “Liepājas metalurgu” salīdzina ar “Titāniku”
Foto: liepajniekiem.lv
12.12.2013 09:17

LETA

Finanšu grūtībās nonākušais uzņēmums “Liepājas metalurgs” ir salīdzināms ar “Titāniku”, kuru arī uzskatīja par nenogremdējamu kuģi, intervijā aģentūrai LETA norāda bijušais 10.Saeimas “Saskaņas centra” deputāts Valērijs Kravcovs, kurš vada Liepājas Krievu kopienu un 16.novembrī tika ievēlēts arī par Latvijas Krievu kopienas prezidentu.

Kravcovs pēc izglītības ir inženieris metalurgs, viņš “Liepājas metalurgā” nostrādājis no 1988. līdz 1998.gadam un šīs rūpnīcas bankrotu uztver kā personīgu traģēdiju.

Kravcovs atgādina – tika uzskatīts, ka, pat ja septiņas kuģa tilpnes pieplūdīs ar ūdeni, “Titāniks” negrims. Aisbergs uzšķērda deviņas kuģa tilpnes, un tās divas “liekās” tilpnes nogremdēja “Titāniku”. “Liepājas metalurgā”, pēc Kravcova domām, sakrita vienlaikus vairāki nelabvēlīgi faktori.

Pēc viņa domām, pirmais nelabvēlīgais faktors, protams, ir akcionāru nesaskaņas, otrais – straujā metāla armatūras tirgus samazināšanās pasaulē. Treškārt, par nepanesamu slogu rūpnīcai kļuva valsts uzliktie elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumi, kas “Liepājas metalurgam” ir līdz pat 20 reizēm lielāki nekā citās Eiropas valstīs, kas apdraud uzņēmuma konkurētspēju pasaules tirgū. Ceturtkārt, Latvijas valdība neko nedarīja, lai glābtu “Liepājas metalurgu”.

Kravcovs sāka strādāt “Liepājas metalurgā” 1988.gadā par tērauda kausēšanas ražotnes inženieri. No 1996. līdz 1997.gadam viņš bija galvenais skaitļošanas sistēmu speciālists, no 1997. līdz 1998.gadam – Mārketinga nodaļas vadītājs. Gadi, kad Kravcovs strādāja “Liepājas metalurgā”, bijuši uzņēmuma uzplaukuma gadi. Sergejs Zaharjins, Iļja Segals un Kirovs Lipmans bija tikko iegādājušies “Liepājas metalurgu” un veidoja jaunu komandu, kurā strādāt. Viņi uzaicināja arī Kravcovu.

Kā atceras Kravcovs, toreiz visi lielie akcionāri draudzīgi strādāja kopā. Lipmans atbildēja par politiku un naudas piesaisti, Segals – par izejvielu sagādi, Zaharjins – par ražošanu un produkcijas realizāciju. Kas pēc tam notika akcionāru starpā, ir zināms tikai viņiem pašiem, bet “Liepājas metalurga” sabrukums sākās tieši ar akcionāru strīdiem, uzskata Kravcovs.

Valsts varēja dot “Liepājas metalurgam” valsts pasūtījumu, piemēram, 100 000 tonnu celtniecības armatūras ražošanai, un nosūtīt uz rūpnīcu savu pārstāvi, kas sekotu valsts dotā finansējuma racionālam izlietojumam, prāto Kravcovs, norādot, ka tā valstis glābj savas lielās rūpnīcas citviet pasaulē. Pildot valsts pasūtījumu, “Liepājas metalurgs” varētu vismaz sešus mēnešus strādāt. Rūpnīca tiktu saglabāta kā struktūra, bet saražoto armatūru varētu uzkrāt noliktavās un vairāku gadu laikā realizēt. Tomēr nekas netika izdarīts, lai glābtu “Liepājas metalurgu”.

Pēc Kravcova domām, “Liepājas metalurga” perspektīva ir bēdīga, īpaši, ja no “Liepājas metalurga” tiks atdalītas un pārdotas tā vērtīgākās un iekārojamākās daļas – osta, flīžu ražotne. Iespējams, ka tieši šo iekārojamo daļu dēļ “Liepājas metalurgs” arī tiek gremdēts, pieļauj Kravcovs.

Kravcovs prognozē, ka rūpnīcu sadalīs un pārdos pa daļām. Sliktākais variants būs, ja paliks tikai tērauda ražotne, kur izgatavos vien metāla sagataves, kuras tiks krautas kuģos un eksportētas. Tādā gadījumā “Liepājas metalurgā” paliks strādāt tikai 200 darbinieku. Visu pārējo rūpnīcas teritoriju pārklās ar zālienu, kā tas jau ir noticis Liepājas cukurfabrikā, kur strādāja 600 cilvēku.

Liepāju Kravcovs salīdzina ar melno caurumu, kurā viens pēc otra pazūd uzņēmumi. Pēdējos gados pilsētā esot slēgti jau 18 uzņēmumi. “Es nezinu, varbūt tā ir apzināta politika, kuru kāds realizē,” saka Kravcovs. Viņš esot dzirdējis baumas, ka pilsētā apzināti tiek likvidēti uzņēmumi, lai iznīcinātu darba vietas krieviem un viņi aizbrauktu prom no Latvijas. Tās gan esot veltīgas cerības, jo, pirmkārt, pēc ražotņu slēgšanas prom brauc tieši latvieši, kuriem kā pilsoņiem paveras plašas darba iespējas visā Eiropas Savienībā. Savukārt krievi, kuri ir nepilsoņi, darbā uz ārzemēm aizbraukt nevar, jo ES darba tirgū viņiem ir dažādi ierobežojumi. Krieviem vienkārši neesot, kur braukt, jo kādreizējie sakari un radnieciskās saites ar vēsturisko dzimteni ir zudušas. Ja jau viņi neatgriezās Krievijā 20 gadu laikā, tad nedarīs to arī tagad, uzskata Kravcovs.

Patlaban uz Liepāju esot atbraukuši vervētāji no vairākām Krievijas metalurģiskajām rūpnīcām. Viņi aicina darbā pie sevis metalurgu eliti – velmētājus un tēraudkausētājus. Tādu augstas klases speciālistu Liepājā ir apmēram 20. Viņi aizbrauks, bet pārējie atlaistie 1400 paliks, skaidro Kravcovs.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz