Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

“KVV Liepājas metalurgs” cer, ka valdība aktīvāk iestāsies par Latvijas uzņēmumu interesēm

“KVV Liepājas metalurgs” cer, ka valdība aktīvāk iestāsies par Latvijas uzņēmumu interesēm
Foto: Egons Zīverts
15.02.2016 15:05

BNS

Liepājas metālapstrādes uzņēmums “KVV Liepājas metalurgs” atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas (EK) sākto Ķīnas tērauda importa antidempinga izmeklēšanu, un cer, ka arī Latvijas valdība turpmāk daudz aktīvāk iestāsies par savu uzņēmumu interesēm un pieņems lēmumus, kas stiprinās vietējo ražotāju pozīcijas nevienlīdzīgas konkurences apstākļos, aģentūrai BNS pavēstīja kompānija.

Tajā norādīja, ka EK 12.februārī sāka ar Ķīnas tērauda importu saistītu izmeklēšanu un stingri brīdināja, ka nepieļaus uz mākslīgi lēta importa balstītu negodīgu konkurenci, kas apdraud Eiropas tērauda rūpniecību. Izmeklēšana sākta, reaģējot uz tērauda ražotāju sūdzībām par nevienlīdzīgiem spēles noteikumiem un problēmām nozarē, kuru pastiprināšanos būtiski veicina lētas un subsidētas produkcijas piedāvājums tirgū.

Pēc “KVV Liepājas metalurga” vēstīta, patlaban izmeklēšana skar bezšuvju cauruļu, tērauda lokšņu un karsti velmēta plakanā tērauda importu no Ķīnas. Eiropas Komisija noteikusi arī antidempinga nodevas auksti velmēta plakanā tērauda importam no Ķīnas un Krievijas.

Tostarp uzņēmumā atzīmēja, ka Eiropas Savienība (ES) jau gada sākumā aicināja Ķīnu samazināt tērauda ražošanas apjomu, kā arī brīdināja to par jaunu izmeklēšanu sākšanu, ja nekas netiks darīts situācijas uzlabošanai. 2015.gadā Ķīnas tērauda eksports palielinājās par 50%, destabilizējot situāciju pasaules, bet jo īpaši ES tirgū.

“Ķīnas tērauda dempinga cenas turpina kropļot tirgu un Eiropas ražotāju problēmas padara arvien dziļākas, vairojot gan zaudējumus, gan rūpnīcu slēgšanas risku, tādēļ sāktā izmeklēšana, kā arī citi antidempinga pasākumi ir vērtējami ļoti atzinīgi. Arī “KVV Liepājas” metalurgs aktīvi piedalījās tērauda industrijas sūdzības sagatavošanas procesā, daloties ar saviem datiem un izpratni par tirgus situāciju Latvijā un tajos eksporta tirgos, kuros pārdodam savu produkciju,” teica “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Talanovs.

Viņš arī atgādināja, ka februāra sākumā septiņu Eiropas Savienības dalībvalstu – Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas, Francijas, Polijas, Beļģijas un Luksemburgas – ministri aicināja ES rīkoties, lai vienotais tirgus tiktu aizsargāts no lētas importa produkcijas no Ķīnas un citām trešajām valstīm, tādējādi stiprinot dalībvalstu ražotājus, kas dempinga cenu un citu faktoru ietekmē ir nonākuši nopietnā krīzē.

“Diemžēl Latvija nav pievienojusies šim aicinājumam. Iespējams, tādēļ, ka nav skaidras nostājas par to, vai tāds uzņēmums kā Liepājas metalurģijas ražotne tai ir nepieciešams vai nav. Mēs tomēr ceram, ka arī Latvijas valdība turpmāk daudz aktīvāk iestāsies par savu uzņēmumu interesēm un, līdzīgi kā daudzas citas ES valstis, pieņems lēmumus, kas stiprinās, nevis vājinās ražotāju pozīcijas nevienlīdzīgas konkurences apstākļos,” piebilda Talanovs.

Kompānijā arī uzsvēra, ka par nopietnajām bažām, kuras Eiropas tērauda nozarē izraisījis Ķīnas tērauda imports, liecina arī šodien Briselē notikusī demonstrācija, kurā ap pieciem tūkstošiem industrijas uzņēmumu pārstāvju no 17 valstīm pieprasīja ES vadītājiem apturēt Ķīnas tērauda dempingu un nepiešķirt šai valstij tirgus ekonomikas statusu, kas vēl vairāk palielinātu lēta importa apjomus un saasinātu konkurenci.

Jau vēstīts, ka 2014.gada 2.oktobrī tika parakstīts līgums par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu Ukrainas “KVV  Group”.  KVV par “Liepājas metalurga” pamatražotnes iegādi jāmaksā 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli