Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Laumas” īpašnieki būtiskas izmaiņas uzņēmumā nesola

“Laumas” īpašnieki būtiskas izmaiņas uzņēmumā nesola
24.08.2006 16:07

0

Atslēgvārdi

Apakšveļas ražotāja “Laumas” īpašniece – Igaunijas investīciju kompānija “Alta Capital Partners” – būtiskas izmaiņas uzņēmuma darbībā neplāno. Galvenais uzdevums uzņēmumam būs spēt ražot atraktīvu sieviešu apakšveļu, kā arī padarīt aizvien spēcīgāku preču zīmi savos noieta tirgos, aģentūru LETA informēja SIA “Alta Capital Partners” vadītājs Indreks Rahumā.

“Lauma” sastāv no diviem uzņēmumiem – “Lauma Fabrics” un “Lauma Lingerie”. “Lauma Lingerie” nodarbojas ar dizaina izstrādi, kā arī veļas ražošanu un saražotās produkcijas tirdzniecību gala patērētājam.

Savukārt “Lauma Fabrics” ražo audumus, no kuriem “Lauma Lingerie” pēc tam šuj sieviešu apakšveļu. “Lauma Fabrics” ir aptuveni divas reizes lielāks uzņēmums nekā “Lauma Lingerie”.

“Mūsu nolūks ir apvienot četrus uzņēmumus: Latvijas “Lauma Lingerie”, populārākās preču zīmes Krievijā ražotāju – firmu “Milavica”, mazumtirgotāju, kam Krievijā pieder četri veikali, “Linret” un Igaunijas sieviešu apģērbu ražotāju un mazumtirgotāju PTA,” skaidroja Rahumā.

“Alta Capital Partners” ir lielākais akciju turētājs šajos uzņēmumos un būs galvenais akciju turētājs arī jaunizveidotajā kompānijā, tādējādi īpašnieku kontrole uzņēmumos nemainīsies.

Darījuma rezultātā tiks izveidota kompānija, kuras apgrozījums būs aptuveni 80 miljoni eiro (56 miljoni latu) gadā, savukārt tīrā peļņa varētu būt apmēram septiņi miljoni eiro (4,9 miljoni latu).

Rahumā uzskata, ka ir svarīgi būt lielai kompānijai šajā industrijā. Viņš norāda, ka Krievijas tirgus pārdzīvo krasas izmaiņas. Lai iegūtu pārliecību, ka produkcijas ar “Laumas” preču zīmi tirdzniecība būs veiksmīga, jāveic lielas investīcijas mazumtirdzniecības attīstībā.

“Alta Capital Partners” vadītājs skaidro, ka tikai vienas preču zīmes veikali parasti nav tik veiksmīgi kā vairāku preču zīmju tirdzniecības vietas. Tādēļ paredzēts apvienot divas spēcīgas preču zīmes – “Lauma” un “Milavica” – vienā kopējā profesionālā preču zīmē “Oblicie”.

“Nekādas lielās pārmaiņas “Lauma Lingerie” negaida. Uzņēmuma galvenais uzdevums būs radīt un ražot atraktīvu sieviešu apakšveļu, kā arī padarīt preču zīmi aizvien spēcīgāku savos galvenajos noieta tirgos. Apvienojot resursus, mēs esam daudz labāk sagatavoti gūt pēc iespējas lielākus panākumus aizvien pieaugošajā Krievijas tirgū,” sacīja īpašnieku pārstāvis.
Viņš uzsvēra, ka ražošanas jomā jebkuras izmaiņas notiks pakāpeniski un galvenokārt to noteiks ekonomiskais izdevīgums. “Iespējams, ka nākotnē pienāks brīdis, kad nodarboties ar masveida šūšanas izstrādājumu ražošanu Latvijā kļūs neizdevīgi, jo tas ir ļoti darbietilpīgs process. Kad tas notiks, nav zināms,” sacīja Rahumā.

Piemēram, Somijā, kur strādnieku algas ir daudz augstākas, joprojām veiksmīgi darbojas šūšanas uzņēmumi. Tie ir racionalizējuši ražošanu un ieviesuši daudz modernākas tehnoloģijas.
Galvenais iemesls firmas pārpirkšanai bija radīt kompāniju, kura ir labāk sagatavota, lai gūtu labumu no tirgus attīstības. “No šā skatpunkta mēs galvenokārt gaidām, ka kopējais produkcijas apgrozījums palielināsies,” uzsvēra Rahumā.

Patlaban “Alta Capital Partners” iesniedz dokumentus konkurenci uzraugošajās institūcijās. No dažām jau saņemtas pozitīvas atbildes. “Šis darījums jebkurā gadījumā konkurenci nevājinās, jo produkti, kurus ražos jaunais apvienotais uzņēmums, viens otru papildinās, nevis aizstās,” norādīja uzņēmējs.
Igaunijas Konkurences padome pagaidām nekomentē darījumu. Kā aģentūrai LETA paskaidroja Konkurences padomes Uzņēmumu apvienošanās departamenta vadītāja vietniece Margita Pado, Konkurences padome vēl iepazīstas ar PTA paziņojumu par darījumu.
“Situācija vēl nav tik skaidra, lai izteiktu savus komentārus,” norādīja Pado.

Kā ziņots, Igaunijas lielākais sieviešu apģērbu ražotājs “PTA Grupp” (agrāk “Klementi”) gatavojas iegādāties Latvijas vadošo sieviešu veļas ražotāju “Lauma”, Baltkrievijas sieviešu veļas ražotāju “Milavica”, kā arī Krievijas sieviešu veļas un apģērbu mazumtirdzniecības tīklu “Linret”, teikts “PTA Grupp” paziņojumā.

Šā gada augustā “PTA Grupp” no Igaunijas investīciju kompānijas “Alta Capital Partners” saņēma piedāvājumu iegādāties līdz pat 100% kompānijas “Silvano Fashion Group” akciju.
Starp “Silvano Fashion Group” struktūrvienībām ietilpst Latvijas sieviešu veļas ražošanas kompānija “Lauma Lingerie”, Baltkrievijas veļas ražotājs “Milavica”, kas ir viens no vadošajiem sieviešu veļas zīmoliem Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā, kā arī sieviešu veļas un apģērbu mazumtirdzniecības kompānija “Linret”.

Sarunās PTA un “Alta Capital Partners” panāca vienošanos par pārņemšanas nosacījumiem, un pirmdien parakstīts līgums, ka PTA pārņem “Silvano Fashion Group” akcijas.
Šī darījuma rezultātā tiks izveidots sieviešu apģērbu, veļas ražošanas un mazumtirdzniecības koncerns, kas savu darbību izvērsīs Baltijas, NVS un Eiropas Savienības valstīs.
Koncernam piederēs arī Eiropā lielākā sieviešu veļas rūpnīca.

“PTA Grupp” valdes priekšsēdētājs Pēters Larins norādīja, ka “Lauma”, “Milavica” un “Linret” ir spēcīgi zīmoli Krievijas, Baltkrievijas un citu NVS valstu tirgos, kuros savu darbību pēc darījuma varēs īstenot arī kompānija ”PTA Grupp”.
“Kompāniju apvienošanās ievērojami palielinās koncerna ražošanas apjomu, kopējo apgrozījumu un peļņu, tādējādi dodot labumu pašreizējiem un topošajiem PTA akcionāriem,” viņš piebilda.
“PTA Grupp” par “Silvano Fashion Group” akcijām maksās ar jaunām PTA akcijām, teikts kompānijas paziņojumā.

Līdz pārņemšanas darījumam “Silvano” akciju kapitāls būs palielināts līdz aptuveni 379,5 miljoniem Igaunijas kronu (17,02 miljoniem latu) un “Silvano” akcionāriem par katru akciju tiks samaksātas 462,1 PTA vienkāršās akcijas.
Par katru PTA akciju tiks samaksātas 39,12 kronas (1,75 lati) nemonetāra maksājuma veidā, no kuriem desmit kronas ir nominālvērtība, bet 29,12 kronas – piemaksa.
Darījuma kopējā vērtība veido aptuveni 1,4 miljardus kronu (62,8 miljonus latu).

Pēc darījuma noslēgšanas pašreizējiem PTA akcionāriem piederēs 5% akciju, bet jaunajiem akcionāriem – 95% PTA akciju. Pēc darījuma vairāk nekā 50% akciju kompānijā PTA piederēs “Alta Capital Partners”, kas iegūs kontroli pār PTA.
PTA un “Silvano” konsolidētais apgrozījums 2005.gada biznesa gadā veidotu 1,1 miljardu kronu (49,3 miljonus latu). Pēc darījuma beigām tiek prognozēts, ka konsolidētais apgrozījums varētu sasniegt 1,2-1,3 miljardus kronu (53,8-58,3 miljonus latu), bet tīrā peļņa – 95-115 miljonus kronu (4,26-5,16 miljonus latu).

Ilze Timbare,
LETA

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz