Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

LDDK Liepājā uzsāk darba devēju apmācības

LDDK Liepājā uzsāk darba devēju apmācības
03.03.2010 12:44

Atslēgvārdi

Latvijas Darba devēju konfederācija (turpmāk – LDDK) aicina Liepājas pilsētas un tuvāko novadu darba devējus piedalīties bezmaksas apmācībās uzņēmuma vadības prasmju pilnveidei.

LDDK piedāvā apgūt trīs apmācību programmas – “Uzņēmuma attīstība un korporatīvā sociālā atbildība”, “Pašvaldību attīstības vadība un publiskās – privātās partnerības veicināšana”, “Divpusējā un trīspusējā sociālā dialoga un cilvēkresursu vadība”.

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle: “Laikā, kad darba devējiem ir jādomā par resursu efektīvu izlietošanu, ir būtiski vērtēt procesus stratēģiski, lai nodrošinātu ilgtspējīgu biznesa attīstību. Ilgtspējas pamatā ir sakārtotas attiecības darba devējam ar darbinieku, darba devējam ar pašvaldībām un darba devējiem ar sadarbības partneriem. Ceru, ka Liepājas darba devēji būs aktīvi un izmantos iespēju papildināt zināšanas.”.

Apmācību programmas ir pieejamas darba devējiem un to organizācijām bez maksas visā Latvijā, pateicoties ES Sociālā fonda atbalstam. Apmācības piedāvā iespēju darba devēju organizāciju biedriem kāpināt vadītāju un speciālistu kvalifikāciju, lai efektīvi vadītu cilvēkresursus un procesus, sadarboties ar valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī pieņemt stratēģiskus lēmumus, lai nodrošinātu uzņēmumu konkurētspēju ilgtermiņā.   Šīs apmācības veido pamatu LDDK Biznesa resursu centram, kas nākotnē plāno paplašināt uzņēmējiem piedāvāto tālākizglītības programmu klāstu.

Šobrīd LDDK Biznesa resursu centrs piedāvā apgūt trīs mācību programmas, kas katra ilgst trīs dienas. Tās izstrādātas, balstoties uz Starptautiskās Darba organizācijas metodoloģijām un Latvijas ekspertu praksi. Apmācības plānotas kā lekcijas ar atvērta tipa diskusijām par apmācību tēmu, tostarp plānotas apaļā galda diskusijas ar lēmumu pieņēmējiem un viedokļu līderiem noteiktā jomā.

Pirmā apmācību programma Liepājā, kas sāksies 17.martā un turpināsies 24.martā un 1.aprīlī, ir “Uzņēmuma attīstība un korporatīvā sociālā atbildība”, kuru izstrādāja un vadīs LDDK korporatīvās un sociālās atbildības eksperte Agnese Alksne. Šī programma pievērsīsies praktiskiem korporatīvās sociālās atbildības (KSA) aspektiem kā, piemēram, KSA programmas integrēšana uzņēmuma stratēģijā, KSA progresa ziņojumu sagatavošana sadarbības partneriem ārzemēs un Latvijas uzņēmēju ilgtspējas indekss. Tiks analizēta praktiskā KSA standartu nozīme uzņēmuma / organizācijas attīstībā un tautsaimniecībā.

Otrā apmācību programma Liepājā, kas sāksies 16.aprīlī un turpināsies 23. un 30. aprīlī, ir “Pašvaldību attīstības vadība un publiskās – privātās partnerības (PPP) veicināšana”. Šī apmācību programma izstrādāta un tiks īstenota sadarbībā ar zvērinātu advokātu biroja “BDO Zelmenis&Liberte” ekspertiem. Apmācībās tiks skatītas tādas tēmas kā stratēģijas pašvaldību ekonomiskajai attīstībai un nepieciešamība iesaistīt sociālos partnerus, iedzīvotājus attīstības plānošanā, PPP projekti dažādās tautsaimniecības nozarēs, praktiski PPP projektu īstenošanas aspekti – iepirkumi, līgumu vadība, projektu vadības īpatnības PPP projektos, finanšu aspekti.

Trešā apmācību programma Liepājā, kas sāksies 14.maijā ar turpinājumu 21. un 28.maijā būs “Divpusējais un trīspusējais sociālais dialogs un cilvēkresursu vadība”, kuru izstrādāja sociālā dialoga un cilvēkresursu eksperte Anita Kehre. Šajā programmā galvenā uzmanība tiks pievērsta dažādiem sabiedrības līdzdalības jautājumiem, aktuālākajiem darba tiesību jautājumiem, mūsdienīgām cilvēkresursu vadības metodēm, kā arī tādām konfliktu risināšanas metodēm kā samierināšanās un mediācija. Tiks arī analizētas sociālā dialoga pilnveidošanas iespējas Liepājā un kaimiņu pašvaldībās.

Apmācības notiks viesnīcas “Līva” telpās – Lielā iela 11. Pieteikšanās dalībai apmācībās nosūtot aizpildītu pielikumā esošo pieteikuma anketu pa e-pastu info@comperio.lv.

Piedaloties visās trijās programmās, klausītāji saņems LDDK Biznesa resursu centra sertifikātu.

Informācijai:

Apmācības notiek Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta ”LDDK administratīvās kapacitātes stiprināšana reģionos” (id.Nr. 1DP/1.5.2.2.1./08/IPIA/SIF/002/02) ietvaros. Apmācības nodrošina SIA ”Comperio”.

2010.gada pavasara sezonā apmācības notiek Rīgā, Cēsīs un Liepājā. Rudens sezonā apmācības notiks arī Rēzeknē, Jēkabpilī un atkārtoti Rīgā. Šīs apmācības dažādās Latvijas pilsētās turpināsies līdz 2014.gada beigām.

Precīza informācija par apmācību norises datumiem un vietām regulāri tiks atjaunota un būs pieejama LDDK mājas lapā http://www.lddk.lv/index.php?c=265 un mājas lapā http://www.comperio.lv/?id=346 . 

Gunta Misāne,
SIA “Comperio” apmācību koordinatore

2 komentāri

2010-03-03 15:13

k: Mja....kaut kā bēdīgi tas viss tomēr izklausās

2010-03-05 10:23

I-vars: Cik ilgi visus apmācīosim?

Uz līdzības pamata ar vārdiem обучать, обучение ļoti plaši lieto vārdus apmācīt un apmācība, kaut būtu jārunā par mācībām un mācīšanu. "Slimiem bērniem ir nodrošināta mājas apmācība." "Izveidota latviešu valodas apmācības programma." Vajadzētu runāt par bērnu mācīšanu mājās vai mājmācību un par latviešu valodas mācību programmu. – Mirdza Pīrāga. Mācot un mācoties latviešu valodu. – LiePA, 2008.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz