Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Liepājas lidostā pieaudzis apkalpoto pasažieru skaits

Liepājas lidostā pieaudzis apkalpoto pasažieru skaits
Foto: liepaja.lv
23.07.2019 08:49

LETA

Starptautiskajā lidostā “Rīga” un Liepājas starptautiskajā lidostā pirmajā pusgadā kopā apkalpoti 3,563 miljoni pasažieru, kas ir par 9,6% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, ziņu aģentūru informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvis Aivis Vincevs.

Šogad pirmajos sešos mēnešos Rīgas un Liepājas starptautiskajās lidostās apkalpoti 43 155 lidojumi, kas ir par 7,6% vairāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā. Pērn pirmajos sešos mēnešos Latvijas starptautiskajās lidostās tika apkalpots 3,251 miljons pasažieru un 40 117 lidojumi.

Vairāk nekā 45% apkalpoto pasažieru skaita pieaugumu uzrādījusi starptautiskā lidosta “Liepāja”. Pērn pirmā pusgada laikā lidosta ir apkalpojusi 4205 pasažierus, turpretim šā gada pirmajos sešos mēnešos lidostā apkalpoti jau 6104 pasažieri. Būtiskais pasažieru skaita pieaugums skaidrojams ar to, ka nacionālā aviosabiedrība “airBaltic” ar šī gada 31.martu no trīs līdz piecām reizēm nedēļā palielinājusi regulāro lidojumu skaitu starp Rīgu un Liepāju.

SIA “Aviasabiedrība Liepāja” valdes loceklis Agris Sprūde sacīja, ka apmēram par pieciem procentiem ir pieaudzis arī lidmašīnu vietu piepildījums. Viņš pasažieru skaita pieaugumu izskaidro ne tikai ar reisu skaita palielināšanos un lielāku iespēju cilvēkiem ceļot, bet arī ar to, ka tagad ikviens, kurš izmanto Liepājas lidostu, var katru ceļojumu labāk saplānot. Turklāt, pēc A. Sprūdes domām: “Jo vairāk lidojumus lieto, jo vairāk cilvēku par tiem uzzina un Liepājas lidosta kļūst aizvien populārāka.”

Vienlaikus starptautiskajā lidostā “Liepāja” par 16 reizēm pieaudzis apkalpoto lidojumu skaits. Pērn sešos mēnešos lidosta apkalpoja 100 lidojumus, bet šogad – jau 1605. Straujā apkalpoto lidojumu skaita pieauguma pamatā ir Liepājā izveidotā “airBaltic” pilotu akadēmija, kas uz un no šīs lidostas veic treniņlidojumus.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli