Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vai Liepājas rāvējslēdzēju ražotājiem atgūties palīdz aplokšņu algas un viltus atvaļinājumi?

Vai viens no vecākajiem Liepājas uzņēmumiem – rāvējslēdzēju rūpnīca jeb AS “Arta-F” – ir uz bankrota sliekšņa? Par to norūpējušies tās darbinieki, kuri klāsta, ka rūpnīcā notiekot “briesmu lietas”.

Vai Liepājas rāvējslēdzēju ražotājiem atgūties palīdz aplokšņu algas un viltus atvaļinājumi?
Laikraksts e-pastā saņēma arī “Artas-F” Liepājas ražotnes direktora Jurija Alfejeva parakstītu vēstuli, kurā viņš pauž neizpratni par darbinieku norādītajiem pārkāpumiem un skaidro, ka nav pamata runāt par uzņēmuma bankrotu. (Foto: Egons Zīverts)
Laikraksts e-pastā saņēma arī “Artas-F” Liepājas ražotnes direktora Jurija Alfejeva parakstītu vēstuli, kurā viņš pauž neizpratni par darbinieku norādītajiem pārkāpumiem un skaidro, ka nav pamata runāt par uzņēmuma bankrotu. (Foto: Egons Zīverts)
15.02.2024 00:21

liepajniekiem.lv

Tur, gluži kā deviņdesmitajos gados, algu maksājot katru nedēļu tikai pa daļām, turklāt “aploksnē”, bet strādājošajiem likts parakstīt iesniegumu par bezalgas atvaļinājumu, lai gan atpūtā neviens neesot devies.

“Artas-F” pārstāvis neslēpj – problēmas samilzušas pēc izskanējušajām aizdomām, ka uzņēmums saistīts ar formastērpu ražotāju Krievijas armijai.

Aizbāza muti ar 100 eiro

“Artas-F” Liepājas rūpnīcas strādājošajiem pilns atalgojums neesot izmaksāts ne par decembri, ne par janvāri, stāsta viens no uzņēmuma darbiniekiem, kura vārdu saprotamu iemeslu dēļ neminēsim.

“Maksā pa daļiņām katru nedēļu, bet citreiz samaksa izpaliek, un tad ir jāgaida. Taču pats interesantākais ir tas, ka visiem lika uzrakstīt papīru – atvaļinājums uz sava rēķina!

Ja neparakstīsi, vispār nekādu naudu nedabūsi. Tāpēc pilnīgi visi rūpnīcā strādājošie šādu papīru parakstījuši. Taču atvaļinājums ir tikai uz papīra – visi kā strādāja, tā turpina strādāt,” klāsta viens no rūpnīcas darbiniekiem.

Šāds iesniegums par bezalgas atvaļinājumu darbiniekiem vispirms bijis jāparaksta decembrī, pēc tam arī janvārī.

Strādnieku vadzis nu lūzis – pirmdien viņi bija paredzējuši streikot, taču par to uzzinājusi priekšniecība, kas steigusi katram izmaksāt pa 100 eiro.

“Un visi momentā apklusa. Aizbāza muti ar 100 eiro!” –

stāsta vīrietis, paužot neizpratni, kāpēc kolektīvs ar to samierinās.

Arī cits “Artas-F” darbinieks apliecināja kolēģa teikto, ka uzņēmumā ir problēmas ar atalgojuma izmaksu. “Nav skaidrs, kas tur notiek – vai rūpnīca vispār vēl pastāvēs,” viņš spriež. 

Banka slēdz uzņēmuma kontu

Liepājas ražotnē strādājot arī ukraiņi. Konkrēti cik Liepājas rūpnīcā ir darbinieku, noskaidrot neizdevās. Viens darbinieks minēja, ka vairāk nekā simts cilvēku, cits teicās, ka aptuveni 80.

Taču iepriekš nekad nav bijusi situācija, ka kādam netiek laikus izmaksāta alga.

Problēmas sākušās pagājušā gada rudenī pēc tam, kad TV3 raidījums “Nekā personīga” pavēstīja, ka Kremļa opozicionāra Mihaila Hodorkovska medijs atklājis saikni starp Krievijas armijas formu ražotāju un uzņēmumu Latvijā. 

Hodorkovska medijs kopš kara sākuma sekojis līdzi vairākiem ražotājiem, kas apgādā krievu armiju.

Starp tiem esot arī milzīgs tekstila apģērbu holdings “BTK – Group”, kas tiekot uzskatīts par vienu no galvenajiem militāro apģērbu ražotājiem Krievijā.

Viens no uzņēmumiem, kas “BTK – Group” piegādājis rāvējslēdzējus un dažādas detaļas, ir “Arta-F”, kas bāzēts Rīgā, taču tā rūpnīca darbojas Liepājā.

Pēc portāla centieniem uzklausīt kādu no uzņēmuma vadības ar laikrakstu sazinājās “Artas-F” prokūrista Arņa Astahova palīgs.

Vīrietis gan nevēlējās, lai viņa vārds tiktu publicēts laikrakstā, taču sacīja, ka runājot A. Astahova vārdā.

Prokūrista palīgs neslēpa, ka uzņēmums tiešām saskāries ar grūtībām, proti, pēc tam, kad Valsts ieņēmumu dienests “Artu-F” iekļāvis “melnajā sarakstā”, dodot signālu, ka šis ražotājs ir aizdomīgs, banka nolēmusi pārtraukt sadarbību un slēgusi uzņēmuma kontu.

“Nav ne tiesas sprieduma, ne aizlieguma mums darboties. Taču mums neļauj normāli strādāt.

Nevarējām no bankas naudu dabūt ārā, lai samaksātu cilvēkiem algas. Tagad tas ugunsgrēks nedaudz nodzēsts,” viņš saka, noraidot bažas, ka uzņēmumam draud bankrots.

Darba esot daudz, pasūtījumi nākot cits pēc cita, taču slēgtā konta dēļ arī klienti nevarējuši norēķināties ar uzņēmumu. Tagad “Arta-F” kārtojot formalitātes, lai atvērtu kontu citā bankā.

Vīrietis arī uzsvēra, ka “Arta-F” vairs nesadarbojas ar “BTK – Group”.

“Ja kāds uzņēmums kādam citam piegādāja mūsu produkciju… mēs to tiešām nevarējām zināt.

Mēs pārskatījām savus sadarbības partnerus un ne ar vienu, teiksim tā, aizdomīgu klientu vairs nesadarbojamies. Taču pie mums jau ir ierasti atrast kādu vainīgo un tad viņam velt visu uz galvas. Neļaut ne strādāt, ne pakustēties.

Sajūta tāda, ka mūs speciāli spiež nost un grib iznīcināt. Pie mums strādā ap 200 cilvēku. Vai ir labāk, ja viņi visi tagad ietu uz biržu un uzveltos uz valsts kakla?”

Uzņēmuma pārstāvis solīja, ka “Artas-F” vadība plašāku skaidrojumu par to, kas notiek rūpnīcā, sniegs pēc aptuveni nedēļas.

Drīz pēc telefonsarunas ar uzņēmuma pārstāvi laikraksts e-pastā saņēma arī “Artas-F” Liepājas ražotnes direktora Jurija Alfejeva parakstītu vēstuli, kurā viņš pauž neizpratni par darbinieku norādītajiem pārkāpumiem un skaidro, ka nav pamata runāt par uzņēmuma bankrotu.

“Šīs nepamatotās aizdomas varēja rasties, pamatojoties uz decembri, kurā darbinieki atradās bezalgas atvaļinājumā.

Tas bija nepieciešams solis, lai stabilizētu ražotnes darbību un sagatavotos jaunā gada ražošanas apjomiem,” viņš klāsta.

Direktors arī informē, ka šobrīd ražotnes darba apjoms ir atjaunots, visi strādājošie ir savās vietās un izpilda darba pienākumus, par ko arī saņemot atlīdzību.

“Saskaņā ar noslēgto darba līgumu atlīdzība par iepriekšējā mēneša darbu tiek pārskaitīta uz darbinieka norādīto kontu līdz esošā mēneša 29. datumam,” norāda J. Alfejevs.

Notiekošo salīdzina ar reiderismu

Pagājušā gada oktobra vidū Valsts drošības dienests (VDD) sācis kriminālprocesu par uzņēmuma “Arta-F” iesaistīšanos resursu nodrošināšanā Krievijas bruņotajiem spēkiem.

Kriminālprocess sākts par mantas iespējamu netiešu nodošanu ārpus Latvijas Republikas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā iesaistītai pusei, kuras darbība vērsta pret Ukrainas teritoriālo neaizskaramību.

VDD ziņoja, ka kriminālprocesuālās darbības dienests veicis kopumā piecos objektos.

Kratīšanās izņemts liels daudzums datu nesēju un dokumentu, kā arī uzņēmuma ražotās produkcijas paraugi.

Tāpat ar uzņēmumu saistītajos objektos konstatēta skaidra nauda vairāk nekā pusmiljona eiro apmērā.

VDD otrdien portālam apliecināja, ka izmeklēšana šajā procesā turpinās.

Drīz pēc VDD paziņojuma “Artas-F” līdzīpašnieks Vitālijs Andrejevs publicēja atklātu vēstuli portālā “pietiek.com”.

Tajā viņš norādīja – tas, kas notiek ap “Artu-F”, ir nepatiesi apvainojumi un apzināta uzņēmuma reputācijas graušana, kas līdzinās reiderismam.

Viņš pilnībā noraidīja publiski izskanējušo informāciju par iespējamo iesaistīšanos resursu nodrošināšanā Krievijas bruņotajiem spēkiem.

“Ar Krievijas uzņēmumu “BTK – Group” pirms dažiem gadiem mūs iepazīstināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Mēs zinām, ka šis uzņēmums ražo kvalitatīvu darba apģērbu, kam arī nodrošinājām mūsu produkciju – pogas un rāvējslēdzējus.

“BTK – Group” nav iekļauts sankciju sarakstā, kas būtu noticis, ja tas tiešā veidā būtu saistīts ar ekipējuma ražošanu Krievijas armijai.

Šobrīd notiekošais atgādina raganu medības un liek uzdot retorisku jautājumu – ja uzpircējs no firmas nopērk citronus, pēc tam tos pārdod armijas ģenerālim, kurš dzer tēju ar citronu, vai tad pārdevējs tiek uzskatīts par armijas sponsoru?” teikts viņa paziņojumā.

2022. gadā “Arta-F” strādājusi ar 8,061 miljona eiro apgrozījumu un guvusi 983,9 tūkstošu eiro peļņu, vēsta informācija datu bāzē “Lursoft”.

“Artas-F” pirmsākumi meklējami 1864. gadā, kad Kuldīgā nodibināta adatu fabrika, kas 1929. gadā pārcelta uz Rīgu.

Padomju laikā tā kļuva par Rīgas mākslinieciskās furnitūras rūpnīcu “Sarkanā planēta”, bet 1975. gadā pārtapa par Rīgas Mākslinieciskās furnitūras eksperimentālo ražošanas apvienību.

Bez Rīgas uzņēmuma un ražotnēm tajā ietilpa arī Liepājas Rāvējslēdzēju rūpnīca un ražošanas iecirknis Augstkalnē.

Kopš 1988. gada uzņēmuma nosaukums bija Rīgas mākslinieciskās furnitūras ražošanas apvienība “Arta”, bet 1991. gadā uzņēmums pārveidots par AS ”Arta-F”, kurā daļa akciju piederēja valstij.

2001. gadā Privatizācijas aģentūra apstiprināja uzņēmuma privatizācijas pabeigšanu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz