Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājnieki ir spējīgi ražot

Liepājnieki ir spējīgi ražot
Foto: Publicitātes
12.07.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Liepājas vārds ne reizi vien ir izskanējis Latvijas un pasaules mērogā tieši liepājnieku unikālo un interesanto biznesa ideju dēļ. Bieži vien, lai radītu unikālu produktu, cilvēki domājuši par savu vēlmju apmierināšanu, un tikai pēc tam sapratuši, kas tas var būt noderīgi arī citiem. Protams, liela daļa ideju veiksmīgus laikus nepiedzīvo, taču daudzas iekaro cilvēku atbalstu un pat ārzemju tirgus.

Parūpējas par īpašumu drošību

SIA ”MicroPepper” valdes priekšsēdētājs Dāvids Egle ir Ventspils augstskolā studējošs liepājnieks, kurš savu biznesu jau gandrīz gadu orientē uz drošības jautājumiem. Viņš izgatavojis ierīci ”Dooris”, kas piesaistīta aplikācijai, lai, dodoties prom no mājām, cilvēks vienmēr būtu informēts, ja kāds klauvē vai piezvana pie durvīm, mēģina tās atslēgt, aizslēgt, kā arī ļauj pārliecināties, vai, izejot no mājām, nav aizmirsis aizslēgt durvis.

Šo projektu Dāvids dēvē par tirgus pārbaudes iespēju, jo šobrīd ”MicroPepper” izveidojis jaunu ierīci, kas arī vērsta uz mājokļu drošību. ”Mūsu mērķis ir dot iespēju jebkurai mājsaimniecībai, vasaras mājām, nomaļākām vietām un tūristu objektiem sevi pasargāt no ļaundariem.” Esam radījuši gudro sensoru sistēmu – ”MotionFlux”, kura spēj detektēt transportlīdzekļu kustību un paziņot lietotājam, ka viņa īpašumā notiek transportlīdzekļu kustība. Lietošana un uzstādīšana ir ļoti vienkārša, sensoru aprokam zem pievedceļa un par jebkurām aktivitātēm telefonā tiek saņemta informācija. Vietās ārpus pilsētas, zādzības pārsvarā notiek, izmantojot transportlīdzekļus, zinot to, ka kustība notiek, tiekam informēti, ka potenciāli ļaundari ir ieradušies,” par savu projektu stāsta Dāvids. Viņš stāsta, ka jau rudenī produkts tiks piedāvāts klientiem.

Kaut arī uzņēmums savas darbības laikā saskāries ar pozitīviem novērtējumiem, D. Egle atzīst, ka arī negatīvi komentāri un kritika ir ļoti noderīga, jo ”idejas autors dzīvo savā idejā un tās fantāzijās, tāpēc ir ļoti labi,ja cilvēki no malas izsaka savu viedokli, kas ļauj paskatīties no cita skata punkta un, iespējams, atrast kādas nepilnības plānotajās iecerēs.”

No pulksteņiem līdz grilam

Jau iepriekš daudz dzirdēts par Dāvja Paipas un viņa komandas biedru radītajām un realizētajām idejām, īpaši par pirmo – ”OVi Watch” koka pulksteņiem, kas izraisīja interesi visā pasaulē. Dāvis stāsta, ka projektu uzsāka Ivo Asns, taču viņš pievienojies, orientējoties uz produkta mārketingu. Dāvis pie tā nav apstājies un arī negrasās to darīt, jo papildus pulksteņu ražošanai, radīta arī cepure, ko grasās laist tirdzniecībā nākamajā vasarā. Tā izgatavota no dabai draudzīgiem materiāliem un cepures nags veidots no bambusa koka.

Šobrīd pūļa finansējuma vietnē ”Kickstarter” uzsākta līdzekļu vākšana trešajai idejai – mugursomā pārnēsājamam grilam. Dāvis stāsta, ka iesaistījušies ”Kickstarter”, lai izpētītu potenciālo tirgu un klientu vēlmes, noskaidrotu turpmāko virzību, lai jau nākamajā vasarā produkts būtu pieejams. ”Agrāk, braucot piknikā, sapratām, ka vienreiz lietojamie grili savu funkciju nepilda, lielos, masīvos grilus nēsāt līdzi ir neērti, tādēļ pagājušajā vasarā sapratām, ka, lai varētu pagatavot gardu maltīti vienmēr, jāizgatavo pārnēsājams grils.” Papildus mugursomā ir izveidota vieta oglēm, ēdienam, kā arī siltumu pasargājošiem cimdiem un citiem gatavošanas procesā nepieciešamiem darbarīkiem. Uzņēmumam svarīga ir apkārtējā daba, tādēļ ”Gizzo” piedāvā arī speciālus maisus, kas paredzēti izlietoto ogļu savākšanai. Dāvis atzīst, ka ”OVi Watch” mērķauditorija ir Eiropas valstis, taču grils tiek virzīts Amerikas publikai.

Radīts vienas dienas laikā

Daudzi liepājnieki laiku pa laikam ievērojuši neparasta izskata transporta līdzekli ”WildWeel” – vienriteņa dēli. Idejas autors Jānis Kozlovskis atklāj, ka doma par šādu transporta līdzekli radusies jau 2015. gadā, kad kā snovborda piekritējs sapratis, ka ar kalnos gūtajām emocijām ir par maz, tādēļ vēlējās radīt dēli, ar ko pārvietoties katru dienu, tādēļ ”spēlējoties” dienas laikā radījis ”WildWeel” prototipu. Uzņēmuma SIA ”Boards Unlimited” pārstāvji stāsta, ka pilnveidojas un attīstās ik dienas – mainās dizains, tiek meklētas dažādas pieejas tehniskajam nodrošinājumam, šobrīd tiek strādāts pie programmatūras, lai vadība būtu vēl vienkāršāka un droša. J. Kozlovskis pat norāda uz muzeju, kā viņi dēvē sienu, pie kuras piestiprināti ”WildWeel” senāku dizainu dēļi, kas radīti iepriekšējos gados. Pārstāvji atzīst, ka cilvēki vairums gadījumos, ieraugot ”WildWeel” uzskata to par nestabilu un grūti vadāmu, tādēļ uzņēmums ieviesis jauninājumu – ikvienam interesentam ir iespēja šo transporta līdzekli iznomāt, kā arī veikt izmēģinājuma braucienus kopā ar instruktoru. Šobrīd visi pārdotie dēļi savus īpašniekus atraduši Latvijā, īpašu interesi izrādot tieši Rīgas iedzīvotāji, taču jau nākamā gada sākumā uzņēmums grasās pārdošanu izvērst arī uz ārvalstīm.

Nes Liepājas vārdu pasaulē

Ne reizi vien Liepājā dzimušās idejas vairāk priecē citur dzīvojošos. Rīgā nesen atvērtajā ”Wolftrike” drifta hallē izmantojamie ar elektrodzinēju aprīkotie tricikli ir ražoti tieši Liepājā. Tie spēj sasniegt ātrumu līdz pat 50 km/h un ir kļuvuši par daudzu cilvēku izklaides iespēju.

Taču Elviss Straupenieks nojaucis daudzas pārvietošanās robežas, radot ”AirBoard”, kas ir pasaulē mazākais cilvēka pilotējamais lidaparāts, kas darbojas līdzīgi kā lidojošs segvejs. Sākotnējā versijā tā ir platforma ar astoņiem propelleriem sānos, un cilvēks uz tā ar sava svara svārstībām pārvietojas sasveroties. Šis projekts ir guvis daudz dažādu sasniegumu, un šobrīd ”AirBoard” uzņemts Silīcija ielejas akseleratorā “Boost VC”, kas ir nozīmīgs solis uzņēmuma tālākajā attīstība – papildinot esošo ”AirBoard” tehnisko ekspertu klāstu, kā arī nodibinot svarīgus stratēģiskus kontaktus ar ASV partneriem, atklāj Elviss.

Foto galerija

2 komentāri

2017-07-12 09:48

Andris1: Malači! Tā turpiniet!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz