Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Metalurga administratore neredz iespēju uzņēmumu pārdot kā vienotu veselumu

Metalurga administratore neredz iespēju uzņēmumu pārdot kā vienotu veselumu
20.04.2018 10:47

LETA/ "Kurzemes Vārds"

Maksātnespējīgo AS “KVV Liepājas metalurgs” pašlaik nav vairs iespējams pārdot kā vienotu veselumu, par “KVV Liepājas metalurgs” administratores Vitas Dikas pausto vakar vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

To viņa pauda saistībā ar Lielbritānijas uzņēmuma “British Steel” izteikto piedāvājumu iegādāties visu uzņēmumu.

Administratore pašlaik arī neredz nopietnu juridisku pamatojumu, lai apturētu iepriekš notikušās un tagad izsludinātās “KVV Liepājas metalurgs” mantas izsoles.

“British Steel” pirms pāris dienām administratorei nosūtījis e-pasta vēstuli, kurā uzņēmums kopā ar investīciju kompāniju “Greybull Capital” un Igaunijas “Baltic Metal Holding” izsaka gatavību parakstīt nodomu protokolu par uzņēmuma aktīvu iegādi un vienlaikus aicina pēc iespējas ātrāk atcelt notiekošās un izsludinātās mantas izsoles. Arī sūtījuma formas dēļ to nevarot uzskatīt par nopietnu piedāvājumu, uzskata Dika.

“Šo vēstuli es saņēmu e-pastā. Tas ir ļoti konfidenciāls. Bet, ņemot vērā, ka nu jau visi par šo vēstuli zina, tad varu pateikt, ka tur ir pausta vēlme iegādāties “Liepājas metalurgu” kopumā, bet konkrēta piedāvājuma nav. Ir lūgums administratoram atcelt izsoles un parakstīt nodomu protokolu.” Kurzemes Vārdam” sacīja “KVV Liepājas metalurga” administratore Vita Dika.

“Kreditoriem runājot maksātnespējas procesā ar šo “British Steel”, ir jau bijušas pārrunas par iegādi kopumā. Bet šīs pārrunas nav vainagojušās ar pirkuma līguma noslēgšanu. Tāpēc šo e-pastu es nevaru uztvert kā nopietnu piedāvājumu, tā pat nav oficiāla vēstule. Tāpēc nav juridiska pamata atcelt izsoles!” uzsvēra administratore.

“KVV Liepājas metalurgs” bijušais administrators Guntars Kors “LNT ziņām” pastāstīja, ka dienu pirms izsoļu sākuma arī bija saņēmis britu vēstuli ar īsu vēstījumu. Pēc vēstules gan nekas nesekoja, jo, ja tā būtu, izsoles tiktu apturētas.

Tikmēr valsts prasību turētājas Privatizācijas aģentūras meitasuzņēmuma “FeLM” valdes loceklis Jānis Rībens raidījumam norādīja, ka britu piedāvājumu nekomentēs, tomēr norādīja, ka laiks piedāvājuma izteikšanai esot visai nepiemērots. “Informācija par izsolēm ir zināma jau vairākus mēnešus. Daļa no izsolēm jau ir notikušas un nākamajām izsolēm gala termiņš ir rītdiena. Ar šādu lūgumu vērsties dienu vai pāris dienas pirms lielāko izsoļu termiņa beigām ir dīvaini,” norādīja Rībens.

Izsolē jau pārdotas maksātnespējīgā uzņēmuma velmētavas iekārtas. Vai darījums tiks atzīts par notikušu, administrators plāno paziņot nākamnedēļ. Savukārt “KVV Liepājas metalurgs” vērtīgākā aktīva – elektrotēraudkausēšanas ceha – izsole izgāzās. “FeLM”, iespējams, to varētu pārņemt savā paspārnē, turpinot investora meklējumus šim aktīvam, vēsta “LNT ziņas”.

“Kurzemes Vārds” arī vēlējās noskaidrot, vai Austrijas uzņēmums “Smart Stahl”, kas izsolē par nepilniem 2 miljoniem eiro nosolīja “Metalurga” velmētavas ceha iekārtas, šo summu, kas bija jāpārskaita līdz 31. martam, beidzot ir samaksājis un darījums uzskatāms par notikušu.

“Skaidrība varētu būt nākošnedēļ, pagaidām tiek precizētas juridiskas nianses,” atbildēja V. Dika, sīkākus komentārus nesniedzot.

Kopumā maksātnespējīgā uzņēmuma manta tiek pārdota sešās izsolēs. To kopējā sākumcena ir aptuveni desmit reižu mazāka par valsts prasījuma summu. Tas nozīmē, ka, visticamāk, neizdosies atgūt visu naudu, ko maksātnespējīgais uzņēmums ir parādā valstij. Lēmums “KVV Liepājas metalurgs” mantu izpārdot pa daļām tika pieņemts pēc tam, kad uzņēmumam neizdevās piesaistīt investoru.

“KVV Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016. gada septembrī.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli