Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Osta februārī strādājusi ar stabilu kravu apgrozījumu

Osta februārī strādājusi ar stabilu kravu apgrozījumu
Foto: Liepājas SEZ
13.03.2018 11:35

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

2018. gada pirmajos divos mēnešos Liepājas ostā pārkrauts 1,4 miljoni tonnu dažādu kravu. Lielākais īpatsvars ir lauksaimniecības kravām, kam seko celtniecības materiāli, antracīts, ro-ro kravas un kokmateriāli.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe portālam ziņoja, ka šā gada divos mēnešos beramkravas Liepājas ostā veido 79 procentus no visām kravām, ģenerālkravas – 14 procentus, bet lejamkravas 7 procentus. Janvārī un februārī apkalpoti 260 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 5175 pasažieri.

Kā skaidro Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš, 2018. gadā Liepājas SEZ pārvalde, sadarbībā ar ostas uzņēmējiem turpina jau iepriekš uzsāktos attīstības projektus un aktīvu darbu ar kravu īpašniekiem un pārvadātājiem. Tas arī ir galvenais priekšnoteikums, stabilai kravu plūsmai ar pozitīvu tendenci. Gan janvārī, gan arī februārī Liepājas ostā turpinājās 2017. gada lauksaimniecības produktu ražas pārkraušana.

Jānis Lapiņš stāsta: ”Nav divu vienādu gadu vai graudaugu sezonu, bet tieši lauksaimniecības kravas ir lielākā kravu grupu Liepājas ostā. Šobrīd aktīvi turpinās pērn izaudzēto graudu pārkraušana un tas lielā mērā ir saistīts ar ieilgušo lietus sezonu pagājušā gada pēdējos trīs mēnešos, kas ražas pārkraušanu nobīdīja par turpat diviem mēnešiem. Graudu apjoms ostas noliktavās ir pietiekami liels un tas nozīmē, ka aktīva graudu kravu pārkraušana turpinās. Liepājas SEZ pārvaldes uzdevums savukārt ir rūpēties par kvalitatīva servisa nodrošināšanu. Tas saistīts ar VAS ”Latvijas dzelzceļš” nepārtrauktu sadarbību nodrošinot vagonu padošanu gan caur Liepājas staciju, gan Ziemeļu parku, gan diskutējot par dzelzceļa tarifiem. Izdevies arī uzlabot vagonu padošanas ātrumu, kas nav mazsvarīgi gan ostas uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem.”

Šā gada februārī Liepājas ostā pārkrautas 742,2 tūkstoši tonnu kravu, kas ir vairāk nekā vidēji mēnesī 2017. gadā. Pieaugums galvenokārt ir beramkravu segmentā, kas saistīts ar aktīvās graudaugu sezonas nobīdi par vismaz diviem mēnešiem lielo lietavu dēļ 2017. gada nogalē, gan ar stabilu kravu plūsmu celtniecības materiālu, antracīta un koksnes šķeldas kravu grupā.

2018. gada februārī lielākais kravu apgrozījums bija LSEZ SIA ”Liepaja Bulk Terminal Ltd” – 296 191,88 tonnas un LSEZ SIA ”Ekers Stividors LP” – 245 555,26 tonnas. Kravu apgrozījuma pieaugums februārī bija arī LSEZ SIA ”Laskana”, LSEZ SIA ”Mols L” LSEZ SIA ”Baltic Transhipment Center” un LSEZ SIA ”Terrabalt”. Februārī apkalpoti 132 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2 518 pasažieri.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli