Otrdiena, 4. augusts Romāns, Romualds, Romualda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ostā gatavojas īstenot vairāk nekā 6 miljonu eiro vērtus projektus

Ostā gatavojas īstenot vairāk nekā 6 miljonu eiro vērtus projektus
Foto: Publicitātes
30.05.2017 15:22

liepajniekiem.lv

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (Liepājas SEZ) pārvalde ir iesniegusi sagatavoto projektu ”Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstība” līdzfinansējuma saņemšanai, bet turpina tehniskās dokumentācijas izstrādi viļņlaužu un ūdens infrastruktūras attīstības projektam, portālam pastāstīja Liepājas SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Kopš 2010.gada, kad tika pabeigta ES Kohēzijas fonda projekta ”Liepājas ostas pievadceļi” realizācija, Liepājas ostas uzņēmumi ir kāpinājuši ostas kravu apgrozījumu līdz 5,7 miljoniem tonnu.

Pieaugošais kravu apjoms ir aktualizējis ostas pievadceļu infrastruktūras nepilnības, kas kavē kravu apmaiņu starp valsts dzelzceļa un autoceļa infrastruktūru un Liepājas ostu.  Liepājas ostas aktīvāko daļu, kurā tiek pārkrauti ap 80% no ostas kopējā kravu apgrozījuma, ar Liepājas dzelzceļa staciju savieno viens sliežu ceļš, kas šķērso pilsētas maģistrālo Raiņa ielu. Savukārt auto pievadceļa izmantošanu kavē esošā ceļa  platums un ceļa seguma stāvoklis, skaidro Liepājas SEZ pārstāve.

Liepājas ostas nomnieku asociācijas priekšsēdētājs Jānis Ēlerts atzīst: ”Liepājas osta ir izaugusi. Tas ir kā vienas ķēdes vairāki posmi, ka viens pavelk citus uz priekšu. Šinī gadījumā terminālu, stividoru varēšana ir paaugusies.  Projekti, ar ko mūs iepazīstināja kārtējā Liepājas ostas nomnieku asociācijas sēdē ir atkal solis uz priekšu. Acīmredzami LSEZ vadība ir spējusi pārliecināt gan valdību, gan fondu apsaimniekotājus, ka finansējums un atbalsts ir pamatots un nepieciešamas, lai Liepājas ostas varētu spert atkal nākamo soli uz priekšu.”

Jau iesniegtais projekts paredz visaptverošu Liepājas ostas sauszemes pievadceļu attīstību, kuras ietvaros tiks realizētas dzelzceļa pievadceļu būvniecība, auto pievadceļa rekonstrukcija un prettrokšņa ekrāna uzstādīšana pie auto pievadceļa Brīvostas ielā. Auto pievadceļa rekonstrukcija veicinās arī prāmju satiksmes attīstību.

Liepājas SEZ SIA ”Terrabalt” valdes priekšsēdētājs Āris Ozoliņš uzsver, ka Liepājas SEZ uzdevums ir rūpēties, lai osta attīstītos un pārkrautu kravas, bet uzņēmēju uzdevums ir attīstīt savu infrastruktūru un terminālu. ”Ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Liepājas SEZ valdi un pārvaldi un tas dod rezultātu. Esam daudz tikušies ”Terrabalt”, ”Stena Line”, Liepājas SEZ un pilsētas vadība, lai runātu par prāmju attīstību. Ir uzsākts jauns projekts, lai uzlabotu kravu plūsmas organizēšana no prāmja uz piestātni. Lai būtu rezultāts ir nepieciešami ieguldījumi gan Liepājas SEZ, gan ”Terrabalt” infrastruktūrā. Tās ir būtiskas investīcijas, lai šādu projektu īstenotu. Saņēmām apstiprinājumu no Liepājas SEZ pārvaldes, ka projekts ir iesniegts KF un jau nākamā gada pavasarī varētu uzsākt būvdarbus. Bez varēšanas pārliecināt atbildīgo ministriju un valdību, tas nebūtu izdevies.”

Projekta ietvaros  paplašinās arī auto pievadceļu, izbūvējot papildus joslu ostā ienākošā transporta apkalpošanai, kā arī veidos esošā ceļa rekonstrukcija, izbūvējot trotuārus, ierīkojot apgaismojumu un atjaunojot ceļa segumu.

Savukārt, lai mazinātu ostas ietekmi uz pilsētas vidi un iedzīvotājiem, gar Brīvostas ielu, kur ostas auto pievadceļš atrodas tiešā daudzdzīvokļu māju tuvumā, tiks uzstādīts pret trokšņa ekrāns, kas mazinās kravu transporta izraisīto negatīvo ietekmi uz pievadceļa tuvumā dzīvojošajiem iedzīvotājiem. 

Liepājas SEZ pārvaldnieks Jānis Lapiņš uzskata: ”Iesniegtais projekts ļaus palielināt Liepājas dzelzceļa stacijas un ostas savienojuma kravu caurlaides spēja, kas, izbūvējot papildus savienojošo ceļu, ļaus, palielinot ostā nogādāto kravu apjomu, nepalielinot dzelzceļa pārbrauktuves slēgšanas reižu skaitu un kopējo ilgumu.”

Plānotās projekta izmaksas ir : 6,300 milj. eiro. Kohēzijas fonda līdzfinansējums paredzēts 5,094  milj. eiro apmērā. Projektu īstenošanu uzsāks šogad un plānots pabeigt ne vēlāk kā 2019.gadā.

Foto galerija

3 komentāri

2017-05-30 16:46

anonims: Izstāstiet kāds-cik daudz labuma no ostām ir Liepājas iedzīvotājiem, izņemot darbavietas. Kā tur ir ar nodokļiem? Pār Raiņa ielas pārbrauktuvi vajag viaduktu. Ja ostas peļņa, tad pilsētai arī jādod daļa no tā. Es domāju, ka ostas pilsētai jābūt turīgākai un sakoptākai.

2017-05-31 12:26

44: šito sezu pieņēma ar noteikumu , ka tas ļaus mazattīstītai ostai attīstiities , bet tagad redzu ka mazattīstīita ta būs mūžīgi , jo zonā iekļauti uzņemumi , kuriem ar ostu nav sakara , un no ostas atrodas vairāku kilometru attālumā , vistālaķ jau bijušais gaļas kombināts , bet tajā jau desmitiem uzņēmumu , kuriem nodokļu atvieglojumio , bet SEZ zeļ un plaukst , nav jau brīnums , valdē seskis , saņem 20 štukus , bet pilsēta tajā pat laikā tiek uzturēta no pašvaldību finanšu izlīdzinošā fonda , vai nav kauns pilsetas rātei ar ostu dzīvot uz citu rēķina?

2017-05-31 21:57

anonims: Būtu labi, ka vēl kāds zinātājs ko pastāstītu. esmu dzirdējusi, ka pilsētai tika noslēgts neizdevīgs līgums vai nav laiks ko mainīt?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz