Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pagājušajā gadā “UPB” grupas apgrozījums sasniedza 190 miljonus eiro

Pagājušajā gadā “UPB” grupas apgrozījums sasniedza 190 miljonus eiro
Foto: upb.lv
31.01.2019 12:19

LETA

Pagājušajā gadā būvniecības un ražošanas uzņēmumu “UPB” grupas apgrozījums pēc provizoriskiem datiem pieaudzis par 27% un sasniedza 190 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja “UPB” Mārketinga un komunikāciju departamenta direktore Ilze Rosicka.

“Iepriekšējo gadu darbs pie eksporta tirgus paplašināšanas un industriālo projektu būvniecības rezultējies ar būtisku “UPB” grupas apgrozījuma pieaugumu. Grupas uzņēmumu kopējā peļņa vēl nav aprēķināta, taču lēšam, ka tā varētu būt apmēram deviņu vai desmit miljonu eiro robežās. Savukārt 2019.gadā ir plānots sasniegt vismaz pagājušā gada apgrozījuma līmeni, iespējams, ka tas varētu arī pieaugt,” sacīja Rosicka.

Pagājušā gada sākumā “UPB” grupā tika dibināts digitālo risinājumu uzņēmums “Alto 4.0”, jūnijā atklāts jauns inženieru birojs Lietuvā, savukārt gada beigās grupai pievienots inženieru birojs “Būve un forma”. Lielas investīcijas veiktas ražotņu un tehnoloģiju paplašināšanā, kā arī izvērsti vairāki pētnieciskie projekti inovatīvu produktu izstrādei, informēja Rosicka.

Lielākie pagājušajā gadā nodotie būvniecības projekti Latvijā bija tirdzniecības centrs IKEA un Liepājas Olimpiskā centra vieglatlētikas manēža, kas realizēta kā “Design&Build” jeb apvienotais projektēšanas un būvniecības objekts. Patlaban procesā esošie šāda tipa objekti ir Liepājas tenisa halles jaunbūve un lidmašīnas angārs Baku lidostā, kur darbi ir jau noslēguma fāzē. Rosicka norādīja, ka “Design&Build” projekti no pasūtītāja puses kļūst aizvien pieprasītāki, tāpēc ir īpašs gandarījums, ka “UPB” grupai pievienojies uzņēmums “Būve un forma”, kura pieredze šajā sfērā papildinās esošos resursus.

Lielākie eksporta tirgos nodotie būvniecības projekti pagājušajā gadā bija biroja ēka “Regionens Hus” Gēteborgā, slimnīca “St. Erik Eye Hospital” Solnā un biroju ēka “Sky City Office One” Ārlandā, Zviedrijā. Šajos objektos “UPB” nodrošināja apvienoto projektēšanu, ražošanu un montāžu ēku karkasiem un fasādēm. Pašreiz noris aktīvs darbs pie citiem lieliem projektiem Zviedrijā – “Campus Albano”, kas ir studentu pilsēta un pasūtījuma apjoms pārsniedz 20 miljonus eiro, kā arī biroja ēkas “Stockholm New”, kas ir pirmais debesskrāpis, kurā “UPB” nodrošina ēkas karkasu ar teju 2000 tonnām metāla konstrukciju. “UPB” pasūtījumu portfelis ir liels, vairāki pasūtījumi sniedzas līdz 2022.gadam, norādīja Rosicka.

Viņa piebilda, ka būvniecības objektos nemitīgi tiek strādāts pie jaunu darba drošības risinājumu ieviešanas, ko novērtē pasūtītāji. Piemēram, viens no lielākajiem ģenerālbūvniekiem Zviedrijā “Skanska” ir atzinusi “UPB” Malmē būvēto biroju ēku “Epic” par 2018.gada drošāko būvniecības objektu Zviedrijā.

“Lai nodrošinātu turpmāku “UPB” grupas attīstību, pagājušajā gadā veiktas ievērojamas investīcijas gandrīz visās biznesa struktūrās. Liepājas dzelzsbetona ražotnē uzstādītas iekārtas automatizētai sietu apstrādei, izveidotas papildus galdniecības telpas, kā arī izveidotas jaunas biroja telpas dzelzsbetona inženieriem. Ir pabeigts darbs pie nozīmīga pētniecības projekta sevišķi plāna dzelzsbetona trīsslāņu elementu ārējā slāņa izstrādei un uzsākti vēl trīs pētniecības projekti ar mērķi izstrādāt jaunus produktus. Šobrīd norit jaunas ražotnes izveide, kur tiks ražoti inovatīvi pigmentēti izaicinošas formas betona produkti fasādēm, kuru ražošana ar klasiskajām metodēm nav iespējama,” stāstīja Rosicka.

Stikla fasāžu ražotnēs pērn uzstādītas jaunas profilu apstrādes līnijas, kas ļauj efektīvāk strādāt ar lielu fasāžu pasūtījumiem. Alumīnija un stikla ražotne ir paplašināta gandrīz divkārt, kas ļāvis palielināt elementfasāžu ražošanas līnijas līdz astoņām. Savukārt koka, alumīnija un stikla ražotnei ir izveidota jauna rūpnīca Grobiņā. Šajā un nākamajā gadā stikla fasāžu ražotnēs tiks saražots rekordliels fasāžu elementu apjoms, jo ir noslēgti apjomīgi fasāžu līgumi vairākiem objektiem Zviedrijā, Dānijā un Lielbritānijā, sacīja Rosicka.

Metāla konstrukciju un mašīnbūves ražotnes paplašinātas ar jaunām telpām montāžai, metināšanai un noliktavai, iegādāta jauna frēzēšanas iekārta un sākta produktu prototipēšana ar 3D printeri. Strukturālā metāla ražotnē pagājušajā gadā tika ražotas konstrukcijas vairākiem lieliem objektiem, līdz ar to saražoto konstrukciju apjoms tonnās pieaudzis par 21%, salīdzinot ar 2017.gadu.

Transportbetona struktūrā tika turpināta attīstība Zviedrijas tirgū, paplašinot gan apkalpojamo reģionu, gan pieejamos pakalpojumus. Struktūras autoparka un iekārtu paplašināšanā tika veiktas investīcijas vairāk nekā 700 000 eiro apmērā. Papildus tam izveidota arī jauna mobilā betona ražotne, kas strādā tieši ar pigmentētā betona produktiem. Kopumā transportbetona struktūras apgrozījums 2018.gadā pieaudzis par 34%.

Enerģētikas sfērā pērn realizēti vairāki projekti Vācijā. Šobrīd noris darbs pie vērienīga projekta Bāzelē, Šveicē. Bāzeles slimnīcas vajadzībām tiek ražota augstām skaņas izolācijas un vides prasībām atbilstoša koģenerācijas stacija ar jaudu 600 kilovati.

Jaundibinātais “UPB” grupas uzņēmums “Alto 4.0” jau realizējis pirmos digitalizācijas un automatizācijas projektus ārējiem pasūtītājiem. Uzņēmuma trīs galvenie darbības virzieni ir projektēšanas automatizācijas rīku izstrāde, ar sevišķu uzsvaru uz fasāžu projektēšanu, projektu un resursu vadības sistēmu ieviešana industriāliem uzņēmumiem, kā arī rūpnīcu iekārtu integrēšana kopējā resursu vadības sistēmā.

“UPB” ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijā, kas strādā projektēšanas, ražošanas, loģistikas, būvniecības un servisa jomās. Uzņēmumu grupas priekšrocība ir spējā piedāvāt integrētus risinājumus stikla, metāla, betona struktūru, kā arī enerģētikas, mašīnbūves un digitalizācijas jomā. “UPB” uzņēmumi un to ražotņu tīkls pārklāj visu Latvijas teritoriju, un segtās ražošanas platības sasniedz 62 000 kvadrātmetrus. Lielākās “UPB” uzņēmumu grupas ir “MB Betons” grupa, “RK Metāls” grupa, “Aile” grupa, “UPB Energy” grupa un “UPB nams” grupa. “UPB” pašlaik strādā vairāk nekā 1700 darbinieku. “UPB” ir pārstāvniecības 10 valstīs – Latvijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, Īrijā, Norvēģijā, Dānijā, Vācijā, Šveicē, Baltkrievijā un Azerbaidžānā.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz