Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Pagarina termiņu SPA kompleksa dokumentācijas izstrādei

Pagarina termiņu SPA kompleksa dokumentācijas izstrādei
14.07.2016 16:42

liepajniekiem.lv

Deputāti šodien, 14.jūlijā, notikušajā pilsētas domes sēdē pieņēma lēmumu izdarīt grozījumus Liepājas pilsētas domes 2015.gada 12.jūnija lēmumā “Par zemesgabala Zvejnieku alejā 11A iznomāšanu”, portāls uzzināja domes lēmums.

Grozījumi paredz, ka nomnieks apņemas līdz 2016.gada 30.novembrim iesniegt Liepājas pilsētas Būvvaldē būvprojektu minimālā sastāvā un saņemt būvatļauju. Pēc tam Nekustamā īpašuma pārvalde sagatavos grozījumus līgumā par zemesgabala Zvejnieku alejā 11A nomu.

Portāls jau informēja, ka Zvejnieku alejā – vietā, kur patlaban atrodas suņu pastaigu laukums, AS “AmberStoune Group” iecerējusi SPA kompleksa būvniecību.

SPA kompleksa koncepcija tapusi arhitektu birojā “Open AD”. “Open AD” piedāvājums kā labākais izraudzīts “AmberStoune Group” rīkotajā ideju konkursā.

“Open AD” galvenā arhitekte Zane Tetere–Šulce iepriekš skaidroja, ka četrstāvu kompleksa apbūves koncepcija aizgūta no mazstāvu apbūves, romantizējot piejūras arhitektūru.

“Galvenais nosacījums, ko izvirzīju pati sev, ir maksimāli saglabāt zaļo vidi un parka sajūtu. Koncepciju veidoju tā, lai komplekss iekļautos mazstāvu apbūvē, nevis agresīvi ielauztos zaļajā zonā,” skaidroja arhitekte, piebilstot, ka kompleksu iecerēts veidot, ņemot vērā piejūras ciemu tradīcijas.

To zaļo teritoriju, ko apbūve parkam atņemšot, ar vertikālu platformu iecerēts pacelt vairākus līmeņus uz augšu. Zem platformas paredzēti viesnīcas numuriņi, bet  virs tās – SPA un restorāns. “Ar platformu mēs, pirmkārt, atgūstam zaļo laukumu, ko esam nozaguši apbūves teritorijas ietvaros. Mēs arī iegūstam skatu un brīnišķīgas saulrieta iespējas publiskajai zonai,” klāstīja arhitekte, norādot, ka visu apbūvi paredzēts virzīt uz “Kursas” kluba pusi.

Projektu paredzēts īstenot vairākos etapos. Pirmajā etapā, kura laikā plānots apgūt kopējo apbūves laukumu 6078 kvadrātmetru platībā, taptu ūdens atrakciju parks, trīszvaigžņu viesnīca, restorāns un SPA, āra baseins, kas darbotos vasaras sezonā, un autostāvvieta, kas būtu daļēji iedziļināta ar zaļo jumtu.

Turklāt, kā uzsvēra Z.Tetere–Šulce, pirmā stāva numuriņus atdalīs nevis ar žogu, bet gan valni. Pirmā stāva numuriņiem paredzētas terases, bet augstāko stāvu numuriņiem – balkoni. Pirmajā kārtā paredzēto numuriņu platība paredzēta no 30 līdz 38 kvadrātmetriem. Savukārt iedziļinātās autostāvvietas būs sava veida buferis, lai kompleksa teritorijā mazinātu ielas trokšņus.

Otrajā posmā, kura apbūves laukums paredzēts 1716 kvadrātmetru platībā, iecerēts būvēt trīszvaigžņu viesnīcu, bet trešajā posmā, kura apbūves laukums paredzēts 3646 kvadrātmetru platībā – pieczvaigžņu viesnīcu, restorānu, mazs, bet “dārgu un unikālu” kazino, kā arī vēl vienu autostāvvieta. 

Pēc Z.Teteres–Šulces teiktā kopējais stāvvietu skaits auto stāvvietās paredzēts ap 160.

Savukārt “AmberStone” valdes priekšsēdētājs Agris Grīnbergs vērtēja, ka “Open AD” piedāvājums ir “pietiekami kvalitatīvs, un arī realizējams, lai iegūtu ne tikai pilsēta, bet varētu nopelnīt arī investors”.

Viņš pastāstīja, ka ideju konkursā saņemtas dažādas ieceres, arī diezgan radikālas – ar lieliem āra baseiniem, kas būtu apsildāmi visu gadu. Pēc rūpīgas piedāvājuma izvērtēšanas, konsultēšanās ar inženieriem, arī apmeklējot siltumstacijas, secināts, ka šādam projektam nav ekonomiskā pamatojuma. Savukārt cits priekšlikums bijis tipiska akvaparka projekts, taču tam pietrūkusi “iejūtība pret vidi un mājīgums”.

Sākotnēji “AmberStone” Jūrmalas parka Ziemeļu daļā paredzēja būvēt lielāku akvaparku, ar mazāku skaitu viesnīcas numuru. Tomēr liels akvaparks esot ļoti dārgs, un parasti tādus būvējot pilsētās, kurās ir vismaz miljons iedzīvotāju, vai arī par akvaparka būvniecību un siltumenerģiju maksā pašvaldība. “Savukārt šī koncepta izmērs ir tāds, kurš varētu tikt uzbūvēts un arī atpelnīts,” sacīja “AmberStone” valdes priekšsēdētājs.

Viņš arī sacīja, ka projekts vairākos posmos sadalīts, jo uzreiz būvēt lielu viesnīcu Liepājā ir “drusciņ bail”. “Tajā pašā laikā pirmais posms jebkurā gadījumā izmaksās 10 līdz 12 miljonus eiro. tas ir naudas apjoms, kuru mēs redzam, ka varam nofinansēt. Bet visu posmu kopējais investīciju apjoms varētu sasniegt 25 līdz 30 miljonus eiro,” pauda A.Grīnbergs.

Viņš lēš, ka iecerētā kompleksa galvenā mērķauditorija varētu būt Latvijas atpūtnieki – ģimenes ar bērniem un tūristi no Lietuvas.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli