Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Dombrovskis: “Liepājas metalurga” akcionāri nodarbojas ar publisku blefu

Papildināts – Dombrovskis: “Liepājas metalurga” akcionāri nodarbojas ar publisku blefu
Foto: liepajniekiem.lv
21.08.2013 09:16

BNS/ LETA

Liepājas  metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” (LM) kreditoru vairākums varētu atbalstīt tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānu, trešdien LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja premjers Valdis Dombrovskis.

Dombrovskis atgādināja, ka TAP ir jāapstiprina tuvākās nedēļas laikā un tas ir nākamais būtiskākais solis saistībā ar LM, jo plānā skaidri būs noteiktas darbības, kā atjaunot uzņēmuma darbu un rentabilitāti. “Pašreiz kreditori pie tā [plāna] strādā un varētu būt, ka ir arī kreditoru vairākums tam, lai šis TAP plāns tiktu apstiprināts, bet, protams, būtiskas ir arī akcionāru darbības – vai akcijas tiks nodotas,vai netiks nodotas un vai šo plānu varēs īstenot, vai nevarēs īstenot,” sacīja valdības vadītājs.

Premjers atzina, ka LM akcionāru Iļjas Segala un Sergeja Zaharjina rīcība saistībā ar uzņēmuma akciju nodošanu kreditoriem ir bijušas “vairāk tāds publisks blefs, jo tas, ko viņi izdarīja  ir  patvaļīgi mainīja būtiskus līguma nosacījumus, padarot šos nosacījumus  tādus, kas nav pieņemami kreditoriem, un tādā veidā šo procesu arī torpedēja. Līdz  ar to pašreiz nekur uz priekšu  nav pavirzījies”.

Ja AS “Liepājas metalurgs” akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals nenodos savas akcijas, visticamākais būs uzņēmuma maksātnespējas scenārijs, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Premjers gan sacīja, ka arī maksātnespējas procesā ir iespējama sanācija vai investora piesaiste, tomēr pieredze rāda, ka tas visbiežāk novedot pie likvidācijas.

Dombrovskis atkārtoti norādīja, ka nav tieša veida, kā valdība varētu akcionāriem atņemt akcijas, taču būtisks nosacījums, lai jau tapušais uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāns tiktu sekmīgi īstenots, ir tāds, ka esošie akcionāri atdod savas akcijas. Patlaban akcionāru struktūra un domstarpības nedod nopietnas cerības piesaistīt investoru, lai varētu atjaunot uzņēmuma darbu.

Atbildot uz jautājumu, vai valstij ir pārliecības, ka tā saņems atpakaļ LM ieguldītos līdzekļus, premjers norādīja, ka būtiska ir ķīlas vērtības saglabāšana – valstijpar labu ir ieķīlātas ražošanas iekārtas, kuru vērtība ir tieši atkarīga no tā, vai uzņēmums atjauno darbu, vai nē.

Jau vēstīts, ka “Liepājas metalurga” akcionāri Segals un Zaharjins nav parakstījuši līgumus par sev piederošo kompānijas akciju nodošanu kreditoriem, lai gan iepriekš ir apgalvojuši pretējo.

12 komentāri

2013-08-21 09:36

luuji: Kad bedot tos akcionarus noliks pie vietas?

2013-08-21 10:09

TikTak: Genocids pret nabaga židai jasauc paliga Zurovs.

2013-08-21 10:22

brunis: Dombrovskis vienkārši varētu uzrīdīt abiem blēžiem slepenos dienestus ar mērķi - cīņa pret teroristiem. Jo būtībā Zaharjins un Segals nodarbojas ar NATO valsts Latvijas terorizēšanu. Abi nelabojami.

2013-08-21 10:41

viena no m..: Kāds piesolījis lielu naudu par uzņēmuma "aizlaišanu par burbuli"! Nebūs arī jādalās! Parādu apmaksās muļķīši - nodokļu maksātāji!

2013-08-21 10:47

Adatiņa: Nu jau mēnesi atpakaļ bija skaidrs, LM iet uz grunti.Zaharnijs un Segals
ir īsti nacisti,kuri nedomā par cilvēkiem pie kuriem šajā Valstī iemitinājušie,kurus aplaupījuši un tagad negrib palīdzēt tiem, kuri viņiem sapelnījuši miljonus,kauns visai Izraēlas tautai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013-08-21 11:59

LV: kas runāja par to bet tikai ne premjers

2013-08-21 13:12

guntis vilnitis: Kamēr nebūs atklātība un patiesas informācijas sniegšana , tikmēr arī būs šādi abpusēji bērnišķīgi paziņojumi. Valdība un Prudentia tad pasakiet tautai saprotamā valodā, ko Akcionāri ir sagrozījuši līgumā, ka tas nav pieņemams.

2013-08-21 14:10

N.Māstrihts: Segals, Zaharnijs grib likvidēt LM, bet patiesie vainīgie - Repše, Dombrovskis, Vilks, Pavļuts, kas saucami pie kriminālatbildības - ar šo cilvēku parakstiem garantēts kredīta aizdevums LM, šis amatpersonas neuzraidzīja aizdevuma izlietojumu, kā rezultā jau iestājušas smagas sekas - Valsts Kase zaudējusi 51 miljonu latu, kādēl valdība palielina ienākumus bu'dzetā uz nabadzīgo rēķina - gatavojas autogāzei palielināt nodokli u.c.

2013-08-21 14:13

N.Māstrihts: Šādi dombrovskveidīgo mūļi sāk pirmsvēlēšanu reklāmu Liepājā.

2013-08-21 14:48

es: zagļiem un blēžiem ir izdevīgi gliemežveidīgie valsts pārstāvji.

2013-08-21 16:46

ANS: Liepājas cukurfabrika, Liepājas piena kombināts, Liepājas apavu fabrika, Liepājas gaļas kombināts, Liepājas linoleja rūpnīca, Liepājas mašīnbūves rūpnīca, Tosmares kuģu remonta rūpnīca (pašlaik AS Rīgas kuģu būvētavas filiāle), Liepājas Maiznieks, … , … , …. , LIEPĀJAS METALURGS !?? Vai tiešām vienīgais, kas paliks, būs – LIEPĀJAS RALLIJS!!!?

2013-08-22 11:41

Labais: Rallijs jau nav pie vainas ,tikai vajag sākt ar 100 m priekšskrējienu līdz autiņam ,citādi tas nav sports ,bet imitācija ,ka esam sportisti .Cits tur nevar 10 metrus noskriet - S P O R T I S T I !

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz