Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Konkurences padome piemēro 129,4 tūkstošu eiro sodu “Liepājas autobusu parkam”

Papildināts – Konkurences padome piemēro 129,4 tūkstošu eiro sodu “Liepājas autobusu parkam”
Foto: liepajniekiem.lv
13.06.2014 09:12

BNS

Konkurences padome (KP) piemērojusi 129,4 tūkstošu eiro sodu pasažieru pārvadājumu kompānijai “Liepājasautobusu parks”, liecina KP mājaslapā publiskotā informācija.

KP konstatējusi, ka “Liepājas autobusu parks”, ļaunprātīgi izmantojot dominējošo stāvokli, diskriminējis citus pasažieru pārvadātājus un kavējis efektīvāku uzņēmumu iespējas saņemt valsts pasūtījumu.

“”Liepājas autobusu parks” nodarbojas ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem un vienlaikus arī pārvalda Liepājas autoostu. Tā kā autoostas infrastruktūras pakalpojumi daudzos maršrutos neizbēgami ir jāizmanto arī citiem pasažieru pārvadātājiem, “Liepājas autobusu parks” ļaunprātīgi izmantoja situāciju, saviem konkurentiem par autoostas pakalpojumiem pieprasot ievērojami augstāku samaksu,” informēja KP.

Pēc KP pārstāvju vēstītā, lietas izpētes gaitā KP konstatējusi, ka, nosakot maksu citiem pasažieru pārvadātājiem par autoostas izmantošanu, Liepājas autoosta tajā bija iekļāvusi nesamērīgi augstu peļņas procentu, kamēr “Liepājas autobusu parka” maksa bija noteikta pašizmaksas līmenī. Noteiktā laika periodā “Liepājas autobusu parkam” maksa par autoostas pakalpojumiem netika paredzēta vispār, bet autoosta šīs izmaksas sedza, iekasējot paaugstinātu maksu no citiem pārvadātājiem.

“Šāda “Liepājas autobusu parka” rīcība deva tai nepamatotas konkurences priekšrocības valsts organizētos iepirkumos – tā ne vien ierobežoja citu pārvadātāju konkurētspēju, bet arī neļāva iepirkumos uzvarēt tiem pārvadātājiem, kas izmaksu ziņā bija efektīvāki, tomēr bija spiesti maksāt vairāk par autoostas pakalpojumu izmantošanu,” atzīmēja KP.

Tāpat KP minēja, ka nepamatoti augstās un diskriminējošās autoostas maksas ietekmēja arī valsts izdevumus, jo tādējādi tika pārmērīgi palielinātas pasažieru pārvadātāju izmaksas, bet zaudējumus, kas pārvadātājiem rodas saistībā ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu, valsts kompensē no budžeta līdzekļiem.

Savukārt “Liepājas autobusu parks” pārstāvji komentārā biržai “NASDAQ OMX Riga” atzīmēja, ka uzņēmums ir iepazinies ar KP lēmumu, bet tam nepiekrīt un tādējādi lēmumu pārsūdzēs. “”Liepājas autobusu parks” nepiekrīt KP lēmumam un tā pamatojumam. Lēmums tiks pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā Konkurences likumā noteiktajā kārtībā,” teikts paziņojumā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Liepājas autobusu parks” pagājušajā gadā strādājis ar 10,5 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 29,9% vairāk nekā 2012.gadā, taču uzņēmums cieta zaudējumus 59,7 tūkstošu zaudējumus pretstatā peļņai  2012.gadā.

“Liepājas autobusu parka” lielākais akcionārs ir uzņēmums “LAP1R” – tā īpašumā ir 49,49% uzņēmuma akciju, bet otra lielākā akcionāre irLiepājas dome, kurai pieder 34,85% autobusu parka akciju. Autobusu parka akciju kapitāls ir 627,4 tūkstoši latu (888,6 tūkstoši eiro). Uzņēmuma akcijas kotē biržas “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

19 komentāri

2014-06-13 09:28

jrx: Konkurences Padome malači. LAP no kļūdām nemācās... vienreiz jau dabūja sodu no KP, bet turpināja būt visvareni...

2014-06-13 09:32

Biezpiens: Laimai kuzovaa tas ir pie pakalas,tapat nabaga soferiisi shito maksaas!!!!

2014-06-13 09:39

ddd: ta arī vajag turpinot... ka arī vajag daudz konkurence šitam kantoram

2014-06-13 09:50

pareizi ir: šķēles uzņēmumi ir "jādrāž"!

2014-06-13 10:01

Ainars: Cerams ka parastie darbinieki necietīs dēļ tā. Ir dzirdēts, ka tas LAP ļoti švaki maksā saviem darbiniekiem.

2014-06-13 10:13

nost ar šķēli: LAP šoferiem vajag pieteikt streiku! Liepāja jau nav tik liela, lai pēc tam atlaisto vietā, pieņemtu nākamos!

2014-06-13 10:47

£: Shkeeles adjutants Seglinsh ar zociki Barcu,paraadiijushies pie apvaarshna kaa iespaidiigas Kurzemes lokomobiiles

2014-06-13 11:02

Kampējs: Rikas skola. Bez cūcībām nu nekādi.

2014-06-13 11:31

Klabata: Ja Liepājas dome ir akcionāre, tas tas nozīmē, ka tā tieši ieinteresēta LAP izbīdīt cauri visiem iepirkumiem. Kāda vairs konkurence? Te taču ir interešu konflikts. Nupat LAP vinnējusi iepirkumu par 51.367 miljoniem eiro un turpmākos 10 gadus domei un Šķēlem peļņa garantēta. Laikam lieks ir jautājums, kādēļ vilcienu satiksme ir gandrīz apturēta. Un maksājam mēs. Atcerieties, lūdzu, šo faktu rudenī!

2014-06-13 11:31

WE: KAD BUUS VILCIENU SATIKSME NORMAALA UZ-NO LIEPAAJAS !!!?????

2014-06-13 11:53

Tad,: kad maacees daliities :)

2014-06-13 12:09

da: kontora - sviests

2014-06-13 12:43

Laima: Laima rullē

2014-06-13 16:25

ne nu: atcerēsies vēlētāji, ne arī nebalsos par rožu ielas kantora bl....m!!Pensionāri ar visu mierā!

2014-06-13 17:46

0_o: Viss, uz "sudraba autobusiem" naudas vairs nav(((((

2014-06-13 18:49

No malas: Smieklīgs sods,-reāli viena mazlietota autobusa vērtībā.........

2014-06-13 21:01

Edzis: Te kaut kādi šķēles pakalpiņi un laizītāji sakarīgajiem komentiem mīnusus liek...

2014-06-13 21:47

jrx: Smiekli nāk- LAP pārsūdzēs KP lēmumu.. Tur strādā profesionāļi, un viena no retajām valsts iestādēm, kas savus lēmumus izstrādā tiešām pamatīgi. Tā, ka LAP kuzovs var sākt meklēt naudu, nevis taisīt papildus izdevumus par tiesāšanos...

2014-06-16 19:09

luris: Ka vienmeer Kutuzova jtaisa bleedibas, bet atbildeet par visu Arbergam.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz