Ceturtdiena, 13. augusts Velga, Elvīra, Rēzija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Pašvaldības iestādēs nākamgad par 10% varētu pieaugt atalgojums

Papildināts – Pašvaldības iestādēs nākamgad par 10% varētu pieaugt atalgojums
09.10.2012 17:37

Liepājas pašvaldības iestādēs strādājošajiem nākamgad par 10% varētu pieaugt atalgojums, aģentūrai BNS pastāstīja Liepājas domes Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs.

Viņš paskaidroja, ka pašvaldības iestādēs atalgojums nav pieaudzis pēdējos trīs gadus. Darba alga paaugstināta vien pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem.

Atalgojuma fonda pieaugums nākamgad plānots pedagogiem, sociālajā jomā nodarbinātajiem, pašvaldības policistiem un citiem sabiedriskajā sektorā strādājošajiem.

“Ja privātajā sektorā pēdējo gadu laikā algas ir pakāpeniski augušas, tad sabiedriskajā sektorā strādājošajiem atalgojums ir saglabājies tāds, kāds tas bija pēc visiem samazinājumiem, kas bija jāveic ekonomiskās krīzes dēļ. Tas nozīmē, ka pašlaik gan skolās, gan policijā, gan dažādās citās pašvaldības iestādēs atalgojums ir nesamērīgi zems un mēs nevaram noturēt kvalificētus speciālistus, kuriem privātajā sektorā, protams, var piedāvāt daudz vilinošāku atalgojumu,” atzina Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Plānots, ka atalgojuma fondu sabiedriskajā sektorā nodarbinātajiem nākamgad palielināsies par 10%, taču katras pašvaldības iestādes vadītāja kompetencē būs noteikt atalgojuma pieauguma apmēru atsevišķām amatu grupām atkarībā no kvalifikācijas.

Domē otrdien notika pirmā budžeta komisijas sēde, kurā izvērtētas nākamā gada nodokļu ieņēmumu prognozes. Bez atlikuma no iepriekšējā gada budžeta, valsts mērķdotācijām un aizņēmumiem Liepājas pašvaldības kopējie nodokļu ieņēmumi 2013.gadā plānoti 25,7 miljonu latu apmērā – par aptuveni 300 tūkstošiem latu vairāk nekā šogad. 

Saskaņā ar valdības plāniem par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadali, kas paredz, ka 80% no iekasētā nodokļa nonāk pašvaldību budžetos, bet 20% ‒ valsts budžetā, IIN ieņēmumi Liepājā nākamgad paredzēti 22,010 miljoni latu. Šogad IIN plānots iekasēt 21, 4 miljonu latu apmērā. Nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumu prognoze 2013.gadam ir 2,16 miljoni latu, kas ir par 14,5% mazāk nekā 2012.gada plānā. Šogad par nekustamā īpašuma nodokli Liepājas pašvaldība plānoja iekasēt 2,52 miljonus latu, kas jau ir izpildīts.

Fricbergs paskaidroja, ka šī nodokļa samazinājums saistīts ar īpašumu kadastrālās bāzes vērtības krišanos.

Nenodokļu ieņēmumi 2013.gadā plānoti 184,7 tūkstoši latu. Prognozējamos ieņēmumos ierēķināta arī valsts dotācija, kas paredzēta pašvaldībām ar zemākiem ieņēmumiem. Liepājai paredzēta 1,071 miljona latu liela dotācija.

2012.gadā pamatbudžetā nodokļu ieņēmumi plānoti 25,4 miljoni latu.

Liepājas pašvaldība nākamgad plāno atvēlēt finansējumu vairāku iesākto projektu turpināšanai, kā arī iedzīvotāju dzīves vides kvalitātes uzlabošanai, tostarp namu iekšpagalmu labiekārtošanai, pastāstīja Liepājas domes Finanšu pārvaldes vadītājs.

2013.gada budžetu Liepājas dome plāno apstiprināt jau šogad, iespējams, decembrī.

15 komentāri

2012-10-09 17:47

labvakar: ja runa ir par bibliotēkārēm, auklītēm dārziņos, u.c. 'mazām skudriņām', kas strādā pašvaldības iestādēs - es tikai 'par'. Zinu, ka tādu ir ļoti daudz, kas saņem mazas algas. arī domē tādi ir. Bet ja par tiem, kas jau tagad saņem pa pusštuku un vairāk - no, no, no.

2012-10-09 17:49

:D :D :D: Kādam jau krīze beigusies, iet vaļā bankets un treknie gadi valstij nav tālu jāmeklē :D :D :D

2012-10-09 18:08

izkapts: menciņiem un skunsiem noteikti jāpieliek, ka neapsprāgst bada nāvē :S

2012-10-09 19:09

nu nu: Un kad beidzot Liepājā sāks REĀLI samazināties bezdarbs?

2012-10-09 19:21

verķis: kāds bezdarbs? es ar visiem darbiem nemaz netieku galā, varbūt tādiem kas stumdāmi un bīdāmi ir bezdarbs.

2012-10-09 20:42

piekrītu: "..Atalgojuma fonda pieaugums nākamgad plānots pedagogiem, sociālajā jomā nodarbinātajiem, pašvaldības policistiem un citiem sabiedriskajā sektorā strādājošajiem..."

2012-10-09 21:21

rakaris:): tas sesks gan padumjš ,KURĀ VIETĀ PRIVĀTĀ SEKTORĀ IR PALIELINĀJUSIES ALGA ,MANUPRĀT VISU LAIKU JOPROJĀM SAMAZINĀS !!!!!!!!!!!!!!!!

2012-10-09 21:48

nenīdi, rakari: nepareizā vietā, tātad strādā. Jo man ir vairāki paziņas privātā sektorā, kam alga ir pieaugusi (bankas, būvniecības firma, telekomunikāciju uzņēmums....)

2012-10-09 23:08

bezdarbs: Tad trūcīgajiem pa 10 procentiem tiks samazināti pabalsti.Nekāda dzimstibas palielināšana Latvijā nesanāks ,viss aizies dargajos alkaholos no augstajiem plauktiem.

2012-10-10 16:58

es arī: Rakaris točna apsutis. Normālās firmās jau sen mazāk par 500 nesaņem, ko var prasīt no klerka ar kaut kādu 300 - 400Ls algu, ja apkārt draugi normāli vanda. Neminēsim nemaz ārzemes.

2012-10-10 23:21

Penša to rakaris: Sesks laikam domāja par privātā sektora vadītājiem vai īpašniekiem,kuri palielina sev algas uz strādnieku rēķina.

2012-10-12 07:12

xsd: Sesks paaugstinaas algu savam teetinjam Sieksātē :)

2012-10-16 08:25

Inesa: Beidziet vienreiz muldēt ka Liepājā nav bezdarbs-varbūt tas valsts līmenī tiek mākslīgi radīts lai varētu ievest lēto darba spēku.Auksta līmeņa savas profesijas strādnieki(AR SPECIĀLO IZGLĪTĪBU),nevar bez blata dabūt darbu_vajag angļu val. zināšanas(itkā ar materiāliem runās angliski-un ja atbrauc kāds sūda ārzemnieks kurš grib mūs mācīt dzīvot un strādāt-lai viņs mācās mūsu valsts val.,kad mēs braucam pie viņiem -mēs mācāmies.Otrais visur vecāka gada gājuma cilvēki atduras pret vecuma cenzu,

2012-10-16 08:30

Inesa: Jauniem atkal nav pieredzes.Vajadzētu valstī caur bezdarbnieku kantori ieviest ka darbinieks aiziet pie darba devēja un netiek pieņemts darbā-darba devējs ieraksta kāpēc nepieņēma.Vēl ielie k avīzē par vakanci,bet sen jau pa blatu pieņemts.Kungiem arī tās aldziņas vajadzētu mazākas Domē-par Eiropas naudu dzīvo nekaunīgi zaļi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz