Trešdiena, 21. oktobris Severīns, Urzula
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts – Pie slēgtās “PNB bankas” Liepājas klientu centra pulcējas satraukti klienti

Papildināts – Pie slēgtās “PNB bankas” Liepājas klientu centra pulcējas satraukti klienti
Foto: Egons Zīverts
16.08.2019 10:17

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Piektdienas rītā pie  “PNB bankas” (iepriekš “Norvik banka”), kuras darbība apturēta ceturtdienas vakarā, Liepājas klientu centra laiku pa laikam pulcējas satraukti klienti. Kādam šajā bankā palikusi visa alga, citam pensija, vēl kāds atnācis noskaidrot, kāpēc viņš šodien veikalā nevar norēķināties ar savu maksājumu karti.

Liepājnieki, kuri par “PNB” likstām uzzinājuši šorīt, steidzas un banku, lai noskaidrotu, kas notiks ar viņu naudu. Daļa pie bankas sastapto klientu atzina, ka bankā “iesaldētā” nauda ir viņu vienīgie iztikas līdzekļi. Viņi neslēpa izmisumu par to, kā tagad nomaksās rēķinus un iegādāsies pārtiku.

Bankas klientu centra durvis gan ir slēgtas, telpās valda tumsa un nekāda rosība tur nav manāma. Pie durvīm izvietots paziņojums, ka šobrīd ir apturēti visi bankas sniegtie pakalpojumi un ka klienti īslaicīgi nepiekļūs saviem naudas līdzekļiem. Norādīts arī tālruņa numurs sīkākas informācijas iegūšanai. Liepājnieki, pēc šī paziņojuma izlasīšanas, turpat pie bankas durvīm cenšas zvanīt uz norādīto numuru, taču uz to neviens neatbild.

”PNB Bankas”klienti jau dienas pirmajā pusē steidz uz Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūru, lai rakstītu iesniegumu par pensiju vai pabalstu izmaksas iestādi. Kāda Liepājas seniore portālam atzina, ka vēlas, lai pensiju viņai turpmāk izmaksā pastā, jo bankām vairs neuzticoties.

Šobrīd VSAA Liepājas reģionālajā nodaļā veidojas lielas rindas. Liels klientu pieplūdums vērojams arī bankās, kurās iedzīvotāji vēlas atvērt kontu.

Priekules novada domei ir konts “PNB bankā”, bet “tur nekā nav”, kā izteicās pašvaldības vadītāja Vija Jablonska, “tur iedzīvotāji maksāja nekustamā īpašuma nodokli”. Līdzīgi ir Rucavas novadā, kur naudas atlikums domes kontā esot niecīgs, teica pašvaldības izpilddirektors Edgars Bertrams, konta atlikums ir 202 eiro.

Grobiņas novada domes finanšu nodaļas vadītāja Ilva Markus-Narvila apstiprina, ka pašvaldībai konti šajā bankā ir, bet satraukuma par to neesot: “Tur tiešām neglabājās lielas summas, turklāt, kā solīts, gaidām naudas atmaksu, lai varam turpināt darbu netraucēti.”

Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons saka: “Paldies Dievam konta “PNB bankā” vairs nav. Sešus gadus atpakaļ gan bija, bet toreiz, kad “Norvik Banka” sāka grozīties, mēs laikam intuitīvi jutām, ka nekas labs tur nebūs. Dažiem darbiniekiem gan šajā bankā bija saglabājušies bankas konti.”

Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis, Durbes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Radzevičs, Vaiņodes novada domes izpilddirektors Normunds Pāvils un Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis informē, ka šīs pašvaldības “PNB bankas” bankrots nekādi neskar, jo pašvaldību finanses šajā bankā netika glabātas.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 15. augusta vakarā paziņoja, ka apturēta “PNB bankas” darbība. FKTK lēmums paredz, ka bankai pilnībā jāpārtrauc finanšu pakalpojumu sniegšana, ieskaitot klientu maksājumu izpildi. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu. Tas nozīmē, ka “PNB bankas” karšu, internetbankas maksājumu un bankomātu darbība ir apturēta.

Komisijā informēja, ka, ievērojot Eiropas Centrālās bankas un Eiropas Vienotā noregulējuma valdes lēmumus, aptur finanšu pakalpojumu sniegšanu “PNB bankā” un pieņem lēmumu par noguldījumu nepieejamību.

“Eiropas Centrālā banka kā “PNB bankas” tiešais uzraugs, 15.augustā lēmusi atzīt to par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde ir pieņēmusi lēmumu neveikt “PNB bankas” noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē ir pieņēmusi lēmumu apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu “PNB bankā” un lēmusi par noguldījumu nepieejamību,” pauda komisijā.

Eiropas Centrālā banka kā “PNB bankas” tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju. 

“PNB bankas” klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks AS “Citadele banka”, piektdien žurnālistiem sacīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Noregulējuma un garantiju fondu daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva.

“Citadele” garantēto atlīdzību izmaksu mehānisms jau ir noregulēts, kā arī tika piedāvāti vislabvēlīgākie nosacījumi, sacīja Ļebedeva.

Viņa piebilda, ka vienas-divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

No Noguldījumu garantiju fonda “PNB bankas” klientiem varētu tikt samaksāti aptuveni 279 miljoni eiro, kurus saņems tie, kam noguldījumu apjoms nepārsniedz 100 000 eiro, kā arī valsts un pašvaldību uzņēmumi un iestādes ar budžetu līdz 500 000 eiro. Patlaban Noguldījumu garantiju fondā ir noguldīti 206 miljoni eiro, bet pieejamā naudas summa ir 506 miljoni eiro, informēja Ļebedeva.

Tie klienti, kam noguldījumu summa pārsniedz valsts noteiktās garantētās atlīdzības griestus – 100 000 eiro, varēs pieteikt kreditora prasību par atlikušo summu bankas likvidācijas vai maksātnespējas procesa ietvaros.

Kopumā no 99 600 “PNB bankas” klientiem 91 400 ir iekšzemes klienti, no tiem 38% ir ar nulles konta atlikumu.

FKTK priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale norādīja, ka jau tuvākajās dienās 99,2% bankas klientu tiks izmaksātas garantētās atlīdzības. Pērējiem 0,8% klientu bankā noguldīti kopumā 135 miljoni eiro, un viņi varēs pretendēt uz naudas atgūšanu kā kreditori.

Savukārt tiem aptuveni 40 000 Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) klientiem, kuri patlaban pensiju un pabalstus saņem “PNB bankā”, nepieciešams atvērt kontu citā bankā un sazināties ar VSAA. Pašlaik norit FKTK sarunas ar VSAA, lai klientiem piedāvātu iespēju nākamo pensiju vai pabalstu izmaksu saņemt garantēto atlīdzību izmaksu kontā. Par to FKTK un VSAA informēs tuvākajā laikā.

Savukārt pensiju un pabalstu saņēmējiem, kuriem ir konts citā bankā, nepieciešams paziņot VSAA par citas bankas kontu, uz kuru turpmāk pārskaitīt pensiju vai pabalstu.

“FKTK izstrādātais mehānisms paredz ne tikai garantēto atlīdzību saņemšanu, bet arī nodrošinās, lai iespējami ātrāk klienti varētu piekļūt pabalstiem. Ja kādiem “PNB bankas” klientiem būs radušās būtiskas finanšu problēmas bankas darbības apturēšanas dēļ, FKTK aicina viņus vērsties pie sociālajiem dienestiem vai saviem tuviniekiem,” norādīja Černaja-Mežmale.

Savukārt pensiju plānu līdzekļus pārvalda “PNB bankas” meitasuzņēmums – ieguldījumu pārvaldes sabiedrība “PNB Asset Management”, kas ir atsevišķa juridiska persona un pensiju plānu līdzekļu turētājbanka ir nevis “PNB banka”, bet “Swedbank”, kurā šie līdzekļi tiek turēti šķirti no citiem līdzekļiem. “PNB Banka” darbības apturēšana nekādā veidā neietekmē pensiju plānu līdzekļu pārvaldīšanas un turēšanas procesu. “Swedbank” turpina veikt turētājbankas funkcijas un līdzekļu pārvaldītājs turpina līdzekļu pārvaldīšanu. Ja kādu iemeslu dēļ pārvaldītājs vairs nevarēs veikt pārvaldīšanu, tad pārvaldīšanu nodod citam līdzekļu pārvaldītājam vai to uz laiku pārņem turētājbanka – šajā gadījumā “Swedbank”.

Foto galerija

49 komentāri

2019-08-16 10:44

dariens: Neturiet naudu bankās!

2019-08-16 11:11

Hmm: Katrā ziņā labāk naudu virs 100k neturēt bankās

2019-08-16 11:12

muļķie cilvēki: vienmēr izņemiet visu naudu no bankas,atstājiet tikai tik cik vajag maksājumiem.Tā daru es-vakar ieskaitīja algu par otro darbu un uzreiz izņemu visu naudu atstājot 100 eiro maksājumiem.

2019-08-16 11:30

to muļķie cilvēki: Un pa ceļam uz mājām narkomāns Koļa iedeva pa bieti un visu savāca!

2019-08-16 12:02

šprote: bankas jau defaultā ir cilvēku apčakarēšanas iestādes,bet dzīve tā iegrozīta,ka bez tām jau neiztikt,tad nu atliek izvēlēties kādu lielāku,zināmāku,resp izvairīties no visādām"krūmu"baņķelēm,kāda manā skatā ir šī PNB.cita lieta,ja cilēkam nav izvēles iespējas,tad ie ļauni...

2019-08-16 12:03

Ģiedrīts: Par ko satraukums. Valsts atmaksā līdz 100t.

2019-08-16 12:15

Atmaksàs: Valsts atmaksàs,bet tas prasa laiku,nervus un noteikti daudziem varbùt ßì ir vienìgà naudiña uz ßì kontaa èst gribas ßodien un maksàjumi ar var bùt noteiktà datumà.

2019-08-16 12:17

murgs: bļāviens vakar pie tiem maitām samaksāju rēķinus par īri.Ceru ka ieskaitīs iestādei samaksāto! kāpēc nevarēju pagaidīt vienu dienu -muļķis

2019-08-16 12:21

beidzot: smieklīgi, beidzot ši banka bus prom, zin tikai kā apčakarēt cilvēkus un vel jauniešus.

2019-08-16 12:21

nja: Naudas aizdevēju bodītes var līksmot - atkal klienti pret savu gribu klāt!! Te nu ir visa lielā pāreja uz bezskaidras naudas apriti kā rezultāts redzams - kam nav skaidra nauda, tam zobi vadzī.

2019-08-16 12:22

xt: Un kura būs nākamā banka? Vai kāds to var pateikt?

2019-08-16 12:28

Leons: Tas ir apbrīnojami, ka cilvēki tik nekritiski izvēlas bankas kur glabāt līdzekļus. Ja īpašnieks ir kāds Koļa un Vaļera no austrumiem un par zicpriekšsēdētāju iecelts tipāžs ar skanīgu vārdu, tas jau uzreiz dara piesardzīgu.

2019-08-16 12:59

terminātors: Es arī laikam esu cietušais un domāju ka nākamā varētu būt Hansabanka -SWEDBANKA- bet laiks rādīs kura būs nākamā banka letiņu zemē!..negribu satraukt citu banka klientus,,Bankas Letiņu zemē rullē!...mēs iedzivotāji tikai būsim un esam cietušie žēl gan bet ta ir dzīves patiesība...

2019-08-16 13:20

jaunkundze: ka tad ar kreditu atmaksu?????????Kam maksaat????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2019-08-16 13:35

Kantainais: Š''i PNB banka ,tāpat kā Privātbanka ir haholu banka..))) un kā jau haholu --zagļiem- un parazītiem ,,tas ir pieņemts..savu naudu diez vai atpakaļ saņemsiet ,ja nu vienīgi LV valdībai ES liks glābt situāciju )))

2019-08-16 13:36

Ola: Šodien ir kredīta atmaksas datums, kontā nevar ieskaitīt. Kads risinājums??? Tālruņi bankā neatbild. Beigās klientam uzauga % par termiņā neatmaksāto kredītu.

2019-08-16 13:43

Es: Nevajag bāzt naudu visādās kreisajās bankās, un viss būs Ok.
Lielie procenti ir liels kārdinājums, bet arī viela pārdomām, vai parakstīties šim procentu kārdinājumam.

2019-08-16 13:55

Brīvu vietu nav: Smieklīgi, ka vēl šonedēļ šī banka reklamējās izglītības iestādēs un mēģināja piesaistīt jaunus klientus.

2019-08-16 13:56

Tomāts: Nesaprotu par ko satraukums, kad liku depozītu bija jau aizdoma vai tad nostāvēs līdz termiņa beigām, bet tagd pat labi dabūšu savu depozītu pirms termiņa laukā un pat ar visiem procentiem, labi ka dzīvojam eiropā un mums vismaz ir garantija ka saņemsim savu naudu, a tiem kam pār 100 štukām tāpat bagāti, nebūs liela nelaime.

2019-08-16 14:35

Kantainais: Visas prasības šīs PNB bankas dēļ adresējiet Latvijas banku uzraudzības komisijai!!! Un par cik tā ir LV struktūra ,tad visi zaudējumi jāsedz tieši LV..par to ,ka tā apzināti iegāž LV iedzīvotājus-šīs bankas klientus
Šīs pašas banku uzraudzības komisijas noizedzīgas bezdarbības dēļ ,kad nogāja uz Burbuli Parex banka ,cieta ļoti daudzi cilvēki..kuri tā arī savu naudu atpakaļ nedabūju...daudzi pat šķīrās no dzīves ,tie ,kuriem tur bij avienīgā nauda --alga..tagad ar šo PNB (Norvik --banku no Ukrainas )) sitienu dabūs pensionāri-= pati neaizsargātā LV sabiedrības daļa..Un vainīga vispirms ir LV valdība ,ka pieļauj šādu banku eksistenci un to darbību valstī..arī banku uzraudzības komiteja noziedzīgi klusēja ,pieļaujot šādu iespēju--_kapitālisms ,odnako))))

2019-08-16 14:37

>>tomātam--: atceries savu šodienas optimismu tad ,kad paliekot bešā ,tu savu bēdu slīcināsi šņabī...tev var tikai paveikties ,ja tu no šīs bankas dabūsi ieguldīto pamatsummu

2019-08-16 14:40

Otto: PNB garantēto atlīdzību veikšot Citadele..Un 40 % tie ,kuri ir seniori--tiem iteikts iet uz sociālajiem dienestiem

2019-08-16 14:41

Kantainais: kā ar SEB banku??? Cik tā ir droša???

2019-08-16 14:53

ha ha: Tā žīdi atriebjas par šķēdes kāpām.

2019-08-16 14:56

nu bljin: ar pareksu un krajbanku viniem nepietiek. nedrikst latvija bankas naudu glabat! ja nu vienigi cik nepieciesams komunaliem maksajumiem. un ari tad labak REVOLUT

2019-08-16 15:25

Šamais: Tagad par šādiem procesiem sevišķi jau nav ko iespringt. Ir izstrādāts klientu aizsardzības mehānisms. Iedomājieties tiks atmaksāta naudiņa katram klientam, kam nav bijis lielāks noguldījums par 100 000 eiro.Nav vairs kā iepriekš, kad viss tika zaudēts, un vari sākt dzīvi no jauna, tikai pats vairs jaunāks nepalieci.

2019-08-16 15:33

ina: Loti žēl ,ka tā sanāca, man šī konkrētā banka bija ,loti mīļa, vienmēr laipna apkalpošana, un tāpēc jutos tik droši un tagad cita banka, cita internetbanka, viss pavisam citāds,manam vecumam vairāk piemērots miers un stabilitāte

2019-08-16 15:34

Idejiste: Kā cilvēks var zināt kura kreisā banka,kura labā,pēc tam ja kas notiek visi baigi gudrie.

2019-08-16 15:47

Ttf: Es vispār pirmo reizi dzirdu par tādu banku.man nekad neienāktu prātā doma,ka varētu tādā bankā noguldīt naudu.

2019-08-16 15:47

Riktīgais: Kādam loham ir jābūt, lai turētu naudu mazā, šaubigā baņķelē, kuras pamatnodarbe ir krievijas netīrās naudas atmazgāšana! Jebkura banka Latvijā ir pivātuzņēmums un tai nav nekāda sakara ar valsti un pateicoties FKTK stingrai uzraudzībai, arī šo blēžu kantori laicīgai aizklapēja, lai īpašniekam neļautu to izlaupīt pavisam! Garantijas fondu veido banku iemaksas nevis valsts nauda! "Garantētā atlīdzība attiecas uz bankas klientu līdzekļiem, uz noguldījumu procentiem, kas uzkrāti līdz noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienai, uz atlikumiem norēķinu kontos vai algas kontos un uz līdzekļiem krājkontos."

2019-08-16 15:58

EV: Riktīgais varētu izveidot lielu un nešaubīgu banku.

2019-08-16 16:37

skumji: Skumjākais tas,ka krievtautības cilvēki joprojām uzticas tām bankām("savām bankām") ,kur pie ''stūres rullē" visādi aizdomīgi "austrumpuikas" ...Jā,jā...kāds teiks ka "Krājbanka" bija tīru letiņu banka,bet...tie bija citi laiki...pārmaiņu laiki.
Nu tam "nabaga krievam" neiestāstīsi,ka rietumi ir labāki un drošāki...
Žēl...tiešām žēl šo cilvēku...
Naudu jau viņi atgūs,un viss būs kārtībā,bet...
smadzenes jau 'pa jaunam neieliksi'...
P.S.
Un ziedi,pie piminekļiem, arī turpmāk tiks likti,9.maijā, par godu 'uzvarētājiem'....skumji...

2019-08-16 17:13

zzxp: galvenais, nekādas skaidras naudas, turiet visu naudu bankās, apkarojam ēnu ekonomiku utt. un palieciet ar pliku pa...kaļu, kad pa skuju taku aizet kārtējā banka

2019-08-16 17:51

geh: BEIDZOT liepajniekiem ir PAMATOTS iemesls pachiiksteet.

2019-08-16 19:34

Apaļais: Kantainais - tev sen bija jāpazūd no šīs "šausmu" zemes! Jābrīnās kā tik depresīvs tips vēl nav nosprādzis! Vienmēr ārkārtīgi slikti viņam ir šeit LV! 100% esmu pārliecināts,ka pats ne pirkstu nav pakustinājis, lai valstī būtu kāds progress! Neticēsi, ka ir vēl cilvēki, kam ir vēl kāds pozitīvs skats! Padoms tev kantaini - pakaries!!!

2019-08-16 19:39

Pnb =bijusi Norvik: Ļoti normāli bija. Daudz filiāles XL Salā, tirgū, Rimi un galvenā Graudu ielā!! Cilvēkiem draudzīga banka, nez kuram bija žēl lielie apgrozijumi. Iespējams lielajām bankām klientu sāka pietrūkt! Ceru ka atjaunos darbību.

2019-08-16 19:43

HA: Tu,Apaļais, varētu parādīt priekšzīmi!!!

2019-08-16 22:07

Par kantaino: Vai tad jūs neredzat, ka trollis?!?

2019-08-16 22:22

ejT: vispār jau cilvēki,kas iesaka citiem iet kārties vai pazust,nav arī nekādi pozitīvie,jo ar sevi apmierināts cilvēks nevēlēs citam sliktu,bet Latvijā beigās paliks tikai pāri bankas,pārējās aizklapēs

2019-08-16 22:48

Vot: Kur ir Godmanis? viņam ir pieredze bankas glābšanā

2019-08-17 06:18

#VISSIRSLIKTI: Nu tūlīt salīdīs visādi lūzeri panīdēt cik vissirslikt...... kā vienmēr!

2019-08-17 07:03

fhfhj: PNB viena no vecākajām bankām Latvija Dibināta 1992 gadā kā LATEKO banka Pēc tam kļuva par Norvik .Par tiem krievu saimniekiem Kurš te pieminēja letiņu banku - Krājbanka .Vispār viņa piederēja krieviajs žulikam Antonovam tā pat kā Lietuvas Snoras bank. .. Latvijā jau sen vis pieder Leišiem krieviem un citiem ārzemniekiem .

2019-08-17 07:17

Skaudra patiesíba: Shis gadíjums atkal un atkal atgádina, ka mús sheit Latvijá neviens nepasargás un ka nekad nejutísimies drohíbá no sháda veida mahinácijám ,kas diemzhél attiecas tik lielá mérá arí uz pensionáriem !!Var bút jebkádas árkártas véléshanas un var tikt párvéléti prezidenti, bet músu valstí neviens nepasargás vienkársho tautu no visáda veida manipulácijám piemulkoshanas !!

2019-08-17 11:33

terminātors: Agrākos gados kad Krājbanka bankrotēja zaudēju visas savas akcijas un pluss vēl 350 latus,,tagad tikai seko kartējais turpinājums un vēl saka letiņu Tautas lēmēju vīri un sievas ka Bankās vienmēr ir drošāks naudas turēšanas kantoris,,pat nezinu ko tagad viņi par to teiktu,kur tad tomēr ir drošākais naudas glabāšanas veids...Kura tad banka Latvijā būtu tā drošākā naudas turēšanas kantoris!...ha,ha,haaa..

2019-08-17 16:34

Kiku: Citadeles banka man skaidrā manu konta atlikumu izmaksās vai man pie viņiem būs vēl jātaisa konts vaļā? Jo negribu pie viņiem izvēlējos SEB banku jo Swedbanka būs nākamā kuru paņems pie dziesmas par naudas atmazgāšanu....

2019-08-22 14:22

lasītpratšjs: lasiet grāmatas . latvietis Indriķis Nauda Bailes3 . Viss taps skaidrs , kas un kā notiek un kur aiziet miljoni , visa banda kā uz baltas lapas !!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz