Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Papildināts! Sporta templis gaida būvētājus

Papildināts! Sporta templis gaida būvētājus
17.08.2006 10:36

0

Šonedēļ beidzot ir sagaidīts viens no pašiem svarīgākajiem soļiem, kas saistīts ar Liepājas Olimpiskā centra izveidošanu, – ir izsludināts konkurss par tiesībām veikt Liepājas Sporta un kultūras pils rekonstrukciju. Iepriekšējo reizi par Liepājas Olimpisko centru rakstījām aptuveni pirms mēneša, kad Liepājas domē tika svinīgi parakstīts trīspusējs līgums starp Liepājas domi, Latvijas Olimpisko komiteju un SIA “Liepājas Olimpiskais centrs” par multifunkcionālās sporta halles projekta realizāciju.

Tad tika izteikti divi minējumi: viens – ka nozīmīgās ēkas pamatakmens varētu tikt ielikts oktobrī, otrs – ka celtniecība varētu ilgt aptuveni gadu. Būvniecības konkursa piedāvājumus drīkst iesniegt līdz 10.oktobrim, uzvarētāju noteikšana varētu ilgt vēl aptuveni divas nedēļas, bet līgums ar konkursa uzvarētāju vai uzvarētājiem tiks parakstīts vēl pēc 11 dienām – tātad jau novembra sākumā.

Aplūkojot izsludināto projektu Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā internetā, redzams, ka plānotais darbu veikšanas laiks ir 19 mēneši, tātad labākajā gadījumā jauno sporta kompleksu varam gaidīt 2008.gada vasarā.

Beidzot – tā ir pirmā doma, kas iešaujas prātā, uztverot šo ziņu. Tagad arī pie mums būs kvalitatīva ēka sporta nodarbībām, kā arī atbilstoša zāle pilsētas spēcīgākajiem basketbolistiem. Mūsējiem vairs nebūs jākaunas visas Latvijas priekšā par to, ka Liepājas profesionālais basketbola klubs aizvada savas mājas spēles par šķūni dēvētā ēkā, kur basketbola zāles šaurība savulaik nebija vienīgā problēma, tai bija nepieciešams pamatīgs kosmētiskais remonts.

Tomēr pirms gavilēt un no prieka mest gaisā savas cepures, piedāvājam nelielu ieskatu šīs daudzfunkcionālas sporta halles būvniecības vēsturē.

2002.gadā uzņēmējs Ivars Kesenfelds pauda apņēmību uzbūvēt daudzfunkcionālu halli Bāriņu ielā, vietā, kur kādreiz atradās brīvdabas basketbola un hokeja laukumi, tātad Liepājas sportam vēsturiskā un nozīmīgā vietā. Tagad šajā vietā joprojām atrodas maksas automašīnu stāvvieta, kaut pirms Liepājas Kompleksās sporta skolas ēkas privatizācijas tika solīts uzbūvēt piecas sporta zāles ar 3500 kvadrātmetru kopējo platību.

Par jaunas zāles nepieciešamību mūsu pilsētā īpaši aktīvi runāja basketbola kluba “Līvu alus/Liepāja” vadītāji, kuru piedāvātais projekts 2003.gadā pat it kā tika apstiprināts, tomēr palika nerealizēts. Par vienu no neveiksmes iemesliem var uzskatīt pilsētas nevēlēšanos iesaistīties projekta realizēšanā. “Mums ir izdevīgāk to [sporta kompleksu] būvēt pašiem, nevis īrēt telpas no privātuzņēmējiem. Tas būs mūsu īpašums,” savulaik atzina pilsētas galva Uldis Sesks. Diemžēl, kamēr Liepājai pašai naudas projekta realizācijai nebija, arī citi sporta būvju projekti netika atbalstīti, savukārt liepājnieki mocījās esošajās zālēs.

Par vienu no basketbolistu izstrādātā projekta neveiksmes cēloņiem tiek uzskatīta arī pieteikšanās pasaules hokeja čempionāta mazās halles būvēšanai. Liepājas vārds šajā sakarā izskanēja pavisam reāli, šādā veidā mūsēji būtu noķēruši divus zaķus ar vienu šāvienu – tikuši pie jaunas sporta celtnes ar valsts līdzfinansējumu, kā arī ieguvuši finansiālā ziņā, pie tam popularizētu pilsētas vārdu visā pasaulē.

Mūsējo projekts, kā zināms, netika apstiprināts, jo Ministru kabinets labāk izvēlējās ieguldīt vairākus miljonus latu Guntim Indriksonam piederošajā “Skonto” hallē, kurā atšķirībā no Liepājas projekta nauda faktiski tika izmesta vējā.

Sekojošos gados pilsētas gudro plāni attiecībā uz sporta halli jau kļuva reālāki, tiesa, vispirms nāca priekšvēlēšanu laiks ar saviem solījumiem – pirms 2005.gada pašvaldību vēlēšanām Liepājas partija solīja, ka jau 2006.gada nogalē pēc rekonstrukcijas durvis vērs Liepājas Sporta un kultūras centrs. Savukārt 2005.gada beigās nedēļas laikā projektu atbalstīja Liepājas dome un Latvijas Olimpiskā komiteja, kas deva zaļo gaismu celtniecībai. Toreiz plānotais ēkas budžets ir pieaudzis vairāk nekā divas reizes, pusotra gada laikā no 4 miljoniem latu pārsniedzot 9 miljonu robežu.

Bijušie vai esošie pilsētas sportisti bieži dzirdēti peļam plānu, uzskatot, ka par līdzīgu summu ir iespējams gan uzbūvēt jaunu ēku, gan pamatīgi atjaunot esošo, tādējādi vienas sporta būves vietā iegūstot divas.

Raiba un brīžiem samocīta bija topošās superhalles vēsture, varbūt varēja darīt savādāk, tomēr neviens nenoliegs, ka Liepāja ir gluži vai izslāpusi pēc atbilstoša līmeņa halles, kurā paredzēti četri spēļu laukumi basketbolam un volejbolam, spēļu zāle rokasbumbai un florbolam, kā arī atsevišķas sporta zāles boksam, cīņas sportam, galda tenisam, sākotnēji tika solītas telpas arī šaham.

Vienīgais, ko gribētos novēlēt projekta realizētājiem, – lai šoreiz viss izdodas nevis kā parasti – ar krietnu nokavēšanos, bet gan labāk – laikus, vai vislabāk – pirms plānotā termiņa. Pilsētai šī halle bija vajadzīga jau vakar!


Attēls: www.liepaja.lv

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz