Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Papildināts – Uzņēmums “Catals” Grobiņas novadā plāno būvēt izlietoto katalizatoru apstrādes rūpnīcu

Papildināts – Uzņēmums “Catals” Grobiņas novadā plāno būvēt izlietoto katalizatoru apstrādes rūpnīcu
Foto: "Liepājas RAS", Edgars Pohevičs
05.07.2019 16:15

LETA

SIA “Catals” Grobiņas novadā plāno būvēt izlietoto katalizatoru apstrādes rūpnīcu, liecina paziņojums Vides pārraudzības valsts biroja mājaslapā.

Piektdien, 5.jūlijā, pulksten 17 SIA “Liepājas RAS” zālē “Ķīvītes”, Grobiņas pagastā notiek sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksme. Savukārt rakstiskus priekšlikumus par paredzētās darbības iespējamo ietekmi uz vidi var iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā līdz 15.jūlijam.

Rūpnīcā paredzēts apstrādāt izlietotos katalizatorus, kurus izmanto naftas pārstrādes procesā, nodrošinot to sastāvā esošo metālu, piemēram, vanādija, atgūšanu. Izlietotie katalizatori tiks apstrādāti, apdedzinot rotācijas krāsnī 950 grādu temperatūrā, lai atbrīvotos no naftas produktu atlikumiem.

Sadedzināšanas iekārtas dūmgāzes, pirms novadīšanas vidē, rūpnīcas būvnieki sola apstrādāt divpakāpju putekļu filtru sistēmā (atdala to sastāvā esošas cietās daļiņas) un skruberu sistēmā, kas nodrošina sēra dioksīda (SO2) atdalīšanu. Savukārt putekļu filtros atdalītie putekļi tiks tālāk pārstrādāti (kausēti) kopā ar apdedzinātajiem katalizatoriem. Skruberī, SO2 reaģējot ar kalcija oksīdu vai kalcija hidroksīdu, veidosies kalcija sulfāts (CaSO4), ko izmanto komplekso minerālmēslu ražošanā, un kas līdz ar to tiks realizēts kā blakus produkts.

Plānotā ražošanas jauda ir līdz 24 000 tonnu gadā. Apstrādātos katalizatorus tālāk izmantos ferosakausējumu ražošanā.

Paredzēto darbību plānots īstenot SIA “Liepājas RAS” apsaimniekotajā sadzīves atkritumu poligona “Ķīvītes” teritorijā, kas atrodas Grobiņas novada, Grobiņas pagasta “Ķīvītēs”. Darbība tiks īstenota “Liepājas RAS” apsaimniekotās teritorijas daļā, kas pašlaik netiek izmantota sadzīves atkritumu poligona funkciju nodrošināšanai. Tā atrodas poligona “Ķīvītes” dienvidu daļā un plānotā nomas teritorijas platība ir apmēram 0,77 hektāri.

Paredzētās darbības teritorija robežojas ar lauksaimniecības zemēm. Tuvākās apdzīvotās vietas – “Keramika”, “Robežnieki”, “Gūžas” – atrodas vairāk nekā viena kilometra attālumā. Vairāk nekā trīs kilometru attālumā atrodas arī “Natura 2000” teritorijas – dabas liegumi “Tāšu ezers”, “Medze”, “Tosmare” un “Liepājas ezers”.

Rūpnīcas pārstāvji apgalvo, ka ražotnes attīstītājs rūpīgi izvēlējies tehnoloģisko risinājumu, smeļoties pieredzi no līdzīgām rūpnīcām Eiropā vanādija ražošanā, kas ir apkārtējai videi drošs, nerada tai kaitējumu un neveido notekūdeņus un smakas. Ražošanas process būs bezatkritumu tehnoloģija, kas nozīmē, ka neveidosies produkcijas pārpalikumi atkritumu veidā. Turklāt ražošanā netiek izmantotas bīstamas ķīmiskās vielas, teikts Grobiņas novada pašvaldības mājaslapā publicētajā paziņojumā.

Jaunā rūpnīcas būvniecība ir stratēģisks solis jau darbojošās SIA “eVan group” rūpnīcas attīstībā, lai sagatavotu izejvielu tās ražošanas vajadzībām. Pārstrādes procesā vanādiju saturošie katalizatori tiks sagatavoti to tālākai pārstrādei metalurģiskos procesos, lai iegūtu dzelzs – vanādija sakausējumu jeb ferovanādiju.

Līdz šim šī izejviela tālākai izmantošanai tika sagatavota ārvalstīs un vesta atpakaļ uz Liepāju. Ferovanādijs tiek izmantots daudzu ikdienā plaši izmantotu produktu ražošanā – mobilo tālruņu, datoru, aviobūvē un mašīnbūvē u.tml. un 100% eksportēts uz Austriju un ASV.

“Catals” valdes loceklis Mārtiņš Berķis-Bergs informē, ka jaunās rūpnīcas izveidē plānots ieguldīt trīs miljonus eiro un radīt ap 30 jaunas darbavietas.

“Šī rūpnīca ietekmes uz apkārtējo vidi ziņā ir pat saudzējošāka par rūpnīcām pārtikas ražošanā. Ražošanā izvēlēti droši un pārbaudīti risinājumi, ko izmanto analogas rūpnīcas Luksemburgā un Austrijā – vienās no zaļākajām Eiropas valstīm. Turklāt viena no šīm rūpnīcām atrodas ciematā starp mājām, kas norāda uz to, ka tā no tehnoloģiskā procesa nepasliktina apkārtējo iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Savukārt Grobiņas novads kā atrašanās vieta tika izvēlēta stratēģiski – poligona dēļ,” paziņojumā skaidrojis Berķis-Bergs.

Kā liecina informācija “Firmas.lv” dati, “Catals” dibināta šā gada 8.martā un tās apmaksātais pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Berķis-Bergs.

55 komentāri

2019-07-05 16:43

Vāks: Maitas.

2019-07-05 16:50

Interesanti!: Vai Dzelme ar "Pelmeni" nerīkos protestu?

2019-07-05 17:07

Viedoklis: Izskatās ka pofig visa laiksaimniecība un visas naturas 2000! Ka tik viens biznesmenis var nopelnīt!

2019-07-05 17:54

senču ols: interesanti , ja jau business ir tik ienesīgs un dabai nekaitīgs , kāda vella pēc tos sū*us nepārstrāda naftas lielrūpniecibas valstīs , bet labprāt viņus dabū ārā uz banānu zemi , kompanjons laikam krievs , tiem ņuhs uz sū*iem

2019-07-05 18:06

zzxp: ja jau viss ir tik nekaitīgi, kāpēc tad neceļ liepājā? tuvāki piegāžu ceļi, tuvāk osta, lai ceļ liepājā savu lielisko rūpnīcu

2019-07-05 18:18

#vissirslikti: Beidziet taču vienreiz *irst *iršanas pēc, šoreiz uzņēmumu plāno atkritumu poligona teritorijā, vēlreiz -
at-kri-tu-mu po-li-go-na! kas tieši vēl jums nepatīk?! Varbūt arī atkritumu poligonu vajag likvidēt?

2019-07-05 18:18

DG: Aktīvistiem iespēja savus ģīmjus atrādīt

2019-07-05 18:43

kodla: Vai tas Bergs gadījumā nav Niedola znots? Ja tā, tad tā lieta rūpīgi jāpārbauda.

2019-07-05 18:52

777: > #vissirslikti
Idioti jau vienalga kliegs, ka viss ir slikti! Vai nu aiz sava stulbuma, vai apzināti! Un tādas rūpnīcas ir visās valstīs, jo katalizātoros ir daudz dažādu dārgu metālu! Par to kaitīgumu, vai nekaitīgumu taču var pārliecināties tur, kur tādas sen jau strādā!

2019-07-05 19:19

agrais: Sakumā jau bija doma Liepajā, pie vecā galas kombinata celt. Bet tad jau bļāveji noraka to ideju. Tagad vispār atkritumu poligonā , atkal nav labi....Ko tu idiotiem padarīsi....

2019-07-05 20:13

idiotam agrais: agrais, tu totāli debils esi! tu savā taisnajā cāļa smadzenē vispār apjēdz, kādu postu nesīs iedzīvotājiem šī ķīmisko atkritumu rūpnīca???

Ceru, ka grobiņnieki, kuriem ir smadzenes, ķīmisko atkritumu būvniecību nepieļaus nekad!!! Paskatieties statistiku , cik cilvēki slimo ar vēzi, cik nāk klāt.., ja rūpnīcu uzcels, vēža slimnieki būs vēl vairāk! Vai to vajag? Esam aktīvi, piedalāmies apspriešanā un pastāvam uz PRET būvēšanu! Tas ir nenormāls risks gan apkārtējai videi, gan iedzīvotājiem!

2019-07-05 20:18

Vo Vo: Pie gružu karaļiem vēl piesārņojuma fabrikas celt, nezinu kurā vietā cilvēkiem smadzenes!!! Kādreiz Latvijā nebija piesārņojuma un viss bija tīrs, tagad tikai iepirkt ārzemju atkritumus, fui! Labāk cūku fermas tad lai ceļ nevis ķīmijas rūpnīcas. Par maz ar vēzi cilvēki laikam slimo!!!

2019-07-05 21:25

wtf: tak cels ar modernam tehnologijam un iekartam, EU normative ieverosanu un no skurstena tak naks attirits gaiss. te baigie veseligie atradusies, est neveseligi un slinkiem but ir ok bet elpot piesarnojumu tas jau ir trakums. nu tad vacaaties dzivot dzilos laukos, kur var ostit priezu ciekurus!!!!

2019-07-05 21:45

To wtf: Tad jau Liepājā, Metalurga vietā tai rūpnīcai būtu īstākā vieta - viss būs tik tīrs, tik tīrs!

2019-07-05 21:57

Redz kā !: Sesks sacīja , ka Liepājai nekādas lauku teritorijas nevajag , tās bremzēšot pilsētu , bet laukiem pilsētas atkritumus gan vajag .Tāda pilsētnieku domāšana.

2019-07-05 22:10

Jrx: Grobiņnieki, nepieļauj iet šo mēslu fabriku savā teritorijā!!! Lai būvē ārzemēs. Vai par maz audzēju, dažādu saslimšanu no ķīmiskām vielām? Neļaujiet sevi piemānīt. Cerams, ka Priedols arī skaidri pateiks NĒ šajai afērai.

2019-07-05 23:23

.....: Labāk padomājiet par cilvēkiem, kas atver vārtus šim poligonam .........zeme vienmēr ir bijusi apalla - ātrāk vai vēlāk !!!!

2019-07-06 08:42

vvvv: Lielie dirsēji noteikti nav grobiņnieki , kas saka ''kas jums atkal nepatīt ''utt Es nesaprotu, kas tur var patikt, ka mūs reāli indēs ar tie dūmiem , ķīmija būs gaisā un neticu ,ka tie filtri tur baigi līdzēs.Ķīmija paliek ķīmija. Par filtriem tiek rakstīt , lai cilvēkus mierinātu . Bet tie kas stāv tam visam apakšā, viņiem apgrozīsies tāda nauda ,ka visiem tiem ,kas piekritīs sabāzīs kabatās lai tik to indes šķūni uzceltu Grobiņa. Priedol nebrīnies, ka daļa cilvēki aizies prom no Grobiņas , ja to ķīmijas kambari uzcels te. Jo tas ir tas pats ,kas katru dienu iziet ārā un sevi indēt lēnām.

2019-07-06 08:52

ja: >777 Visā pasaulē ir tādas rūpnīcas? ĀĀĀĀ... tad tas nozīmē ,ka mums te arī vajag. (Smieklīgi) Skatīsies uz visu pasauli apkārt , tālu tiksi.

2019-07-06 11:16

fhffhfh: kURŠ TE IEBEZDĒJA kA krievu laikos vis tik tīrs un ideāls bija . Vis bija 'čerez žopu un neviens nedrīkstēja pat iepīkstēties Nu demokrātija iestājās Nu visi mutes verina . Krievu laikos dīzeli ( saļarku ) lēja grāvjos ( savai mašinai benzinu vajadzēja KRIEVS UZ DĪZELI NEMĀCĒJA UZTAISĪT ) jo normu bija jāizpilda Talons jāizlieto

2019-07-06 11:38

Ding Dong: Nu maitas. Liepäjnieki tika laimīgi vaļä, tagad mums grobiņniekiem uz kaklu. Nekad.Priedol pieslēdz taču smadzenes ilgtermiņā, nepiekrīti tiem brīnumu solītājiem!

2019-07-06 12:00

Varu salīgt: Kā tie paši ēzeļi, kas tagad blēj, ka viss ir kaitīgs, pēc tam blēj, ka Liepājā nekas nenotiek! Galvenais, ka pašiem nekādas sajēgas par to ko un ar kādām tehnoloģijām viss tiek piedāvāts, bet galvenais ir blēt! Un šeit runa nav tikai par šo ražotni! Atceros, kā liepājniekus ar saviem skursteņiem burtiski indēja LM, Liepāja bija nosēta ar kvēpiem, bet tad kaut kā nemanīja šos blējējus!

2019-07-06 14:21

grobiņniekiem: Kur problēma? Savāciet parakstus un pastāviet uz -pret- būvēšanu tāpat kā liepājnieki to izdarīja! Padomājiet par savu tuvinieku veselību!

Tieši Jūs esat savas pilsētas saimnieki. Nevis kaut kāds biznesmenis, kurš saodis naudas smaku!

Tikai totāls zābaks var vēlēties ķīmisko atkritumu rūpnīcas būvēšanu, jo zābaks nezin, kas ir vēzis.

2019-07-06 14:30

Vadims Kislovs: Grobiņa = Getliņi 2 ..... atkal kāds/i nopelnīs brangi uz ievesto mēlsu rēķina , noziedos kādai partijai kā vnmēr pateicībā par projekta izbīdi bet kāpēc tieši Grobiņā ? Grobiņas pagastā ir pamests Bārtas poligons ar dziļām sāhtām,angāriem - atjauno tik ūdens noteksistēmu un darbojies ar to atdzīvinot Bārtas pussi jo tur cik zinu darba vispār nav

2019-07-06 15:15

nē nu jā: Ievestie mēsli radušies, ražojot datorus, mobilos telefonus, iekārtas utt. Izmantot gribam visu, bet piedalīties ražošanas procesā radušos atkritumu pārstrādē, tur redz, mes esam par smalku, lai "indējas" citi. Neviens neindēsies! Mūsdienu rūpnīcas nemaz nevar tik vienkārši ne uzcelt, ne palaist, ne ekspluatēt, ja neatbilst noteikumiem. Un smieklīgākais ir pārmetums, ka kāds ar to nopelnīs. Jūs visi nestrādajat, lai nopelnītu? Biznesu neuzsākat, lai nopelnītu?

2019-07-06 16:32

Nu nu: Jaunie standarti...Tālu nav jāmeklē a/s Grobiņa jaunā zvēru ferma ar notekūdeņiem, Metalurga jaunā krāsns kuras smaku pat Grobiņā varēja manīt. Šeit būs tas pats - poligons kasjakus piesegs ar sadzīves atkritumu smirdoņu. Ilgtermiņā manīsim uz savas ādas....

2019-07-06 17:12

es: Ja jau tā ķīmikāliku pārstrāde ir tik nekaitīga cilvēkiem un apkārttējai videi un ir tik ienesīgs bizness, tad kādēļ šādu pārstrādes rūpnīcu neceļ tur kur to naftu pārstrādā?? bet vēlas tikt no šiem ķīmijas atkritumiem vaļā un meklē mazatīstītas valstis ,kuru līderiem piemaksāt lai pieņēm šos atkritumus ?

2019-07-06 17:58

es: Nu nepietiek ka Grobiņa ir Liepājas pilsētas un rajona gružu izgāztuve, vēl vajag citu valstu ķīmiskos atkritumus uzballēt, lai šaura ieinteresēto personu grupa ar to nopelnītu.pie tam uz apkārtējo iedzīvotāju labsajūtas , veselīas un vides piesarņošanas rēķina..

2019-07-06 18:08

Ilmārs: Tur jau tie kas tai sapulcē bija esot nobalsojuš ka rūpnīcu celšot. Paši gan nevaram ar saviem atkritumiem tikt galā, mums te uz daudzām mājām viens dzeltenais plastmasai konteiners, mūžīgi pilns.. visa tur tā apkārtne atkritumu poligonam piemētāta ar maisiņiem, viss smird. Kā tur vispār kāds var pastrādāt?

2019-07-06 21:31

Ilmār,: neaiziesi tur pastrādāt, paliksi neziņā!!

2019-07-07 08:55

aļoa!!!: Kur jāparakstās PRET???

2019-07-07 10:00

sipolloks: 1) Rakstiskus priekšlikumus par paredzētās darbības iespējamo ietekmi uz vidi var iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā līdz 15.jūlijam.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vāciet parakstus!
2) Vēršaties pēc palīdzības pie biedrības "Radi Vidi Pats", “Zaļā brīvība” un “Zero Waste Latvija”
3) manabalss.lv pie tēmas PAR LATVIJU BEZ ATKRITUMU DEDZINĀŠANAS RŪPNĪCĀM
4) Organizējiet paši aktīvistu grupas un protestējiet

Ir tik daudz iespēju! Ja būvniecība būs uzsākta viss būs nokavēts. Tā kā dariet ko, kamēt nav pa vēlu!
Pat modernākās atkritumu sadedzināšanas iekārtas gaisā emitē veselībai kaitīgas vielas un pēc sadedzināšanas paliek toksiski izdedži, kas tāpat ir kaut kur jānoglabā. Padomājiet par to!

2019-07-07 11:23

nē nu jā: sīpollok, bet, ja abstrahējamies no fakta, ka Tev nepatīk, ka tas notiek te. Ko principiāli ar tiem atkritumiem tad būtu jādara? Jāatstāj, kādi ir, tepat uz mūsu mīļās zemītes? Jāpalaiž kosmosā, kur vispār nevar zināt, kad un kādas sekas tas atstās? Vai jānogrūž kaut kur Indijā, kur tos dedzinās vispār bez filtriem? Ko vajadzētu darīt?

2019-07-07 12:36

pēc peredzes: Savākt , nepārstrādāt un aizkurināt, lai par valsts naudu pēc tam sakopj, bet firmiņa tu-tū.

2019-07-07 13:16

es: Manprāt katram ražotājām pašam jatiek galā ar ražošanas ,vai tehnoloģiskiem atkritumiem......it īpaši kaitīgiem (ķīmiskiem) un tā ir viņā problēma ,jo par to jau ir saņēm naudu....Un šajā gadījumā tie nav mūsu Grobiņas uzņēmumu tehnoloģikie atkritumi, ..Pat ne.Latvijas,

2019-07-07 14:52

Александр Мандель. Зелёные.: По законам Латвии,
являются собственниками своего дома и приватизированного участка земли
огородов в дачных поселение:
Не скосишь траву на своё участке и прилегаемой проезжей часть дороги
— получишь штраф.

Отвечаю Вопрос частота задаваемыи:
«Такой вопрос. Соседский дачный участок зарастает травой, сам хозяин куда-то исчез и не приезжает, а к нам от него ползут и всякая живность, и сорняки. Да и вообще жить рядом с „джунглями“ неприятно. Предусматривается ли в законе наказание за нескошенную траву на дачном участке и прилегаемой к нему територии, вообще за подобное бесхозяйственное отношение к своему недвижимому имуществу?»


На вопрос отвечаю:

1.
— Если территория участка не огорожена, то за нескошенную траву штраф может быть наложен либо на собственника участка, либо на арендатора.
Например, если пользователь участка — юридическое лицо (скажем, само садоводство), то сумма штрафа может быть достаточно внушительной — до 1400 евро.
2.
Для физического лица штраф предусматривается меньше но внушительный в каждом самоуправление по разному, но само по себе наказание тоже неприятно. Соблюдение порядка на частных участках (в том числе) контролируют административные комиссии самоуправлений, на чьей территории находится конкретный участок.
3.
Однако если территория огорожена, это вовсе не значит, что владелец/арендатор может позволить себе не содержать ее надлежащим образом. Кроме зарастания многолетними сорными растениями, в том числе борщевиком и другими видами дикорастущих трав, территория может стать местом появления змей, клещей и т. п.

Вряд ли все это понравится соседям неухоженного участка (не говоря уже об опасности для здоровья). Так что их обращение в муниципальную полицию или в самоуправление может повлечь за собой весьма крупные неприятности для виновника — серьезный денежный штраф на владельца или арендатора, а для последнего может послужить основанием еще и для расторжения договора аренды.
4.
Как узнать, является ли дорога на нашем участке возле дома сервитутной?

– В случае если возле дома проходит дорожный сервитут, это должно быть зафиксировано в Земельной книге дома, также это может отображаться в инвентаризационном плане дома. Можно отметить, что такой информации в Земельной книге может и не быть, но если нет иного пути попасть к соседней недвижимости, нуждающиеся в этом могут требовать его установки.

Можно ли оспорить статус сервитута для дороги?

– Поставить под сомнение можно абсолютно любую сделку, договор, отягощение и т. д., если, конечно, для этого есть аргументы.

2019-07-07 21:01

777: >Александр Мандель. Зелёные.
Cilvēciņ, ja tu vēlies iesaistīties diskusijā, tad raksti valsts valodā! Ja tu necieni šo valsti un tautu, tad brauc mājās!

2019-07-07 23:27

To777: Ko tu te nīdi, negribi nelasi klaun, cilveeks diskusijā iesaistījās man vienalga angliski, krieviski, latviski

2019-07-08 07:57

es: Bēdīgi......ka šeit vienam kosmopolītam vienalga kādā valodā Latvijā runā un raksta un var atļauties Tautas/ Valsts valodas aizstāvi (777) , par klaunu un nīdētāju nolamāt.

2019-07-08 08:50

Labvelis: Ha ha. Ta tik vajag laukiem.

2019-07-08 12:50

Nazis: Bija tāda situācija arī Saldus pusē. Viens biznesmenis kaut kādā veidā ievilka ļoti daudz bīstamo atkritumu, glabāja kaut kādā fermā. Naudu par pārstrādi paņēma, neko nedarīja un izputināja kompāniju. Gala rezultātā pilsēta tagad pati meklē, kur tos mēslus likt.
Te jau vel uz to pašu. Martā izveidota sabiedrība, 2800 kapitāls utt.

2019-07-08 14:36

Tfu: Tak parok dziļāk, kam pieder gružu laukums potenciālai ķīmijas mēslu savāktuvei, kas uzvārīsies??!!

2019-07-08 18:00

777: > To
Vai ar tevi kāds, vispār, runā, mazattīstītais?

2019-07-08 18:42

To777: Nu kalp pabeidzi maiņu pie dāņiem :D

2019-07-08 20:40

realitāte: Cilvēkiem ir pieredze, ka: 1.projektos nav paredzētas būtiskas lietas, kas pēc tam rada neērtības apkārtnē dzīvojošajiem (piemēram, daudzās bēdīgi slavenās cūku fermas utt., ) un 2. - ja arī projektā ir paredzēta, piemēram, filtru lietošana u. tml. - pie mums jau taupa uz visu, daudz ko neievēro praksē. Tādēļ visi teksti - būs kā Austrijā utt. ir ja ne kaitinoši, tad vismaz smieklīgi.

2019-07-08 21:32

777: > To
Saņēmi koka rubļus par kviekšanu???

2019-07-08 22:18

To 777: Protams antiņ, nu kā tur palika ar tiem dāņiem, ko speķerausi??

2019-07-08 23:01

liepajniece: Nevajag jaukt ražošanu ar Bīstamo atkritumu pārstrādi... pie viena var izlasīt kas tas V2O5, jeb vanādija pentoksīds, kas garos gaisā, izraisīs dažādus bronhītus, bronhu iekaisumus, pneimonijas, sirds asinvadu saslimšanas, plaušu vēžus ...utt.

2019-07-08 23:28

Es: Grobiņai šito sū..u pārstrādi tiešām nevajag !!!

2019-07-10 08:05

Vaib: Nu tas ir vajprats cikstulbi ir palikusi liepajnieki nemo nevaig ko tad naudat nav darba nu tad zukajiet kepas mo var aukleties jacel visu ko. Piedava nav ko klausit tur tris vecenes ostas visur strada bet te pupezi dzivo u. Kunkstm

2019-07-10 09:09

atslēgas vārds ,naftas produkti: vai ievērojāt rakstā galveno atslēgas vārdu ,naftas produkti?Tātad tā 24 000 t ievedīs Ķīvītēs par ceļu ar autotransportu.Labākā gadījumā no Liepājas ostas vai dzelzceļa stacijas,bet iespējams ripinās šurpu pa Rīga - Liepāja šoseju vai arī no Klaipēdas puses,jo tur ceļu beidzot salaboja.Tātad "gudrinieki"pelnīs uz svešiem atkritumiem un tam nekāda sakara ar vietējo atkritumu pārstrādi .

2019-07-10 11:30

cincinati: 50 km rādiusā atbrīvot visus no nekustamā īpašuma nodokļa un izmaksāt nekustamā īpašuma vērtības samazinājumu, izmaksājot 20% no īpašuma tirgus vērtības!

2019-07-14 11:59

Es Liepājniece: Tai apspriešanā tas Berķis-Bergs galīgi nevarēja atbildēt uz sanākušo jautājumiem ,smieklīgi . Nevajag mums to 30 darba vietu,-Paredzētās darbības teritorija robežojas ar lauksaimniecības zemēm. Tuvākās apdzīvotās vietas - "Keramika", "Robežnieki", "Gūžas" - atrodas vairāk nekā viena kilometra attālumā. Vairāk nekā trīs kilometru attālumā atrodas arī "Natura 2000" teritorijas - dabas liegumi "Tāšu ezers", "Medze", "Tosmare" un "Liepājas ezers" Vēl tuvāk atrodas MRS IEDZĪVOTĀJI,DOMĀ,DOMĀ,Tu Priedola kungs un Vārnas kungs.bet vai mēs varam ko ietekmēt parastie ļaudis?

2019-07-15 12:33

vecmāmiņa: Grobiņā ir 13 deputāti ,kurus ir vēlējuši Grobiņas ļaudis . Deputātiem ir pienākums!!!!! rūpies par iedzīvotāju labklājību un mūsu kopējo māju-Grobiņas novada nākotni, vides drošību un mūsu bērnu veselību. Šis jautājums noteikti tiks izvirzīts uz domes sēdi un katrs deputāts dos savu parakstu un gala vārds noteikti būs Priedolam.
To ,ka ķīmiskā pārstrādes rūpnīca jebkurā variantā ir kaitīga jebkura dzīva organisma veselībai vispār nav šaubu.
Ir jāprasa atbildība no deputātiem !!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli