Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Paplašina biznesu ārvalstīs

Paplašina biznesu ārvalstīs
26.07.2006 09:05

0

Atslēgvārdi

Lai arī pamazām, tomēr Liepājas uzņēmēji mēģina meklēt savu ražojumu noietu ārvalstīs. Veiksmīgākie no viņiem, protams, ir tie, kuru uzņēmumi dibināti ar ievērojamu ārvalstu kapitāla līdzdalību un mērķis jau uzreiz bijis ražot lētu produkciju eksportam, tādu uzņēmumu ne mazums ir jaunizveidotajos biznesa parkos, lielākoties ar Skandināvijas valstu līdzdalību. Taču palēnām spēkus un pieredzi audzē arī īsteni vietējie uzņēmumi, kuri pamazām iekaro savu vietu gan vietējā, gan izmēģina spēkus ārējā tirgū.

Viens no veiksmīgiem uzņēmumiem pašmāju un ārvalstu tirgū ir akciju sabiedrība “Liepājas papīrs”. Kā informēja akciju sabiedrības prezidents Jānis Vilnītis, šis gads uzņēmumam sācies veiksmīgi, tāpēc gada ražošanas pieaugums prognozēts par 28 procentiem.
“Liepājas papīrs” šogad plāno atvērt pārstāvniecību Lietuvā, kur galvaspilsētā Viļņā tiek meklētas piemērotas telpas un darbinieki, bez tam “Liepājas papīram” jau trīs gadus ir pārstāvniecība Maskavā. No kopējā produkcijas apjoma “Liepājas papīrs” eksportē 40 procentus, bet pašmāju tirgū tiek realizēti 60 procenti. Šogad “Liepājas papīrs” sācis apgūt arī Zviedrijas tirgu.
Tikko, jūlijā, logu, durvju un stikla konstrukciju ražotāja “AILE grupa”, kas ietilpst akciju sabiedrības “UPB” holdingā, ekspluatācijā nodeva vēl vienu stikla un alumīnija konstrukciju ražotni Pulvera ielas industriālā parka teritorijā. Plānots, ka pērn darbu sākušajā ražotnē ražos koka un alumīnija logus, bet jaunajā ražotnē – stiklotas alumīnija konstrukcijas.
Kā vērtē “UPB” holdinga uzņēmuma “Aile grupa” direktors Valdis Mors: “Pagājušais gads mums bija ļoti labs – izdevās paplašināt tirgu, darbu sāka jaunā ražotne, uzsākām jauna produkta ražošanu.” Strauji palielinoties pieprasījumam ārvalstu tirgos, stikla un alumīnija konstrukciju ražotājs “Aile grupa” plāno šogad trīskāršot eksportu. Uzņēmums iegādājies Dānijas ražotāja “ProTec” licenci, noslēgtais sadarbības līgums paredz, ka šeit saražotais galvenokārt nonāks Skandināvijas tirgū ar zīmolu “AlCom”.
Divpadsmit gadu darbības laikā “AILE grupa” jau realizējusi daudzus nozīmīgus, tehnoloģiski sarežģītus projektus Latvijā, Norvēģijā, Dānijā, Zviedrijā, Islandē u.c. Pašlaik “AILE grupa” Skandināvijā strādā pie vairākiem nozīmīgiem objektiem.
Bet akciju sabiedrības “Lauma” īpašnieki – investīciju partneru grupa “Alta Capital” – nolēmusi iegādāties Baltkrievijas veļas ražotāja “Milavica” akciju kontrolpaketi, līdz ar to daļa “Laumas” produkcijas ražošana tiks pārcelta uz Baltkrieviju.
Uzņēmuma “Milavica”, kas tiekot vērtēta kā postpadomju teritorijas tirgus līderis veļas ražošanā, akciju kontrolpaketi iegādāsies “Alta Capital” piederošā kompānija “Silvano”, kas tika nodibināta nolūkā iekarot Krievijas tirgu un nodrošināt tajā sekmīgu zīmola “Lauma Lingerie” un “Milavica” attīstību un pārdošanas apjomu pieaugumu. Gadā “Milavica” saražo ap 13 miljonus veļas vienību.
“”Lauma Lingerie” nākotnē tiks iekļauta “Silvano” grupā, bet pamatražošanu plānojam saglabāt Liepājā,” skaidroja “Laumas” izpilddirektors Edgars Štelmahers, “ņemot vērā kvalificēta darbaspēka trūkumu Liepājā, daļa produkcijas tiks ražota Baltkrievijā.”
Liepājas tekstilražošanas uzņēmums ierindojas starp lielākajiem tekstilražotājiem Eiropā. Uzņēmumā ražotā produkcija – sieviešu veļa, materiāli sieviešu veļas šūšanai – tiek eksportēta uz vairāk nekā 20 Eiropas valstīm, kā arī ASV un Krieviju.
Savukārt vairākus gadus eksportspējīgākā produkta balvu saņēmušajam uzņēmumam “Tonus Elast”, kas pametis Liepāju un izvietojies Nīcas pagastā, ir savi plāni. 2006.gadā uzņēmums plāno palielināt savu sortimentu līdz 70 dažādu preču veidiem. Latvijā uzņēmums realizē ap 20 procentiem preču, bet pārējo eksportē – galvenokārt uz NVS, taču interese esot manāma arī no ASV.
Kā uzskata Liepājas domes Finanšu pārvaldes vadītāja Dace Gertsone, Liepājas tautsaimniecībā izveidojies konkurētspējīgs modelis, kas balstīts uz daudzām nozarēm, galvenokārt maziem un vidējiem uzņēmumiem, un diviem lielajiem uzņēmumiem – akciju sabiedrībām “Liepājas metalurgs” un “Lauma”, kā arī kvalificētu darbaspēku un ārvalstu investoru dalību.
“Kopš 1998.gada visās Liepājas tautsaimniecības nozarēs lielākoties vērojamas attīstības tendences, ko var prognozēt arī nākotnē, tā kā darbaspēka kvalifikācija mūsu pilsētā ir apmierinoša, toties daudzas reizes lētāka nekā ES valstīs, tāpat arī ražošanas izmaksas, ideāls ir ģeogrāfiskais novietojums, kas kopumā rada ārvalstu investoru interesi par Liepāju,” uzskata D.Gertsone.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz