Pirmdiena, 13. jūlijs Margarita, Margrieta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Par vairāk nekā 800 pieaudzis darba vietu skaits

Par vairāk nekā 800 pieaudzis darba vietu skaits
Foto: liepajniekiem.lv
20.12.2018 09:50

liepajniekiem.lv

Liepājā reģistrētajos uzņēmumos ir 28 640 darba vietas, kas ir par 882 vietām vairāk nekā 2017.gada septembrī – liecina apkopotā statistika par 2018. gada septembri.

”Šajā gadā lielākais darba vietu pieaugums bijis būvniecības nozarē, naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumu nozarē, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbības nozarē un veselības un sociālas aprūpes nozarē,” skaidro Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Lielu daļu darba vietu radījuši no jauna reģistrēti uzņēmumi. Pirmajā pusgadā Liepājā reģistrēti 148 jauni uzņēmumi; līdz septembrim 97 jaunreģistrētajos uzņēmumos bija izveidotas 327 darba vietas.

Salīdzinot darba vietas šā gada septembrī ar 2017.gada septembri, rūpniecības nozarē un transporta un uzglabāšanas nozarē vērojams pamanāmāks darba vietu samazinājums. Rūpniecībā joprojām darba vietu skaita izmaiņas ietekmē A/S ”KVV Liepājas metalurgs” darbības apturēšana, kas pakāpeniski samazina atlikušo darbinieku skaitu.

Neskatoties uz to, ka daļai rūpniecības nozares uzņēmumu bijis darba vietu samazinājums, nozarē veiksmīgi darbojas uzņēmumi, kuri ievērojami palielina nodarbināto skaitu.

Nodarbinātību pilsētā sekmē ne tikai uzņēmumi, bet arī pašnodarbinātās personas. 2018.gada septembrī Liepājā saimniecisko darbību veica 656 pašnodarbinātās personas, kopā nodarbinot 931 darba ņēmēju. Lielākais darba ņēmēju skaits vērojams ārstu praksēs un juridisko pakalpojumu sniedzējiem.

Vērtējot kopumā darba vietu skaitu, tam ir pieaugoša tendence. Tomēr saistībā ar sezonalitāti gada beigās paredzams darba vietu skaita samazinājums būvniecībā, naktsmītņu un ēdināšanas nozarē.

19 komentāri

2018-12-20 12:11

ComeBack: Jau tagad trūkst darbaspēka un sāk ievest ukraiņus. Cerams, Brexita ietekmē daļa Anglijas latviešu atgriezīsies. Pat ja algas cipars mazāks, reālā pirktspēja un dzīves kvalitāte līdzīga vai pat labāka te.

2018-12-20 12:51

Ddd: Tas nevar būt! Te viss ir slikti!

2018-12-20 13:50

susurs: vediet tik ukraiņus iekšā ,jo vairāk ,jo lbākk..tad pamuks tie čurkas turbānos ,kuri te vazājas,par iedzimtajiem pat nerunājot--:):)
starp citu ,visur tā saucamie darba devēji baida ,sakot ,ka ukraiņi rindās stāvot uz darbu:):)ņemiet tos lopus-benderoviešus darbā ..par sīknaudām..

2018-12-20 14:22

salvis: Ukrainim strādāt Latvijā ir labāk, nekā Latvietim Anglijā. Kā arī Ukraiņi jau izsenis ir zināmi, ka ļoti lieli konkurenti jeburā jomā.

2018-12-20 15:19

Zidainiss: Uzņēmējam jaskraida pakaļ darbiniekam tad arī algas būs.kas tu pa uzņēmēju ja maksā minimalo ej mācies un tad ruka.liepaja ir bezdarbs.

2018-12-20 15:55

Šamais: Pamazām Liepāja sāk atkopties. Tas priecē.

2018-12-20 17:28

Aivis: Interesanti, ko nīdētāji tagad teiks? Liepāja attīstās!!!

2018-12-20 18:21

Andiss: Tie , kas kviec ,ka jalaiž Ukraiņi iekšā,tad atcerieties, ka ukram darba devējam ir jamaksā vidējā alga valsti,bet Latvijas iedzīvotājam var maksāt minimālo. Tātad ukram minimālo nevar maksāt,un tas ir ka ukrs pelnīs vairāk nekā mūsu iedzīvotājs.

2018-12-21 01:19

muļķiem: Ukraiņi taču ved prom naudu no Latvijas, vai tad tie debīli valdībā to nesaprot? Pat ja viņi strādā par minimālo un veic kaut kādu labumu, iegūstot savu algu viņi aizved to uz Ukrainu, nodokļus viņi ari visticamāk nemaksā, jo Ukraiņi pa taisno nevar strādāt uz Latvijas firmām, secinājums ir tāds - Latvija turpina rakt sev grāvi.

2018-12-21 14:21

Šamais: Liepājai sev ir jāizvirza uzdevums augt, attīstīties un ieņemt Latvijas mērogā otro vietu visās pozīcijās, atstājot aiz sevis tādas pilsētas kā Daugavpili un Jelgavu, par Venspili nemaz nerunājot.

2018-12-21 15:47

Divi pensi: Te sez tadi "eksperti " ka nu.
Priecigus Ziemassvetkus, tauta !

2018-12-21 21:23

Mhm: Kautkā vakances nav, un ja ir, tad izvazā pa 2 intervijām un beigās nepaņem.
Nemaz nerunāsim ka visur grib lielo pieredzi

2018-12-22 09:59

Hmm: Neesi iedomājies ka tā varētu būt tava vaina ka neņem?

2018-12-22 17:30

Trubadornis: Par tādu melošanu vajadzētu sadedzināt dzīvu.

2018-12-25 10:11

Atspere: Hahaha tikai kadas algas tur maksa - Lesjofora 2,75€/h vai tas jums liekas normali ?

2018-12-25 15:17

Ararats: Mhm tā patiešām ir ar tām vakancēm!
Pirmēram cv.lv ~30 vakances Liepājā piedāvā. Reklamējas tik ka pilsēta ģimenēm, bet ne te darbu var normāli atrast, ja negribi rupnīcā vai upb strādāt, ne dzīvesvietu. Man personīgi ir darbs, gribu mainīt, bet iespējas mazas. Nepamet doma aizbraukt no Liepājas...

2018-12-27 12:22

Scandinavian businessmannnn: Da, da, Liepaja es vien fertig pilset. Es jums maksāt vien milzig alg. Un jus strādāt kā verg.

2018-12-28 00:34

kkkuyt: Izskatās ka Liepajas Biznesa Parks drīz parcelsies uz Ukrainu, tad uz Uzbekiju, tad uz Āfriku....

2019-01-03 07:54

jāsmejas: Viena no vārgākajām un ekonomisaki vispagrimušākajām pilsētām pateicoties īpaši neizdevušās mēra ilggadējai dominancei..... varbūt Vilnīša atnākšana spēs beidzot kaut ko ietekmēt citā -pozitīvā virzienā.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz