Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pašvaldībā vēja parku lietā nekas nemainīsies

Pašvaldībā vēja parku lietā nekas nemainīsies
06.02.2013 07:06

Atslēgvārdi

Liepājas domē nekas nav lemts par to, ka vēja parka attīstīšanas lietā kaut kas varētu mainīties saistībā ar abu uzņēmēju apcietināšanu, otrdien teica Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Jau ziņots, ka uzņēmēji, kuri apcietināti pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārbaudēm Daugavpilī, ir saistīti ar diviem vēja enerģijas ieguves projektiem. Saistībā ar abiem – Liepājā un Grobiņas novadā plānotajiem – pašlaik ir aktuālas tiesvedības.                  

Pagājušās nedēļas nogalē pašvaldības uzņēmumā “Daugavpils siltumtīkli” KNAB veicis pārbaudi, pēc tās ierosināts kriminālprocess par Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu. Apcietināti uzņēmēji Gints Sorokins un Jānis Sprinovskis, kā arī Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Širjakovs, raksta aģentūra BNS. Kukulis šās pilsētas mērogiem bijis liels, ziņo BNS, atsaucoties uz KNAB priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi.

G. Sorokins ir vienīgais valdes loceklis un J. Sprinovskis – vienīgais dalībnieks SIA “Rapsoil”, kas ir attīstītājs diviem vēja parkiem Liepājas ziemeļu daļā. Tiesu kalendārs rāda, ka 14. februārī Administratīvā rajona tiesa Rīgas Tiesu namā paredzēta tiesas sēde, kurā Vides aizsardzības klubs ir prasītājs pret Liepājas domi. Tas saistīts ar “Rapsoil” plāniem.

G. Sorokins ir valdes loceklis arī SIA “Vides enerģija”, kas 2009. gadā saņēma licenci vēja enerģijas ražošanai Grobiņas novada Medzes pagasta zemes gabalos “Ūdri” un “Namiķi”. 19. februārī Administratīvajā apgabaltiesā Rīgā apelācijas kārtībā tiks skatīta lieta, kurā prasītāja Elma Irneste vēršas pret Grobiņas Novada domi ar sūdzību par domes 2010. gada 23. septembra lēmumu “Par būvatļaujām nekustamiem īpašumiem” atcelšanu. Pirmā instance E. Irnestes pieteikumu 2011. gada augustā pilnībā noraidīja. “Vides enerģijas” īpašnieks ir Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā karalistē reģistrēts uzņēmums “Visilex Experts Limited”, rāda Uzņēmumu reģistra informācija.

“Kurzemes Vārds”

15 komentāri

2013-02-06 07:45

Kaparšmits: kad KNABs ienaaks, tad matiis kuru vells te kratiis.,..

2013-02-06 07:57

Kot-s: Vajag valstī uz laiku apturēt visas atļaujas zaļās enerģijas objektu būvniecībā, kamēr netiks rasts risinājums OIK un iepirkuma cenu jautājumā.

2013-02-06 08:03

jaonis: gan jau viss buus labi :)nez kapec tieši daugavpils?varbut tur kads nav samaksajis rigai?

2013-02-06 08:27

Omiņš: Mūspusē kurzemē viss ok -viss nopiķots .Rulējam .Ja vēl to lielceļu nopiķotu kas ved uz leišiem tad būs dzīve galig jauka vai ne.Gribas lai visiem sanāk.

2013-02-06 08:49

Aldis no Medzes.: Tiesnese A.Kudrēviča Medzes lietas 23.08.2011spriedumā iespējamo krāpšanu atzina par tiesisku un loģiski tika uzrakstīta apelācijas sūdzība. Saeimas Juridiskā komisija 22.11.2011. sēdē iepazinās ar administratīvās rajona tiesas un administratīvās apgabaltiesas atsauksmēm par tiesnesi A.Kudrēviču konstatēja, ka tiesneses nolēmumos bieži tiek konstatētas būtiskas kļūdas, kurām ir tendence atkārtoties, kā arī nespēj atbildēt uz jautājumiem par normatīvo aktu iztulkošanas metožu pielietojumu.

2013-02-06 09:21

Aldis no Medzes.: Liepājas pilsētas domes juridiskās daļas vadītāja A.Kudrēviča varbūt nesaprata vai nezināja, ka nu jau apcietināto Sorokina un Sprinovska virzītais SIA RAPSOIL vēja elektrostaciju projekts Liepājas pilsētas teritorijā tika virzīts uz iespējams spēkā neesoša 2011.gada 24.novembra Liepājas pilsētas domes lēmuma Nr.375 (prot. Nr.13, 7.#) „Par SIA „Rapsoil” vēja elektrostaciju parka ierīkošanu” pamata, kurš 2011.gada 27.decembrī bija apstrīdēts Administratīvajā rajona tiesas Rīgas tiesu namā.

2013-02-06 09:51

realitāte: Skumji, ka dome atbalsta un uzticas uzņēmējiem ar šādu reputāciju.

2013-02-06 10:08

sia sia: Liepājas pašvaldība savu ieguldījumu no šeptmaņiem jau ir dabūjusi! Jāgaida tikai KNAB aktivitātes, lai tas pilnībā tiktu atklāts! Un tad tik būs jautri!

2013-02-06 10:13

tikšs: ...būtu jauki ja šie sāktu runāt cik ,kam un kā pašvaldībās 'piķojuši' lai dabūtu cauri to 'propelleru' murgu.

Varbūt apcietinās arī Sesku?!

2013-02-06 10:19

Aldis no Medzes.: Precizējums. A.Kudrēviča ir Liepājas pilsētas domes būvvaldes juridiskās daļas vadītāja.

2013-02-06 10:22

negativ: Kad ta seskis būs ķurķī? :-) Par otkatiem?

2013-02-06 11:30

skaudīgais: tad jau iznāk, ka arī Rožu ielā kādam kautkas ieslidināts kabatā, ja jau dome tik labvēlīgi atbalstījusi Daugavpils arestantu? Sakiet nu atklāti - kāda bija jautājuma cena Liepājā? Tikai nemuldiet, ka liepājniekiem idiotiskais līgums ar Rapsoil ir izdevīgs. Lai gan - pie Rožu ielas kundziņu meliem sen esam pieraduši. Laiks Jums uz svalku

2013-02-06 12:10

uzņēmējsss: Visu lomu Rožu ielā spēlē Sesks - pārējie ir tikai bandenieki. Tā ka visi jautājumi par Rapsoil pie viņa - par cik? Kādā veidā? kāpēc?

2013-02-06 14:08

realitātei: Kāpēc skumji - dome taču ir kopā ar šiem uzņēmējiem... Vai tad Liepājas siltuma 10% arī netiek pārskaitīti ļoti pietuvinātiem šo cilvēku " kungiem"?

Roka roku mazgā - abas baltas!

2013-02-06 19:54

utte: Palasiet Kesenfelda portļu tur par to viss ir skaidri pateikt.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz