Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Pieaudzis kravu apgrozījums Liepājas ostā

Pieaudzis kravu apgrozījums Liepājas ostā
Foto: Liepājas SEZ
12.02.2018 14:22

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

2018. gada pirmajā mēnesī Liepājas ostā tika pārkrauti graudi, ro-ro kravas, celtniecības materiāli, tai skaitā, Brocēnos ražotais cements, antracīts, naftas produkti – kopumā 643 012,67 tonnas, portālam ziņoja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Tas ir par 9,6 procentiem vairāk nekā pagājušajā gada janvārī un par 17,1 procentiem vairāk nekā vidēji vienā mēnesī 2017. gadā. Arī šogad Liepājas ostā dominē graudi, stividorkompānija nodrošina ievērojamu vietējo kravu īpatsvaru un aktivizējas termināli, kas strādā Karostas kanālā. 2018. gada janvārī Liepājas ostā apkalpoti 128 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši 2657 pasažieri.

Joprojām lielākā kravu grupa Liepājas ostā ir beramkravas, kas veido 75 procentus no visām kravām, bet labības īpatsvars ir 45 procenti. Kā skaidro LSEZ SIA ”Liepaja Bulk Terminal Ltd” valdes loceklis Juris Matvejevs, graudaugu sezona turpinās un aktīvi notiek dažādu lauksaimniecības kravu pārkraušana. ”Tas ir nepārtraukts darbs katru dienu – ar klientiem, ar kravu pārvadātājiem, sadarbojoties ar citiem beramkravu termināliem,” atzīst J. Matvejevs un apliecināja, ka arī februārī lauksaimniecības kravas Liepājas ostā būs līdzīgos apjomos.

Janvārī pieaugums ir bijis arī celtniecības materiālu kravām, tai skaitā, cementam, kura apjomi salīdzinot ar 2017. gada janvāri pieauguši par 68,3 procentiem. Līdz šim cementa kravu apgrozījums lielāks bija vasaras mēnešos, kad ir aktīvā būvniecības sezona, bet šobrīd tā apjomi ir stabili ar pieaugošu tendenci arī ziemas mēnešos. Tāpat stabila kravu plūsma ar pozitīvu pieaugumu ir ro-ro kravu segmentā, ko nodrošina regulāra Stena line prāmja satiksme ar Travemindi (Vācija). Ro-ro kravu apgrozījuma pieaugums šā gada janvārī Liepājas ostā bija 27,4 procenti, bet kopumā ģenerālkravas veido 14 procentus no visām kravām.

Janvārī ievērojams pieaugums arī lejamkravu segmentā, veidojot 11 procentus no visām kravām. Kā skaidro LSEZ SIA ”DG Termināls” valdes loceklis Jānis Millers, jau 2017. gada nogalē parādījās pozitīva naftas cenu tendence, kas likumsakarīgi aktivizēja arī naftas produktu tirgu. Vēl lejamkravu apgrozījuma pieaugumu nodrošināja sezonālās tranzītkravas no Krievijas uz Eiropu – organiskā (rapšu) eļļa.

2018. gada janvārī lielākais kravu apgrozījums bija LSEZ SIA ”Liepaja Bulk Terminal Ltd” – 208 065,73 tonnas un LSEZ SIA ”Ekers Stividors LP” – 191 498,75 tonnas. Savukārt, kravu apgrozījuma pieaugumu kāpināja DG Termināls ( + 268 procenti), LSEZ SIA ”Terrabalt” (+ 74,0 procenti), LSEZ SIA ”Duna” (+ 26,5 procenti), SIA ”Metsa Forest Latvia” ( 25,4 procenti).

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli