Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Piedāvā lētāk izvest būvgružus

Piedāvā lētāk izvest būvgružus
13.08.2007 18:58

0

Atslēgvārdi

Atkritumu apsaimniekotāji cenšas ieviest jaunus pakalpojumu veidus, kas klientiem būtu ērtāk pieejami un arī lētāki. Taču iedzīvotāji par tiem bieži vien nav informēti. Ko tad jaunu atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “EKO Kurzeme” piedāvā saviem klientiem? Pa to pastāstīja firmas direktors Andris Karlsons.

Noskata piemēru no citiem

Pašlaik darbojas sistēma, ka privātpersonai, kura vēlas pasūtīt būvgružu konteineru, ir jāveic priekšapmaksa. Tā aprēķināta pēc vidējā būvgružu svara. Taču var gadīties tā, ka gadījumā, ja remontdarbi nav tik lieli, piemēram, jānojauc tikai viena siena, šī summa privātpersonai var šķist liela. Sadzīves atkritumu konteineros būvgružus mest nedrīkst. Tāpēc tas veicina nelegālo atkritumu savācēju biznesu, kādēļ tiek piegružoti apkārtnes meži.

Lai labotu šo situāciju, SIA “EKO Kurzeme” ir lūkojusi, kā šos pakalpojumus piedāvā citās Eiropas valstīs, kā arī sākusi sniegt kāda atkritumu apsaimniekošanas kompānija Vidzemē. “Pie mums tagad iespējams pasūtīt tā saucamos BIG maisus, ko mēdz izmantot arī ostās. Tie ir darināti, lai būtu īpaši izturīgi, un, ja maisā tiks iekrauta tonna atkritumu, maiss to izturēs,” skaidro SIA “EKO Kurzeme” direktors Andris Karlsons. Tāpēc tagad klients var pasūtīt BIG maisu, var arī vairākus, un, kad izvedamie gruži tajā ievietoti, klientam tikai jāpaziņo laiks, kad “EKO Kurzemes” transports to var savākt. “Šāds risinājums klientam izmaksās aptuveni trīs reizes lētāk, nekā lielā konteinera pasūtīšana,” apgalvo A.Karlsons.

Šādi iespējams noorganizēt, lai savāktu arī tādus bīstamos atkritumus kā šīferis. Pašlaik, kad norit aktīvi ēku rekonstrukcijas darbi, visi cenšas tikt vaļā no šīfera jumtiem, jo šis materiāls atzīts par veselībai bīstamu. Arī šīferi iespējams ērti iepakot BIG maisos, ko vēlāk “EKO Kurzeme” nogādās utilizācijai.

Pieņem veco elektroniku

Vēl A.Karlsons novērojis, ka daudzi iedzīvotāji nav informēti par dažāda veida elektronisko iekārtu savākšanas kārtību. “Pie mums tos var nodot bez maksas. Tie ir vecie ledusskapji, veļas mašīnas, datori u.tml. Galvenais nosacījums – tiem ir jābūt neizjauktiem. Savulaik mēs ar radio starpniecību vairākus mēnešus iedzīvotājus informējām par šādu iespēju, tādēļ brīnos, ka reakcija uz šo aicinājumu bija niecīga,” sacīja A.Karlsons. Veco elektroniku iedzīvotāji paši var nogādāt SIA “EKO Kurzeme”.

Mazliet citādāk ir ar tās savākšanu no mājām. A.Karlsons norāda, ka uzņēmums katram vecam ledusskapim pakaļ nebrauc, jo tas ekonomiski nav izdevīgi. Taču iedzīvotāji var zvanīt un informēt par šādu vajadzību. Tad uzņēmuma darbinieki izstrādā maršrutu pa adresēm, kur atrodas nolietotā tehnika, un savāc to visu reizē. “Vienu vai vairākas reizes mēnesī mēs to darām. Ne jau peļņas dēļ, jo ieguvums no šīs darbības nav nekāds lielais. Mēs pildām savu pienākumu, veicinot zaļo domāšanu,” norādīja A.Karlsons.

Zems tarifs uz kaimiņu rēķina

Kas attiecas uz atkritumu izvešanas tarifiem, kas pirms gada izraisīja iedzīvotāju emociju eksploziju, A.Karlsons secina, ka emocijas nu jau noplakušas. “Neapmierinātību izraisīja nevis pats tarifs, bet gan samaksas sistēmas maiņa. Kādreiz visi iedzīvotāji maksāja vienādu summu mēnesī katrs, bet jaunā sistēma paredzēja maksāt par izvesto gružu daudzumu.

Tagad šī sistēma daudzmaz sakārtojusies, taču ir vietas, kur problēmu grūti atrisināt,” skaidro A.Karslons. Piemēram, Dienvidrietumu mikrorajonā Klaipēdas ielas māju iedzīvotāji drīkst izmantot visas šajā ielā ierīkotās atkritumu konteineru novietnes. Taču, ja kāda dzīvokļu kopapsaimniekošanas sabiedrība izlemj ierīkot konteineru tikai savas mājas iedzīvotājiem, juridiski to nedrīkst liegt. Tarifs šīs sabiedrības apsaimniekotās mājas iedzīvotājiem ir daudz zemāks, lai gan A.Karlsons norāda, ka, ņemot vērā pieredzi, maz ticams, ka vairāku sekciju daudzdzīvokļu ēkas iedzīvotāji saražo tik maz atkritumu, ko var satilpināt vienā 1,1 kubikmetra tilpuma konteinerā. Visticamāk, šīs mājas iedzīvotāji no atkritumiem mēdz atbrīvoties arī kaimiņmājām paredzētajos konteineros. Bet iznākumā, kad kaimiņi satiekas un dzird, ka, lūk, tajā mājā ir tik zems tarifs, iedzīvotāji sāk pukoties, kāpēc viņiem jāmaksā krietni dārgāk, lai gan patiesībā kaimiņiem šis zemais tarifs rodas daļēji uz viņu pašu rēķina. “Diemžēl jāatzīst, ka šādos gadījumos man arī nav gatavas receptes, kā situāciju atrisināt,” atzīst A.Karlsons.

Bet jauna tarifu paaugstināšana SIA “EKO Kurzeme” nav paredzēta. “Mēs regulatoram bijām iesnieguši jaunu tarifu projektu, taču tas bija saistīts ar to, ka tarifu ar 1.septembri vēlējās paaugstināt atkritumu poligona apsaimniekotājs. Šo tarifu regulators neapstiprināja, tāpēc mēs atsaucām arī savu iesniegumu,” piebilda A. Karlsons.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Tādi izskatās BIG maisi, ko nelielu būvgružu daudzuma savākšanai piedāvā SIA “EKO Kurzeme”.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz