Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Piegādās liepājniekiem avota ūdeni

Piegādās liepājniekiem avota ūdeni
12.03.2013 07:07

Pudelēs pildīta ūdens tirdzniecībā nupat ienācis jauns dalībnieks – SIA “Bātas avots” sākusi pārdot Vaiņodes avota ūdeni. Veikalā gan to nopirkt nevarēs.

Starp dzeramo ūdeni un avota ūdeni ir ļoti liela atšķirība, uzsver uzņēmuma direktors Jānis Meniķis. Uzņēmums “Bātas avots” pudelēs pilda to otro. “Dzeramajam ūdenim ir tādas pašas prasības kā krāna ūdenim, avota ūdenim tās ir daudz nopietnākas. Tas ir kā diena pret nakti,” direktors apgalvo.

Veikalos realizēt šo preci pagaidām nav paredzēts, uzņēmēji sāks ar tā piegādi mājās Liepājas un apkārtnes iedzīvotājiem. Atšķirībā no ierastajiem ūdens piegādātājiem, piemēram, firmām “Venden” vai “Eden”, tas gan nebūšot liela tilpuma traukos, bet puslitra līdz pusotra litra pudelēs. Tas ir minerālūdenim “Evian” līdzvērtīgs, bet par labāku cenu, apgalvo J. Meniķis. Tas arī netiks gāzēts vai kā citādi apstrādāts. Lielbātas muižas avota ūdenim analīzes esot veiktas gan Latvijā, gan ārpus tās robežām un rādījušas ļoti labu kvalitāti. Šis ir vienīgais uzņēmums Liepājas pusē, kas darbojas šādā nišā. Jau rakstīts, ka tas izveidots pagājušā gada vasarā. Liepājā netiek ražots arī dzeramais ūdens.

Ir ļoti maz uzņēmumu, kas pārdod dabīgu minerālūdeni vai avota ūdeni, tādēļ vēl viens šajā mazajā lokā par konkurentu nebūtu uzskatāms, saka Latvijā pirmā avota ūdens piegādātāja “Venden” tirdzniecības vadītāja Ilva Greitaite. Viņa norāda, ka 90 procentu veikalā nopērkamā ir dzeramais, nevis avota ūdens. Tādēļ pats galvenais šajā nozarē esot nemānīt klientu, lai problēmu nebūtu tiem, kas tajā godīgi strādā. I. Greitaite norāda uz atšķirībām Ministru kabineta noteikumos par obligātajām prasībām pret abiem ūdens veidiem. Tajās redzams, ka dzeramajam ūdenim tikai jāatbilst obligātajām nekaitīguma prasībām, bet nav nepieciešams, piemēram, lai ūdens sastāvs pudelē būtu tāds pats kā sastāvs ieguves vietā. Tikmēr dabīgajam minerālūdenim vai avota ūdenim prasību ir vesela virkne.

“Kurzemes Vārds”

Egona Zīverta foto

Konkurence šajā jomā ir, atzīst uzņēmuma direktors Jānis Meniķis. Bet “Bātas avotam” esot citāda pieeja, tādēļ konkurence bīstama nešķietot. Izstādē “Ražots Liepājā” uzņēmumu pārstāvēja arī Janita Kreidere.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)