Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pieņem ekspluatācijā Liepājas biokoģenerācijas staciju

Pieņem ekspluatācijā Liepājas biokoģenerācijas staciju
02.10.2012 13:58

Piektdien, 28. septembrī, Būvinspekcijas komisija ekspluatācijā pieņēma būvobjektu – biokoģenerācijas staciju Kaiju ielā 33, informēja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Būvobjekts sastāv no koģenerācijas iekārtas, katlu telpas un biomasas nojumes jeb kurināmā noliktavas. Objekts ar inženierkomunikācijām ir savienots ar esošā TEC ūdens sildāmo katlu.  

Objektā īpaša uzmanība pievērsta drošības prasību izpildei, kurināmā pievešanas un pelnu aizvešanas transporta kustības organizācijai, ir veikta teritorijas apzaļumošana un labiekārtošana. 

Koģenenerācijas stacijā par kurināmo paredzēts izmantot biomasu – šķeldu. Stacijā iegūs 10 MW siltumu, ko izmantos pilsētas centralizētajā siltumapgādes tīklā, un ražos 2,2 MW elektrību, ko paredzēts nodot ”Latvenergo” tīklā. 

Jaunā biokoģenerācijas stacija atrodas kvartālā starp O. Kalpaka ielu, Kaiju ielu un Jelgavas ielu, pie tirdzniecības kanāla, Liepājas SEZ teritorijā.

Uz zemes gabala vēl nesen atradās bijušās Liepājas TEC ēkas un inženierkomunikācijas. Lielākā daļa no vecajām būvēm, tai skaitā 120 metrus augstais skurstenis, ir demontētas. No ēkām un būvēm atbrīvotā teritorija ir noplanēta un nolīdzināta. 

Biokoģenerācijas stacijā biomasu paredzēts pievest ar automašīnām. Diennakts patēriņš 300 – 350 kubikmetrus kurināmā. Ražošanas procesā sakrāto pelnu aizvešanai paredzēts izmantot specializēto atkritumu konteineru transportlīdzekļus. 

Biokoģenerācijas stacijas pasūtītājs ir SIA ”Liepājas enerģija”, būvdarbu ģenerāluzņēmējs akciju sabiedrība ”UPB”. 

Kurtuvē, sadedzinot šķeldu, tiks nodrošināta siltuma un elektroenerģijas ražošana ORC (Renkina organiskais cikls) iekārtā jeb energoblokā. ORC iekārta sastāv no tādām pašām komponentēm kā citas tvaika turbīnas. Atšķirība ir tāda, ka šajā stacijā ORC iekārta ir ar slēgtu kontūru un siltumnesējs nav ne ūdens, ne tvaiks, bet termoeļļa un silikoneļļa.  

SIA ”Liepājas enerģija” biokoģenerācijas stacijas būvniecību uzsāka 2011. gada novembrī. Projekta izmaksas ~ 7,4 milj. latu, tai skaitā ES Kohēzijas fonda atbalsts 2,2 milj. latu.  

Ar šķeldu kurināmā stacija ir nozīmīgs uzņēmuma attīstības solis, lai modernizētu Liepājas siltumapgādi un palielinātu saražotās siltumenerģijas konkurētspēju.


Aigara Štāla foto


Industriālā estētika. Biokoģenerācijas stacijas iekšskats.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz