Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Premjers: Akcionāri ir daļa no “Liepājas metalurga” problēmām, nevis risinājumiem

Premjers: Akcionāri ir daļa no “Liepājas metalurga” problēmām, nevis risinājumiem
Foto: liepajniekiem.lv
26.06.2013 22:17

LETA

Akcionāri ir daļa no AS “Liepājas metalurgs” problēmām, nevis risinājumiem, trešdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), komentējot ziņu, ka “Liepājas metalurga” lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins pirms nepilna mēneša savam vecākajam brālim Valērijam uzdāvinājis piecus nekustamos īpašumus, kuru kopējā vērtība bijusi gandrīz deviņi miljoni latu.

“Tas kārtējo reizi parāda, cik nenopietna ir akcionāru attieksme pret uzņēmumu. Tad, kad kreditoru klubs aicināja šos akcionārus ieguldīt līdzekļus uzņēmumā, tad viņi stāstīja, ka viņiem nav līdzekļu,” sacīja Dombrovskis, bilstot, ka tad, kad faktiski īpašumus vajag nobēdzināt, izrādās, ka tie ir.

“Tas parāda, ka akcionāri ir daļa no “Liepājas metalurga” problēmām, nevis risinājumiem,” uzsvēra premjerministrs.

Kā ziņots, portāls “Pietiek.com”, atsaucoties uz “Lursoft” skenēto dokumentu datubāzi, vēsta, ka Zaharjins apdāvinājis brāli ar teju deviņus miljonus latu vērtiem īpašumiem.

Kā liecina “Lursoft” dati, Zaharjins brālim uzdāvinājis savu villu Jūrmalā, Dzintaru prospektā 25, kuras vērtība gan noteikta tikai 600 tūkstošu latu apmērā, un tāpat Valērija Zaharjina īpašumā nonācis īpašums Liepājā, Baznīcas ielā 3/5, kura vērtība aplēsta 730 000 latu apmērā.

Pārējie trīs īpašumi, kurus Sergejs Zaharjins uzdāvinājis brālim, ir vēl divi īpašumi turpat Liepājā, Skolas ielā 1 un Dzintaru ielā 23, kuru vērtība noteikta attiecīgi 180 tūkstošu un 4,5 miljonu latu apmērā. Savukārt uzdāvinātais īpašums Nīcas pagastā novērtēts uz 2,9 miljoniem latu, ziņo portāls.

Savukārt Valērijs Zaharjins šos īpašumus jau dažas dienas vēlāk – 6. jūnijā – saskaņā ar “Lursoft” informāciju ieguldījis viņam piederošās SIA “Eurneo” pamatkapitālā, tos novērtējot pieticīgāk – par 2,974 miljoniem latu, raksta “Pietiek.com”.

Šādas dāsnas dāvanas pamatā esot tikai viens apstāklis – uzņēmēja nopietnās problēmas ar veselību maija beigās, kas likušas aizdomāties par dažādiem praktiskiem jautājumiem, portālam apliecinājis Zaharjina preses pārstāvis.

Kā jau ziņots, kopumā Zaharjinam šā gada sākumā piederēja gandrīz divi desmiti nekustamo īpašumu.

Jau vēstīts, ka “Liepājas metalurga” kreditoru klubs un tā pieaicinātais konsultants “Prudentia Advisers” turpina darbu ar uzņēmuma akcionāriem, lai panāktu vienošanos par situācijas stabilizāciju uzņēmumā, kā arī strādās pie citiem juridisku risinājumu meklējumiem, 5.jūnijā paziņoja “Prudentia Advisers” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Viņš norādīja, ka pirmais un reālākais variants ir, ka tiesiskās aizsardzības procesa laikā tiktu panākta vienošanās ar akcionāriem un viņi vai nu ieguldītu uzņēmumā savus līdzekļus, vai arī nodotu akcijas kreditoriem. Ja šis scenārijs neīstenojas, tad, visticamāk, kreditori savas intereses īstenos caur uzņēmuma maksātnespēju.

Jau ziņots, ka līdz valdības noteiktā termiņa – 31.maija – beigām viens no uzņēmuma akcionāriem Lipmans neparakstīja valdības un kreditoru piedāvāto vienošanos, bet Iļja Segals un Sergejs Zaharjins ir atsūtījuši vienošanos ar būtiskiem labojumiem, kas tika nodoti izvērtēšanai juristiem.

Saskaņā ar kreditoru kluba izvirzītajām prasībām visiem trim “Liepājas metalurga” lielākajiem akcionāriem bija jāparaksta vienošanās par turpmāk veicamajām darbībām uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, tostarp attiecībā uz akciju pārdošanu, saistību restrukturizāciju, uzņēmuma vadības nomaiņu u.c.

Vienošanās paredzēja visu trīs lielāko akcionāru – Zaharjina, Segala un Lipmana – akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra puses.

Valdība 23.aprīlī izveidoja darba grupu, kas koordinē “Liepājas metalurga” problēmu risināšanu. Darba grupas galvenie uzdevumi ir no valsts un pašvaldības puses operatīvi koordinēt nepieciešamos pasākumus “Liepājasmetalurga” situācijas risināšanai un izstrādāt risinājumus uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanai Liepājaspilsētā un reģionā.

18 komentāri

2013-06-26 22:46

Kādam nav skaidrs, kas notiek: AS "Liepājas metalurgs" lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins pirms nepilna mēneša savam vecākajam brālim Valērijam uzdāvinājis piecus nekustamos īpašumus, kuru kopējā vērtība bijusi gandrīz deviņi miljoni latu, atsaucoties uz "Lursoft" skenēto dokumentu datubāzi, vēsta portāls "Pietiek.com".

2013-06-26 22:53

Izskatās: Ka Liepājas metalurgā strādā 2300 zilie un divi auutobusi ar kangariem.

2013-06-26 23:04

Nestrādāju mečīi: bet man liekas ka Liepājā ņirgājas par cilvēkiem sākot no Zaharina un beidzot ar viņa šesķorku Sesku.

2013-06-26 23:21

пацанчик с в/г: Nestrādāju mečīi,так работяги сами позволяют над собой издеваться!
еврею даже частично удаётся работяг с правительством стравливать,а те за грошовую зарплату в ригу бегут)))
а государство в чём виновато,что носатые всё растащили?
или мы,налогоплатильщики по гроб обязаны жидам миллионую прибыль приносить???
а если миллионов не поиметь,эти выродки тупо сливаются и открещиваются от завода,но жадность не позволяет акции отдать,хотя на деле ими сейчас только попку подтереть можно)))
но этож жиды... :D

2013-06-26 23:47

Vilnis: Bet Valdim ir taisnība!

2013-06-27 01:53

tyui: es do'maju kādeļ valts ja tāda ir atļauj šita ņirgāties visus īpašumus ieguldīt no kurienes nākuši ne jau godīgā ceļa viņi nopelnīti , paskaidrojiet kā pie tādiem strādājot nu ar 400ls algu var iegūt .tādus īpašumus ka pats nezin kalab vaig.

2013-06-27 02:38

void: Prasās, ka kāds no šīem īpašumiem sagadīšanās pēc nodeg! Vai kā prasās!

2013-06-27 09:19

LB: Vai tad mūsu valstī pa 20 gadiem kāds nodokļu nemaksātājs un mahinātors ir iesēdināts cietumā .Kaut kā nevienu nezinu. Tāpēc jau mēs esam, tur kur esam un gaismu tuneļa galā kautkā nevar redzēt.

2013-06-27 10:36

Jj!: Другого исхода в этом концлагере ЕС,со своим паханами и ставленниками не должно было быть тут .Проплочено очередное закрытие завода в нашей стране.Покупателям выставленны правительством такие условия ,что только душевнобольной может согласитьса на эту покупку.Хорошо хоть кто- то им тут сопротивляетьса и не даёт доить и рэкетировать себя , выдуманными разного рода тут законами и налогами писанными под себя.Для оплаты рабочим ,в случае уничтожения завода ЛМ, ЕС с партнёрами выделило правительству нашему пять миллионов лат,как и в других случаях,сравнивания с землёй предприятий в нашей стране.Перечислять я ВАМ их не буду ВЫ и так многие их помните.Самые большие тут крикуны и правозащитники сами знаете с денежными кляпами сидят в том -же ЕС.

2013-06-27 10:58

dusmīgs!: Interesanti gan, ko līdz šim darījusi pati valsts un dārgais Valdis. Vai tik nav tāpat kā ar visu pārējo- valsts šosejām, kuras brūk kopā, pasaulē dārgāko zelta tiltu Rīgā, Rīgas TEC 2, kas nevienu dienu nav strādājis un celts par Liepājas metalurga naudu, vilcienu iepirkumu, kurš izgāzās un prezidenta pili, ko dārgi remontēja, bet beigās vēl nodedzināja. It kā jau kaut ko dara, bet it kā neko...

2013-06-27 11:46

No virsraksta: var izdarīt secinājumu - nebūs metalurgs, nebūs problēmas!! Vai ne? Ko tad visu šo laiku darīja mūsu valdība? Tagad varat blisināt sdavus pepņus!

2013-06-27 12:20

nono: Nesaprotu rakstā raksta kad risina problēmu ar akcionāriem un kreditoriem, bet kaut kā nerisinās tā problēma jau 6 mēnešus. Varbūt ir jāmaina tie kuri risina šīs problēmas. Vai beidzot valdība var pateikt vai pastāvēs LM vai jau savlaicīgi meklēt darbu, jo tuvojas ziema ar saviem rēķiniem un nu jau vidējais ir krities uz 150Ls tas nozīmē ka arī darba biržā maksās 3 mēnešus 80% no šīs summas un tas nozīmē apkuri nomaksāt nevarēs.

2013-06-27 12:47

:D: Kā vienmēr-komentāru sadaļā plosās sociālisma laiku paliekas.:D

2013-06-27 13:23

Gin: Ta tada sapnu vertiba ipasumiem( 9 miljoni). Varetu priecaties, ja dabutu kaut 2 miljonus pie pardosanas

2013-06-27 13:23

rakaris:): ko tu tur valdiņ pļurksti ,tev jau sen šī valsts ar visiem palikušajiem ieziemiešiem ir pie kājas ,tu jau sen skaiti savas eiras un domā par bezrūpīgo nākotni ,un tāds sīkums ,kā liepājas mečis tev interesē vismazāk ,ja valdībai būtu kaut 1% intereses par strādājošiem -tad tiežidi jau sen sēdētu !!!!

2013-06-27 18:52

dusmīgs kā vellns: Ja ir problēmas tad no tām jātiek vaļā ( aiz restēm ) uz priekšu. Ko tad pa tukšo vāvuļo?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli