Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Premjers: potenciālajam LM investoram jākomunicē ar kreditoriem, nevis akcionāriem

Premjers: potenciālajam LM investoram jākomunicē ar kreditoriem, nevis akcionāriem
10.06.2013 16:26

BNS

Svarīgākais, lai potenciālais grūtībās nonākušā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma “Liepājas metalurgs” investors komunicē ar kompānijas kreditoru klubu, nevis akcionāriem, aģentūrai BNS Ministru prezidenta Valda Dombrovska viedokli pauda viņa preses sekretārs Mārtiņš Panke.

“Primāri svarīgākais, lai potenciālais investors vairāk komunicē ar kreditoru klubu, nevis akcionāriem, jo, lai varētu virzīties uz priekšu, investoram vispirms ir jāpārliecina kreditoru klubs par savu plāno nopietnību un finanšu resursu pieejamību,” sacīja Panke.

Viņš arī apstiprināja, ka Dombrovskis ir saņēmis LM akcionāra Kirova Lipmana atrastā investora – Krievijas koncerna “Rosenergomaš” prezidenta Vladimirs Palihata – sūtīto vēstuli ar pausto apņemšanos iesaistīties LM glābšanā, bet vēl nav bijis laika ar to iepazīties. Premjers grasās ar vēstuli iepazīties pēc pirmdienas koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes.

Tāpat par investēšanu LM interesējas arī Krievijas kalnrūpniecības un metalurģijas kompānija “Daļpolimetall”. Kompānijas pārstāvji bijuši Liepājā un iepazinušies ar rūpnīcu, kā arī tikušies ar LM akcionāriem – Sergeja Zaharjinu un Iļju Segalu.

Investors LM tiek meklēts, jo uzņēmums ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt.Liepājas tiesa ir ierosinājusi LM tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

Valdība un LM kreditoru klubs akcionāriem pārmetuši bezdarbību un nevēlēšanos glābt uzņēmumu. Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pieļāva iespēju, ka kreditoru klubs varētu vērsties pret LM akcionāriem par kompānijai nodarītajiem zaudējumiem.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā – tas nodarbina aptuveni 2300 cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli