Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skandāls kuģubūvētavā – īpašnieki cenšas viens otru patriekt no biznesa

Ceturtdien laikraksta redakcijā teju vienlaikus iezvanījās vairāki tālruņi. “Kuģu remonta rūpnīcā notiek reiderisms! Cilvēki no Rīgas vēlas atņemt uzņēmumu, rūpnīcā pēkšņi nomainīta apsardze, ieradusies policija,” – ziņoja satraukti bijušās Tosmares kuģubūvētavas, tagadējās SIA “LZK” darbinieki. Problēmas uzņēmumā saistītas ar abu īpašnieku konfliktu, kas, kā izrādās, ilgst jau kādu laiku.

Skandāls kuģubūvētavā – īpašnieki cenšas viens otru patriekt no biznesa
Anatolijs Smirnovs savu biznesa partneri un viņa pārstāvjus sauc par krāpniekiem, kas vēlas sagrābt uzņēmumu. Savukārt otrās puses pārstāvis pauž, ka A. Smirnovs uzvedas kā vienīgais kuģubūvētavas saimnieks un "trallina naudu pa labi un pa kreisi". (Foto: Egons Zīverts)
Anatolijs Smirnovs savu biznesa partneri un viņa pārstāvjus sauc par krāpniekiem, kas vēlas sagrābt uzņēmumu. Savukārt otrās puses pārstāvis pauž, ka A. Smirnovs uzvedas kā vienīgais kuģubūvētavas saimnieks un "trallina naudu pa labi un pa kreisi". (Foto: Egons Zīverts)
22.11.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Partneris ne reizi nav sastapts

SIA “LZK” šobrīd ir divi īpašnieki – kopš 2020. gada marta 50% daļas pieder Jānim Brakovskim un tikpat Anatolijam Smirnovam. Līdz tam uzņēmuma vienīgais īpašnieks bija A. Smirnovs.

Viņš un J. Brakovskis par biznesa partneriem kļuva laikā, kad “LZK” vēl bija maksātnespējīgās AS ”Tosmares kuģubūvētava” iegādes darījuma noslēgšanas procesā. ”LZK” kuģubūvētavas nekustamo īpašumu, kustamo mantu, kā arī peldošo doku nosolīja akciju sabiedrības maksātnespējas administratora Ivara Meļķa rīkotajā izsolē.

Pirkuma līgums tika noslēgts jau 2019. gada rudenī, taču dažādu šķēršļu dēļ darījumu pilnībā varēja pabeigt vien gandrīz pēc gada. Līdz tam “LZK” bija uzskatāma par rūpnīcas īpašuma nomnieci.

Interesanti, ka A. Smirnovs savu biznesa partneri J. Brakovski nekad dzīvē neesot sastapis – tikai viņa pilnvarotos pārstāvjus.

Kā tad abi kļuva par partneriem? “Tā bija šantāža no maksātnespējas administratora puses,” norāda A. Smirnovs.

Pēc viņa teiktā, J. Brakovskis ir I. Meļķa iecelts cilvēks, kuram no dalības “LZK” bijis jāatsakās pēc kuģubūvētavas pārdošanas darījuma pabeigšanas. Taču tas nav noticis.

Uzņēmuma vadības grožus visu šo laiku turējis A. Smirnovs. Īsā laika posmā “LZK” izdevās veiksmīgi atsākt kuģu remontu.

2020. gadā uzņēmums strādāja ar 5,093 neto apgrozījumu un 720 tūkstošu eiro peļņu, 2021. gadā apgrozījums pieauga līdz 6,159 miljoniem eiro, peļņa – 843,2 tūkstoši eiro, liecina datubāzē “Lursoft” pieejamā informācija.

Un tieši tas, ka šis bizness nes naudu, visticamāk, ir cēlonis tam, kāpēc abi īpašnieki cenšas viens no otra atbrīvoties, cits pret citu vēršas tiesā, raksta iesniegumus policijai. No tā cieš uzņēmuma reputācija, bet ķīlnieku lomā kārtējo reizi nonākuši strādnieki.

A. Smirnovs: “Viņi vēlas izlaupīt un iznīcināt”

Kad portāls ierodas bijušajā Tosmares kuģubūvētavā, žurnālistus ieskauj strādnieku pūlis. Rīdzinieku uzņēmuma teritorijā vairs neesot, strādnieki viņus esot padzinuši, nu šie sēžot ārpus rūpnīcas vārtiem džipā.

Rīdziniekus tā arī nesastopam, bet uzklausām “LZK” īpašnieku A. Smirnovu: “Šeit notiek rūpnīcas sagrābšana jeb reiderisms, ko īsteno Rīgas juristi. Notika viltota uzņēmuma dalībnieku sapulce, pēc kā Uzņēmuma reģistrā (UR) iesniegti dokumenti, pamatojoties uz ko

manā vietā iecelts viltus valdes loceklis, kurš visu vēlas sagraut, algas nemaksā, elektrību drīz atslēgs…,” pauž A. Smirnovs.

“Viltus” valdes loceklis ir agrākais “LZK” prokūrists, J. Brakovska pārstāvis Viesturs Ozoliņš, kurš uzņēmuma valdes locekļa pienākumus sācis pildīt 10. novembrī, pamatojoties uz 2. novembrī notikušās “LZK” dalībnieku sapulces lēmumu.

Taču šajā dienā uzņēmumā notikušas divas dalībnieku sapulces, viena, pēc A. Smirnova teiktā, fiktīva, otra legāla. Proti, 2. novembrī sasaukta “LZK” dibinātāju sapulce, kuras dienaskārtībā bijis jautājums par A. Smirnova atcelšanu no uzņēmuma valdes locekļa amata un jauna valdes locekļa apstiprināšana.

Sapulces dienā uzņēmumā ieradies V. Ozoliņš, advokāts Juris Puriņš un tiesu izpildītāja Ilze Zēberga, kurai bijis lūgts fiksēt vairākus faktus – vai J. Brakovska pārstāvim ir iespējams iekļūt sapulces norises vietā, kādas personas piedalās sapulcē u.c.

“Šie cilvēki slēpās aiz ceha ēkas, un tur arī it kā notika dalībnieku sapulce, kurā Viesturs Ozoliņš pats sevi iecēla par valdes locekli,”

pastāsta “LZK” galvenā grāmatvede Jana Nosačeva. “V. Ozoliņš ļoti labi zina, kur ir uzņēmuma administrācijas ēka un konferenču zāle, kurā notiek sapulce. Es aizgāju pie viņiem un teicu, lai nāk uz sapulci. Viņi nāca,” stāsta A. Smirnovs.

“Taču, ja viņš [V. Ozoliņš] zināja, ka sapulce jau notikusi un Anatolijs atcelts no valdes locekļa amata, tad viņam bija jāsaka, ka nekur neiešu. Taču viņš nāk un atkal balso par Anatolija atcelšanu,” papildina J. Nosačeva.

Šajā otrajā sapulcē A. Smirnovs balsojis pret savu atcelšanu, V. Ozoliņš – par. Attiecīgi lēmums nav ticis pieņemts, un otrais dienaskārtības jautājums vairs nav bijis aktuāls. Taču UR iesniegts protokols no tās dalībnieku sapulces, kas notikusi ārpusē pie ceha ēkas, un, pamatojoties uz šiem dokumentiem, 10. novembrī veiktas izmaiņas uzņēmuma amatpersonu sastāvā.

Tiesu izpildītāja savā aktā gan nav fiksējusi, ka piedalījusies arī otrajā sapulcē, bet J. Puriņa advokāta orderis ar vienu un to pašu numuru fiksēts gan otrās sapulces protokolā, gan tiesu izpildītājas aktā.

“Tā ir krāpšana grupā,” pauž “LZK” galvenā grāmatvede. Par tiesu izpildītājas un advokāta rīcību esot informēts tieslietu ministrs Jānis Bordāns, arī policijā uzrakstīts iesniegums.

14. novembrī V. Ozoliņš ieradies rūpnīcā, tur norīkojis citu apsardzi un grāmatvedei pieprasījis iesniegt visus uzņēmuma dokumentus.

J. Nosačeva tos viņam atteikusies izsniegt.

Jaunais valdes loceklis no uzņēmuma teritorijas arī liedzis izbraukt automašīnām, kam bijis jābrauc pēc izejmateriāliem, bet strādājošajiem likts parakstīt tukšas lapas.

“Viņi [J. Brakovskis un viņa pārstāvis V. Ozoliņš] ir krāpnieki. Viņiem jāiet prom no Liepājas, šeit viņiem nav ko darīt. Viņi vēlas visu izlaupīt un iznīcināt. Cilvēki zina tikai vienu īpašnieku, kurš šeit strādā un uzņēmumu attīsta. Mēs visus nodokļus un algas maksājām, paši bez citu palīdzības atjaunojām rūpnīcu. Uzņēmumā strādā speciālisti no Ukrainas – mēs ukraiņu ģimenes uz šejieni no kara atvedām. Tagad tas viss brūk, bet mēs neļausim to sagraut,” saka A. Smirnovs.

Otra puse: nauda aiziet neskaidrā virzienā

Ar J. Brakovski laikrakstam sazināties neizdodas, taču sazvanām viņa advokātu Raimondu Grozu. Viņš ceturtdien bija ieradies kuģubūvētavā kopā ar V. Ozoliņu, kurš vēlējies saņemt “LZK” dokumentus, lai iepazītos ar stāvokli uzņēmumā, taču “vairāki desmiti darbinieku Anatolija Smirnova vadībā uzvedušies agresīvi”.

Advokāts apliecina, ka starp abiem uzņēmuma īpašniekiem ir konflikts, kas tiek risināts tiesībaizsardzību iestādēs un tiesā, atzīmējot, ka līdz šim visas tiesvedības noslēgušās ar J. Brakovskim pozitīvu rezultātu.

“Ir vairākas civilās tiesvedības un vairāki iesniegumi policijā, arīdzan Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē. Taču tagad tā persona [A. Smirnovs] izdomājusi, ka var ar brutālu spēku, lamuvārdiem un draudiem mēģināt kaut kādā veidā pierādīt, ka valsts iestāžu pieņemtie lēmumi uz viņu neattiecas. Tāpēc objektā uzlikta papildu apsardze, tika izsaukta policija, lai nodrošinātu sabiedrisko mieru un kārtību,” klāsta advokāts.

Pēc viņa teiktā, A. Smirnovs līdz šim viens pats kontrolējis visu uzņēmuma mantu un naudu, to “trallinājis pa labi un pa kreisi”.

“Pagājušogad cēlām arī prasību Ekonomisko lietu tiesā, kur salikām kopā visu tobrīd mums zināmo Smirnova kunga rīcību, kuru uzskatām par prettiesisku vai vismaz neatbilstošu krietna un rūpīga saimnieka mērauklai, lūdzot tiesu izslēgt Smirnova kungu no SIA “LZK” dalībnieku vidus un atņemt viņam 50% daļas. Tā ir tāda īpatnēja prasība, tā nav bieži izplatīta, bet likums paredz, ka gadījumā, ja kāds no partneriem ir nelabticīgs, tad tiesa var viņam atņemt daļas, pretī izmaksājot kaut kādu atlīdzību par tām.

Ekonomisko lietu tiesa ir pieņēmusi spriedumu, kas ir labvēlīgs Brakovska kungam, proti, tā secinājusi, ka Smirnova kungs tiešām ar savu rīcību vairākās epizodēs vienkārši uzskatījis, ka tas ir viņa bizness. Protams, viņi šo spriedumu ir pārsūdzējuši.”

Arī pēc uzņēmuma valdes nomaiņas, piekļūstot “LZK” bankas kontam, esot konstatēta virkne “aizdomīgu pārskaitījumu ar lielām naudas summām, kas gājušas neskaidrā virzienā un ko sankcionējis Smirnova kungs”.

Izpētot uzņēmuma naudas plūsmu, atklājies, ka A. Smirnovs sev ik mēnesi maksājis algu 30 tūkstošu eiro apmērā, atklāj advokāts.

Tajā pašā laikā otram uzņēmuma dalībniekam viņš atteicies maksāt dividendes.

“Tāpēc arī esam vērsušies Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, lai viņi izmeklē šo situāciju. Nevienā brīdī neesam veikuši kaut kādas darbības, lai uzņēmuma mantu nobēdzinātu, naudu kaut kur skaitītu prom.”

R. Groza atzīmē, ka konflikts būtu risināms normālā demokrātiskā un tiesiskā veidā, taču A. Smirnova darbība, rakstot iesniegumus “pa labi un pa kreisi”, sekmējusi to, ka banka iesaldējusi jebkādu rīcību ar uzņēmuma naudas līdzekļiem.

“Es teiktu, ka tas ir pareizi, taču, ja šajā aspektā cieš, piemēram, darbinieki, kuri par savu darbu nevar saņemt algu, tāpēc ka: a) – nevienam šobrīd nav piekļuves kontam, b) – grāmatvede nespēj sniegt informāciju, kuriem darbiniekiem šobrīd ir un kuriem nav izmaksāta alga, – tad, manuprāt, tas nav īsti normāli.”

Viņš piekrīt, ka situācija izskatās pēc reiderisma, taču noraida, ka tā saucamie reideri šajā gadījumā būtu J. Brakovskis un V. Ozoliņš. “Tieši pretēji. Piemēram, konstatējot, ka uzņēmumā ir astoņas vai desmit transporta vienības, no kurām objektā identificējamas tikai trīs vai četras, ir jautājums: kuras tad ir pārējās? Vai ar tām gadījumā nebrauc Smirnova kungs, Smirnova kunga sieva, Smirnova kunga bērni? Ja šīs transporta vienības iebrauc teritorijā, tad ārā no tās vairs nelaižam nevienu, jo nezinām, kas notiks tālāk. Kad visatļautība beidzas, tad, protams, ir kaut kāda neapmierinātība.”

* Reiderisms – kontroles pārņemšana pār uzņēmuma kapitāla daļām vai aktīviem, kas notiek pretēji uzņēmuma esošo īpašnieku interesēm.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz