Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

SPA kompleksa ieceres īstenotājiem dod vēl trīs mēnešus laika

SPA kompleksa ieceres īstenotājiem dod vēl trīs mēnešus laika
Foto: liepajniekiem.lv
19.01.2017 14:28

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas domes deputāti šodien, 19.janvārī, notikušajā pilsētas domes sēdē nolēma izdarīt Liepājas pilsētas domes 2015.gada 12.jūnija lēmumā “Par zemesgabala Zvejnieku alejā 11A iznomāšanu” grozījumus, kas SPA kompleksa ieceres īstenotājiem dod vēl trīs mēnešus laika projekta vienkāršošanai, portāls uzzināja pilsētas domes sēdē.

Pieņemtais lēmums paredz, ka nomnieks apņemas precizēt sanatorijas – kūrortviesnīcas kompleksa – būvniecības projekta biznesa plānu un precizēto biznesa plānu ar būvniecības ieceri līdz 2017.gada 15.aprīlim prezentēt Liepājas pilsētas domes pastāvīgajā Pilsētas attīstības komitejā.

Portāls jau informēja, ka 12.janvārī notikušajā pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē AS “AmberStone Group”lūdza pagarināt zemesgabala Zvejnieku alejā, kur patlaban atrodas suņu pastaigu laukums, nomas līgumu, lai pārstrādātu projektu.

Kā deputātiem atzina “AmberStone” valdes priekšsēdētājs Agris Grīnbergs: ”Arhitektu izstrādātā vīzija ir ļoti skaista, bet dārga un grūti atpelnāma. Tādēļ projekts jāvienkāršo un jāpielāgo tā, lai kompleksu ir iespējams noslogot ne tikai vasarā, bet visu cauru gadu.”

Agris Grīnbergs Liepājas pilsētas pašvaldībai lūdza pagarināt termiņu uz trim mēnešiem, lai šajā laikā varētu veikt biznesa plāna precizēšanu un redzējuma koriģēšanu.

Tāpat jau ziņots, ka 2016.gada 7.jūlijā pilsētas domes Attīstības komitejas sēdē deputātiem tika prezentēta iecere par SPA kompleksa būvniecību suņu pastaigu laukuma vietā. AS “AmberStone Group” bija apņēmības pilna attīstīt kūrortviesnīcas būvniecības ieceri Zvejnieku alejā.

“Open AD” galvenā arhitekte Zane Tetere–Šulce skaidroja, ka četrstāvu kompleksa apbūves koncepcija aizgūta no mazstāvu apbūves, romantizējot piejūras arhitektūru. “Galvenais nosacījums, ko izvirzīju pati sev, ir maksimāli saglabāt zaļo vidi un parka sajūtu. Koncepciju veidoju tā, lai komplekss iekļautos mazstāvu apbūvē, nevis agresīvi ielauztos zaļajā zonā,” skaidroja arhitekte, piebilstot, ka kompleksu iecerēts veidot, ņemot vērā piejūras ciemu tradīcijas.

Projektu bija paredzēts īstenot vairākos etapos. Pirmajā etapā, kura laikā plānots apgūt kopējo apbūves laukumu 6078 kvadrātmetru platībā, taptu ūdens atrakciju parks, trīszvaigžņu viesnīca, restorāns un SPA, āra baseins, kas darbotos vasaras sezonā, un autostāvvieta, kas būtu daļēji iedziļināta ar zaļo jumtu.

Otrajā posmā, kura apbūves laukums paredzēts 1716 kvadrātmetru platībā, bija iecerēts būvēt trīszvaigžņu viesnīcu, bet trešajā posmā, kura apbūves laukums paredzēts 3646 kvadrātmetru platībā – pieczvaigžņu viesnīcu, restorānu, mazs, bet “dārgu un unikālu” kazino, kā arī vēl vienu autostāvvieta. Pēc Z.Teteres–Šulces teiktā kopējais stāvvietu skaits auto stāvvietās paredzēts ap 160.

Pēc “AmberStone” valdes priekšsēdētāja toreiz teiktā pirmais posms izmaksātu 10 līdz 12 miljonus eiro. Bet visu posmu kopējais investīciju apjoms varētu sasniegt 25 līdz 30 miljonus eiro.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli