Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Starp labākajiem būvniecībā – liepājnieki

Starp labākajiem būvniecībā – liepājnieki
Foto: No "UPB" arhīva
05.04.2018 07:04

"Kurzemes Vārds"

Pagājušajā nedēļā skatē “Gada labākā būve Latvijā 2017” godalgoti ir arī liepājnieki.

Kategorijā “Publiskā jaunbūve” uzvarējusi “CTB” grupas – SIA “CTB”, SIA “CTB Betons”, SIA “CTB Karjeri” – biroja ēka Liepājā, Cukura ielā 38a. Šīs ēkas projekta autors ir SIA “K Idea”, arhitekts Andris Kokins.

Kategorijā “Atjaunošana” 1. vieta piešķirta Latvijas Bankas ēkas daļai Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 2a, projekta autors arhitekts Agris Padēlis-Līns.

Savukārt kategorijā “Būve ārzemēs” 1. vieta piešķirta Blenda biroju ēkai Gēteborgā, Zviedrijā. Starp šīs ēkas projektētājiem un konstruktoriem ir akciju sabiedrības “UPB” inženieru komanda un projektu vadītājs Andris Bondars, uzņēmums “UPB” ir bijis arī starp ēkas būvniecības galvenajiem darbuzņēmējiem. “UPB” komanda veica objekta karkasa (metāla un dzelzsbetona konstrukcijas) un fasādes (stikls) projektēšanu, konstrukciju ražošanu, piegādi un montāžu. Šis bija pirmais “UPB” objekts, kurā ne tikai karkasa, bet arī fasādes projektēšana notika vienotā 3D BIM modelī,” “Kurzemes Vārdu” informēja uzņēmuma pārstāve Ilze Rosicka. “Blenda biroju ēka “UPB” komandai ir īpaša, jo tas ir apvienotais triju konstrukciju (3K – stikls, metāls, betons) objekts un tajā ieguldīts krietni vairāk inženieru un montāžas komandas darba. Inženieru galvenais izaicinājums bija 12 metru konsoles projektēšana, tās radīto spēku uzņemšana un novadīšana līdz pamatiem, jo stabilitātes sienu ģeometrija bija salīdzinoši neliela. Savukārt montāžas komandas galvenie izaicinājumi bija šaurā būvlaukuma teritorija un īpatnējās stikla fasādes montāža paralēli karkasa montāžai.”

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2017” organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar nozares 15 sabiedriskajām organizācijām. Šogad skatē tika pieteikta 81 būve astoņās nominācijās.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli