Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Strauji tuvojas viesstrādnieku bums

Strauji tuvojas viesstrādnieku bums
09.08.2006 15:38

0

“Liepājas metalurgam” steidzami vajag 70 darbinieku
Liepājā lielākais darba devējs – akciju sabiedrība “Liepājas metalurgs” ir publiski paziņojis, ka nopietni apsver iespēju par viesstrādnieku uzaicināšanu, jo uzņēmumam ražošanas nodrošināšanai trūkst desmitiem strādnieku. Citi darba devēji, lai arī tik tālu savos lēmumos nav tikuši, tomēr atzīst, ka situācija ar darbaspēku pilsētā ir ļoti sarežģīta.

Jauniešiem nav intereses

NVA Liepājas filiāle saņēmusi vēstuli no akciju sabiedrības “Liepājas metalurgs”, kurā lūgts nodrošināt ar darbiniekiem 70 vakances, apliecina filiāles vadītājas vietniece Baiba Tomase. “Liepājas metalurgam” nepieciešami 15 remontatslēdznieki, 12 karstā metāla novācēji, 6 karstās apstrādes krāsns operatori, 10 elektriskā tilta celtņu operatori, 12 elektromontieri, 6 izejvielu sagatavotāji, 6 metāllējēji un 3 vilciena sastādītāji.
“Kādu daļu no darbiniekiem mēs atradīsim, taču visas vakances noteikti aizpildīt nevarēsim,” atzina B.Tomase. Viņa pastāstīja, ka par darba vietām “Liepājas metalurgā” galvenokārt interesi izrāda jau diezgan cienījama vecuma – 1948. un 1959. gadā dzimuši vīrieši. Viņiem šis uzņēmums joprojām šķiet prestiža darbavieta, taču nav vairs tāda veselība, lai strādātu ar karsto metālu. Savukārt jauniešu attieksme pret darbu šajā akciju sabiedrībā ir noraidoša. “To jau var redzēt pēc izglītības, ko viņi izvēlas – sabiedrisko attiecību speciālisti u.c. Smagu darbu viņi vairs nevēlas strādāt,” ir novērojusi B.Tomase.
Jaunajiem strādniekiem “Liepājas metalurgs” sola atalgojumu no 250 līdz 370 latiem mēnesī, taču vairāki bijušie uzņēmuma strādnieki teikuši, ka pie smagā darba karstā metāla cehos un tagadējās inflācijas arī šis atalgojums neesot pietiekams, tāpēc ļaudis to darot nelabprāt. Savukārt tie, kas palikuši uzņēmumā, strādājot virsstundas, lai vairāk nopelnītu.
Vēstule NVA no “Liepājas metalurga” saņemta 24.jūlijā, un, ja mēneša laikā darbinieku nebūs, tad, visticamāk, “Liepājas metalurgs” aicināšot viesstrādniekus. NVA Liepājas filiālē arī citi pilsētas uzņēmumi interesējušies par viesstrādnieku piesaistīšanu, taču pieteikums par tik lielu vakanču skaitu saņemts pirmo reizi.

Ilgstošas problēmas ar darbaspēku

“Galīgais lēmums par viesstrādnieku uzaicināšanu nav pieņemts, taču diemžēl šādu variantu izslēgt nevar,” sacīja akciju sabiedrības “Liepājas metalurgs” izpilddirektors Leons Ptičkins. Pēc viņa teiktā, uzņēmums sācis sarunas par sadarbību viesstrādnieku piesaistīšanā arī ar ārvalstu firmām un institūcijām. L.Ptičkins pagaidām nenosauca konkrētu valsti, no kuras iecerēts aicināt strādniekus.
Lai motivētu strādājošos un ieinteresētu potenciālos darbiniekus, “Liepājas metalurgā” atsevišķās ražošanas jomās palielināta darba alga, tāpat šovasar liela daļa darbinieku saņem brīvpusdienas.
“Tomēr situācija ir kritiska, jo patlaban no 2659 štata vietām rūpnīcā trūkst 83 darbinieku, bet 199 slimo,” atzina amatpersona. Vidējā darba alga uzņēmumā jūnijā bijusi 397 lati.

Oficiāli viesstrādnieku Liepājā vēl nav

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē noskaidrojām, ka, lai nodarbinātu viesstrādniekus, uzņēmumiem, izrādās, ir jāorganizē diezgan sarežģīta un laikietilpīga procedūra. Vispirms NVA izskata uzņēmuma pieteikumu un izvērtē lietderību, proti, attiecīgās jomas speciālistus nav iespējams atrast uz vietas. Ja lēmums ir pozitīvs, NVA noformē darba izsaukumu. To savukārt izvērtē Latvijas vēstniecības ārvalstīs un lemj par ieceļošanas vīzas izsniegšanu. Kad tā saņemta, potenciālajam viesstrādniekam jānoformē uzturēšanās atļauja un tikai pēc tam viņš var saņemt darba atļauju. Bez tam darba devējam šim viesstrādniekam jānodrošina alga vismaz 240 latu apmērā, ka arī mēnesī jāmaksā valsts nodeva – 35 lati. L.Ptičkins gan atzina, kas tas tomēr ir lētāk, nekā apturēt ražošanu.
PMLP Liepājas pilsētas un rajona nodaļā informēja, ka līdz šim pie viņiem neesot reģistrējies neviens viesstrādnieks. Bet mūsu rīcībā ir neoficiāla informācija, ka pa kādam viesstrādniekam jau strādā dažos būvuzņēmumos, cik tas ir legāli – tas ir cits jautājums.

“Lauma” darbu ved pie darbiniekiem

Aptaujājām arī citus Liepājas lielāko uzņēmumu vadītājus, lai uzzinātu viņu viedokli par iespējamo viesstrādnieku piesaistīšanu.
“Mēs jau esam tajā pašā vidē, kur pārējie, tāpēc darbinieku trūkums skar arī mūs,” sacīja akciju sabiedrības “Lauma” izpilddirektors Edgars Štelmahers. Taču viesstrādnieku uzaicināšana uzņēmuma darbakārtībā patlaban vēl neesot. “Latvijas likumdošana šajā ziņā ir ļoti sarežģīta, tāpēc vienkāršāk ir to nedarīt,” uzskata E.Štelmahers. “Lauma” jau daļēji risinājumu darbinieku trūkumam ir atradusi, atverot šūšanas cehus Baltkrievijā un Ukrainā. “Mēs aizvedam darbu tur, kur ir, kas strādā,” piebilda uzņēmuma izpilddirektors.
Arī akciju sabiedrības “Liepājas papīrs” prezidents Jānis Vilnītis atzina, ka strādājošo trūkums kļūst arvien izjūtamāks. Pirmajā pusgadā uzņēmums strādājis ar 40 procentu ražošanas pieaugumu, tāpēc darbinieku vajag arvien vairāk. “Mums pastāvīgi trūkst kādi 6–7 cilvēki,” sacīja J.Vilnītis. “Gada beigās paredzam uzstādīt vēl vienu jaunu iekārtu, tad kadru jautājums varētu vēl saasināties. Regulāri cenšamies apmācīt ap desmit cilvēku, bet jāatzīst, ka diemžēl parasti tikai viens iztur. Vieni negrib strādāt, citiem ir problēmas ar dažādām atkarībām.”
“Liepājas papīrā” arī domāts par viesstrādnieku piesaistīšanu, bija spiests atzīt uzņēmuma vadītājs. “Ļoti jau negribētu, neuzskatu, ka tas būtu labs risinājums,” viņš sacīja.  “Taču, ja situācija pasliktināsies, var gadīties, ka citas izejas nebūs. Esmu runājis ar citiem uzņēmējiem, visiem iet grūti ar darbaspēku. Tiek runāts, ka aicinās viesstrādniekus no Baltkrievijas, otrs variants – no Moldovas. Runā gan, ka baltkrievu strādnieki esot čaklāki.”
Tomēr pagaidām “Liepājas papīrā” mēģina risināt darbaspēka jautājumu, joprojām cenšoties piesaistīt vietējos. “Esam domājuši par citu soli. Tagad sadarbībā ar banku piedāvājam darbiniekiem atrisināt dzīvokļa problēmas. Mēģinām pārvilināt strādājošos no Rīgas un Rīgas rajona, kur darbojas vairāki mums radniecīgi uzņēmumi. Redzēs, kā veiksies,” pieredzē dalījās J.Vilnītis.

90 komentāri

2006-08-09 15:52

ehhh: Sākās...

2006-08-09 15:58

ggg: labāk, lai sāk domāt par to, ka jāmaksā labākas algas vietējiem un nodrošina normālus darba apstākļus, tad arī būs kas strādā, citādi Metalurgs ir viens liels vergturis, vairāk nekas!!!!

2006-08-09 16:15

rakaris..: Lielākus knauzerus par metalurgu grūti atrast.... Protams īpašniekiem izdevīigāk un PATĪKAMĀK maksāt saviem ievestajiem "tautiešiem&qu ot; ne pielikt kādu simtnieku vietējiem strādājošiem..... .

2006-08-09 16:24

ENRIKO: LAI TIK VED GRIBU REDZĒT KURŠ TE STRĀDĀS PA 300LS UZ ROKAS.jA NU VIENĪGI VIŅI DOD DIENESTA DZĪVOKĻUS.

2006-08-09 16:41

Aigars: Varbūt baltkrievi vai moldāvi var izdzīvot par 200-300 Ls /mēnesī. Latvieši par tādu algu nevar civilizēti izdzīvot, izskolot bērnus un nodrošināt sev vecumdienas. Varbūt valstij ir izdevīgi, ka mēs braucam uz Iriju, bet šeit strādās viesstrādnieki?! Pirms vēlēšanām vajadzēs par šo jautājumu padomāt!

2006-08-09 16:42

>ENRIKO: pilseta situacija nemaz tik spidosa nav ... par 300ls ari vietejie labprat tur iespejams ari stradatu ... cik dzirdets,tad LM pat tadas naudas negrib maksat ...

2006-08-09 16:43

>Aigars: doma,ka tie kas brauc uz Iriju doma ka bernus skolot,utt ... tapat doma ir izrauties no nabadzibas ... Irija-Latvija-Baltkr ievija ... vienkarsi dazadi pakapieni ... mums ka vietejiem liekas,ka viniem nereali bus izdzivot ... iriem ari liekas,ka letiniem nereali izdzivot tur ...

2006-08-09 16:54

ilze: pats jaukākais, ja tā var teikt, mūsu mīļajā valstī ir tas fakts, ka viesstrādniekam ir jāmaksā vidējā alga, bet vietējam iedzīvotājam var maksāt minimālo! uz zemes nav taisnības, dūrei tik spēks ;) (e.veidenbaums)

2006-08-09 16:58

monta: alga 250-370Ls vidējas uz papīru, atrēķiniet nodokļus un sapratīsiet ka ar tādu algu grūti izdzīvot

2006-08-09 17:06

Aigars267: Viesstrādnieku alga 240 Ls ir uz papīra. Uz rokas tas sanāk 170 Ls ( + 35 Ls valsts nodeva). Tas nozīmē, ka, ja sāksies viesstrādnieku pieplūdums, mums neviens vairāk negribēs maksāt kā 200 Ls uz rokas.Domāju, ka ir vērts pacīnīties, lai tā nenotiktu.

2006-08-09 17:12

Andris: Reāli naudā visu algu nemaz nesaņem LM darbinieki ... daļa algas tiek izsniegta kartēs, kuras jāiztērē pārtikas veikalā pie LM (Pērle, manuprāt), kurā cenas ir nereāli paceltas nekā vidēji veikalā ...Algas tiešām "uz rokas" sanāk nereāli mazas, bet LM valdes locekļī brauc 7 klases BMW ... skarbi, bet patiesība ...

2006-08-09 17:29

mia: Nu kāpēc, lai viesi brauktu strādāt uz šejieni, ja viņi tāpat var braukt arī uz Īriju un pelnīt cilvēka cienīgu algu.

2006-08-09 18:24

es: vairak maksajiet tad ari bus stradnieki

2006-08-09 19:06

Jahnis: Tā ir n, kā daudzi saka - LM nemaksā pietiekoši lielas algas, grib ieteupīt, apceļ strādniekus par muļķiem, brauks strādāt tie, kam dzīve latvijā šakiet paradīze, jo Krievijā, Baltkrievijā Ukrainā viss ir daudz sliktāk.bijušie okupanti brauks atpakaļ. Bet ko lai protestē ? Vai tad latvieši Īrijā nav tādi paši ekonomiskie okupanti ?

2006-08-09 19:23

metalurgs: mees sanemam 200ls uz rokas,tas jau ir maksimaalais ko mums maksaa. nekaadi250-370ls nav.

2006-08-09 20:02

metalurgā strādajošs: ko tas Ptičkins tur stāsta,ir cehi kuriem vispār nav pieliktas algas,arī dzeramo ūdeni jānes mājām.Un tik stāsta ka notiek cehu reorganizācija,lai nebūtu jāmaksā lielāka alga.Pūš visiem miglu acīs

2006-08-09 20:34

Paaps: Nu ja, atbrauks pie mums kaimiņu tautu "čaklākā daļa" kopā ar "speciālistiem " un tad viņi parādīs, kā vajag strādāt ;)

2006-08-09 20:40

straadnieks: Par to darbu jaamaksaa 400 ls uz rokas kaa minimums un tad arii buus kas straadaa nevar jau gadiem pelniit miljonus uz straadnieku reekina ir darba deveejiem jaasaak domaat, pieradushi ka cilveeki gatavi mirt deel kapeikaam.

2006-08-09 20:57

straadnieks2: kaa tad ir latvieshi brauc uz Iriju straadaat, tur priekshaa ir paartikushi iiri kam nekaa netruukst, bet viestraadniekus Latvijaa sagaidiis cilveeki kas taapat kaa vini dziivo no algas liidz algai, vai ne taa? Ja mees dziivotu tik pat labi kaa iiri tad manis peec lai brauc kas grib sheit un straadaa bet sobriid tas ir smiekliigi, ka bomzi no citaam valstiim vareetu braukt straadaat kopaa ar vieteejiem bomziem.

2006-08-09 21:21

metālists: LM-SIA ZAHāRINS un Liepājas pensionāri.Ievedīs im kārtējos krievu,ukraiņu un baltkrievu burlakus?Par strādniekiem bija jadomā savlaicīgi,nevis jabaida ar atlaišanu.

2006-08-09 21:40

gaterpuika: ja izlasot vel to algu ko metalurgs sola... khe.. man gateri par sikako sikpirdi, kam pat deljus cilaat neuzticeeja maksaja viarak par slotas vicinashanu reali kadi 230ls uz rokas bija... uzprasiu dzekiem cehaa.. shiem ka kuru menesi ( maksa par zazagjeto daudzumu) viens pat bilda ka iepriekshejo menesi kadi 540ls bijushi. protams darbs nav viegls betpar to ari attiecigi maksa, ka cilvekam bez izglitibas domaju tiiiti ta neko. un kamer metalurgs tiesham nemaksaas "normalaak" ; tikmer nestradas

2006-08-09 22:04

hh: fffff

2006-08-09 22:08

es pats: labs, ka videejaa alga unjeemumaa ir gandriiz 400 Ls! ja jau pie tiem grashiem pieskaita vadiitaaju algas tad varbuut arii videeji sanaak TIK daudz :D

2006-08-09 22:22

W.T.F?: kaada jaunieshiem var buut interese straadaat mechii ja nemaksaa algu???????????????? ???????????????????? ?

2006-08-09 22:54

ludis: Baigā vakance - karstā metāla novācējs , tur pat zābakam jāsmejas !

2006-08-09 23:16

seregin: 370ls eto zarplata na bumage:)Na samom dele vsje gorazdo huzhe

2006-08-09 23:18

nn: LM nav laika domāt par strādniekiem,dāča s jābūvē,baseini jārok,futbols jāskatās...

2006-08-09 23:28

burz***s: cerams ka valdibai pietiks prata un atljaus ievest viesstradniekus, citaadi vietejie aborigeni galigi izlaidushies, "ja man 500 nemaksaa tad es nestradaju" neskatoties uz to, ka pats laaga neko neprot.baltkrievi, kinieshi stradas pa 200 ne sliktaak un musejie lai brauc pie rizhiem iriem.

2006-08-09 23:50

lunahods: Apmēram pirms diviem gadiem velmēšanas ceha darbinieki iesniedza LM vadībai dokumetu ar 280 parakstiem , lai rastu iespēju darbiniekiem paaugstināt algas , jo pēc nodokļu nomaksas alga bija 120-150 ls robežās par pamatdarbu. ĀRODBIEDRĪBA kā viemēr klusēja un darbinieku intereses neaizstāvēja , bet radās dokuments ar biedra Pķičkina parakstu kad no visiem LM cehiem jāatlaiž zināms darbinieku skaits (lūžņu cehā 5 cilvēki , velmētavā 8 cilvēki , dzelzceļa cehā 4cilvēki , apsardzes daļā 5 cilvēki ).

2006-08-09 23:53

es pac: He! Mācīties neviens negrib, bet lielas algas gan! Te jau liela daļa lielo bļāvēju pat skolu nav pabeiguši, bez kādas izglītības (labi ja 9 klases pabeigtas). Tiem kam ir labas izglītības, strādā normālās vietās un saņēm arī normālu algu (vienmēr jau var būt lielāka!) Vismaz ir stabils darbs un stabila alga!

2006-08-09 23:54

Marchello: A ko jū domājat, kad nāksiet uz meči strādāt bez izglītības uz saņemt milzīgu naudu, tā nav, o sākuma ir jāmācās un tad var runāt par lielāku algu.

2006-08-10 00:24

lunahods: Algas protams nepaaugstināja līdz šā gada jūnijam , bet bija jau stipri par vēlu , to vajadzēja izdarīt pirms diviem gadiem , un rezultāts ir tāds ka daudzi pieredzes bagāti speciālisti sameklēja labāk atalgotus darbus un LM vadība ar savu tuvredzību bļauj pa visu Latviju ka neesōt ka strādā . LM nevajag plātīties ar savām vidējām algām un ,,BEZMAKSAS,, pusdienām (tās gan apmaksā no mūsu pašu nopelnītās naudas un ēdināšna jau nav tā labākā ) , bet maksātu metalurgu cienīgas algas !

2006-08-10 00:38

mth: metalurgs atjeedzaas pietiekami savlaiciigi. he he. kameer s.z. iekraajis 50 lemonus tikmeer puse straadnieku jau iirijaa. lai tagad brauc tuuriitee un sasola normaalas algas. nevajadzees nekaadus a-eiropas guculjus ievst. bet normaalas lai sola. un naaks atpakalj. ne jau letinji tur brauca aiz labas dziives. tikai iztikshanas deelj. visu laiku metalurgs vareeja uz liepaajniekiem skatiities no augshas, tagd ir dabuujis kurviiti. parastam straadniekam kaartiigi straadaajot knapi 200 lati sanaak.

2006-08-10 00:40

mth: kur ir tie 250 vai pat 370. pie tam jaunajiem darbiniekiem. ja pat vecajiem nemaksaa soliito. ja darbinieku kontu izraksti nesaskanees ar soliito, tad veel kaada porcija aizbrauks uz iiriju. ir jau taisniiba par straadnieku atkariibaam, bet tas neiztur kritiku. maksaatu normaali, tad darbinieku netruuktu. latvietis no darba nekad nav izbijies

2006-08-10 00:58

lunahods: Ievestais darba spēks neatrisinās LM problēma , bet gan radīs vēl lielākas problēmas jo viņi ir jāapmāca minimums gadu lai varētu patstāvīgi strādāt un apmācības laikā viņi var sastrādāt visādus ,,brīnumus,, ar nelaimes gadījumiem ieskaitot . Ieteiktu pārpirkt darbiniekus kā to izdarīja K-RAUTA .

2006-08-10 08:34

samurajs: Kāpēc uzreiz ievest nēģerus ja Latgale joprojām ir ritīgais bomžatņiks ar 25-30% bezdarbu?Kurš te skaļi pļūtīja par to ka mūsējie negribot mācīties utt.? LM nav nevienas brīvas priekšnieku vietas, pamatā vajag tikai melnstrādniekus kuriem 9 klases pietiek.Un vēl kas: liela kļūda LM ir tā, ka tikko pieņemtais darbinieks un veterāns ar 30 gadu stāžu saņem vienādi. Ja kādreiz par darba stāžu deva vismaz papildus atvaļinājuma dienas, tad pat tas ir atcelts.

2006-08-10 09:06

Čuguns: Nu laikam gribas arī vairāk slāvu dvēseles!

2006-08-10 09:19

...: Pirms diviem gadiem uz Laumu atnāca Štelmahers un sāka ar atlaišanām un solījās tās nebeigt! Atlaida, bet vietā tagad nevar atrast! Un atlaida jau bez tur kāda dziļāka pētījuma, kur būtu tas nepieciešams un kur nē... Pie durvīm jau sen speciālisti nestāv uzreiz ar pieredzi!Tas pats Metalurgā, atlaida, tad atkal sāka pieņemt... Re kur sekas!

2006-08-10 09:43

Višņevskis: Metalurgam un tā vadības spicei labi piestāv čigānu sakāmvārds:-kaut tu lepns paliktu.Nu ir grāvī,kungi....... Ar špičku neko aizbāzt nevarot!!!Varbūt tieši jūs pierādīsiet pretējo ;((((((

2006-08-10 09:54

sisi: Kā man tAs patīk! Cik vēl nesen, kad kāds strādnieks kaut mazliet pav;era muti, tā uzreiz- aiz vārtiem rinda stāv ! Nu ir vienreiz aptaisījušies.Grū ti cilvēkiem no malas saprast, ko nozīmē METALURGĀ strādāt . Ražojošie cehi- tas ir elles priekškambaris. Troksnis ,putetkļi, karstums. Algas dienās pazemojuma sajūta, jo samaksa- simboliska. Par to liecināja kaut vai nenormālās rindas pie veikala PĒRLE dienās, kad tika pārskaitīta nauda. Cilvēki vienkārši no algas līdz algai izdzīvot nevar.

2006-08-10 10:05

koko: Skolā mums mācija, ka arodbiedrība ir strādnieku šķiras aizstāvis, bet metalurgu arodbiedrības fīreri laikam skolā slikti mācījušies, jo no strādnieku aizstāvēšanas ir ļoti tālu. Klusi tup savos kabinetiņos un jubileju reizēs viens otru sveic ar garkātainām rozēm.

2006-08-10 11:06

lauma: nu cik var redzēt vienas un tas pašas sejas?tāda sajūta ka visi ir pazistami...apnīk.. .nezinu ka citiem,bet man gribas lai ir vairāk iebraucēji..kaut pati pēc mēneša arī braukšu prom...

2006-08-10 12:56

lasitajs: http://www.liepaja.l v/normakti.php?id=18 22&searchtxt=nod arbinātības%20komi sijas%20nolikums& ;action=one&eid= 8812

2006-08-10 15:07

Domna: Rādās, ka būs beigusies dzimtcilvēku piesaistīšana pie fabrikām, aber nē. Kas tur ir ar to pārtikas veikalu? Cara laikos bija tāda kārtība.Lauma jau atlaida tikai tās, kuras savu algu neizpirka Laumas pupturos.Bet nopietni-pienācis laiks maksāt algu ne tikai par vecāku apmaksāto bikšu dibena deldēšanu skolas solā, bet arī par sabojātu veselību naktīs pie martena krāsnīm .To jau par naudu nevarot nopirkt. Smags fizidks darbs ir dārgs, tas jaunajiem saimnieciņiem būs jāsaprot.

2006-08-10 16:21

Žanis: Tas jau bija sen gaidāms, kurš gribēs iet strādāt martenā, tur jau nav nekāda izprieca. Vēl arī veselību sabojā neatgriezeniski. Kādam jau tas darbs būs jādara un tie būs iebraucēji.

2006-08-10 17:33

Jou: "Pērles" kartes vairs nav, šos 20 Ls pieskaita pie algas. Tas protams ir pozitīvs pavērsiens, bet jūlija vidējā alga 397 Ls, tā jau ir strādnieku izsmiešana. man ir 6 kategorija un piedevām esmu brigadieris, par jūliju "uz papīra" bija 307 Ls! Tāda vidējā alga sanākusi tādēļ, ka velmētavā bija remonts un cilvēki strādāja pa 12-16 stundām bez brīvdienām (to Ptičkina kungs aizmirsa pieminēt)! Iesaku darbiniekiem, kuriem piestiprinās viesstrādniekus (ja līdz tam nonāks), tos vienkārši neapmācīt!

2006-08-10 17:35

Jou: Tad arī no viņiem nekādi strādnieki neiznāks! Roklaižus Gravu un Gūtmani sen ir laiks patriekt, viņi nav cienīgi būt par arodbiedrības vadītājiem!

2006-08-10 19:32

***: Vai kāds brīnums,ka cilvēki sāk slimot,ja tiek strādātas n-tās virsstundas,bez brīvdienam.Tas tās pašas izdzīvošanas dēļ.

2006-08-10 19:54

AlkaPone: Tā kā LM strādnieki streikot nevar... un ārodbiedrība jums nepalīdz.., tad ieteiktu jums vairumam reizē "saslimt", tā radot dīkstāvi kādā cehā..., lai vadība sāk domāt... savādāk jau jums tur nekas nemainīsies...

2006-08-10 21:14

nigers: Kurs te ierunaajaas pa to izgliitiibu ne jau pa to iet runa visi jau nevar maaciities un buut prieksnieki kaadam ir arii jaastraadaa melnais darbs un jaasanem par to advekaata samaksa.

2006-08-10 22:04

meciss: tagat skaidrs kalab vislaik samazinasana bija,uzaicinas laikam savus radeniekus no Izraeles ka leto darbaspeku, tie jau ir gatavi pa kapeikam vergot. lai plaukst un zelj ipasnieku labklaiba.

2006-08-10 22:19

888: LM kungi isteicas kad stradniekiem ir problemas ar alhoholu,bet pec sevis jau nevajag vertet parejos,un par viesstradniekiem kurs atceras ka bija kad ,,krievu laikos,, sabrauca ,,melnie,, uz martena remontu tad bija vieni alkasi un maukuri. Ko vinji naivie cer ka te sabrauks inteledjenti ar aukstako izglitibu te vergot?

2006-08-10 23:14

111: ko jūs sūdzās te ja cilvēkam nemaksā algas, un maks;a par maz , bet strādnieks uz darb'a vēl ierodas-tas nozīmē,ka uzņēmējam,lai bizness plauktu-pie ieejas jāiekasē naudu par ierašanos darbā!

2006-08-10 23:19

lunahods: Kad vēl pastāvēja superhipermarkets ,,Pērle,,(cenu ziņā) , tad no turienes darba laikā uz pārvaldes ēku it kā esot nesti alkaholiskie dzērieni un no tā var secināt ka alkahola problēmas ir citiem , bet varbūt es kļūdos , jo Indijā darba ziloņiem pa dienu dod 6-8 litri alkaholu un tie strādājot kā traki .

2006-08-11 09:20

112: Pēc 15 gadiem vērojam TB&LNNK lozunga "koferis-stacij a-Krievija" rezultātus. Izbraukuši no Latvijas neba jau tie sliktākie krievvalodīgie un tagad piespiedu emigrācijā atrodas ap 100 tūkstoši pašmāju bāleliņi un tautu meitas. Ko gribējām, to dabūjām.

2006-08-11 10:48

exDarbinieks: Sviests.... Atslēdznieka pamatalga "LM" ir ap 150 Ls uz papīra.... Mīnus 30% fantastisko nodokļu.... Iegūstam.... Fucking nepatiesus publikācijas faktus. Viņiem jau pofig, ka tik ir futbola un hokeja klubi caur kuriem paši var uzvārīties....

2006-08-11 11:24

:(: Cerība, ka viesstrādnieki par šādu algu pie tik smaga darba ilgi uzkavēsies LM ir naiva, viņi ļoti raiti atradīs ko citu, jo galvenais mērķis - oficiāli iekļūt ES valstī būs panākts. Ja vēl ievestu ķīniešus tie strādātu, bet no slāvu valstīm šurp atkal brauks "laimes meklētāji", par "čaklumu" šķiet mums jau ir bijusi iespēja pārliecināties 50 gadus.

2006-08-11 12:46

zzz: Nolādētie gābšas,miljonāri atradušies.Aizbāzu sies beidzot mute, pautiem.Pēc grašiem rinda pie vārtiem vairs nestāv.Vieglāk iebraucējiem maksāt to pašu algu,nekā savējiem paaugstināt.Paldies dievam esmu no tās metālmurga elles nu jau gadu prom.Da kaut viņi aizrītos ar savos baseinos.

2006-08-11 13:12

sasa: Es ar no turienes, bez tam tas "piekikums" ; neattiecas nemaz uz visiem, bet tikai uz dažiem cehiem, pārējiem sūkā īkšķi, 8 gadu laikā alga reāli cēlusies, par kādiem 15 Ls, bet kā tad ar inflāciju????? No turienes jau mūk kā žurkas no grimstoša kuģa, kas tāds gudrāks " ar pieredzi" pratīs kaut kā nolīst normālās vietās, kur ar strādā atbilstoši samaksai, bet tā ja ne tad var kājas noaut- naktis, putekļu jūras trokšni un idioti...... jā tā tupināsies, varēs solīt cik grib- ies prom- netic vairs

2006-08-11 13:28

112: Tas ir kaut kas neticams, kad izlasu komentus. Padomju laikā tā bija visnotaļ cienījama profesija ar daudziem atvieglojumiem(pensi jas,algas atvaļinājumi, sanatorijas, dzīvokļus pat paši cēla). Un kas tagad? laikam tiešām jābalso par kreisajiem, kuri 15 gados nav sūd-s līdz ausīm iekūlušies. TP sola 7 treknos gadus, JL zvērē baznīcā un sola, jo kā gan var nesolīt? TB&LNNK pa kluso ar batjku vadībā šeptējas par īpašumiem uz nebēdu. Ak Dievs, nu apriebies vienreiz viss līdz kliņķim.

2006-08-11 14:46

ku: A kapec neviens negrib "mechii" straad neviens no metalurgu kungiem negrib padoamt ?! >:) Ka butu ja palielinatu algas un nodroshinatu normalus darba apstaklus, vai vismaz atbilstoshi maksat par verdzisko darbu ?! Dusma.. vienkarshi !!!

2006-08-11 14:48

byr: pareizi ir, stulbaa liepaja. labak nems kropljus no arzemem, kas strada par velti, neka pacels algas. kaut jus nomirtu, skopumfiildi.

2006-08-11 15:34

taicis: Protams arī esmu mečī rukājis, tad vēl saucās Sarkanais Metalurgs, bet tagad protams citi laiki. Kad sākās atkala, ar meči notika tieši tas pats. lielie cehu priekšnieki zaga uz nebēdu, kaparu, žugunu, un pārējo ko labi pārdot. Apsardzes šefs bijušais ments, kuram ļoti labi sakari ar kriminālām autoritātēm. Žīdi pamazām sāka dalīt meči ar kriminālajiem, līdz beigās žīdi uzvarēja. Un tagad ir redzams kas tur notiek, kas notiek ostā, tur arī žīdi visu kontrolē. Tamdēļ mūsu pilsētā nav saimnieka,

2006-08-11 15:38

taicis: ka notiek kas tāds. Algas protams ir iespējams maksāt lielākas, tikai vai kāds to vēlas darīt latviešiem un vietējiem iedzīvotājiem? Es personīgi žīdiem pakaļu nelaizu, tamdēļ arī esmu pats par sevi, un man viņi ir pie smirdīgākā cauruma...

2006-08-11 15:54

xxx: Nu vienreiz gan ir pilnas bikses pie***uši , eksplutatori tādi .

2006-08-11 16:19

rakaris..: Palasot komentārus nevaru saprast..., vai tad tiešām strādājošie tur nevar sarunāt masveida "saslimšanu ", lai kaut kas mainītos..?

2006-08-11 16:27

Višņevskis: Terentjeva k-gs un Co!!!! Zemu esat krituši metalurgu acīs.Vaļas brīdī iesaku palasīt.Un padomāt! Ja vien vēl spējat......

2006-08-11 19:00

Antinjsh: Par katru viesstraadnieku gadaa valstij jaasamaksaa 700 ls nodoklis. Labaak sho summu kaa papildus bonusu gada beiggaas samksaat liepaajniekam un vinjsh tik tieshaam straadaas! Jo ne jau no vieglas sirds tik daudzi brauc uz IIriju. Arii skrodermeistari breec, ka nav, kas vinjiem s***. luuk - izeja - maksaat , lai iespeejams izdziivot un par darba speeku nebuus jaasuudzas.Un Latvijai tiks saglabaata sava kultuura.

2006-08-11 21:40

tochka: Ja LM ir tieshaam tik slikti, kaapeec cilveeki neiet straadaat uz taam darbavietaam, kur sola 700 - 1000Ls. Ar kjeedeem jau straadnieki nav piekjeedeeti pie kraasniim. Attieciigi, ja vadiibai vajadzees straadniekus pa iistam, tad arii buus spiesti pacelt algas...

2006-08-11 21:49

supermens: Nu jau daži putniņi - izpildirektori aizdomājušies tik tālu , ka ārstiem izsaka draudus tikai par to ka viņu pacienti (metalurgi) slimo . Vai tie priekšnieki saprot kas ir radiācija , ķīmiski izgarojumi , troksnis , metāla putekļi , maiņu darbs , stress , elektromagnētiskā ietekme , azbesta klātbūtne , strādāšana bez brīvdienām pa 16 stundām un darbu vadītājs kurš nevar savu sievu apmierināt !? Protams ka nesaprot . Streiks ir neizbēgams - speķu pakaļas !

2006-08-11 23:19

ha: Jo fiziski smagāks darbs, jo vairāk jāmaksā....

2006-08-12 04:48

exmetalurgs: Esmu strādājis Irijā vairākās darba vietās.Rūpnīcu īpāšnieki pat ir palīdzējuši grīdu slaucīt.Neviens ar savu bagātību acīs nelec un nelielās.Tagadējai s šefs brauc ar 316 BMW 90g.Viņš ir man,ķā draugs.Kad strādāju mečī,priekšniecī bai pat klāt nevarēja tuvoties.Lai tie sprāgoņas nolaižas līdz reālajam līmenim.Būvē halles,hokeja,futbol a komandas,kur nu vēl visas extras.Atpakaļ nebraukšu,kamēr visi tie suņi neizmirs.Tagad Īrijā pelnu nedēļā 400Ls un vēl nodokli maksāju 80Ls,pensija būs 150Ls nedel

2006-08-12 11:20

es: Sabrauks atkal kādi krievi vai baltkrievi ,ievedīs savu kultūru ka jau bija Padomju laikos, tā mēs nekad netiksim no viņiem vaļā.Jāmaksā ir pieklājīgas algas ,tad arī cilvēki neizbrauks uz ārzemēm un stradās šeit.

2006-08-12 11:54

Gints: Toties ārodbiedriba organizē sporta spēles un izliekas ka viss kārtībā

2006-08-12 14:12

N: a man vienalga. ja nemak organizet darbu un ta samaksas kartibu valsti (ne jau Liepaju vien tas skar) tad viesstradnieki ir tikai laika jautajums. un satricinat gaisu interneta ir bezjedzigi un nevajadzigi...

2006-08-12 15:03

vvl: Tas taapeec, ka mees esam un buusim vergi. Tas vaajpraats jau turpinaas 10 gadus, un visi to zin un pukst, bet nevienam nav duushas kaut ko dariit. Nu sarunaajat, vechi, vienu normaalu streiku, ar reaalaam prasiibaam - algas pacelt 2 reizes un punkts. Zhiidi jau pashi tur nestraadaas, vinjiem buus jaapiekaapjas. Neciinoties pats neko klaat nepienesiis.

2006-08-12 15:47

Jou: Ja jau uzrastos kāds organizators, būtu arī streiks!

2006-08-12 21:09

Andron Mc: Lai tik Laumas direktors beidz ***! Ka vinjam darbinieki piesakaas tad vinji neliekas ne zinis, a tagad pljuuta ka neesot kas straadaa. Shitaadu klaju ***hanu... pretiigi!Pajautaaj iet bijushajiem Laumas darbiniekiem kapeec vinji aizgaaja.

2006-08-13 00:02

supermens: Kārtējo reizi cīnās ar sekām , Pķičkins runājot ar katru jauno darbinieku , bet kādēļ viņš nerunā ar tiem kuri iet prom no LM . Divu gadu laikā ir aizgājuši vērtīgi kadri pat ar augstākajām izglītībām , un tikai tādēļ ka maksāja smieklīgi mazas algas . Kad prasījām lai palielinas algas ,tad Pķičkina rīkojumā bija rakstīts ka no LM jāatbrīvo 64 darbinieki (11.01.2005) , bet nu pats ir ,,sūdos līdz ausīm,,un doma par viesstrādniekiem ir kauna traips Liepājā un visā Latvijā . Man tiešām kauns !

2006-08-13 08:20

AlkaPone: Kad prasījām lai palielinas algas ,tad Pķičkina rīkojumā bija rakstīts ka no LM jāatbrīvo 64 darbinieki (11.01.2005)........ .......... Un tagad tāds MĒRGLIS vēl atļaujās bļaustīties, ka trūkst strādājošo.... Nolnčot tādu jums LM darbiniekiem vajadzētu......

2006-08-13 23:28

yhse: Bija reiz tāda 'Daiļrade",kuru vadīja Ptičkins,nogāja pa burbuli,tagad laikam kārta LM.

2006-08-13 23:39

supermens: Kas notiek LM kad prasa paugstināt algas , piedāvā naudas ,,kukuļus,, lai stāv klusu , izsaka reālus draudus (tevi atbrīvos no darba ) , darba kolektīvu sašķeļ labajos un sliktajos ( mums nebūs piemaksas jo jūs tur prasāt lielākas algas ) . Nu tā kā komunistu laikos ! Secinājumi - LM vadība nav spējīga domāt trīs gājienus uz priekšu un tādi Pķičkini jāatlaiž no darba . Ja nemāki strādāt un domāt, tad tad vaina ir tevī . 12.08.2006 velmētavā kārtējā dīgstāve 3st !Turpinājums sekos !

2006-08-14 01:15

supermens: Dokumentāli varu pierādīt ka Kurzemes Vārdā reklamētās algas ir LM ,,fantāzijas auglis ,, , 250 - 500 Ls - kapitālākie meli ! Ja kāds atnāks un pirmajā darba mēnesī saņems 500ls , tad esmu ar mieru noskūt savu apmatojumu visās iespējamās vietās !

2006-08-14 02:26

exmetalurgs: streikot,kā Īrijā.Tā ārodbiedrība,kas ir metaluegā,ir priekš kaķiem.Esmu šeit Irijā ārodbiedrības biedrs un tā aizstāv visas manas tiesības,arī noorganizēs streiku,ja vajag,kā to pierādīja gadījums ar Īrijas prāmju līniju.Murgs,kā es tur vispār varēju strādāt!

2006-08-14 09:59

sisi: Riebjās tā divkosība. Kad prasa algas pielikumu tad- mums visiem grūti, jādomā par rekonstrukciju u.t.t. Bet lai Ptičkins parāda kaut vienu cilvēku, kurš strādājot tikai metalurgā 8st dienā, ir uzaudzējis tādu treknu ģīmi un uzcēlis lepnu privātmāju , nerunājot jau par bērnu izglītošanu un materiālo nodrošinātību. Un lai Ptičkins nemuld par kaut kādu mistisku vidējo izpeļņu. Tāda viņā sanāk , ja saplusē augšējo slāņu naudiņu ar haltūrētāju naudiņu.

2006-08-14 10:09

koko: Edgaram Lūsēnam - sestdienas pirmajā slejā. Anonīmo viedokļu birums ļauj gan izdarīt vajadzīgos secinājumus par darba apsākļiem Metalurgā , jo raksta cilvēki , kam tas patiešām sāp. Attieksme un atalgojums ir cilvēku pazemojošs un darbs ir patiešām ĻOTI smags, kaitīgs , bīstams. Tikai nav vairs tās soc, garantijas kas kādreiz Metalurgu cilvēku acīs cēla.

2006-08-14 22:08

supermens: Rīkojums 11.01.2005. Par darbinieku skaita samazināšanu . Lai veicinātu darba laika racionālu izmantošanu un optimizētu darbaspēka izvietojumu uzņēmuma struktūrvienībās . PAVĒLU : samazināt darbinieku skaitu .................... .personāla daļas vadītājam........... . sagatavot rīkojuma projektu par darbinieku skaita samazināšanu norādot konkrētas štata vienības un uzvārdus .Parakstījis izpildirektors Putniņš .(ģeniāla pavēle !)

2006-08-22 21:16

lm+: muciet no lm.tur ir bedre.

2006-08-26 21:13

Lorix: Irija vietejiem nemaksa vairak par iebraucejiem,atskiri ba no Lv!Seit nedala cilvekus pec tautibas.Visi esam vienlidzigi!Luk-ta !

2006-09-21 16:53

e.: Kur var dabuut shos viesstrādniekus. Kur jaagriezhas?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz