Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tosmares kuģubūvētavā atlaiž pēdējos darbiniekus

Tosmares kuģubūvētavā atlaiž pēdējos darbiniekus
Foto: TV Kurzeme
20.09.2018 07:12

TV Kurzeme/ "Kurzemes Vārds"

Maksātnespējīgajā AS “Tosmares kuģubūvētava” atlaisti gandrīz visi darbinieki, un uzņēmumu virzīs pārdošanai, “Kurzemes Vārdam” pastāstīja kompānijas administrators Ivars Meļķis.

Saimnieciskā darbība kuģubūvētavā šobrīd nenotiek. Pēdējie kuģi saremontēti, un otrdien no darba uzņēmumā atbrīvoti aptuveni 90 strādājošo, pirms tam darbs uzteikts vēl vairāk nekā 30 cilvēkiem. Uzņēmumā palikuši vien kādi 20 darbinieki, kas uzrauga kuģubūvētavas teritoriju, būves un iekārtas.

Sagaidāms, ka tuvāko dienu laikā būs zināms maksātnespējīgās akciju sabiedrības mantas novērtējums, un tad arī būšot skaidrs, par kādu cenu kompāniju piedāvās pircējiem. “Ja summa būs mazāka nekā visu kreditoru prasījumu kopums, tad, protams, būs izsole. Ja tā būs lielāka, tad, iespējams, piedāvāšu kreditoriem kompānijas mantu pārdot bez izsoles,” skaidroja administrators.

“Tosmares kuģubūvētavas” kreditoru kopējā prasījumu summa sasniedz aptuveni četrus miljonus eiro, to skaitā ir nodokļu parāds valstij, darbinieku prasījumi utt.

Interese par kuģubūvētavas iegādi esot gan no vietējo, gan ārvalstu pircēju puses. “Visi investori pauduši vēlmi atjaunot un attīstīt uzņēmuma darbību, lai turpinātu nodarboties ar kuģu būvi un remontu,” sacīja I. Meļķis.

Jau rakstījām, ka 9. augustā Kurzemes rajona tiesa Talsos pasludināja AS “Tosmares kuģubūvētava” maksātnespējas procesu.

Ar pieteikumu pret kuģubūvētavu tiesā vērsās SIA “Smare”, kurai akciju sabiedrība bija palikusi parādā par dažādiem kuģu remontdarbiem.

Finanšu problēmas “Tosmarē” sākušās jau pagājušā gada nogalē. Uzņēmums šogad ilgstoši kavēja arī algu izmaksu strādājošiem.

20 komentāri

2018-09-20 08:20

kautkātā: Jaunais Liepājas Metalurga stāsts

2018-09-20 09:26

Almants: To >> kautkātā
Nesāc atkal gaudot, ka pilsētas dome vainīga... Neesmu domes un valdības fans, bet privātā biznesa neizdarības nevajag novelt uz domi un valdību.

2018-09-20 09:40

xt: Vai tad krieviem interesē uzņēmuma labklājība

2018-09-20 11:59

čiks vien: Viņi tak pavasari solija ,ka samaksas algas strādniekiem,

2018-09-20 12:03

čiks vien: Pie mums ir tikai viens pircējs Tolmets.Ja galvu iebāž smiltīs ,kā štraus ar vistas smadzenēm.

2018-09-20 13:22

Pilsonis: Liepājnieki paši vainīgi, cik ilgi Sesks ir par vadītāju?

2018-09-20 13:23

...11: ZZS veiksmes stāsts

2018-09-20 13:53

Hillbilly: Seska veiksmes stāsts.

2018-09-20 15:00

Kakao: Tā jau palielam visi vecie krabji saimnieko, no biža poņas nekādas, kamēt prihvatizētais resurs nes peļņu tikmēr dzīvo kā ļimonāri, kolīdz kautkas jāliek iekšā, jākonkurē ar jaunajiem, tā neizmaksā algas un iet uz maksāt nespēju... vajadzētu visiem šiem īpašniekiem kontus arestēt u izmaksāt parādniekiem, nevis domāt cik pa metāllūžniem saņems.

2018-09-20 15:08

to Pilsonis: Nepiekrītu. Tosmares kuģu remonta rūpnīcas īpašnieki ir rīdzinieki. Arī Rīgas kuģu remonta rūpnīcā viņa vadībā praktiski nekas vairs nenotiek.

2018-09-20 15:36

ja: nakosha bus LDzC un pec tam finish

2018-09-20 16:46

Jopciks: Baigi maz nīdētāju, toties ja gan iespārda ar savu tupumu! Bankroti notiek visā pasaulē, mainās konjuktūra, pieprasījums, tehnoloģijas utt. bet mums privatizācijas ceļā rūpnīcas vadībā nonāca nevis biznesmeņi, bet veikli darboņi un te ir arī rezultāts!

2018-09-20 18:03

Liela nauda: Nu es nopirkšu to rūpnīcu,bet man ir jautājums ,ko es darīšu ar viņu ,nu to KO NEVARĒJA IZDARĪT, TAGADĒJIE ,ĪPAŠNIEKI.Vai tiešām vajag pārdot rūpnīcu ,lai jaunais īpašnieks ,viņu vispār likvidētu un tā vietā uztaisīt tūristiem pieejamu vietu.

2018-09-20 19:37

xsd: Nākošais būs Sesks un Co,patiesībā Liepāja, kuri bankrotēs.

2018-09-21 09:07

Sašuks: Aleksandrs Vaļums- "Liepājas osta LM" komercdirektors (uzņēmuma vairs nav); "Tosmares kuģubūvētava"- direktors (uzņēmuma vairs nav).
Nu lielo uzņēmumu īpašnieki saņemās,- Kurš grib pieņemt darbā spēcīgu vadītāju???

2018-09-21 09:54

Almants: Nu re.... Mans pravietojums piepildījās, ka tiks vaina par bankrotu lipināta klāt pilsētai un Seskam. Nu cik aprobežoti var būt tie komentāru rakstītāji. Ja neko nejēdzat, tad vispār komentārus nerakstāt.

2018-09-21 11:01

Almants: "Tosmares kuģubūvētavas" akcijas kotē biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā. Tā lielākā īpašniece ir "Rīgas kuģu būvētava", kurai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2018.gada maija beigās ierosināja tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

2018-09-21 19:07

uldis: Kur Valums tur bankrots brunotie speki bija izlaupiti,lLM osta samainita pret x6 tagat bankrots tosmare,kas grib bankrotu sauciet Valuma kungu

2018-09-22 10:50

Antons O.: Liepaja tulit nebus darba vietas vispar . Tagad seit nav laba darba vakances . Pec 2 vai 3 gadiem nebus ari sliktas darba vietas .

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz