Otrdiena, 7. februāra Ričards, Rihards, Nelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Troņu spēles kuģubūvētavā. Cīņā par uzņēmumu lietā tiek laisti draudi, kukulis, Loginova znots un “draugiem.lv” īpašnieks

Nemieri bijušajā kuģubūvētavā “Tosmare” jeb uzņēmumā, kas tajā saimnieko, – SIA “LZK”, šķiet, uz kādu laiku būs pierimuši. “LZK” valdē atgriezies līdzšinējais uzņēmuma vadītājs un līdzīpašnieks Anatolijs Smirnovs, kurš steidz atjaunot rūpnīcā normālu saimniecisko darbību.

Troņu spēles kuģubūvētavā. Cīņā par uzņēmumu lietā tiek laisti draudi, kukulis, Loginova znots un “draugiem.lv” īpašnieks
17. novembrī kuģubūvētavas strādnieki jauno, bet nu jau bijušo "LZK" valdes locekli Viesturu Ozoliņu kopā ar advokātu patrieca no rūpnīcas teritorijas. (Foto: Egons Zīverts)
17. novembrī kuģubūvētavas strādnieki jauno, bet nu jau bijušo "LZK" valdes locekli Viesturu Ozoliņu kopā ar advokātu patrieca no rūpnīcas teritorijas. (Foto: Egons Zīverts)
01.12.2022 00:01

liepajniekiem.lv

Tikmēr varas dalīšana uzņēmumā liek uzdot jautājumu: kāda loma tajā visā ir otram uzņēmuma īpašniekam Jānim Brakovskim?

Administrators: “Tīrākā cūcība”

“Mēs tādu nezinām, nekad neesam redzējuši,” dienā, kad portāls apmeklē kuģubūvētavu, par J. Brakovski saka uzņēmuma strādnieki, kuri gluži kā mūris stāv aiz sava priekšnieka A. Smirnova.

“LZK” otru īpašnieku nekad vaigā neesot redzējis arī pats A. Smirnovs.

Jautāts, kā tad abi vispār kļuvuši par uzņēmuma līdzīpašniekiem, viņš saka, ka šo “biznesa partneri” savulaik viņam uzspiedis AS “Tosmares kuģubūvētavas” maksātnespējas procesa administrators Ivars Meļķis.

Saeimas deputāte Linda Liepiņa nākusi klajā ar informāciju, ka I. Meļķis draudēja A. Smirnovam, ka tiks apturēta izsole, ja A. Smirnovs neņems daļā viņa cilvēku. Tāpat administrators vairākkārt esot prasījis kukuli.

Aicināts to komentēt, I. Meļķis saka: ”Maigi izsakoties, esmu šokēts.” Viņš pauž neizpratni, kāpēc tagad izplatīta šāda informācija.

”Tā ir tīrākā cūcība no Atatolija [Smirnova] puses. Viņam tika sniegts maksimāls atbalsts un pretimnākšana.”

I. Meļķis vērtē, ka A. Smirnovs nebūt nav tāds cilvēks, no kura ”kaut ko var izspiest”. ”Viņš [A. Smirnovs] ir nodarbojies ar džudo, viņam apkārt ir baisa izskata puiši,” smej administrators.

Jautāts par ”LZK” otro īpašnieku J. Brakovski, I. Meļķis saka, ka šo cilvēku nepazīstot. ”Dzīvē neesmu redzējis, varbūt vienu reizi nejauši.” Uzņēmuma pārdošanas procesā pie viņa vērsušies daudzi, to skaitā arī Viesturs Ozoliņš (oficiāli – J. Brakovska pārstāvis, kurš vēlas pārņemt uzņēmuma vadību. I.O.).

Viens no vecākajiem Liepājas uzņēmumiem AS “Tosmares kuģubūvētava” par maksātnespējīgu tika pasludināta 2018. gada augustā.

Neviens no potenciālajiem investoriem neizrādīja interesi par uzņēmumu, tāpēc tā mantu izsolīja.

2019. gada rudenī I. Meļķis pastāstīja, ka noslēdzis kuģu būves un remonta rūpnīcas pirkuma līgumu, uzņēmuma mantas pārdošanas summa ir virs diviem miljoniem eiro.

Pircēju neatklāja, taču portāls noskaidroja, ka rūpnīcas jaunais saimnieks ir Liepājas uzņēmums “LZK”. Kopš 2020. gada februāra tā vienīgais īpašnieks bija A. Smirnovs.

Darījums organizēts tā, ka kuģubūvētavas mantu, kas tieši saistīta ar saimnieciskās darbības nodrošināšanu, nopērk SIA “KB Tosmare”, kuras 74% daļas pieder SIA “B44”, bet 26% – SIA “LZK”, kas savukārt noslēgusi līgumu, kas paredz vairāku gadu garumā atpirkt “B44” daļas un kuģubūvētavas mantas īpašumtiesības.

2020. gada pavasarī laikā, kad noslēgumam tuvojas kuģubūvētavas pārdošanas darījums, par “LZK” 50% daļu īpašnieku kļūst J. Brakovskis, kurš divu gadu laikā uzņēmumā tā arī ne reizi neesot redzēts.

Kā Bils Geitss vai Īlons Masks

J. Brakovskis ir Rīgas domes Privatizācijas objektu sagatavošanas nodaļas vadītājs. Aicināts pastāstīt, kā viņš kļuva par “LZK” īpašnieku, J. Brakovskis mudina visus jautājumus uzdot viņa juridiskajam pārstāvim, advokātam Raimondam Grozam.

Portāls R. Grozam šo jautājumu uzdeva jau iepriekš, taču viņš to atturējās komentēt, norādot, ka neesot piedalījies kuģubūvētavas iegādes sākumposma procesā.

Kad liepajniekiem.lv norāda, ka strādājošie J. Brakovski nekad neesot sastapuši, advokāts pauž:

“Bet vai tad dalībnieks ir jāredz? Iedomājieties Bilu Geitsu un Īlonu Masku, kuriem ir entie biznesi. Vai tad darbinieki šos akcionārus redz?

“Swedbank” darbinieki klātienē ir redzējuši savus Zviedrijas akcionārus?”

Portāla liepajniekiem.lv rīcībā ir neoficiāla informācija, ka J. Brakovskis kādā nu jau izbeigtā kriminālprocesā kā liecinieks sniedzis liecības, stāstot, ka par “LZK” darbību nav interesējies, taču V. Ozoliņš viņam izteicis piedāvājumu uz kādu laiku uz sava vārda piereģistrēt “LZK” daļas.

Abi vienojušies, un J. Brakovskis par to, ka kļuvis “LZK” līdzīpašnieks, neko neesot maksājis.

Valsts policijā arī sākts kriminālprocess par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai, proti, iespējams, Uzņēmumu reģistrā ir norādīta nepatiesa informācija, ka J. Brakovskis ir “LZK” patiesā labuma guvējs.

To, ka šāds kriminālprocess tiešām sākts, apliecina gan R. Groza, gan A. Smirova advokāts Armands Rasa.

Vienojošās saiknes

Jau rakstījām, ka V. Ozoliņš 2. novembrī savdabīgā “LZK” dalībnieku sapulcē, stāvot ārpusē kuģubūvētavas teritorijā, vienpersoniski sevi ievēlēja par uzņēmuma valdes locekli, atceļot no šī amata A. Smirnovu.

Valdes locekļa amatā V. Ozoliņš gan pabija tikai 15 dienas, kuru laikā kuģubūvētava, pēc A. Smirnova teiktā, zaudējusi divus klientus – kuģus, kuriem Liepājas rūpnīcā bija plānots remonts vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā.

Savukārt R. Groza portālam teic, ka “LZK” sācis plaukt un zelt tikai pēc tam, kad par uzņēmuma līdzīpašnieku kļuvis J. Brakovskis, kura pārstāvis V. Ozoliņš atradis naudas devējus uzņēmuma attīstībai.

Pirms tam “LZK” bijusi “plika SIA, tai nebija nekāda apgrozījuma”.

“Kādēļ viņiem [J. Brakovskim un V. Ozoliņam] izputināt uzņēmumu?” jautā R. Groza, norādot, ka kuģubūvētavai jau bija atrasts profesionāls menedžeris, kuram esot ļoti liela pieredze tieši kuģu remonta jomā. “Šī persona ir Toms Bērziņš, viņš ilgus gadus strādājis Rīgas brīvostā.”

Publiskā vidē atrodama informācija, ka T. Bērziņš ir bijušā Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova znots, kurš iepriekš vadīja uzņēmumu “Rīgas brīvostas flote”.

Tāpat R. Groza atklāj, ka esot investori, kuri ieinteresēti Liepājas kuģubūvētavu pacelt saulītē. Viens no investoriem, kas vētījis Liepājas uzņēmumu, esot pazīstamais IT industrijas uzņēmējs – “draugiem.lv” jeb “Draugiem Group” dibinātājs, AS “Printful” padomes priekšsēdētājs Lauris Liberts.

Portāla liepajniekiem.lv rīcībā ir informācija, ka L. Liberts pērn tiešām izrādījis interesi par kuģubūvētavas mantas iegādi un kādā konsultantu kompānijā pasūtījis juridiskās izpētes atzinumu par SIA “KB Tosmare”, SIA “B44” un SIA “LZK”.

Ja investors iegādātos “B44”, tad viņš iegūtu arī “KB Tosmare” daļu vairākumu un vienīgais šķērslis kuģubūvētavas pārņemšanai būtu “LZK”, kurai ir līgums par “KB Tosmare” kapitāldaļu pārdošanu un īpašuma tiesību pāreju no “BKK”.

“LZK” līgumsaistības pilda, un iespēja atkāpties no šī līguma būtu, piemēram, ja tiktu uzsākta “LZK” maksātnespēja vai uzņēmuma saimnieciskā darbība tiktu apturēta, kas nesenās uzņēmuma valdes locekļa nomaiņas dēļ varēja arī īstenoties.

No R. Grozas teiktā noprotams, ka šobrīd L. Libertam par Liepājas uzņēmumu interese zudusi, jo “sapratis, ka tur joprojām ir balagāns”.

Jāatzīmē, ka V. Ozoliņš un L. Liberts savulaik darbojušies kopīgā biznesā – viņi vienlaikus bijuši SIA “3 Investīcijas” valdes locekļi. Abu vārds pirms padsmit gadiem masu medijos minēts arī saistībā ar kādu “trekno gadu” nekustamā īpašumu darījumu Rīgā.

Šis tas kopīgs savulaik bijis arī R. Grozam un kuģubūvētavas “Tosmare” maksātnespējas administratoram I. Meļķim. Proti, R. Grozas pārstāvētā advokātu biroja “Storm Legal” juridiskā adrese vēl pērn bija Brīvības iela 43, Rīgā.

Tajā pašā ēkā norādīta arī I. Meļķa prakses vieta. Tāpat datubāzēs atrodama informācija, ka R. Groza savulaik kā maksātnespējas administrators vairākos procesos pilnvarojis I. Meļķi.

Savukārt I. Meļķis 2020. gada sākumā kā “Tosmares kuģubūvētavas” maksātnespējas administrators pilnvarojis advokātu Edgaru Lazdānu pārstāvēt kuģubūvētavu kādā civilprasībā tiesā.

Tā pašā gada beigās E. Lazdāns kļuva par J. Brakovska pilnvaroto pārstāvi “LZK” dalībnieku sapulcēs.

”Protams, pazīstu savus kolēģus. Arī Armandu Rasu (A. Smirnova advokāts, I.O.), Raimondu Grozu un citus Rīgas advokātus. Kas attiecas uz E. Lazdānu, tad advokāts pats izvēlas savus klientus, ar ko vēlas sadarboties,” pauž I. Meļķis.

Konteksts

17. novembrī SIA “LZK” pārstāvji masu medijiem ziņoja, ka kuģu remonta rūpnīcā notiek reiderisms jeb mēģinājums sagrābt uzņēmumu.

Noskaidrojās, ka 2. novembrī sasaukta “LZK” dalībnieku sapulce, kurā pirmais darbakārtības jautājums bijis par A. Smirnova atsaukšanu no valdes locekļa amata.

Vēlāk izrādījies, ka šajā dienā uzņēmumā notikušas divas dalībnieku sapulces, viena, pēc A. Smirnova teiktā, fiktīva, otra legāla.

Fiktīvajā – A. Smirnovs atcelts no amata un viņa vietā uzņēmuma valdes locekļa krēslā pats sevi iesēdinājis V. Ozoliņš, otrajā – par izmaiņām valdē 5 balsis bijušas ”par” un tikpat ”pret”, līdz ar to nekādi lēmumi nav pieņemti.

Taču Uzņēmumureģistrā iesniegts protokols no tās dalībnieku sapulces, kas notikusi ārpusē pie ceha ēkas, un, pamatojoties uz to, 10. novembrī veiktas izmaiņas uzņēmuma amatpersonu sastāvā – attiecīgi par vienīgo valdes locekli kļuva V. Ozoliņš.

A. Smirnovs vērsās tiesā par dalībnieku sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem.

Ekonomisko lietu tiesa 25. novembrī lēma par pagaidu aizsardzības noteikšanu, saskaņā ar kuru dzēstas 10. novembrī Komercreģistrā ierakstītās ziņas par izmaiņām uzņēmuma valdē.

Līdz ar to kopš 25. novembra V. Ozoliņš vairs nav uzņēmuma valdes loceklis, šajā amatā atgriezies A. Smirnovs.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz