Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

“Un pamest šo visu?!”

“Un pamest šo visu?!”
Foto: Egons Zīverts
29.09.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"

Stīns Lorencs jeb Luijs Fonteins Liepāju nepametīs un arī savus uzņēmumus ne. Pat tad, ja tos iznomās, tik un tā raudzīsies, lai tajos notiekošais sakristu ar īpašnieka izpratni par lietām. To viņš šonedēļ “Kurzemes Vārdam” apliecina pats. “Uzņēmums ir izaudzis diezgan liels. Es vienkārši negribu pats vairs visu vadīt. Man vajag vairāk laika mūzikai.”

Bet no kurienes tad vispār pilsētā uzvirmojušās baumas par viņa iespējamo došanos prom no Liepājas? “Maza pilsēta,” Fonteins nosmaida, esot izmetis uz ielas kādam paziņam teikumu tāpat vien, no tā arī viss izvērties.

Viņš stāsta, ka šogad mēnešiem ilgi bijis prom no Liepājas, gan ceļojot darba darīšanās, gan ierakstot albumu Amerikā kopā ar “Starlight Searchers”. “Tā izskatās, ka, kamēr esmu prom, lietas nenotiek,” viņš secina. Īpašnieka prombūtnes laikā uzņēmumā radušās problēmas. “Tāpēc nolēmu mainīt veidu, kā visu vadu.” Daļu uzņēmumu īpašnieks nolēmis iznomāt.

“Izskatās, ka ceļošu daudz. Pērn tie bija seši mēneši, šogad jau četri. Es nevaru pats kontrolēt simt sešdesmit darbinieku, tas ir par daudz, tas nav iespējams. Man ir četras viesnīcas un pieci restorāni. Vienam cilvēkam nav iespējams visu izdarīt.”

Runājot par Jāņa ielas īpašumu, kur jau šovasar bija plānots atvērt gan restorānu “Hot Potato”, gan arī raibu, austrumu tirgum līdzīgu veikalu, Fonteins saka – esot šausmīgi vīlies tajā, kā šajā valstī tiek kārtotas ar uzņēmējdarbību saistītas lietas. Patlaban vēsturiskā koka ēka stāv tukša, vēl daļēji nožogota. Bet veikals būšot, tikai citā vietā.

“Birokrātijas ir pārāk daudz. Es glābju ēku, kultūras pieminekli, bet viņiem ir vienalga, visi tikai grib, lai viņiem maksā naudu. Par visu papīrdarbu esmu samaksājis jau četrdesmit piecus tūkstošus eiro! Par papīrdarbu vien!” Šajā ēkā uzņēmējs ieguldījis visu no tēva mantoto naudu. “Un ko es dabūju? Neko!” Mēnesis pēc mēneša gājis, kamēr iestādes – Valsts kultūras pieminekļu inspekcija un Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī VUGD ─ nevar vienoties savā starpā par to, ko un kā šajā ēkā drīkst darīt.

Jāņa ielas namu plānots iznomāt, interesenti jau esot.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 29.septembra numurā.

#kvards-20160929-09#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli