Sestdiena, 30. maijs Lolita, Vitolds, Letīcija

“UPB” grupas apgrozījums pērn pieauga par 11,6%

“UPB” grupas apgrozījums pērn pieauga par 11,6%
Foto: upb.lv
04.02.2020 10:51

LETA

Atslēgvārdi

Būvniecības un ražošanas uzņēmumu “UPB” grupas konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, pieaudzis par 11,6% un sasniedzis 212 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumu grupas pārstāvji.

Pagājušo gadu “UPB” grupā raksturo kā attīstības gadu – “UPB” grupas uzņēmumi turpināja attīstīt jaunus un inovatīvus produktus, investēja ražotņu, biroja telpu paplašināšanā un tehnoloģiju modernizācijā.

Pēc kompānijā minētā, “UPB” pērn realizēja vairākus nozīmīgus “Design&Build” objektus. Lielākais no tiem bija “Boeing 747-8” lidmašīnu angārs Baku lidostā, Azerbaidžānā, ar kopējo platību 8046 kvadrātmetri. Projektēšanā bija jāņem vērā seismiskā aktivitāte, lielā vēja slodze (41 metrs sekundē) un specifiskās ugunsdrošības prasības.

Savukārt Latvijā ekspluatācijā tika nodota Liepājas Olimpiskā centra Tenisa halle. Pērn “UPB” noslēdza līgumu un sāka tirdzniecības centra “Sāga” projektēšanu un būvniecību, kas šobrīd tas ir “UPB” vēsturē lielākais objekts Latvijā ar kopējo platību 59 000 kvadrātmetru.

Pagājušajā gadā “UPB” pabeidza projektēšanas darbus un noslēdza arī līgumu par multifunkcionāla ēku kompleksa būvniecību Ķīpsalā. Tajā tiks izmantotas modernas betona, stikla un koka tehnoloģijas, piemēram, stikla nesošās kolonnas, automātiski vadāms paceļams centrālās daļas jumts, bezrāmju pašnesošās stikla fasādes un zaļais jumts ar saules baterijām.

Eksporta tirgū pērn tika realizēti gan apjomīgi karkasa, gan fasādes projekti, tāpat arī 3K projekti, kas apvieno stikla, metāla un betona konstrukcijas. Lielākie nodotie būvniecības projekti pagājušajā gadā bija alus ražotāja “Carlsberg” galvenā biroja ēka Dānijā, kurai “UPB” projektēja, ražoja, piegādāja un montēja ar tīru varu un vara kompozītu pārklātu fasādi, tāpat arī 13 stāvu biroja ēka “Princeton” Zviedrijā un 16 stāvu biroju ēka “Parallell” Norvēģijā.

Nozīmīgs 3K projekts bija sabiedriskā ēka “Fargskrappan” Zviedrijā. Tā ir 15 stāvu ēka, kuras karkasu veido 760 tonnas metāla un 4090 kubikmetri betona, savukārt fasādi veido stikla konstrukcijas 12 krāsās, vienā elementā izmantojot līdz sešiem dažādiem krāsu toņiem.

Šogad turpinās darbs arī pie citiem lieliem projektiem – biroju ēkas “Farringdon West” Londonā, kas tiek celta uz jaunās metro līnijas ēkas un padara to par īpaši sarežģītu projektu visās stadijās, kā arī biroju ēkas “Platinan” Zviedrijā, augstceltnes “Garda Vesta” Zviedrijā, kur jānodrošina augstas ugunsdrošības un sprādzienizturības prasības. Tāpat “UPB” grupa strādā pie 37 stāvu biroju ēkas “City gate” Zviedrijā, kurā “UPB” veic metāla un dzelzsbetona konstrukciju projektēšanu, ražošanu un montāžu.

“UPB” grupa pērn aktīvi iesaistījās dažādu projektu agrīnajā stadijā, daloties zināšanās un konsultējot klientu par labāko risinājumu būvniecībai vēl pirms sākta projektēšana. Vairāk projektu pērn bija ar augstas apstrādes līmeņa sienu elementiem – ražotnē iemontēti logi, ķieģeļu apdare, flīžu apdare, “terracotta” apdare, pigmentētais betons, liektās virsmas, GRC risinājumi un citi.

Lai nodrošinātu turpmāku “UPB” grupas attīstību, pagājušajā gadā veiktas būtiskas investīcijas gandrīz visās uzņēmējdarbības struktūrās. Liepājā uzbūvēta jauna transportbetona ražotne, tāpat grupa turpina investēt transportbetona tīkla modernizēšanā un autoparka attīstībā. Betona pētījumu centrs pērn atklāja jaunu akreditētu laboratoriju Daugavpilī, tika sākts darbs pie jaunu telpu iekārtošanas arī Rīgas laboratorijai. Vienlaikus veikti dažādi izpētes projekti jauniem betona produktiem – izstrādāts jauns risinājums stikla šķiedras cementa kompozīta apšuvumam (GRC), izstrādāti sarežģīti betona sastāvi augstas stiprības un pašblīvējošam betonam.

Saliekamā dzelzsbetona ražotnēs veikta digitalizācijas programma, kā arī sākti projektēšanas darbi Liepājas saliekamā dzelzsbetona ražotnes paplašināšanai un modernizācijai. Kopumā ražotnes paplašināšanā tiks ieguldīti vairāk nekā 10 miljoni eiro un būvdarbi tiks sākti šogad.

Stiklu centrs paplašinājis ražošanas platību par 50%, tāpat investēts tehnoloģiju attīstībā – ieviesta jauna stikla pakešu ražošanas līnija, uzstādīts lamināta stikla griešanas galds, stikla malu slīpējamā iekārta u.c.

Kompānijā norādīja, ka mašīnbūves saražoto konstrukciju apmērs tonnās pieaudzis par 26%, salīdzinot ar 2018.gadu, par 21% pieaudzis arī apmēri Somijas tirgū. Tāpat investēts iekārtu un programmatūru iegādē, lai paaugstinātu darba efektivitāti. Lielākie projekti bija komplektējošās sastāvdaļas iekārtām Norvēģijas akmens lauztuvēm, lauksaimniecības iekārtas Somijas tirgum, specializēta cauruļvadu locīšanas iekārta, kā arī lielizmēra beramkravas kauss ar 14 000 litru ietilpību.

Enerģētikas sfērā pērn Bāzeles slimnīcā Šveicē uzstādīta Liepājā ražota koģenerācijas stacija ar jaudu 600 kilovati (kW) un augstu vides prasībām atbilstošu skaņas izolāciju, bet Užavas alus ražotnē uzstādīta 50 kW koģenerācijas stacija, ražotnes elektroenerģijas pašpatēriņa nodrošināšanai. Stacija tiek darbināta ar sašķidrināto dabas gāzi, tādējādi padarot iespējamu stacijas uzstādīšanu un izmantošanu vietā, kurā nav pieejama centralizēta dabas gāzes piegāde.

Tāpat pērn noslēgti vairāki līgumi par inovatīvu tehnoloģisko sistēmu izbūvi – siltumtrases izbūve Baložu un Titurgas siltumapgādes sistēmu savienošanai un siltuma akumulācijas sistēmas izveidošana AS “Latvenergo” ražotnē TEC-2.

“UPB” grupas uzņēmums “Alto 4.0” sadarbībā ar būvniecības nozares ekspertiem izstrādājis uzņēmumu resursu plānošanas sistēmu “Alto ERP”, kas nodrošina centralizētu, pilnu uzņēmējdarbības procesa cikla optimizāciju un būtiski samazina manuālo darbību skaitu, sniedzot lietotājam iespēju realizēt projektus ar augstāku pievienoto vērtību. Sistēma paredzēta dzelzsbetona, elementfasāžu un tērauda konstrukciju ražotājiem, kā arī ģenerāluzņēmējiem.

Pērn, “UPB” grupai sadarbojoties ar Latvijas izglītības iestādēm, veikti vairāki pētniecības projekti, piemēram, sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti izstrādātas inovatīvas metodes betona salizturības nodrošināšanai un kontrolei, iegūstot vērtīgas zināšanas par vietējo materiālu izmantošanas potenciālu ilgmūžīga un salizturīga betona izstrādei un ražošanai.

2018.gadā “UPB” grupas konsolidētais apgrozījums sasniedza 190 miljonus eiro.

“UPB” ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijā, kas strādā projektēšanas, ražošanas, loģistikas, būvniecības un servisa jomās.

Lielākās “UPB” uzņēmumu grupas ir “MB Betons” grupa, “RK Metāls” grupa, “Aile” grupa, “UPB Energy” grupa un “UPB nams” grupa. “UPB” ir pārstāvniecības 10 valstīs – Latvijā, Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Norvēģijā, Dānijā, Vācijā, Šveicē, Baltkrievijā un Azerbaidžānā.

15 komentāri

2020-02-04 11:50

Urā: Darbinieku algas arī?

2020-02-04 12:14

STEPS: to Urā... aizver acis kad sapņo...

2020-02-04 12:46

Es: To Urā - tikai nevajag. Dzīvības apdrošināšana, jau stājoties DA, ļoti laba veselības apdrošināšana ar minimālu līdzmaksājumu(kuru iespējams pat sadalīt vairākos maksājumos), ļoti labi darba apstākļi, gan no darba drošības aspekta, konkurētspējīgs atalgojums (pierādi sevi, ka esi komandas spēlētājs, mazāk dzer nedēļas nogalēs, un spēsi nopelnīt), dažādi sporta un kultūras pasākumi (Velo, skriešanas izaicinājumi ar lieliskām balvām, z-svētku balles, sporta spēles). Nesaprotu, par ko tu pīksti? Vai ir vēl kāds uzņēmums Liepājā, kurš tik ļoti domā par darbinieku labklājību? Protams, tāda sīnim un dīvānā pirdējam kā tev, nekas nekad nebūs labi.

2020-02-04 14:59

To Es: Aizmirsi piebilst, ka darba līgumi joprojām bez norādītas algas.
Brīvprātīgi piespiedu kārtā virsstunas utt.

2020-02-04 17:36

Dds: Ha. Vēl taču ir arī tādas VIENOŠANĀS, tad kad beidzas pārbaudes laiks.

2020-02-04 21:10

Tu es: Tu es : laikam kads priekšnieks raksta😀

2020-02-05 06:53

misters X: Man pie pīlēna vairāki paziņas strādā (vai pareizāk sakot - strādāja). Neviens no viņiem nevarēja normāli galus savilkt, vairumam bija kredīti un vecas automašīnas. Vienam draugam tika mantojumā vecāku māja, tak viņš nevarēja jumtam veco šīferi nomainīt, lāpīja ar bleķa gabaliem kā bomzis, jo nevarēja atļauties uzlikt normālu klājumu! Un strādāja pīlēnā 'betonā' ... Tad nu spriediet paši, kā tur maksā darbiniekiem. Bet muld kaut ko par izaugsmi. Kauna nav?

2020-02-05 09:03

Iļja: Jā es arī strādāju UPB koncernā Grobiņā, aizgāju jo nevarēju galus savilkt. Braucu ar vecu fiatu 1.0 motors, bija jāliek iekšā gāze lai mazāk patērē, māju būvēju arī sanāca tikai 40m2. Grobiņā dzīvoju dzīvoklī bez apkures. Viss slikti :(

2020-02-05 09:23

joske: es ar rukā pie pīlēna. dzeru tikai divas nedēļas mēnesī, pēc algas. pīpāju tikai paciņu darba laikā, uz darbu ierodos gandrīz laikā un man ir sešu klašu izglītība, bet ni*ujā man nesanāk dzīvot kā man gribas. #vissirslikti

2020-02-05 16:51

Sanita: Palasot šos komentārus jautājumi nerodas, lika aizdomāties tas par 6.klašu izglītību... Protams ar tādu vari tirgot kartupeļus uz tirgu.
Tev sevi ir jāattīsta

2020-02-05 17:19

Jèriks: Sanit, zaķēn, aizej uz aptieku un nopērc kādu tableti sarkasma;)

2020-02-06 09:49

hahaha: Parādiet man kaut VIENU parasto UPB strādnieku, kas dzīvo normāli, bez kredītiem, var nopirkt normālu apģērbu un ēdienu, kaut nelielu, bet jaunu auto un reizi gadā aizbraukt atpūsties. Es nerunāju par "priekšnieķeļu" baru un "pietuvinātajiem", bet par darba rūķiem uzņēmumā.

2020-02-14 23:13

Es: Pilnīga pakaļa tas kantoris. Strādāju jau labu laiku un vislaik tik pagarina līgumu uz noteiktu laiku. Algas pilnīgā pakaļā...it īpaši noliktavā knapi var izspiest 700€. Strādā kā cūkas. Sviests.

2020-02-14 23:22

Es: Uob darba sludinājumos minētajam lūdzu neticiet. Pilnīga pasaka sadzejota.

2020-02-15 21:48

Es: Tu tur Urā rakstītāj...aizmirsi piebilst kas Ziemassvētku balles ir tikai ofisā strādājošajiem. Pārējiem uzdāvina kkādus termosus... apsmiekls. Pajolis.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz