Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

UPB valdi atstāj holdinga dibinātāji Pīlēns un Mors

UPB valdi atstāj holdinga dibinātāji Pīlēns un Mors
Foto: Egons Zīverts
09.02.2015 12:43

LETA

Vienā no vadošajiem industriālajiem koncerniem Latvijā – UPB – šodien veiktas izmaiņas vadībā. Uzņēmuma valdi atstāj tā dibinātāji Uldis Pīlēns un Oskars Mors, nododot UPB vadības stafeti jaunās menedžeru paaudzes rokās, aģentūru LETA informēja UPB holdinga Mārketinga departamenta direktore Ilze Rosicka.

Pīlēns un Mors pēc aiziešanas no uzņēmuma operatīvās vadības turpmāk koncentrēsies darbam UPB holdinga padomē. Padomē turpmāk darbosies arī UPB holdingā iekļautās “MB Betons” grupas līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Normunds Horsts.

Tādējādi uzņēmums, atrodoties savas līdzšinējās attīstības augstākajā punktā, nolēmis pārgrupēt holdinga vadības spēkus, piesaistot operatīvai biznesa vadībai menedžeru jauno paaudzi, kas izaudzināta uzņēmumā, – Daini Bērziņu, Noru Kalnu, kura darbojās jau uzņēmuma iepriekšējās valdes sastāvā, un Uģi Grīnbergu -, bet UPB holdinga padomi nodrošinot ar spēcīgu un pieredzes bagātu komandu. Jaunā situācija ļaus Pīlēnam, Moram un Horstam intensīvāk koncentrēties uz UPB holdinga tālākās attīstības stratēģiju, kā arī eksporta, jaunu produktu, ģeogrāfiskās attīstības un risku diversifikācijas politiku, skaidroja Rosicka.

“UPB holdings jau 24 gadus ir veiksmīgi strādājošs un labi pārvaldīts uzņēmums. No neliela Liepājā dibināta uzņēmuma – “Arhitekta Ulda Pīlēna biroja” – tas ir izaudzis par modernu industriālu koncernu, kas jau vairākus gadus ir viens eksporta līderiem valstī. Konsolidētais neto apgrozījums pērn bija labākais holdinga vēsturē – 117 miljoni eiro pēc neauditētiem datiem, arī realizēto objektu un jauno produktu skaits ir bijis lielāks nekā jebkad agrāk. Salīdzinot ar 2013.gadu, apgrozījumu esam palielinājuši par 9,5%, kā arī iekarojuši jaunus eksporta tirgus četrās valstīs – Lielbritānijā, Šveicē, Īrijā un Horvātijā,” atzīmē Pīlēns.

Bērziņš UPB holdingā strādā kopš 2007.gada. Viņš bijis “Aile grupas” finanšu direktors, kopš 2012.gada ir bijis šī uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, bet kopš 2010.gada pilda arī “UPB Energy” valdes priekšsēdētāja pienākumus. Viņš ir ieguvis maģistra grādu vadības zinībās Ventspils Augstskolā, kā arī papildinājis zināšanas globālā audita, transakciju un Eiropas Savienības nodokļu jomās, apguvis Starptautisko finanšu pārskatu standartus (IFRS).

Kalna UPB holdingā strādā kopš 2001.gada. 2008.gadā viņa kļuva par holdinga valdes locekli un UPB izpilddirektori. Kalna ir studējusi Rīgas Starptautiskajā biznesa un administrācijas augstskolā finanses un Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē tiesību zinātnes. Viņa ir ieguvusi zināšanas arī publisko iepirkumu jomā, būvniecības likumdošanas, nodokļu un darba tiesību jautājumos.

Arī Grīnbergs darba gaitas UPB holdingā ir sācis 2001.gadā, kopš 2006.gada viņš vadījis UPB holdinga Eksporta departamentu, kā arī piedalījies UPB uzņēmējdarbības paplašināšanā un eksporta tirgu apguvē, ārvalstu meitasuzņēmumu veidošanā un vadīšanā. Rīgas Celtniecības koledžā viņš absolvējis arhitektūras un civilās būvniecības programmu, kā arī papildinājis zināšanas projektu vadības, starptautisko tiesību pamatu un starptautisko projektu vadības jomās Latvijas Biznesa skolā un Rīgas Juridiskajā augstskolā.

“UPB holdinga ārvalstīs īstenoto projektu īpatsvars jau vairākus gadus ir virs 60% no kopējā apjoma, taču mūsu mērķis ir vēl vairāk padziļināt integrāciju Eiropas tirgos, un es esmu pārliecināts, ka jaunajai komandai šis uzdevums ir pa spēkam,” uzsver Pīlēns.

UPB holdingā strādā vairāk nekā 1300 darbinieku, tajā ir 40 uzņēmumu, tajā skaitā meitasuzņēmumi astoņās ārvalstīs – Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Lielbritānijā, Šveicē, Islandē un Baltkrievijā. Koncernam ir pārstāvniecības septiņās valstīs.

Lielākās holdinga ražotnes un uzņēmumi ir “MB Betons grupa”, “RK Metāls grupa”, “Aile grupa”, “UPB Energy grupa” un “UPB Nams grupa”. UPB holdinga galvenās uzņēmējdarbības jomas ir projektēšana, ražošana, loģistika, montāža un serviss. UPB holdings ārvalstīs projektē, ražo, piegādā, montē un uzstāda Latvijā ražotās dzelzsbetona, metāla, stiklotās alumīnija un koka-alumīnija konstrukcijas, kā arī aktīvi darbojas energoapgādes jomā, uzstādot un apkalpojot koģenerācijas stacijas, kā arī nodarbojoties ar mašīnbūves risinājumiem un ģenerālo būvniecību.

Holdingā iekļauts arī flīžu un apdares materiālu tirdzniecības uzņēmums “H&L Studija”, vīna veikalu un restorānu tīkls “Vīna studija”, kā arī ēku tehniskās apsaimniekošanas uzņēmums “ENNA”.

UPB holdinga lielākie eksporta tirgi ir Zviedrija, Norvēģija un Vācija. Lielāko daļu eksporta apjomu – 36% – veido betona konstrukcijas, 27% – metāla konstrukcijas, 19% – stikla konstrukcijas, bet 18% – koģenerācijas stacijas.

Pēdējo trīs gadu laikā uzņēmuma investīcijas attīstībā ik gadu bijušas aptuveni piecu miljonu eiro apmērā, turpinot veidot jaunu un modernu holdinga ražošanas infrastruktūru. UPB holdinga pašu kapitāla īpatsvars bilancē ilgtermiņā saglabājies virs 50%.

25 komentāri

2015-02-09 13:51

..xtc..: Viss izdosies!!! ;)

2015-02-09 13:59

R4GT: Malači! Prieks ka veiksmīgi viss izdodas :)

2015-02-09 14:03

$: Žurkas mūk no grimstoša kuģa.

2015-02-09 14:46

opis: Malacis, drosha un atbildiga riiciba, piemers parejiem iesubejushiem kurus ar kajam pa priekshu iznesis no siltam vietam.Saimnieks kas vienmer dos labu padomu jaunai paaudzei.Cepuri nost.

2015-02-09 14:54

sos: tiklīdz pieņem likumu par valdes locekļu atbildību....

2015-02-09 15:20

kritiķis: Negribas jau tā domāt, bet tiešām izskatās pēc Cepļa! Diez vai viss ir tik cēla mērķa vadīts, izskatās, ka tiek piesegta sava veselība iespējamās "epidēmijas" gadījumā, proti, lai "puņķojas un klepo" citi! Vai tiešām Latvijā būtu tik godīgi un cēli uzņēmēji?...diez vai būtu iespējams izdzīvot un paralēli attīstīties līdz tādam līmenim. Mūsu vilku barā izdzīvot ir iespējams tikai vilkiem!

2015-02-09 15:24

opis arī: Pareizi. Tagad sākt izķepuroties otreiz no krīzes? Priekš kam. Lai to dara jaunāki cilvēki, kam vēl nav paaugstināts asinspiediens. Bet Pīlēns varēs nopirkt māju Jaunzēlāndē un burot pa pasaules okeāniem.

2015-02-09 15:24

nomalas: Jacer jauna paaudze nenolaidis pasakumu uz grunti ... pietika noversties nedaudz no buvniecibas un finita la comedia ... bet nu gan jau ar razosanu izcels ... lai veicas jauniem

2015-02-09 15:27

kritiķim: Ak, apklusti jel, ja nav ko teikt. Laikam esi slikts kritiķis, ja sāc ar tekstu,
" Negribas tā domāt..." . Tad neturpini. Jeb uzraksti vienu kārtīgu kritiku bez savas puņķošanās apceres.

2015-02-09 15:47

Hitek: UP ar savu nestandarto domāšanu un rīcību no nulles izveidoja lielu veiksmīgu uzņēmumu - nevis privatizēja jau gatavo, bet tieši izveidoja. Arī šīs gājiens ne visiem ir skaidrs, bet tas ir gudri.

2015-02-09 16:25

Oskars: nebuutu jau tik svariigi, kaapeec tieshi vinjsh taa izleema riikoties, domaaju, ka daudzie cilveeki, kuri straadaa un guust labu pelnju muusu drankjiigajos apstaakljos ir piileena kungam pateiciigi,,,prieks par vinju! Lai viss izdodas!

2015-02-09 17:28

hh: Tā turpināt!Lai veicas!

2015-02-09 18:33

JĀNIS BARGAIS: HA HA ! TULIT SAKSIES KARŠ VISĀ EIROPĀ ,TANĪ SKAITĀ ARĪ BALTIJAS VALSTĪS. BŪS VIS KĀ DONBASĀ UN LUGANSKĀ. PROTAMS KAS VAR LAICIGI TIN MAKŠĶERES. DAUDZ NAV ATLICIS ,DRĪZ IES VAĻĀ.

2015-02-09 20:41

runatajs: Beidzot ! Jau septiņus gadus uzdevu sev jautājumu - kad ? Novēlu ar saviem atbildīgajiem lēmumiem stūrēt tālāk.

2015-02-09 20:43

opis: Dita 100% tev piekriitu par to Jaani, tam smadzenees ir viena rieva.

2015-02-09 22:07

Gučis: Veiksmi un veselību jums abiem!

2015-02-10 08:43

Mr.Skepse: Sazagto darbinieku naudu arī pirms aiziešanas atdosiet?

2015-02-10 09:09

sf3: Mjaa ....
MILZU KONCERNA iipasnieks par direktoriem saliek Liepaajas un Ventspils augstskolas beigusus cilveecinjus...

Laikam viss iet uz grunti

2015-02-10 09:43

Sniegs: Dīvaini un interesanti.Sasniegts augstākais punkts,kad ir jātin makšķeres tālāk no atbildības.

2015-02-10 15:51

Nu tak: Palasiet starp rindām! Nekas jau netiek mainīts! Salikti kārtējie "zicdirektoriņi" bez akcijām, naudas un lemt tiesībām. Tā pati Nora Kalna jau sen uz papīra skaitījās "Nama" galva, bet praktiski visu saskaņoja un bīdīja Mors. Ja bija uzkāpis uz korķi, vajadzēja pagaidīt, kamēr aties.. taka viss pa vecam - neķerat kreņķi.

2020-03-05 13:20

Līkais.: Ja nebūtu Pīlēns,tad nevaru pat iedomāties kur visi Liepājnieki strādātu.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz