Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vēja parka apspriešanai pieliks punktu

Vēja parka apspriešanai pieliks punktu
26.06.2010 07:06

Rakstiskus viedokļus par plānoto vēja elektrostaciju parku Liepājā, Šķēdes kāpās, ikviens var izteikt vēl līdz trešdienai, 30. jūnijam. Par parka plāniem var izlasīt tā ietekmes uz vidi noslēguma (IVN) ziņojumā, kas atrodams Liepājas domē, Liepājas Reģionālajā vides pārvaldē, Vides pārraudzības valsts birojā un interneta vietnē www.eiroprojekts.lv/rapsoil.

Iepriekš pret izvēlēto vēja parka vietu asi protestējuši vai iebilduši vairāki liepājnieki un ebreju organizācijas, atgādinot, ka Šķēdes kāpās Otrā pasaules kara gados fašisti nogalinājuši vairākus tūkstošus ebreju un citu tautību civiliedzīvotājus – pēc dokumentālām liecībām, 1941. gada decembra dažās dienās vien nošauti apmēram 2700 ebreju, galvenokārt sievietes un bērni – un bažījoties, ka vēja ģeneratorus būvēs pārāk tuvu holokausta upuru piemiņas memoriālam un pieļaujot, ka parku cels uz nošauto kauliem. “Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka projekta virzītāji gatavojās šo iebildumu dēļ kāpās veikt arheoloģisko izpēti.

Izpēte ir veikta, “Kurzemes Vārdam” ļoti skopos vārdos pastāstīja vēja parka IVN izstrādātājs, SIA “Eiroprojekts” pārstāvis Valdis Felsbergs, sakot, ka viss jau esot rakstīts gala ziņojumā. Izrakumus, pēc V. Felsberga izteikumiem, “konkrētajā grāvī” veikusi biedrība “Leģenda”, kurai šādu kompetenci esot deleģējusi Brāļu kapu komiteja, kura savukārt rīkojoties Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vārdā.

Meklētāji veikuši vairākas zemes zondāžas vietā, kura norādīta vietnē www.liepajajews.org publicētā satelītkartē – taisnā, 280 soļu garā seklā grāvī ar mainīgu platumu 2–4 metri, par kuru tiek pieļauts, ka tā ir masu apbedījumu vieta. Nekādas pazīmes par jebkādām cilvēku mirstīgajām atliekām “Leģenda” neesot atradusi un secinājusi, ka pārbaudītajā grāvī masu apbedījuma nav un tas nevar būt bijis. Pēc “Leģendas” pētnieku domām, pārbaudītais grāvis ir cariskās Krievijas Liepājas kara flotes bāzes viens no krasta apsardzes fortifikācijas elementiem. “Situācijā, kad ne Liepājas muzejā, ne Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, ne Brāļu kapu komitejā nav nekādu dokumentu un ziņu par jelkādiem Šķēdes kāpu masu kapu meklējumiem, atradumiem, ekshumācijām, jūras izskalojumiem un atlieku pārapbedīšanām, ne arī par kādiem publiskiem padomju okupācijas laika propagandas materiāliem par šādu nacistu zvērību pierādījumu atklāšanu, ir pamats uzskatīt, ka dokumentu un ziņu neesamība nozīmē faktu neesamību: šādi meklējumi, atradumi, ekshumācijas, jūras izskalojumi un atlieku pārapbedīšanas nav notikušas,” pārskatā par arheoloģisko zondāžu raksta meklēšanas vienības “Leģenda” vadītājs Tālis Ešmits un biedrs Viktors Duka. Bet viņi neizslēdz, ka projekta teritorijā atrodas masu apbedījumi, tāpēc iesaka būvdarbus vēja parka teritorijā veikt neitrālas, politiski neieinteresētas, Latvijas vēsturiskā mantojuma izpētē un arheoloģijā kompetentas organizācijas uzraudzībā, nosakot, ka būve sākama ar zemes zondāžu un vērtējot tās rezultātus.  

V. Felsbergs izteicās, ka vienīgā iespēja, kā pārbaudīt, vai parka būvniecības vietā kāds ir apbedīts vai nav, ir – “jāizrok būvbedre”.

Vēsturniece, bijusī Liepājas muzeja direktore Aina Burija “Kurzemes Vārdam” sacīja: “Iespējams, ka pēc kara bija veikti pārapbedījumi, bet tam ir vajadzīgi pierādījumi. Bet te jau runa nav par kauliem. Es domāju, ka šādā vietā, kur ir bijuši tik lieli masu kapi un tik daudz cilvēku gājuši bojā, tādu vēja parku likt vienkārši nav ētiski.”

“Eiroprojekta” secinājums par to: vēja parka novietojums Šķēdes kāpās, kuras saistās ar holokaustu un tam veltīto memoriālu, “rada subjektīvi nelabvēlīgu attieksmi, kura ar laiku izzudīs”.

Plašāk lasiet Noras Driķes publikācijā laikraksta “Kurzemes Vārds” sestdienas numurā.

18 komentāri

2010-06-26 08:32

ddd: Sen visu rapsoil projektu vajadzēja apturēt, tā pat kā ogļu dedzināšanu Liepājas pilsētas centrā, bet Liepājas pilsētas koalīcijas domnieki tik tālu laikam nav spējīgi aizdomāties.

.

2010-06-26 12:43

Zinātājs...: Kamēr būs Sesks - tik mēr būs Rapsoil, Šķēle un Co.

Bēdīgi, bet fakts :(

2010-06-26 17:36

trakais: nu nav tās kaitīgās ietekmes ! Ja nu vienīgi kāds garīgi slimais grib pamāžoties !!!

2010-06-26 21:42

vai tad ne?: Vēja enerģija ir valsts izlaupīšana, un vai tad Liepājas Metalugs

strādās kad vējš pūš, bet pārtrauks darbu rāmā laikā? Kamēr mums vai kopīgi ar kaimiņiem nebūs savas atomelektrostacijas, mēs bez tās krievu gāzes neiztiksim.

2010-06-27 00:46

tince: Jārauj kamēr vēl esam Saeimā!Kādas tur aptaujas?

2010-06-27 01:24

hmm1: stulbie serfotaji del jums tiesi saja valsti un saja pilseta nenotiek vispar nekas, jebkada cilveku aktivitate tiek sakne apcirpta viss nonicinats...ejiet un brauciet laukos ja jums vajadziga vide un daba,lai gan neviens vel nav teicis ka piesarnojumam tur jabut. tagad ir xxi gadsimts un viss ir mainijies. Musu tautai ir jadzivo, bet jus nevelaties vispar nekadas izmainas. ko darit tiem kam nav izredzu dzivot normalu dzivi??? Ne jau Seskam te kada teiksana,to darfa cilveki kas grib kaut ko darit

2010-06-27 01:27

hmm1: Ir jabut gan generatoriem, gan speka stacijai, gan visam parejam un jums es gribetu prasit kur tad jus stradajat degenerati, ka jums viss tik labi? Man daudz pazinu kam klajas svaki un nav izredzu, bet tas butu un jums to neizmainit.

2010-06-27 05:15

ozzy: bļaģ-žīdus alles geshisen bet kad valsts pret tautu izvērš genocīdu-da ***,poķerpim...

2010-06-27 08:37

2 hhm: Ja uzcels vēja parku, tad pēc hmm1 domām Latvijā sāksies labklājības un laimes plūdi, es gan gomāju, ka šī biznesa pamatā ir politbiznesmeņu vēlme gūt valsts garantētu peļņu uz tautas slaukšanas rēķina.

2010-06-27 12:22

Tautas balss: Ņaudētāji vienreiz beidziet tak ņaudēt! Sākat tad paši kādu attīstību pilsētā veidot un tad citu projektus nolikt! Šķērmi metas no jūsu nīdešanas!!!

2010-06-27 12:50

Ņaudetājs: VISU NOJAUKT, VISU LIKVIDĒT.

2010-06-27 15:24

pasaule: pie mums vis ir caur vienu vietu paskataties ka pasaule tu to dzirnavu ir daudz bet ne vienas mitnes nav blakus labs gabals lidz majam un painteresejaties par lidzstravas generatoru darbu ja nekludos Lielaja ir lidzstravas generatori kas pectam parvejdo majnstrava kas no generatoriem saks plaukt Latvija mulkiba plauks kada politika vaj uznemeja kabata un nevajrak un vis ............

2010-06-27 17:29

savējais: Lai ceļ vēja parku, lai ceļ spēkstscijas! Tādā veidā tikai Liepāja izcelsies uz pārējo iznīcināto lauku miestu fona! Būs kā Holandē - kur viern brauc, visur vēja enerģiju ražo un valstī skats civilizēts!

2010-06-29 09:54

stars: Tie cilvēki,kas atbalsta šo projektu,lai viņi aizbrauc uz Grobņu un pajautā tiem cilvēkiem,cit tad tas ir labi un ko tas viņiem dod.

Pirms atvērt muti,vajag peinteresēties kas un kāpēc ir ieinteresēts būvēt šīs ierīces,kā labad tas būs.Roka roku mazgā un kā parasti uz iedzīvotājiem po....!Ja jau tā gribas,tad būvē pie savām sādžām,varēs pie reizes arī tās pieskatīt un pamielot acis,kā tās uzkrāj enerģiju-patīkamais ar lietderīgo!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz